Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

razmisljam za nekoliko meseci da pazarim 980 ti kako bi se moj i7 2600 izborio sa ovom grafickom?
 
^ No offense ali Strix 980ti je najtoplija a pri tom i jedna od najbucnijih grafa. Ne bih bas rekao da je nr1 ;) .

Palit je prijatno iznenadjenje. Skroz tiha karta. Jedino tih dve god garancije kod nas sto malo bode oci.
 
Asus je generalno precenjen, nevezano za ovu graficku.
 
Stigla je GTX980ti G1, asic je 73.2%. Odradio sam neka sitna testiranja bez dizanja voltaze sa 130+ mhz. Temperatura je bila max 73C u zatvorenom kucistu.
GTX 980ti Unigine Heaven Default.jpgGTX 980ti Unigine Heaven OC 130mhz.jpgGTX980ti Valley.jpgGTX 980ti Valley OC 130mhz.jpg
 
Prava zvercica,
koliki je realan boost klok sa tih 130, i ako ti nije tesko, ajd, probaj da nadjes neki maximalni overklok, bas me interesuje dokle moze da ide.:whip:
 
Probacu za koji dan, trenutno mi je PC u stampariji iz razloga sto radim adaptaciju kuce. Cim ga donesem kuci za par dana probacu max da izvucem iz nje.
 
ASUS se trudio i pravio novi kuler i sad grafe nisu samo pretople nego su i bucne. :D
 
GTX 980ti G1 ima automatski silent i stop. Cim se temp spusti na 46C odmah ugasi ventilatore. Sa tim kad radi u desktopu ona bukvalno ne radi.
 
Kartica se igra sa 1080p ko sa zveckom, nista ispod 1440p nije za nju :)
 
GTX 980ti G1 ima automatski silent i stop. Cim se temp spusti na 46C odmah ugasi ventilatore. Sa tim kad radi u desktopu ona bukvalno ne radi.

To mi kaži! Pročitao sam, ali nikako da poverujem. Ima sutra da je pojurim :)
 
Posto se bavim grafickim dizajnom graficka ne predje 36C, kad napravim pauzu vrati se na nekih 33C. Po mom pracenju kada dodje na 46C ugasi ventilatore. A oko 50C ih ponovo upali. Po meni je ovo super stvar sto su ubacili.
 
Naravno, nadam se da će i ostali to usvojiti, ne samo STRIX serija i sad ova jedna od Gige. Meni to jako odgovara jer mi se vent napajanja pali na 200w opterećenja, Akasa od proca radi na 600 obrtaja, milina i tišina.Samo čekam mutavu grafiku na idleu i divota ...
 
To imaju i MSI, EVGA, PALIT itd. Ali mislim da je sve pocelo od Strix serije.
 
Zna se ko ce da dominira ponovo :)
Image_000.jpg


http://www.guru3d.com/news-story/msi-geforce-gtx-980-ti-lightning-graphics-card-being-teased.html

Videcemo kakav ce dizajn biti ovog puta.
 
Imam jedan problem ako moze pomoc, naime nabacio sam 980 ti igrom slucaja probao malo oc stavio +100 za core +500 za mem prolazi sve ok, posle toga probam ja da povecam clock ali posle nekog perioda sistem zakuca i restart. Probao sam da dodam voltaze malo i nazalost isti problem, e sad posle toga probam ja ostavim sve na stock i dodam samo +10mv i sa tim podesavanjima karta bustuje 1366 ali nije stabilna nego opet sistem freez i restart, a sa mojim standardnim oc koji je stabilan je 1429. Sada me zanima da li je to do napajanja, kabal neki falicni ili jednostavno karta ne reaguje dobro na voltazu. Koliko se ja secam na mojoj r9 290 ako preteras sa oc pojave se artefakti a ne sistem freez i restart, zato me buni ovo.
 
Uff, malo si lose objasnio ovo tvoje klokovanje, ne mogu da razumem u potpunosti sta je problem.:S:
Kao prvo, koji program koristis za overklok i koja je 980Ti u pitanju?
 
Aha eo malo da pojasnim, mogu da postignem totalno stabilnih +100 na core i +500 na memory sa afterburnerom sto rezultuje sa 1429 za core i 8000 za mem bez dizanja voltaze. E sad kada podignem voltazu ne bitno koliko moze biti +10 ili + 87mv clock koji dobijem je nestabilan. Znaci cak i sa default podesavanjima bez diranja icega samo +10 mv na core i grafak zakuca i restart sistema, e sad mene zanima da li je to normalno, nije bio slucaj sa mojom radenom, ali posto je ovo nvidia mozda su stvari drugacije.
 
sto ne koristis asusov program?
 
Idk brate kupio sam msi kartu a i pre toga sam koristio msi afterburner za oc, koji je to asusov program.
 
Sasa prvo eliminisi moguci problem sa napajanjem.

Jel imas neke artifakte kada dodajes napon i igras neku igru i za koje ti vreme sistem restartuje?
Da li se cuje u pozadini neki zvuk ili samo restartuje sistem? Kada se uveris da radi sve ok sa drugim napajanjem znaces u cemu je problem.
 
Slazem se sa tobom samo nemam pri ruci drugo napajanje. Kada se to desi dakle sistem zakuca za sekund zacuje se onako zvuk na zvucnicima i odmah restart znaci iste sekunde, moguce je da sam udario wall u oc, ali ne kapiram znaci nikakvi artefakti hladjenje je ok, proveravam sa gpuz i msi arterburner u osdu, mene najvise buni kada dodam bilo kakav napon cak i na default klokovima isto se desava. Mozda je problem sada sam pogledao grafa ima dva x 8 pin konektora a ja sam iskoristio samo jedan kabal iz napajanja ( koji ima dva puta 8 pin konektore), mozda bi trebalo dva posebno za svaki slot ? Ili da afterburner nema neki bug sa 980ti mada ne vidim da se iko zali.
 
Poslednja izmena:
definitivno ti je napajanje slabo kad nema 2x svoja 8 pina
 
A kada povecavas voltazu, jel povecavas i power target, tj., da dodas veci TDP kartice?
 
Nisam se opet dobro izrazio napajanje je raidmax 1000w mozda nije najbolje ali bi trebalo da je dovoljno ima svoja dva 8xpin, nego sam ja u karticu ukljucio samo jednu granu koja ima dva puta 6+2, a vidim da je preporuka da se prikljuce dve razlicite grane. Power limit sam povecao max je 109.
 
Nazad
Vrh Dno