Šta je novo?

Gigabyte 6850 problem sa instalacijom novih drivera?

bojke1

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2006
Poruke
1,744
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 3600XT/COOLER SilentiumPC FORTIS 3 HE1425
Matična ploča
MSI B550 GAMING PLUS
RAM
KINGSTON FURY RGB 2X8GB DDR4 3600MHZ
GPU
ASUS ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
Storage
KINGSTON 500GB M2 SA2000M8 ,WD 2X2 TB GREEN,EXTERNI 2,5 INCHA TOSHIBA 1TB
Zvuk
JAMO D450 FRONT,JAMO D4CEN,JAMO D400 SURAUND,JBL SUB ES250PW,MARANTZ AVR SR7009,SONY BDP-S6200
PSU
SEASONIX PRIME GX1000 GOLD
Kućište
COOLER MASTER 690 II ADVANCED
Monitor
DELL S3220DGF 165HZ,SONY KDL55X8509C 120HZ,BENQ W1070+ FULL HD PROJEKTOR
Miš & tastatura
LOGITECH MX MASTER 3S,LOGITECH K360
Mobilni telefon
Xiaomi Poco f2 pro 6/128gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Brat ima problem da instalira nove drivere za graficku karticu gigabyte 6850.Ova kartica je u pitanju
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3630#ov

Jedini driver koji mu dozvoljava da instalira je onaj koji je dosao sa cd-a a on je bas star.Za sve ostale drivere krene instalacija i na nekih 80 posto samo prijavi eror.Inace nov win 7 64 bit je instaliran.
Ploca je takodje gigabyte GA-Z68P-DS3
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3899#ov
I procesor je neki intel i3 na 3,2ghz.Hard je samsung 1tb.
Da li je neko imao slican problem i ako jeste kako ga je resio?
Svaka preporuka dobrodosla.
Trebao bih sledeceg vikenda da idem kod brata pa da probamo jos neku soluciju pa mi zato treba vasa preporuka sta da pokusamo da uradimo da bi prihvatio da instalira novi driver.Koliko vidim zadnji za njegovu karticu je neki omega 14.12 izasao 12.09.2014 godine.
Da li mozda mozemo da probamo da skinemo driver od neke druge kartice pa da probamo da je instaliramo,i ako moze od koje kartice bi mogli da skinemo pa da probamo?
 
Jel' SP1 ? Updejtovana sa najnovijim .net-om i C++ runtimes ?
 
Mislim da ima instaliran sp1,a za ovo ostalo nisam siguran da li je instalirao.
 
Aj proveri pa javi. Kako se grafa ponasa sa driverima sa CD-a? Da li radi u fullu? Ako ne radi u fullu, onda ti chipset na ploci zeza ili treba da se dune grafa. Nadam se da gresim u oba slucaja, ali ovo pisem iz iskustva.
 
Grafa sa driverom koji je dosao na cd-u radi kako treba.User CountMike je pitao da li je win sa service pack1,i brat je proverio i ima service pack 1.Instaliran je Microsoft .NET Framework 4.5 i microsoft Visual C++.Inace svez win 7 64 bit je bio instaliran,pa onda instalirani driveri od ploce i kad krenem poslednji driver za grafu da instaliram dodje do nekih 70-80 posto i samo prijavi eror.
Videcu da skinem grafu da je malo ocistim pa ponovo vratim na plocu.Mozda zeza neki kontakt ili je usla prljavstina pa zeza.
Ne znam sta drugo da probam.
 
Instaliraj manuelno uz pomoc device manager driver:

Skini amd-catalyst-omega-14.12-with-dotnet45-win7-64bit.exe http://www.techpowerup.com/downloads/2442/amd-catalyst-14-12-omega-win-7-64-bit/mirrors

Extactuj i idi na cancel kada krene da pokrece amd catalist install manager!


