Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

meni nema logike da imate za 980ti a nemate za qhd i uhd monitore. :)
 
Ipak necu menjati grafiku,sacekacu novu generaciju koju najavljuju za par meseci.
 
Mislim da si pametno odlucio. I ja sam bio u istoj dilemi.
 
Moj prelazak sa 980 na 980ti je kostao neki 120evra. Mislim da nije mnogo. Sto se tice pascala mislim da nece imat 10x bolje performanse, po meni ce mozda biti 50% brza od TI ili titan X verzije. Iz tog razloga sam se odlucio na prelazak.
 
Masis poentu. Primer: Pascal graficka koja bi mogla biti kao GTX980Ti u igrama bi vrlo lako mogla da se nadje u nizem cenovnom rangu (300-400e).

Samo prodati GTX980 u pravom trenutku i to je to.
 
A koji je to pravi trenutak? Svi mi ganjamo te neke "prave trenutke" i prc! uvijek nas trziste zezne, npr. ja sam se debelo zeznuo kad sam kupio GTX 780 i poslije 3 mjeseca Nvidia izbaci jeftiniji Maxwell, ja ga poduvam i super :) Trenutno sam srecan sa ovom svojom kartom ali kad bih mogao naci Ti G1 model, dati svoju i doplatiti 120e kao Lemaja odmah bi to uradio, ne bih cekao taj Pascal nekoliko mjeseci jer se ne zna tacan datum izlaska te njihove nove linije...
 
Prodati cim se pojave testovi na netu. Naravno, ako nije problem da se 2-3 nedelje prespava na Intel HD, dok ne stignu kod nas. :)
 
@kenzo upravo je to poenta sto si rekao, da je tesko naci pravi trenutak. Po nasim cenama u Srbiji kad kartica stigne na trziste najbolje je da se odmah uzme jel cim prodavci osete da je neka kartica best buy kao sto je ispalo sa GTX 970 posle 2 meseca podignu cenu za 10-15%. Sto se tice pascala mislim da ce biti iste cena kao i sa svim generacijama.
 
Samsung memorija, interesantno :)
Mada su mi ova creva bas ruzna zbog toga je i ne bi uzeo, mnogo je lepse odradjena Hybrid varijanta kod EVGA modela.
 
@demios kako ti stoje temperature i buka u poredjenju http://www.hardocp.com/article/2015...80_ti_sea_hawk_video_card_review#.VlBD3vmrSUk po njima je idlle 23c, full load 36c a overclocked 42c?

zaboravih ti odgovoriti na ovo.

oko 40-42c on load u proseku, memorija na grafi 2000, gpu na 1516Mhz, napon +55-60mv.
temperature zavise od testa/igre, brzine pumpe i ambijentalne temp, ventilatori su 7 komada cm jetflo na 5v, i oni su stalno na 5v.
radijatori fobija 360 debela 6cm + 480 fobija, jedan lup, cpu i gpu samo.
kad se pumpa oshrafi na max i na kip otvori prozor, znaju temp da ne predju 35-36c :D
 
Poslednja izmena:
Kako li se pokazala Asus GTX 980ti Gold bas me zanima..GOLD20TH-GTX980TI-P-6G-GAMING

I kakve su sanse dobaviti kod nas u SR "KFA2 GeForce GTX 980 Ti Hall of Fame Edition 6144"

???
 
Ovo drugo nikako. Nema je čak ni u Mađarskoj.
 
Malo da osvezim temu....




Ispostavilo se da je prethodna EVGA 980Ti SC+ imala problem sa coil whine-om pa sam je zamenio ovim modelom. Bila je dilema izmedju Classified i Matrixa ali sam se ipak odlucio za drugu opciju. Videcete u drugom postu i zasto.

20151212_104709.jpg 20151212_105235.jpg 20151212_105633.jpg

Uz karticu ide poklon Strix Claw gaming mis solidnog kvaliteta i mogucnosti kao i Bullet or Blades kupon:
20151212_105902.jpg
 
Poslednja izmena:
U vecini testova koje sam uspeo da nadjem na netu uz ovu karticu bi trebala da ide Hynix memorija, medjutim iz nekog razloga ja sam dobio Samsung.

