Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

Extra model! Ono sto sam uspeo da procitam po netu govori da je u pitanju jedna od najtisih Ti modela u tom rangu. Cak je i hladjenje jedno od boljih...
Jedini razlog zbog kog je nisam uzeo je manje vise cudan izgled sa hladnjakom kada se gleda sa strane, po mom misljenju..

index_php_ct_articles_action_file_id_16924_admin.jpg

i nedostatak osvetljenja sa strane sto je cisto estetski ali tako je ispalo na kraju u mom slucaju.
 
Extra model! Ono sto sam uspeo da procitam po netu govori da je u pitanju jedna od najtisih Ti modela u tom rangu. Cak je i hladjenje jedno od boljih...
Jedini razlog zbog kog je nisam uzeo je manje vise cudan izgled sa hladnjakom kada se gleda sa strane, po mom misljenju..

Pogledajte prilog 181666

i nedostatak osvetljenja sa strane sto je cisto estetski ali tako je ispalo na kraju u mom slucaju.

Zbog toga sam se opredelio za nju, bile su u ponudi na lageru MSI Gaming, STRIX GAMING,AMP! Extreme Edition, G1 Gaming,jedino Palit bez ikakve lose ocene ocenjenja od strane korisnika,za razliku ostalih modela,za izgled manje vise i osvetljenje.
 
@zajebani

Nisam nigde pomenuo referentnu GTX 980 TI vec nereferentnu. Interesovalo me je samo sta je brze od ta dva sistema posto
vidim da si testirao i izbacivao neke rezultate. Meni je najbitnije da za ulozen novac imam najbolje performanse, ako sli nudi vise onda je to bolja varijanta.
 
Sto se mene tice ti si uzeo najlepsu graficku.

Mozda deluje kao da nije neka zver ali je za hladjenje pri sasvim ok nivoima buke prosto odlicna. Retko kad predje 70c bar kod mene i to pri OC od 1470+Mhz.
Sto se tice izgleda nije nista prenabudzeno, da preterano sljasti sa cudnim backplate-ovima itd itd. Opusten i cool dizajn a performanse su i dalje tu.
 
Danas dobio grafu
12072532_1053380404695422_4464472050292614349_n.jpg12108741_1053380384695424_687099465298740196_n.jpg
 
Lep je Jetstream. I o njemu sam razmišljao, ali ću ipak ići na HOF varijantu.
 
@Dark_Messiah
Aj da ponovim sta sam napisao :p

"U idalnim uslovima jaci je Sli za ~20%, ali ti je bolje da imas jednu jacu kartu nego dve u sli, manje trosi, manje se greje ceo sistem i sto je najvaznije cesto se desava da engine ne moze da iskoristi sli do maksimuma, kao recimo u fc4 pa gpu zauzece bude 60~90%, a ne konstantno iznad 90% kao sto bi trebalo, tako da ti je u tim situacijama jedna karta daleko bolja."

Znaci, na papiru sli 970 jeste brzi sistem za ~20%, markovi to najbolje pokazuju, u praksi najcesce nije zbog svega sto sam pomenu... Ako vec imas jednu 970, onda nema sta da razmisljas :) Tu je i kolicina memorije, 6gb na 980ti ja teman koliko treba...
 
Uzo ovu 980Ti G1 karticu,
neverovatno dobra cena u odnosu na performanse koje ima u igrama.

Nesto malo sto sam gledo :shock: na net-u,
u 2K rezoluciji,
jaca je od Furise u proseku 25-30% u zavisnosti od kloka,
980Ti je na KP jeftiniji.
U odnosu na 390X, jaca je 980Ti na 2K rezoluciji,
u proseku 45-50% u zavisnosti od kloka kartica.
980Ti je na KP skuplji za oko 200E.
I, na kraju,
u odnosu na gtx 980 karticu,
980Ti je u 2K rezi, jaca za vise od 30%, takodje u zavisnosti od overkloka svake kartice.
A, 980Ti je na KP, skuplja od 980 za oko 120-130E.
Ispada, da je ta neka 980Ti G1 kartica mozda i najbolja best buy High-End GPU kartica u ovom trenutku.:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Stigo predator, i konacno to je to... Kao sto sam predpostavio, ova vrsta ips panela ima daleko manje ips sjaja, gotovo da ga nema, boje nesto bolje nego va, kontrast nesto losiji ali i dalje odlican, crna primetno slabija ali daleko bolja nego kod tn panela, sve u svemu dok se ne pojavi neki 10bit isti tip panela kao ovaj ja ovo ne menjam :D
 
