Šta je novo?

Meizu m2 note

Pozz ljudi,davno nisam bio na ovoj temi a sada mi treba pomoc,brat je kupio m2 note ja mislim sa kineskom verzijom softvera od komsije,telefon je radio najnormalnije oko godinu dana i onda je komsija odradio factory reset i kad se telefon upalio nije bilo google servisa,pokusao sam kroz kineski store da instaliram ali nece,da li mi moze neko dati link,uputstvo,smernice kako da pretabam taj kineski rom i stavim neki internacionalni na kom radi google servis normalno?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Moraš skinuti update.zip sa verzijom firmware-a koji želiš, kopiraš u glavni folder. (Fajl se mora zvati isključivo tako i mora biti isključivo u tom glavnom folderu).

Nakon što si to uradio uđeš u recovery (kad je ugašen telefon, pritisneš "power button + volume up") i trebalo bi da sam počne sa instalacijom.

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3&type=1
 
Poslednja izmena:
Jesi siguran da na M2 note može tek tako da se ubaci global firmware na kineski telefon? Na M1 note su se takve akrobacije završavale 'brikovanjem' mada to beše davno, pre ovih G verzija.
 
Da li je to sigurna metoda jer ne bi da skroz zakucam telefon?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Jesi siguran da na M2 note može tek tako da se ubaci global firmware na kineski telefon? Na M1 note su se takve akrobacije završavale 'brikovanjem' mada to beše davno, pre ovih G verzija.

Koliko se sjećam prije je bila drugačija metoda, sad je ovako kao što sam napisao (nisam u potpunosti siguran, ali u svakom slučaju i da je uradio ovo što sam ja rekao ili bi dobio poruku da je "firmware corrupt" prije samog flešovanja ili bi prošlo flešovanje). Mada opet bolje da proba ovu metodu iz klipa ispod ako se plaši da će nešto pokvariti.

Imam taj telefon i radio sam ovo par puta, to je po službenim uputama. Inače ne bih pisao ovo i nagađao.

Ovo je ta stara metoda i nju sam radio kad sam kupio telefon, prije neke dvije i po godine.

 
Poslednja izmena:
Uzeo sam telefon,model je m571h i na njemu je flyme 6.2.0.0G i nemam google servise,skinuo sam softver kako ste rekli i instalirao najnormalnije i nakon toga skinuo neki google installer i sve prosle prelako,sad je telefon skroz funkcionalan,hvala puno ljudi.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam telefon,model je m571h i na njemu je flyme 6.2.0.0G i nemam google servise,skinuo sam softver kako ste rekli i instalirao najnormalnije i nakon toga skinuo neki google installer i sve prosle prelako,sad je telefon skroz funkcionalan,hvala puno ljudi.

Drago mi je. Isti model je i kod mene, globalna verzija je na njemu bila svakako. :D
 
Ne mogu da nadjem tac na aliju za ovaj telefona. Ima li neko mozda adresu?
 
malo da ozivim temu...poceo je da pravi probleme sa google servisima na kineskom romu...recimo, nece da otvori chrome i play store, ili otvori pa zakuca, ili nece nista da updatuje sa play store...google services su instalirani i prijavljuje da je sve ok...meizu browser i njegovi programi rade...sad je ocito vreme za fabricki reset,,ali ovog puta bih mu stavio global rom...posto telefon vec dugo koriste ukucani potpuno sam zaboravio gde se to nalazi, ajde mi bacite link gde mogu da nadjem najnoviju globalnu verziju i ako ima neko upustvo za instaliranje bilo bi dobro...
 
Imam isti problem od juce, ali sa m1 note A verzija, nije hteo playstore da radi i neke app, na kraju uradim fabricki reset, pronadjem na netu google installer, sve se instalira preko browesera it telefona ali opet jedva povezah gmail nalog i nece da radi. Znaci danas sam bez fona i app, uzas, ako neko ima preporuku za neki drugi fon da se uzme neka mi napise, nemam vremena da istitavam i druge teme. Mozda Xioami Redi 5 note? Hvala!
 
Moraš skinuti update.zip sa verzijom firmware-a koji želiš, kopiraš u glavni folder. (Fajl se mora zvati isključivo tako i mora biti isključivo u tom glavnom folderu).

Nakon što si to uradio uđeš u recovery (kad je ugašen telefon, pritisneš "power button + volume up") i trebalo bi da sam počne sa instalacijom.

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3&type=1

ajd još par pitanja...našao sam najnoviji global fw, ok prebacim ga u glavni folder telefona, ne na karticu? kad startujem recovery on će pregaziti sve na telefonu i instalirati G verziju umesto A verzije fw? moram li da radim fabrički reset pre toga?

@Romeo Crennel

znači, kad si instalirao G verziju i dalje nije bilo google play servisa? gde si skinuo instaler, baci neki link...
 
Poslednja izmena:
I meni u zeninom M2 mini playstore i chrome se zamrzavaju te cijeli sistem zamrzne na sekundu, dvije svako malo...

Edit: G verzija software
 
Pa šta je sad to, ispade da više nema veze da li je kineski ili globalni softver u njemu? Da se ne zezam ako se isti problemi javljaju u svim verzijama... Jel ima neko rešenje, ja ne pratim dugo njihove forume i slično...
 
ne mogu da editujem poruku, ali evo startovao sam update.zip sa g fw i kaže firmware corrupt...veselje...
A neće da prihvati ni factory reset, sad ne znam šta više da mu radim :)
 
Poslednja izmena:
Interesuje me da li ovaj fon moze da se poveze sa kompom? Ja pokusavao, ali ga ne vidi komp niti laptop.
 
Naravno da moze... Podesi da kada se stavi na usb ne radi "charge only" vec ga stavi na "media" ili tako nesto. Da me ubijes, ja sad ne mogu da nadjem to podesavanje, mada kada ga stavis na usb, trebalo bi da ti iskoci to podesavanje...
 
Poslednja izmena:
To što kolega reče. Imaš ovde detaljno objašnjeno. Ni ja se ne sećam šta tačno piše, ali jedna je od sledećih opcija:
- USB connection to computer
- Multimedia Devices
- Enable USB storage
- Multimedia device (MTP)
 
Ne znam sta se desava, morao sam da odradim hard reset i nakon toga počeo da mi zakucava koči dok pišem por po 4,5s uskoci ne reaguje na dodir ili na skrolovanje. Nije kočio dok ovo nisam uradio, kao da mu duže treba da otvori app ili da odradi neku radnju. Rutovan je, xposed, sve je to bilo i pre reseta i bio je ok. Flyme 7.8.7.2 daily je na njemu, ne znam da li da odradim opet reset ili da flesujem opet. Sta mislite?

RootSrbija
 
Da li je neko mozda upucen koliko se krecu baterije za Meizu m2 Note?

Jos uvek se dobro drzi telefon ali baterija brzo curi i greje se poprilicno.
 
Nazad
Vrh Dno