Mozda je u pitanju neka nova revizija ili nesto slicno. ASIC je solidnih 79.4%

Image 013.jpg


Kompletne stock vrednosti i prvi test u zatvorenom kucistu, kartica boostuje na 1417Mhz (jezgro) dok je memorija fabricki blago overklokovana na 1800Mhz za efektivnih 7200Mhz:
Image 012.jpg

Jedan od pocetnih testova bez dizanja voltaze, sva ostala podesavanja na Auto - aktivan boost na 1530Mhz:
Image 019.jpg


Sto je upravo i glavni razlog zbog kog sam odustao od Classified modela, s obzirom da je u gomili testova kartica prelazila 75c tokom gaminga... Da ne spominjem bucnije ventilatore itd.

Koliko sam danas uspeo da testiram Matrix ventilatore uopste nisam cuo.
Nastavljam "mucenje" kartice ovih dana pa kacim nesto novo sigurno... Testiranje limita memorije, stelovanje voltaze, LN2 Bios-a itd...

Za sad mislim da je kartica cisto "zlo" :)
 
Poslednja izmena:
Hvala komso!

Zaboravio sam da napomenem da sam i stari Benq zamenio Acer Predator XB270HA monitorom radi kompletnog iskoriscenja nove grafe :p

Jeste u pitanju 1080p rezolucija i TN panel ali 144Hz i G-Sync su neopisivo dobri nakon toliko godina provedenih na "obicnih" 60Hz. Zao mi je samo sto nisam promenio monitor ranije.

Mislim da je jos rano za 4K, mozda dodje u obzir neki 1440p IPS koji pored svojih prednosti ima i nekih sitnih mana ali o tom-potom.
 
Pristigla nova Azdaja:D
 

Prilozi

  • 20151214_103927.jpg
    20151214_103927.jpg
    1 MB · Pregleda: 167
  • 20151214_103939.jpg
    20151214_103939.jpg
    1 MB · Pregleda: 132
Poslednja izmena od urednika:
Hvala,danas videh da se u CH pojavila Gold:mad: i to jeftinja od Matrixa:d,a kada sam porucio Matrix prosle nedelje,rekli su mi za Gold treba se cekati 4 do 6 nedelja.

:) u zdravlje da te sluzi! :)
Nema veze,Gold izdanje se razlikuje od Matrixa vise u prestizu nego u performansama,jeru performansama nije bas osetna razlika,uziivaj sa Matrixom cak mi je i lepsa od Gold izdanja :)
 
Opaa, prelepa je. Čestitke na prinovi :)
 
Matrixi su brutalni, jedino ne mogu da im oprostim plastični shroud.
 
U vecini testova koje sam uspeo da nadjem na netu uz ovu karticu bi trebala da ide Hynix memorija, medjutim iz nekog razloga ja sam dobio Samsung.

Mozda je u pitanju neka nova revizija ili nesto slicno. ASIC je solidnih 79.4%

Pogledajte prilog 186955


Kompletne stock vrednosti i prvi test u zatvorenom kucistu, kartica boostuje na 1417Mhz (jezgro) dok je memorija fabricki blago overklokovana na 1800Mhz za efektivnih 7200Mhz:
Pogledajte prilog 186956

Jedan od pocetnih testova bez dizanja voltaze, sva ostala podesavanja na Auto - aktivan boost na 1530Mhz:
Pogledajte prilog 186957


Sto je upravo i glavni razlog zbog kog sam odustao od Classified modela, s obzirom da je u gomili testova kartica prelazila 75c tokom gaminga... Da ne spominjem bucnije ventilatore itd.

Koliko sam danas uspeo da testiram Matrix ventilatore uopste nisam cuo.
Nastavljam "mucenje" kartice ovih dana pa kacim nesto novo sigurno... Testiranje limita memorije, stelovanje voltaze, LN2 Bios-a itd...

Za sad mislim da je kartica cisto "zlo" :)

Cestitam na kupovini. Nista bolje nego kad na premium modelu karte, koja ima sve preduslove za dobar OC, ubodes dobar ASIC. A ne puknes 200 eura vise za premium kartu a ona nece da se klokuje zbog loseg cipa.

