Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

Ne bih rekao da je Zotac brza od G1, imas kompletne testove na Guru3d od obe kartice.
 
U bukvalno svakom testu je brza G1 od Zotac AMP, nije mnogo ali za koji fps. Sto se tice na koliko ima boost to je od primerka. Kazes da zotac radi na 1355mhz i da je najbrza a moja 980ti G1 radi na 1367mhz.
 
Moja G1 ima 73.2% asic. U default radi na 1367 mhz. Probao sam malo OC bez diranja voltaze i power limit ide lagano 130+mhz za 24/7. Kad stignem zbog posla probacu je do max. Mislim da ce moci izvuci 1550mhz.
Heaven 1367mhz.jpg
 
Svaka karta ima malo veci takt od propisanog fabrickog boost kloka.
Tako i ovaj Zotac radi sigurno oko 1400 Mhz na defaultu a i preko a to opet zavisi i od primerka do primerka.
Ovo je sto je reviewsrb okacio za Poljake su normalne okolnosti koje karta pruza, tih 1430 Mhz. Takav je primerak.
Kako god okrenemo Zotac ima najbolju i najbrzu kartu a i razlika u ceni izmedju Gigabyte i nje nije neka. 20-30 eur.
Kada bih odvajao toliki novac sigurno ne bih razmisljao.
 
Na guru 3d kad pogledas da G1 na 1291mhz daje bolje performanse u igricama i testovima nego Zotac koji radi na 1355mhz. Usporedi i sam. Otvori test jedne i druge kartice i pogledaj koji skor daju. U 2-3 testa je brza Zotac, u svim ostalim je G1.
 
Ja u klin, ti u plocu. Ne treba meni nikakav guru3d niti bilo kakvo poredjenje.
Njihovi rezulutati su upitni i zasto je tako to verujem da ne znaju ni oni ali greska se negde podvukla to je sigurno.
Karta sa znacajno vecom frekvencijom ne moze da bude sporija to je fakat. Zotac sigurno nije stavljao lose cipove i dizao im frekvencije u nebesa da bi takve
karte pustio u prodaju a one podbacivale u performansama. Obzirom da sama karta ima odlican overklok potencijal opet implicira da su to birani primerci koji rade na visim taktovima.
Sve u svemu, Gigabyte nije los ali u poredjenju sa ovakvom izvedbom je klasa ispod.

 
Da li negde u Srbiji može da se nađe Evga sa fabričkim tečnim hlađenjem?
 
Koliko sam vido na net,
taj Zotac je nesto malo brzi na default nego G1,
Stvarno ne znam kako je Guru3D dobio takve rezultate, pogotovo sto Zotac ima malo klokovanu i memoriju na 7.200gh.
1.000 klub, jeee, zurka totalna.:banana::bottle::guitar::party:
 
I da je brza Zotac od G1 u redu. Ali da Zotac bira cipove na svojim karticama je totalno netacno. Ni jedan proizdovdjac kao sto je MSI, Gigabyte, Asus... ne bira cipove. Po tom sto si ti rekao kakve bi trebalo da ima Lightning?
 
Postoje kartice sa binovanim cipovima. Lightning je svojevremeno imao probrane cipove za te modele ali to vise ne rade i vidi se znatni pad
i u kvalitetu a i performansama, konkretno overklok potencijalu.
Evo kako je to sada eVGA resila:

http://www.evga.com/articles/00944/EVGA-GeForce-GTX-980-Ti-KINGPIN/

Pomenuo si MSI Lightning kao da je to neka posebna ekskluziva. Evo bas taj link koji si okacio potvrdjuje da je to jos samo jedna u nizu kartica pod "nista specijalno"
G1 bih uzeo bez razmisljanja.

Ovo je ekskluziva, 19 faza naponska sekcija:

http://galaxstore.net/Galax-Nvidia-Geforce-GTX-980-Ti-HOF-WC-WaterCooled_p_89.html

A ovo je pristupacnije resenje :

http://galaxstore.net/GALAX-NVIDIA-GeForce-GTX-980-Ti-HOF-6GB_p_82.html

Razumem ja da si ti zadovoljan sa svojim Gigabyte i neka te u zdravlje sluzi ali ima dosta brendova koji imaju bolje i kvalitetnije kartice.
 