1.PNG

Instaliraj ovako:

3.PNG

Lokacija za manuelnu device manager instalaciju drajvera:

C:\AMD\AMD-Catalyst-Omega-14.12-With-DOTNet45-Win7-64bit\Packages\Drivers\Display\W76A_INF\C7177998.inf
 
Ok hvala na objasnjenju.U subotu idem kod brata pa cu probati ovako kao sto si naveo.Javljam sta sam uradio.
 
nisam nigde video da si cistio stare sa Display Driver Uninstaller-om,pa bi to bila prva i osnovna stvar koju bi trebao da uradis.dakle skini katalist iz kontrol panela - express uninstall all amd software,pa DDu - restart u sejf mod prihvati koji ti predlozi - u dropdown meniju kad restartuje i digne DDu izaberi AMD i klikni na clean and restart - pa posle restarta i boot-a isnstaliras regularno omegu.ako nece,ocisti sa DDU-om i odradi ovo sto darkodar predlaze.
 
Lepo ti kaze umart, prvo DDU pa onda instalacija novih drajvera i Catalysta.
 
Tako cu i uraditi sutra kao sto je umart naveo.Inace sam naveo u postu broj 5 da je instaliran svez win 7 pa onda driveri od ploce i grafe i da zabada na nekih 70-80 posto.Tako da ne verujem da su ostali neki stari repovi od grafe posto je nov win 7 podignut.
Ali svakako cu sutra probati ovako kao sto je naveo user umart.Pa cu javiti sta se desava.
 
U zadnjih par godina od kada AMD drzi ATI-Radeon, ne mogu da se gaze drajveri, nego clean instalacija, ocisti drajvere sa DDU pod jedan.
 
a i iscekiraj kakav je taj win sto si instalirao,tipujem da je leceni,a onda ko zna o cemu se tu radi.
 
U zadnjih par godina od kada AMD drzi ATI-Radeon, ne mogu da se gaze drajveri, nego clean instalacija, ocisti drajvere sa DDU pod jedan.
Može lepo da se pregaze drajveri ali samo oni zdravi, ako se menjaju zbog problema sa njima onda ti problemi mogu da ostanu ili se povećaju. Beta i modifikovani drajveri su već posebna sorta.
 
Bio sam danas do brata i uspeli smo da instaliramo novi driver za grafu.Prvo smo kao sto je user umart rekao iz safe moda obrisali stari driver programom DDU i onda instalirali nov.Sve je proslo bez ikakvih problema.
U svakom slucaju hvala svima na pomoci i savetima.
 
U zadnjih par godina od kada AMD drzi ATI-Radeon, ne mogu da se gaze drajveri, nego clean instalacija, ocisti drajvere sa DDU pod jedan.

Glupost pregazio redom 13.1 pa 13.12, pa 14.4 isti dan zgazio sa 14.6, pa omega 14.12, pa ove beta za GTA V sve moze kad je sistem uredu, a ne ovaj narodni :d, kao sto kolega kaze kad ne postoji problem sa predhodnim driverima slobodno gazi sa novim, kad problem postoji on se obicno ne rjesava novim driverima, samo problem ostane ili se pogorsa.
 
sad treba ja i kasa da ti kopi pejstujemo zilijardu primera gde nemere jedan preko drugog,da ubije krosfajr ne samo jedna beta itd,itd.gazite slobodno vi jednu preko druge,mi ostali cemo da gledamo ako se display driver verzija razlikuje,od gazenja nema 'leba.
 
za goldi

Gazenje bez brisanja nije moglo za drajvere i catalyst za 7790, posto su to prvi GCN drajveri a ima tusta i tma primera da gazenje bez brisanja ne mere

sigurnije je DDU pa clean instalacija (osim u slucaju obicnog upgrejda).
 
Da ne otvaram novu temu, cesto vidjam na kp oglase gde se spominju graficke koje rade na WD drajverima ali nece da daju sliku sa zvanicnim Catalyst. Zanima sta se desava sa njjma, je l to kvar ozb prirode ili kako?
 
Kako kad cesto je do greske u BIOS u, ostali cackani BIOS i iz rudnika pa nece i nece al ako znate profesora Baltazara, problema nema
 
Nazad
Vrh Dno