Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

Ako je verovati Guru3d reviewima zapravo Matrix Platinum podjednako dobro hladi naponsku kao i G1. Ako ne i bolje. I jos je poprilicno tisa karta.

Na testu najtoplija tacka kod G1 karte ide i do skoro 90c. Na Matrixu do 78c.

Inace, imao sam dve G1 980Ti karte. I obe su imale glasan coil whine. Zbog toga sam ih i prodao.
 
^
Nisam imao tih problem, ni sa 970 ni sa 980 i 980ti sve su bile g1... Sustinsku tu je problem sto sistem hladjenja dobro hladi gpu pa je samim tim boroj obrtaja venta mali da bi pristojno ohladio vrm, konkretno kod ovog modela to se resava tako sto se malo poveca broj obrtaja na ventu i to je to. Mada sve zavisi od situacije u kucistu :p

@nenad 970
Pesma :)
 
Verovatno nisam imao srece sa primercima. Do mog napajanja nije sigurno jer druge karte koje koristim i koje sam koristio nemaju taj problem.

Imao sam i tri komada G1 gtx970 jedna od te tri je isto imala taj problem.

Da, gigabyte ima odlicno reseno hladjenje naponske. Tu nema dileme. Videcemo kako stoji stvar sa ovim novim Xtreme edicijama 1070 i 1080.
 
Ja nesto ne vidjam da 980Ti uopste ima senzor na naponsku, svaki GPU-Z koji pogledam ni jedan ne pokazuje VRM temperature ?
 
Asus karte uglavnom imaju senzor. GPU-Z ga ne vidi.

Probaj sa AIDA 64.
 
HWInfo64 je malo prakticniji, ako on to ne vidi, nista nece :d
 
Ne vidi ni jedan program VRM temperature,barem na mojoj matrix...alel koliki boost treba da bude ljudi,ovo moje nesto nije u redu:S:
 
Sta nije u redu, sta te muci :)
 
Def je 1216Mhz boost 1317Mhz e sad kada bi ostalo tako bilo bi extra medjutim,pod opterecenjam tipa heaven,cmark ide na 1445 sa tim def postavkama,to mi ocitava tweak i AB,zato pitam jer to nije normalno de moze da busta 220/30Mhz:trust:
 
@nenad 970
Da to je noramlno ako imas acis 80% i visi a imas tako da uzivaj, sa tom kartom imas sigurnih 1500~1550 za svaki dan kada je overklokujes, uz to sumnjam da temperatura moze da predje 75c u otvorenom kucistu ;) Gledaj i memoriju da poteras na 2000 dosta utice na perfomanse...
 
@Gavran

http://prntscr.com/bqu5ur

@zajebani,znaci to tako ide kod ove kuje..hmmm ide memara na 2000 bez problema a za GPU cemo se malo vise pozabaviti...

Temperaturu jos nisam vido vecu od 70C
 
Zao mi je sto ne okacih test pri 1545Mhz u zatvorenom kucistu dan pred prodaju na FireStrike Extreme testu :)
Doduse ventovi na 100% ali sobna je bila uzas + pored osuncanog prozora. Max temp 61c. Na auto podesavanjima nikako preko 70c ...Kakvo crno pregrevanje VRM-a, hladjenje na Matrixu razbija skoro ko na Lightningu :)
 
Znaci sve okej 3 meseci, igra se dosta, mozda pao prosek na 4 sati dnevno al sve okej, battlenet/steam/origin/uplay. Pre 2 dana instaliram Diablo 3, danas igram kad ono black screen na kratko i izbaci nvidia stopped working. Koji djavo moze da iskoci tako nakon 3 meseci i onda pocne da zeza svakog dana ? Ne kapiram. Jedino sam premestio komp 2 metra u drugom uglu, temperature niske u tim trenucima sve na oko 35-40c. Pre par minuta opet u Overwatch koji je bas igran u prethodnom periodu..

Drajvere nisam dirao jos od tada bas iz tog razloga, sistem reinstaliran nakon 15 dana od kada je problem nestao i eto par meseci sve ok. Sad opet da se nerviram svaki put :(
 
Reinstaliraj postojece drajvere i ocisti citav registar. Ubaci poslednje whql drajvere.
Ukoliko opet pravi problem smanji klokove na kartici pa testiraj.
 