Poslednja izmena:
Meni se licno svidja ta G1 karta, od serije 980 i 970 pa preko 980Ti, Gigabyte je napravio pravi posao sa ovim karticama.
Hladjenje vrhunsko odradjeno, a koliko sam video po net-u, overklok potencijal ovih kartica je u proseku nesto visi od ostalih proizvodjaca, osim mozda onih Evga kingpin kartica.
GTX 980 Ti na Ultimate Tomb 2013
tttttt222222222.png
Moja kartica MSI 980 overklokovana
tttttt.jpg
GTX 980 u telu gtx 980Ti kartice.:D
Jos ja imam 102fps za minimum, dominacija nad 980ti.;)
A Furisa je ostavljen u "prasini".;)
 
Poslednja izmena:
Iskreno nisam znao da neki proizvodjac ima birane GPU i izvinjavam se na tome. Ali da se daje za 80%+ asic 1050 dolara je mnogo. Moja prosla kartica GTX 980 G1 je imala 82.4% i radila na 1405mhz. A sto se tice Lightninga ocekivao sam vise. Ispadne da je ista sa G1 verzijom.
 
Ista po performansama da. Ali po hladjenju nikako ne mogu biti iste. Lightning je tisa i hladnija karta. I to za klasu.
 
Koliko sam video po netu ispadne da je hladnija i tisa za koji stepen i decibel. Tako da ne mislim da je klasu bolja od ostalih, ali to je moje misljenje.
 
Moze da prica ko sta hoce Lightning ima neprikosnoveno hladjenje VRM-a i tu nema dileme. Ja ako se dobro secam na mojoj 780 verziji pri OC-u od 1320Mhz sam imao max temp od 56c za VRM .... Karta je zver, tu nema polemike..

A po ovome mi ne deluje da je bilo sta drugacije i na najnovijoj verziji:
Graphics Card Thermal Imaging Measurements (FLIR)
 
Poslednja izmena:
Postujem da ima hladjenje bolje na VRM od ostalih. Samo sto guru3d nije uspeo da pregura 1500mhz sa njom. A pise da je namenjenea ljudima koji vole OC.
 
Bas iz tog razloga smatram da nije bolja za klasu od ostalih proizvodjaca.
 
Pa, ima primeraka koji idu i na 1.550mhz, a sa modovanim biosima i do 1.600 i vise.
Video sam negde G1 da moze da ide i preko 1.500-1.550mzh, ajd, bre @Lemaja, poteraj malo tu tvoju karticu, deluje mi da sa dodavanjem voltaze moze da dosegne i 1.550mhz.
 
Poteracu je za koji dan, zavrsavam kucu pa cu da selim i PC tamo. Posto je trenutno na poslu nemam vremena iz razloga graficki priprema. A posle posla sam okupiran sa kucom. Cim odradim OC postavljam slike.
 
Sto se tice GTX 980ti MSI 6GB mislim da moze da ti se donese iz madjarske ako ti to odgovara. Ja sam uzeo preko Fantasterrific GTX 980ti G1. Probaj da ga kontaktiras.
 
Ili jednostavno nije ista ruta u igri kod njih testirana. ;)
 
Ipak je marketing, pokusaj da dokazu da su bolji od Nvidia. Po svemu sudeci nece jos dugo vremena uspeti :d
 
He, he, ali, koje su "rute u igrima",
koristili prilikom ovih testova, da mi je znati. :eyebrows:
amd.png

Nego, dobro sto si pomenuo te razlicite putanje koje je moguce koristiti prilikom testiranja grafickih kartica u igrama, iliti popularno nazvane "rute",:sceptic:
ima zanimljiva analiza na onom sajtu od Poljaka, gde objasnjavaju kako se testiraju garfike i procevi,
i, kako se moze na osnovu izbora mesta i odredjene lokacije u igri, moze manipulisati rezultatatima.:type:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno