Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

Tako nekako. Doplata od 260 je jos i ok, ipak je 980Ti klasa iznad, pa jos nereferentna, kvaka je u tom sto nV vec izgleda ima skoro pa zavrsen next gen chip, pa ako za nekih pola godine objave GP104 sto bi bio naslednik tvoje GTX980, to ti obesmisljava prelazak na 980Ti koliko god da ti povoljno sad izgleda.

Ja bih se ipak strpio i ne bih izimao vise nista u 28nm u ovoj situaciji.
 
g1 od fante za 660e vrh vrijanta....em je najjeftinija, em imash najbolje air hladjenje, em je referentni pcb, pa imash i izbor veliki za FC blokove....

eventualno ove sa hibridnim hladjenjem evga i msi sea hawk, ali cene i dostupnost su kritichne.
 
Poslednja izmena:
Nema G1 referentni pcb, lici ali nije isti.
 
Referentna 980 vs. nereferentna 980Ti.

Da moja greska pa mozda onda i nije puno 260 dodati sta znam Gm 204 vs Full Gm200 jos referentna vs nonreferentna mislim da bi bila to neka realna razlika.
Ipak imao bi vjerovatno jednu od najbrzi singl gpu kartica, naravno da ce izlaskom pascala neka karta iz srednjeg ranga imati performanse GTX980Ti ali dok pascal izadje bar bi bilo fino imati zvjer ;)
 
Trebalo bi u cetvrtak da stigne EVGA GTX980Ti 6GB GDDR5 Hybrid pa ako se pokaze kao dobra bice jos jedna :p i cuveni ACER XB270HUbprz Predator :-devil-:
Kazu da je najbolji na tftcentral, a za grafiku nisam nasao ni jedan test, pre svega temperature vrm-a, posto gpu ne prlazi 50c u full loadu i po mom misljenju ovaj tip karte je najbolje resenje za svakoga, lightning i ostala cuda su dobre karte ali vise lozacke posto se sve vrti oko 1500mhz bost kloka, tako da treba gledati karte koje dobro drze temperaturu vrm-a i gpu kako ne bi dolazilo do trotlovanja nakon duzeg igranja, sve ostalo je manje bitno. Sampion na tom polju je g1 ujedno i jedna od najjeftinijih karti kod madjara 650e, nema bolje kombinacije po pitanju cene i kvaliteta...
Posatavicu i neki rezultat ako nadjem vremena za to, mada sve je vec manje vise jasno po tom pitanju. Mislim da su vazniji utisci o karti kako se ponasa u radu...

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_xb270hu.htm

Asus PG279Q pogledaj i ovaj monitor.

http://www.144hzmonitors.com/monitors/asus-pg279q-27-inch-1440p-144hz-ips-g-sync-monitor/
 
Znam ali dok se ne pojavi test na tft central nista od kupovine, vec imam EIZO FORIS FG2421 sa VA panelom, po meni najbolji gaming monitor sa bojama na nivou ips i najboljim mogucim kontrastim, a bez ips sjaja koji u gamingu ne mogu da svarim :p Steta sto nema nesto slicno 27' sa VA panelom. TFTcentral za vecinu tih ips gaming monitora navodi kao glavnu manu ips sjaj sem kod ovog acer, pa sam izvuko neki zakljucak da nije tako tragican po tom pitanju, a nakon kalibracije ima boje na nivo profi ips montora srednje klase. Neki kompromis moram da napravi posto mi monitor treba za gaming i grafiku, tako da je ovaj predator za sad neko najbolje resenje :)
 
Taj Acer ima osmobitni panel sa 16.2 miliona boja.

Kada izbace recimo desetobitne panele sa 1.07 milijarde boja sa svim pratecim elementima u paketu, 144 Hz + G Sync tada ce to zaista biti veoma ozbiljan monitor.
Takav jedan monitor treba docekati.
 
Poslednja izmena:
Eto ja sam ceka al vise nema strpljenja hehehe a treba mi veca dijagonala pre svega i malo jace intezivnje boje, ovo za boje sam zakljucio na onsnovu dell laptopa koji od skoro ima na kome je babaroga ips panel...
 
Posle mozda malo duzeg vremena konacno je i moj X99 sistem dobio adekvatnu ali i zasluzenu prinovu sto se tice grafike :d

20151002_144122.jpg 20151002_145303.jpg 20151002_145959_HDR.jpg 20151002_145421.jpg 20151004_024754.jpg
 
Evo i nekih testova:

Sve stock/auto - fabricki boost je 1190Mhz dok kartica aktivno boostuje na 1300Mhz sto je i normalno jer ima prostora za to.
Image 002.jpg

OC +150Mhz za jezgro bez dizanja voltaze, sve ostalo na Auto.
Image 001.jpg

OC +160Mhz Core i +640Mhz Memorija, Fan profil blago korigovan ali nista extremno. Procesor je na 4.5/4.2Ghz
Image 005.jpg

Detaljnije u narednom periodu...
 