Reinstaliraj postojece drajvere i ocisti citav registar. Ubaci poslednje whql drajvere.
Ukoliko opet pravi problem smanji klokove na kartici pa testiraj.

Ma jesam sve to i u predjasnjem vremenu pre tog "oporavka". Stvar je u tome da se problem desava u manje zahtevnim igrama, kao da ne moze da prebaci core/memory clock u nizim taktovima kako treba. Kontam da probam power management u nvidia panelu i sklonim adaptive za takve igre gde mi se kartica "hladi" dok igram.
 
Ma jesam sve to i u predjasnjem vremenu pre tog "oporavka". Stvar je u tome da se problem desava u manje zahtevnim igrama, kao da ne moze da prebaci core/memory clock u nizim taktovima kako treba. Kontam da probam power management u nvidia panelu i sklonim adaptive za takve igre gde mi se kartica "hladi" dok igram.

Moze biti. Nekad je to resenje. Stavi na maximum power u profilu za te igre.
 
Probaj sve na default.

Jesam ranije, dobio sam isti problem i na stocku. Kontao sam da je grafika riknula ali nije jer prolazi GPU benchove kako treba, i desava se reetko kad, ali nekad ume da zabode po 2 puta uzastopno u jednom danu. Uglavnom probao sve sto bi se moglo, bez da muljam power management sto cu izgleda morati ili da se igram sa registrijem i pomerim TDR tajming na vecu brojku ali to jos niko nije predlozio pa reko da se ne upustam u te stvari.

Btw zaboravio da napomenem da mi je proc bio klok na 4.2GHz, prosao sve testove i slicno ali u jednom trenutku dobijao BIOS poruku da uradim F1 za default podesavanja ili da ipak nastavim. Iskulirao par puta ali onda smanjio na 3.9 klok (znam da je boost na 3.9 ali opet konstam bolje fiks nego da osciluje), i nakon 2 godine koriscenja 970 i 980ti zajedno kontao resio konacno problem (posto je promenjeno sve u kompu osim ploce i procesora). I radilo lepo 2 meseca do eto danas kad je pocelo ponovo. Znaci bukvalno sam samo izvadio ssd/hdd koje sam ubacio pre jedno 10-ak dana iz zeninog kompa, kratak transport u sobi i to je to. Ne kapiram sta bi moglo da bude, da kartica nije lepo u PCIE slotu ne bi ni radila. A opet, desava se u manje zahtevnim igrama gde mi grafika ne prelazi 40-45c dok u igrama sa 60-70c i max gpu usage (bar otprilike) sve radi manje vise okej, ne pamtim da mi je tada crashalo, osim u Witcheru ranije pre nekoliko meseci.
 
Poslednja izmena:
^ Pazi,na ovim paklenim temperaturama to se skoro i ne primeti,msm da je 1 ili eventualno 2C u korist kada duva TY-143

Inace evo jos malo zatezanja al dok se ne zaladi ovo je sviranje racku :D

http://prntscr.com/bsd8kx

Inace memaru sam nabio na 8300Mgz al zato GPU me zeza i nece preko 1530Mhz

Videcu kada je nakacim na sky kako ce biti
 
Poslednja izmena:
^ Pazi,na ovim paklenim temperaturama to se skoro i ne primeti,msm da je 1 ili eventualno 2C u korist kada duva TY-143

Inace evo jos malo zatezanja al dok se ne zaladi ovo je sviranje racku :D

http://prntscr.com/bsd8kx

Inace memaru sam nabio na 8300Mgz al zato GPU me zeza i nece preko 1530Mhz

Videcu kada je nakacim na sky kako ce biti
Sad vidim poruku.

Ja memoriju nisam mogao toliko da penjem, to je odlicno :)


@3D-Elite
Praznjenje zaliha, standardno za amerikance... Sto se tice nase carine to stoji...
 
Soon :smoke:
img_2197.jpg
 
Pa brza je od 290 za bar 60% u dobrom delu igara sto me zanima, ima vec blok na sebi, tako da ne moram da dajem jos 100e za blok, koji posle moram da prodam za dosta nizu cenu i tesko se prodaje. Jos pod vodom ne verujem da ce da vidi preko 50C, tako da ce biti veselog klokovanja, u tisini naravno :D A ne da imam overkill vodeno za ovu kartu, 360+240+140 i D5 pumpa, moze da ohladi 600W potrosnje :d
 
Nazad
Vrh Dno