Šta je novo?

Meizu m2 note

Tako uvek radim ali je pocelo da se manifestuje kao sto sam gore naveo pa sam onda pokusao i ovako,evo sad mi vrti sync sa googla i nikako da zavrsi
 
Evo sad mi je sinhronizovao ukupno 21 kontakt i obrisao mi sve konverzacije iz poruka,ludnica,videcu sutra da opet stavim 4.5.4 ali da obrisem sve pa da vidim kako ce onda da radi,hvala na vremenu ali vas vise necu zamajavati ovim
 
nije sad neki banalan problem pa da zamajavas, ovo je ozbiljna glupost. jesi probao jednostavno da resetujes fon? uradi sve vajpove iz recovery-ja. ja sam to hteo da te pitam odmah, ali sam odustao jer to ne iskljucuje mogucnost da ti se to opet desi, ali ko zna.... gremlini su to....
 
Poslednja izmena:
Pisao sam i ja o ovome u m1 note temi. Nekoliko puta mi se dešavalo da Contacts troši bateriju, i radi ekstremno sporo. Dešavalo se i sa 4.4 i sa 5.0 sistemom, tako da problem ne zavisi od verzije sistema. Pošto nikad nisam našao pravi uzrok rešavao sam problem tako što obrišem sve podatke koji su 'Contacts related' a to se može videti u delu za potrošnju baterije, ima nekoliko aplikacija, kao i Google contacts za svaki slučaj.
 
Pisao sam i ja o ovome u m1 note temi. Nekoliko puta mi se dešavalo da Contacts troši bateriju, i radi ekstremno sporo. Dešavalo se i sa 4.4 i sa 5.0 sistemom, tako da problem ne zavisi od verzije sistema. Pošto nikad nisam našao pravi uzrok rešavao sam problem tako što obrišem sve podatke koji su 'Contacts related' a to se može videti u delu za potrošnju baterije, ima nekoliko aplikacija, kao i Google contacts za svaki slučaj.
Ajde ako mozes tacno mi napisi sta si radio i kako
 
Evo skinuh telefon s punjaca jutros i citam novine i malo n fb i udjem da vidim kako baterija i opet ovaj ***** vezan za kontakte vuce najvise,wake lock sam ugasio pa ga zato nema
a944792eb26ab467b0c1685a04a8ffb9.jpg
 
Ja mislim da je poceo ovaj drain kad sam odjavio sinhronizaciju za googla i flyme za kontakte i kontakte ucitao iz fajla i oni su se snimili u telefon,sad mi se pojavljuju normalnom brzinom kontakti u sms aplikaciji ali eto imam drain,ujutru oko 20 min provedem uz telefon citajuci vesti i fb i potrosi oko 3,4 procenta baterije a sad vec preko 10,kako da obrisem sve iz telefona pre reinstalacije firmware-a?
 
ffa222af8cde7b8171460a7ae828b654.jpg

Ideš redom za sve aplikacije koje stoje ovde u Included packages, i uradiš Force stop i Clear data. Nema potrebe da resetuješ telefon.
 
kad krenes da reinstaliras fw imaces opciju clear data, samo je cekiras...
 
Nema potrebe da se briše sve sa telefona zbog ovoga, posebno jer za par dana ponovo može da se javi problem.
 
Ne kapiram sta je sa google play kod ovog telefona...
Mislim, ako ga uzmem preko MTS-a, recimo, hocu imati vec instaliran , ajde da kazem "normalan" google play ili cu to morati sam to da odradim?
Vidim da se na nekim meizu forumima spominje da nakon instaliranja najnovijeg update-a imaju problem sa preuzimanjem aplikacija-tipa krene da preuzima ali ne moze da zavrsi do kraja...
Kakva je podrska uopste za Meizu ovde? Ko radi servis? Jel moguce nabaviti neke banlne stvari tipa zastitna maska i sl.
Izvinjavam se ako su pitanja malo glupava, ali mi je fon bas interesantan,a li se zbog svega sto sam, pre svega procitao, sad dvoumim da ga uzmem. Mada je ponuda preko operatera dosta povoljna...
 
to sto mts bude prodavao sigurno ce biti telefon sa internacionalnom verzijom fw tako da ce imati google play...sto se tice svega ostalog to i mene zanima sto se tice servisne podrske iako nisam kupio telefon kod nas, ali pretpostavljam da to moraju da obezebede jer inace ne bi mogli ni da ga nude i prodaju....maskica ce verovatno biti tu i tamo, mozda ne zvanicno bas kod mts....ali na aliju imas koliko hoces...
 