Interesuje me dali si taj skor u unigine Valley dobio u default ili sa OC? Vidim da si napisao 150+mhz. Pitam iz razloga sto ja sa G1 dobijem skoro isti rezultat sa karticom na default.
GTX 980ti Valley Default 4790k.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li je coil whine prisutan i na ovim Ti modelima G1 karte?
 
Sto se tice coil whine ja nisam imao problem ni na 980 niti na 980ti a obe su G1.
 
Evo kod mene test na default i OC u Valley. OC je bio 140mhz bez diranja voltaze. Samo powerlimit. Ispadne da EVGA da dosta manje od G1.
valley_2015_10_07_17_44_47_351.jpgvalley_2015_10_07_17_50_27_059.jpg
 
^
Dosta utice memorija da li je samsung ili neki drugi proizvodjac... Koja je kod tebe ?
 
Evo sta mislim da je fora sa ovim rezultatima,
ti imas G1 koja ima boost od oko 1.370-1.400mhz, i imas rezultat od 97.2fps.
Ona EVGA GTX 980 Ti Superclocked izgleda ovako sa boostom:
vvvvvvvv.jpg

Tacno se vidi da kartica trottluje i to bas dosta,
ona ima taj neki maximalni boost od 1.453mhz, ali se vidi da pada klok dosta, ovako do oka ,), reko bi do 1.400mhz, mozda cak i manje,
i ta kartica ima rezultat od 97.8fps, i to je otrprilike i taj rezultat koji se dobija za 980Ti kada radi na kloku od oko 1.400mhz...
 
^
Odlicno, u zdravlju nek te sluzi :)
Sutra i meni stizu dve g1, odustao sam od evge posto sam prelistao temu na overclock.net, prilicno je bucna pumapa i vent, previse njih se zali, a dve takve u sli mislim da ne bi podneo, g1 je ipak sigurna kupovina a sto je jos cudnije i gotovo najbolja po svim bitnim pitanjima...

http://www.overclock.net/t/1558890/youtube-evga-gtx-980-ti-hybrid-review-updated/10
Hvala kolega! :) Verujem da je za kompletno ugodan 144Hz 1440p gaming potrebno upariti 980Ti tako da, sto da ne. :p

Ja sam iskreno imao izbor izmedju Hybrid i ove i na kraju sam se odlucio za osetno jeftiniji model uz ne nesto preterane gubitke u performansama bez obzira na temperature jer dzabe sve to ako sam cip nece recimo preko 1500Mhz.. To niko ne moze da garantuje a da dajem vise kesa da bi se kockao nije mi bas odgovaralo.
Sto se tice ostalih modela, moje licno misljenje je da ovaj model dosta lepse izgleda od ostalih "prenapumpanih" kartica. Mislim da su 3 ventilatora bespotrebna jer i ovako kartica se extra hladi dok kod EVGA modela se opet dobija taj neki elegantniji izgled i bolje mi se uklapa uz izgled sistema u poredjenju sa "agresivnom" G1 pa i ovim ostalim modelima u slicnom cenovnom rangu. Razmisljao sam da kupim drugi backplate pa da ga ofarbam u belo a ovaj da sacuvam u slucaju reklamacije ali o tom-potom.

Evo kod mene test na default i OC u Valley. OC je bio 140mhz bez diranja voltaze. Samo powerlimit. Ispadne da EVGA da dosta manje od G1.
Pogledajte prilog 181017Pogledajte prilog 181018
Moja EVGA SC+ boostuje sa fabrickih 1190Mhz(sto i jeste nisko) na 1300Mhz max. Dok G1 ocigledno izvlaci 50Mhz vise jer joj je fabricki OC jaci.
Evo i testa sa skroz default podesavanjima:
Image 007.jpg

Ovde sam probao da OC karticu slicno tvom Boost kloku, tj. +50Mhz Core Clock:
Image 008.jpg

Ovde sam odradio isti test ali sam probao da OC karticu priblizno tvom Boost kloku na oko 1494Mhz, razlika je 10Mhz:
Image 006.jpg

E sad iz kog razloga taj rezultat ne skace proporcionalno ja stvarno ne znam, mozda je zato sto testiranja radim i dalje na Win7 koja je pregurala par kartica iz 7xx serije pa cak i neke starije modele dok nisam uzeo ovu, tako da je tu bilo dosta tumbanja sa drajverima itd. Mozda bi neki svez install 8-ice dobrodosao.