Jedva cekam rezultate. :wave:
 
Dobar izbor Arki! Ne brini o Gold verziji, kartica je samo sminka sa jos malo povecanim fabrickim OC-om + malo je teze za uklopiti zlatni fazon u ceo sistem, osim ako ne volis da grafa odudara od svega ostalog :)

Matrixi su brutalni, jedino ne mogu da im oprostim plastični shroud.
Upravo to! Cak je i "stara" 780-ica Lightning bila od metala, dok nas Asus za njihov Top model nije udostojio istog :/
Ono sto se jos moze navesti kao mana po meni je postavljena nalepnica na jednom od srafova, verovatno se gubi garancija ako se isti ukloni a kartica je prosto namenjena tweak-ovanju i OC-u sto znaci kao da su stavili zabranu na isto...
Jos jedna stvar a to je nemogucnost podesavanja LED osvetljenja sa strane po sopstvenom ukusu radi uklapanja u ceo build sto imaju cak i dosta jefitniji modeli...ali eto.

Cestitam na kupovini. Nista bolje nego kad na premium modelu karte, koja ima sve preduslove za dobar OC, ubodes dobar ASIC. A ne puknes 200 eura vise za premium kartu a ona nece da se klokuje zbog loseg cipa.

Jedva cekam rezultate. :wave:
Hvala!

Mislim da se polako blizim maksimumu(bar na vazduhu):
Image 026.jpg

Morao sam da "odsrafim" vent zbog malo vise sobne temperature u ovo doba godine(nemam centralno), mada ionako na 50% venta to ne prelazi 70c nikako...

Heaven 4.0:
Image 025.jpg

Valey 1.0:
Image 024.jpg

Fire Strike:
Image 023.jpg


Ono sto mi predstoji je da uspem da "sredim" Bios i da eventualno otkljucam Power Limit kao i voltazu iako ce verovatno biti vaznija temperatura nego visoka voltaza za stabilnost ali cisto da probamo i tu varijantu.

Mislim da tu ima jos malo potencijala...
 
Poslednja izmena:
Dox cestitke! Nisi se pohvalio sa novim monitorom ;) Kako te sluzi i daj nam neke impresije majku mu :D
 
Hvala! :D

Ma monitor je extra. Trenutno sam u potrazi za nekim korektnim ICC profilom, po mogucstvu neciji sacuvan profil nakon kalibrisanja nekim dobrim uredjajem ali sto se tice mogucnosti razlika je nebo i zemlja u korist G-Sync i 144Hz(gde je moguce dobiti ih naravno)

Jedina mana po meni je Glossy izrada postolja i samog okvira koji je magnet za prasinu ili otiske ali trudim se da ga sto manje cackam. :)
 
Na stock voltazi dalje od ovoga nece da moze :)

Image 030.jpg Image 031.jpg


Velika steta po meni sto je i na LN2 biosu zakljucana voltaza i Power Limit, jedino resenje kod ovih ROG Matrix modela je da se zaleme tacke na ploci za LN2 i onda se otkljucava napon do 1.6V i Power Limit do 200% ali tako se direktno pozdravljam sa garancijom, sto mi se nesto i ne isplati...
 
Ma, odlicni rezultati za tu voltazu.:smoke:
Meni za taj klok treba voltaza na 1.224V. Sa 1.243V moze da sljaka na 1.560 - 8.200mhz.
Ako si razpolozen, imas na Overclock.net brdo custom biosa sa naponom od 1.237 do 1.274Mhz, pa probaj da flashujes, samo pazi, malo se razlikuju biosi za 980Ti od biosa za gtx 980 karticu.
http://www.overclock.net/t/1544574/gigabyte-gtx-9xx-g1-gaming-h2o-air-bios-tweaking
Glavna fora je da izaberes odgovarajuci bios za tvoju kartu, tj. da li je karta po default biosu "DD OR DP BIOS", jer ako flashujes pogresan bios, mozes brikovati karticu.....ima objasnjeno sve u gornjem linku...
 
Nazad
Vrh Dno