Poslednja izmena:
Planiram da je kupim, pa imam par pitanja u vezi 980 Ti:

1. Da li može lepo da se igra na 4k monitoru ili bolje da čekam sledeću generaciju kartica? Video sam testove, i BF me malo brine, jedva 40 FPS bez AA.
2. Imam napajanje bequiet! Straight Power 580W E9. Da li je ovo dovoljno? U testovima ceo sistem ne prelazi 416W potrošnje u punom opterećenju. To mi je inače glavni minus Palit-a (potrošnja), mada ako je dovoljno, odlučio bi se za Palit, jer mi je i buka kartice značajan faktor.

Hvala u napred na odgovorima.
 
Ovako,
u sustini, tesko moze 980Ti i to overklokovana, fino i fluidno gurati igre na 4K rezi.
Zavisi i od afiniteta,:trust:
ako smanjis AA setovanja i neke graficke Ultra postavke, moze i 980Ti da bude dobra u 4K.
Uglavnom je SLI i CF za 4K, 980Ti je skoro idealna za 2K rezu,
sledeca generacija bi trebalo da donese veliki porast u perfomansama, pa ce da vidimo kako ce biti sa single GPU u 4K.
 
...nisam dugo pratio. Kad se očekuje sledeća generacija?
 
^
Evo ja bih voleo da znam na osnovu cega si zakljucio da nece pre leta?

@Trek
nijedna single karta trenutno nije dovoljna za 4k na visokim setovanjima uz 60 fps. AKo te zanima 4k, onda definitivno sledece godine Pascal.
 
Pa,
gledo sam u soljicu od kafe, eto ti objasnjenje, :D
pa, onda, neki put pogodim a neki put i omasim,
sad cemo da vidimo dal cu da pogodim za Pascal.:eyebrows:
 
Sad sam pogledao negde je isto dok je negde i do 11 fps razlika.Zanimljivo je da u nekim situacijama kada je 3 ili 4 way SLI fps je manji nego sa 2 way SLI.Naj vise se primeti razlika u broju fps-ovan na 4K rezolucija,ali imajuci u vidu da su svi 4k monitori u 60 hz ko je lud da koristi 4k monitor za gejming.
 
Onaj kome su bitniji detalji slike i sam izgled igre u 4k nego broj frejmova tipa 144hz itd...Ne razmisljaju svi isto sto je i logicno...

980Ti u SLI ima logike samo za 4k, za QHD i 1080P je glupost, naravno u zavisnosti od grafickih podesavanja i same igre i njene optimizacije pozeljno je upariti i 3 kartice pa ko moze samo napred :)
 
Mislim da u Top 3 ipak idu HOF, Kingpin, Lightning(zbog hladjenja na Stock-u) pa onda Zotac Extreme, Classified itd itd. Ne racunamo varijante sa vodenim iz fabrike... Mada generalno sve opet zavisi od primerka i nacina na koji ce se hladiti, za sta su najbolje optimizovane i tako to...
Ko jos uzima Kingpin i "vozi" na vazduhu, to je po meni zebancija :p
 
Bome lepa zverka, po testovima na guru3d ispadne da je do sada najbolje 980ti verzija.
 
Verovatno ce i biti najbolja po dobavljivosti ako je Asus uveze kod nas i to par komada. Na globalnom nivou HOF/KFA2/GALAX i EVGA ostaju na vrhu i dalje... Zaboravio sam i Platinum varijantu sa kojom se dosta njih hvali tako da i ona moze da upadne u onu listu gore...
 
Nazad
Vrh Dno