Sto se tice memorije kod mene je Hynix. Ono sto sam cesljao po netu i nalazio je da se Samsung nalazi u Kingpin i HOF/KFA2 modelu, dok za Poseidon i ostale modele iz vise klase nisam siguran.

Evo sta mislim da je fora sa ovim rezultatima,
ti imas G1 koja ima boost od oko 1.370-1.400mhz, i imas rezultat od 97.2fps.
Ona EVGA GTX 980 Ti Superclocked izgleda ovako sa boostom:
Pogledajte prilog 181023

Tacno se vidi da kartica trottluje i to bas dosta,
ona ima taj neki maximalni boost od 1.453mhz, ali se vidi da pada klok dosta, ovako do oka ,), reko bi do 1.400mhz, mozda cak i manje,
i ta kartica ima rezultat od 97.8fps, i to je otrprilike i taj rezultat koji se dobija za 980Ti kada radi na kloku od oko 1.400mhz...
Kako mislis maximalni boost ? 1300Mhz je max boost bez diranja icega, ovo ostalo je sve OC jer je fabricki samo na 1190Mhz po specifikacijama.
 
Poslednja izmena:
Pa, postavio si da je OC +150Mhz za taj skore,
i vidi se da boostuje karta na 1.453mhz maximalno,
ali se i vidi da kartica ima trottlovanje i obara klok i zato ima rezultat kao G1 na default.
I ovde se vidi da kartica trottluje na default postavke.
2222222222.jpg

Dok na ovom kloku od 1.359mhz i kloku od 1494Mhz deluje da kartica radi okey.
Mozda zato sto si dodao povecao Power Limit, tj. povecao TDP kartice.
 
Poslednja izmena:
Stigle karte gigabyite 980ti g1 SLI, klok za svaki dana 1468/2050 na tom kloku imam bolji rezultat za 25~30% od 980sli 1520/2050mhz. Jedna karta hladan i tiha, al zato sli i ne bas, ide do 75c i ventovi do 65% sto i nije bas tiho, ali drzi klok bez oscilacije, sve to u kucistu sa otvorenom stranicom pri maksimalno zauzecu gpu-a od 97~99% TombRaider benchmark od 30min. Sustinski ja sam zadovoljan posto, to je ono sto sam ocekivao... Pitaj te sta vas zanima, a mozda odradim i neki uporedni test ako me ne bude mrzelo :p
 
Kod mene je memorija Hynix, uglavnom na skoro svim 980ti su iste memorije. Samo nekoliko proizvodjaca ima samsungovu.
@Dox probaj da reinstaliras novi windows posto je relativno velika razlika. Kad sredis windows mislim da ce biti bukvalno identicni skorovi.
 
Pustite bre coveka :) Sto da reinstalira windows? Cini mi se da je kod njega memorija grafike na default (max 3500 stoji na prilozenim slikama) a kod tebe je + 500 (4000)pa odatle verovatno i razlika ;) ... oc memorije momacki podize skor u Heavenu i Valley.
 
Poslednja izmena:
^
Da da, bas tako, momerija ume bas dosta da utice...

@Proday
Hvala :)
 
Poslednja izmena:
Jel ces mozda da flashujes neki modovani bios na tu G1,
nisam bas pratio kako stoje stvari kod 980TI kartica sa tim custom biosima.
 
Ma jok, sa jednim kartom bi sigurno sa dve to je besmisleno zbog temeprature i buke. Prva karta se greje za nekih 10c vise od druge, tako da napon preko v1.14xx nije bas pozeljan, duga karta moze da ide do v1.23xx, tako je kod mene trenutno podeseno sa takvim podesavanjem imam kloko od 1470/2050mhz max 75c vent do 65%, nije necujno ali je prihvatljivo, neki drugi bios ne bi nista doneo...
 
Radicu jos testova sa pojacanom memorijom itd pa cu videti sto se tice Valey-a....

@zajebani
Cestitke i tebi :D

Koji monitor upada u tu kombinaciju sa 980 Ti SLI ?
 
^
Hvala druze, ja vec imam zlo monitor EIZO FORIS FG2421, a menjam ga za macku u dzaku hehehe ACER XB270HUbprz Predator posto ne znam kakav je sem testa na tftcentral koji mu ide u prilog :p
 
Nazad
Vrh Dno