Aj probacu da odsetam do mts-a da vidim dal i oni znaju nesto...
mada sumnjam...
Jel da uzimam ili ne-vase misljenje? Cini mi se kao best buy u ovom trenutku...
 
ffa222af8cde7b8171460a7ae828b654.jpg

Ideš redom za sve aplikacije koje stoje ovde u Included packages, i uradiš Force stop i Clear data. Nema potrebe da resetuješ telefon.

Isto mi je kao i kod tebe samo ja nemam Sina Weibo Share,jedno 2 sata je bilo ok i sad poceo ponovo,kao da stalno radi u pozadini i vuce bateriju.
 
Ovi sa Andorid Authority-a preporucuju M2 Note preko Redmi-a!
to nisam video. na gsm areni je rn2 dobio jake pohvale. nisu ni pokusali da ga uporedjuju sa m2n, vec sa sonijem i htc-om sto je vec samo po sebi kompliment. po performansama se meri sa mx5.
nemoj sad i ti, ionako se edhunter svojski trudi da ovu temu pretvori u meizu vs. xiaomi :)
samo sam rekao da postoji izbor.
Ali losija optimizacija, nije toliko fluidan iako ima jaci soc i losija baterija...
baterija moze biti losija, a fluidnost bi trebalo da izmerimo :) ako je neko raspolozen sa m2n da se nadjemo, popijemo pivo i izmerimo fluidnost fluidometrom i utvrdimo kolika je u UJF-u (Univerzalna Jedinica Fluidnosti).
 
Poslednja izmena:
To mi je prvi utisak.. Da je vrh

990103a662271d9ea0f0c325c62e3bc6.jpg


Android 5.1
Flyme: 4.5.2l
 
Poslednja izmena:
Nisam u prilici da se raspišem, ali čitav telefon je zadovoljio moja očekivanja.. Veoma fluidan, brz..
Ne mogu da uvezem kontakte sa starog LG.. Jedina zamerka do sada..
 
Contacts related je upaljen ostao preko sat vremena,telefon koristim normalno popodne celo i sad udjem da zovnem druga kad ono nemam imenik,pa ovo je strasno,sad cu ga na komade iseci,to mu je osnovna funkcija i ne radi
 
Citao sam da je moguce da stalno ostane u pozadini da radi sinhronizaciju za kontakte,ako odradim sync da li moze nekako da se iskljuci i da mi lepo ostanu kontakti a da vise ne radi sync?
 
pa moze, ides na onaj deo gde je flyme znak u settings i vidis koji ti se accounts pojavljuju za sync pa ih iskljucis...medjutim, meni sync za google contacts stoji ukljucen tako da ne znam jel to tvoj problem...
 
Odjavio sam se sa flyme jos pre,sad sam odjavio i google contacs sync,jos da vidim kako samo da izvezem kontakte iz gmail-a jer mi je trenutno taj vcf fajl pun brojeva i mailova pa me to malo nervira kad uvezem.
 
Držao ga u ruci danas u MTS poslovnici, nažalost nije bio uključen, čak ni izložen, dečko ga izvadio iz kutije na moje pitanje, ko da je IP6S, i nije loš, a još mi se više sviđa cena, recimo poređenje sa MS 640 koji je uz paket MixL 8k din, Meizu je 9K, a Alcatel Idol 20K!!! Očekujem u oglasima da bude po 150eur (I wish), max 160.
 
Nazad
Vrh Dno