Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

Obavezno koristi dve grane, po meni nemoj nikad stavljati jednu granu da 2x8pin. A sto se tice tvog napajanja i vise je nego dovoljno za 980ti. Ja imam V850, bez problema radi sa 980ti.
 
Lemaja -> Kako mislis da ne stavlja na jednu granu ?

Mislis da uzme od svake 6+2 grane pojedinacno za svaki 8-pin konektor na grafickoj ?

Jedan 8-pin jedna 6+2 grana napajanja ?
 
Na mom napajanju na kablu sa 8pin ima dodatni nastavak koji ima 6+2. Znaci da on sa jedne grane ubode oba 8pina u graficku. A treba mu dve grane sa 8pin. Znam da to lepse fizicki izgleda. A jedan 8pin daje 150 vati. Potrosnja 980ti u full load je oko 250 vati i mozda iz razloga OC nastane nedostatak struje.
 
Poslednja izmena:
Ja imam gtx980 i cooler master v850 mislim da nema potrebe uzimati dve grane.

Los je taj Raidmax cim mora da uzima dve grane.
 
Ja uvek koristim dve grane, kao sto sam rekao jedna grana 8pin daje 150 vati sto je po mom misljenju malo. Sto se tice Raidmax vidim da je cena oko 115evra tako da predpostavljam da je losijeg kvaliteta. Neka Sasa proba sa dve grane. Mozda mu posle toga nece doci do restarta PC.
 
Znaci ako sam te dobro razumeo,jedna grana za jedan 8-pin na grafickoj karti ?
 
Upravo tako, imas na 980ti dva 8-pin. Ides sa dve grane.
 
Imam, uzeo sam je pre neki dan. Tacnije G1 verziju.
 
I moja je G1 Gaming isto,samo sto je moja obicna 980.

Jel se desi da se cuje coil whine pri punom opterecenju grafike ?

Citam po internetu da se mnogo njih zali ali ja na mojoj nikad nisam primetio tako nesto.
 
Poslednja izmena:
Ne cuje se nista, radi bezprekorno. Koji ti je asic? Ja sam isto imao 980 G1 i imala je 82.4% asic. Uspeo sam je naterati na 1600mhz.
 
Imas u GPU-Z. Stisnes na ivicu programa sa desnim klikom misa i pise ti Read Asic Quality... Tu ces da vidis koliki je na tvojoj kartici.
 
A sta mu je to Asic Quality ?

Sta mu znace ovi procenti ?

1.jpg
 
Poslednja izmena:
Asic je kvalitet cipa, sto imas veci asic postoji verovatnoca da ce se graficka bolje moci OC. Moja 980 G1 posto je imala 82.4% radila je na default 1405mhz. Moj kolega ima isto 980 G1 a na njegovoj je 74% i radi na 1380mhz.
 
Asic je kvalitet cipa, sto imas veci asic postoji verovatnoca da ce se graficka bolje moci OC. Moja 980 G1 posto je imala 82.4% radila je na default 1405mhz. Moj kolega ima isto 980 G1 a na njegovoj je 74% i radi na 1380mhz.

Veci ASIC bi generalno trebao da znaci da ce temperatura i voltaza graficke biti niza na istim klokovima za razliku od kartica sa nizim ASIC-om gde ce na istim klokovima kartica da se greje vise i trebace joj vise voltaze ili da bi imala iste temperature morace da radi na nizim klokovima.

Moze da se desi na karticama sa GPU Boost 2.0 tehnologijom da dizu klokove bolje ali to je samo zato sto se manje greju i manje voltaze im treba za razliku od onih sa nizim ASIC-om, otud i visi Boost klokovi na nekim karticama jer se napon bolje rasporedjuje na cipu i ima manje "curenja" zbog nesavrsenosti samog cipa prilikom "binovanja".
 
Ti si to opsirnije opisao. Ja sam napisao da je sa vecim asicom i kvalitet cipa bolji sto se podrazumeva da ce se manje grejati i da ce mu trebati manje voltaze da bi radio na vecim klokovima. Takodje sa vecim asicom cip radi na vecim mhz u default.
 
Dosta je povezano i sa samom temperaturom pri odredjenim klokovima ali samo kada se uporedjuju isti modeli kartica! Uglavnom to sam napisao samo kao dopunu na tvoju poruku :)
 
MSI-GTX-980-Ti-Lightning-3.jpg

MSI-GTX-980-Ti-Lightning-2.jpg

MSI-GTX-980-Lightning-backplate.jpg


http://videocardz.com/57482/msi-geforce-gtx-980-ti-lightning-detailed
 
Poslednja izmena:
Stvar ukusa, ali meni se stvarno ne svidja ova zuta boja bljak :d
 
Kartica ce sigurno biti najbrza od 980ti verzija, ali i cena ce biti 1000 evra.
 
Ono sto sam ja vido,) na net-u u vezi Asic Quality, jeste,
da do negde oko 80%, potpuno je svejedno koliki je procenat, neke kartice bolje se klokuju sa 68%, od nekih sa recimo 74%.
Vec od nekih 80%, sve sto veci Asis, bolji je i stabilniji overklok.
Iako, ova moja MSI 980 ima asic 79.2%, i radi u gamingu na 1.580-1.590Mhz i 7.900Mhz za memoriju.
 
Mislim da kod lightning je sistem asica isti kao i kod drugih kartica, mislim da nece imati "PROBRANE GPU" nego ide random kako kome zapadne.
 
Kupi je ja ti je za dz farbam u koju boju hoces :D

Neki sam dan razmisljao da uzmem jednu GTX-icu konto sam je otplatiti kroz onaj ETh ali kazu slabo kopaju tako da nista od farbanja :d, mada je vjerovatno vecini nebitan izgled mene stvarno ova zuta boja nekako odvraca od kupovine, da je kao sto kolega rece zelena ili crvene ljepse bi bilo bar za moj ukus ;)
 
Plavo i zuto i kad sanjam vristim kamo li uzivo:D,sve nijase crvene i naravno crne :)
 
Kartica ce sigurno biti najbrza od 980ti verzija, ali i cena ce biti 1000 evra.

Nece. Najbrza kartica je ZOTAC GeForce GTX 980 Ti AMP! Extreme, 1355 Mhz takt.
Recimo Galax HOF ima skoro identicne taktove kao i ovaj MSI, inace slazem se sa kolegama, ni meni se nekako ne svidja nesto posebno, HOF je skuplji samo za 50$ a opet je ekskluzivna verzija, tacnije 700$

http://www.galax.net/US/980tihofLN2.html
 
Nazad
Vrh Dno