Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

Cena nije ni 10k manja a ostaneš bez garancije. To se baš isplati...

Tj. možeš ti da se zaputiš u Mađarsku posle, ako lik od koga kupiš odluči jedan dan da neće više time da se bavi.

Nisi razumeo. Zato sam i napisao sam da ode. Rece neko da inace izadje jos jeftinije zbog povracaja poreza.
 
sumnjam da ce neka normalna cifra da bude u evropi,mosdef peko 700 jura.

edit: inace tih nekih projektovanih 670 dolarjev koliko bi trebale da kostaju dobre AIB verzije su 598e.sutra bi im dao,ali mislim da ni kad paskal izadje nigde blizu nas covek nece ni priblizno moci da prodje.ono sto je sigurno to je da amerima se nikako ne isplati 980gtx,forsiraju ili 970gtx ili se ocepi za ovo.
 
Poslednja izmena:
Ma, izgleda da je ta Amerika stvarno neka izabrana nacija;)
EVGA GeForce GTX 980 Ti Superclocked ACX 2.0+ je oko 680USD, znaci 600E tamo kod njih, a ova neka referentna 650USD.
http://www.evga.com/Products/ProductList.aspx?type=0&family=GeForce+900+Series+Family&chipset=GTX+980+Ti.
A pogledajte ovde koliko je ta EVGA referentna, http://www.mindfactory.de/product_info.php/6144MB-EVGA-GeForce-GTX-980-Ti-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1004629.html.
Preko 700E, majko moja:hair:, pa koliko ce da budu kod nas neke custom MSI, ASUS i Gigabyte.
Ma, samo da mi se poklopi ovo sa New York i da dodje ova rodjaka iz te "proklete" Amerike.:D
 
te custom evga su preskupe,cisto sujmam da ce gigabajt,asus i msi da traze 50-60 dolara za vrh custom hladjenje,verujem da giga soc kod njih nece biti preko 680 dolarjev.nisu izabrana nacija vec najvece trziste plus slobodno.kod nas je dirigovano,i jos trista cudesa,ali naravno to i dalje ne opravdava morbidne cifre.

treba obratiti koliko ce ona HOF sa bolesnom naponskom da bude,tipujem tik ispod 700 dolara.
 
Da, znam, izabrana nacija, plus trziste, plus Federalne rezerve, cena 600E.:beat:
I imas mogucnost da zamenis kartu i nesto doplatis i dobijes novu, i slicne stvari.
Inace, meni je dobro i ovde:), samo govorim o odnosima u drustvu.:beat:
 
Vauu, ali koliko znam, EVGA je bas neki specijalni partner za NV i dobijaju bas binovane chipove za ove KingPingvine i imaju te neke 14+3 power phase design allowing up to 600A of current, pa su valjda i neki najbolji klokeri.
 
Ma kakvi binovni cipovi, ne znam samo ko izmisli tu glupost. Tako nesto ne postoji, nema Nvidia uposleni kadar koji bira cipove bolje za klokovanje i daje specijalnim partnerima, tako nesto jednostavno ne postoji... Pored toga sto znam da je to glupost koju je neko lupio na nekom stranom forumu pa se to prosirilo kao kuga, imao sam gomilu tih "posebnih" modela, jednako budu lose kao i ove obicne, i sa cipovima koji da su binovani ne bi trebalo da se nalaze na takvim modelima...

GTX 980 Ti KINGPIN karta kao i svaka druga sem sto ima mogucnost zbog dobre elektronike da se potera do neba kada se hladi tecnim azotom ili vodom, to sto moze na 1.4v nista ne znaci sa vazdusnim hladjenjem.

Ako neko zaista zeli da kupi ovu kartu, Gigabyte G1 je sigurna kupovina, ima dobru elektroniku na sebi da moze da izvuce maksimum iz gpua, ima dobro hladjenje vrma tako da to nije ogranicavajuci faktor za dostizanje maksimalnog 24/7 kloka, a to je najveci problem kod drugih prozvodjaca, narocito je bio kod ASUS-a izrazen gde gpu moze dosta ali vrm se previse greje i ogranicava maksimalni moguci klok, ove nove tek cemo videti kave su, za sada je G1 sigurna kupovina...

Vidimo se uskoro sa nekim mini testom verovatno G1 u SLI, mada mozda ostavim nabavku za kraj leta posto cu malo da putujem :)
 
Poslednja izmena:
da,i ja sam satro u slicnom fazonu,sve nadajuci se da ce crveni da konacno izbace nesto konkurentno i da poteraju cifre dole.
 
Ja porucio i cekam da pristigne ZOTAC GTX 980 Ti AMP Extreme Edition,posto sam odustao od Hof-a,jer nije nesto dobro odradjena 970 Serija a i previse je teska.
 
Kao sto je zajebani rekao treba obratiti paznju na zagrevanje VRM-a jer ga dosta barndova zapostavljaju... vidim da gigabyte G1 je ono lepo hladjeno, za ostale treba trazit testove gde se temperatura VRM meri
 
Vidimo se uskoro sa nekim mini testom verovatno G1 u SLI, mada mozda ostavim nabavku za kraj leta posto cu malo da putujem :)

Gde planiras da nabavis te?
Meni se stric vraca iz USA za 1 mesec, pa se opasno razmisljam za neku 980ti zbog cene koja je tamo okej. Da prodam ovu moju 780 ovde za 200e i dodam jos 300e za novu sto mi nije strasno sa obzirom da dobijam vise od 100% boost. :)
Jedino sto me zeza je vreme, tj sta ce biti od boljih modela dostupno za 3-4 nedelje :)
 
ja bi savrseno bio zadovoljan i sa referentnom.bombonica za kasniji SLI. :)
 
Gde planiras da nabavis te?
Meni se stric vraca iz USA za 1 mesec, pa se opasno razmisljam za neku 980ti zbog cene koja je tamo okej. Da prodam ovu moju 780 ovde za 200e i dodam jos 300e za novu sto mi nije strasno sa obzirom da dobijam vise od 100% boost. :)
Jedino sto me zeza je vreme, tj sta ce biti od boljih modela dostupno za 3-4 nedelje :)
Evo ovde stize za jedno 5 dana,samo nezna koliko iznosi prava cena bez PDV-a sa SRB.
https://www.caseking.de/gigabyte-ge...g-g1-windforce-3x-6144-mb-gddr5-gcgb-096.html
 
Poslednja izmena:
Bice to dostupno za mesec dana sigurno, vec se pojavio test na guru3d tako da su te karte verujem vec u prodaji...
 
Evo ga G1 i na techpowerup-u:

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_980_Ti_G1_Gaming/1.html

perfrel_3840.gif


Karta je mnogo brza od referentne GTX 980Ti a i od Titan X-a.
To je to, samo su falili visoki klokovi da bi karta pokazala sta stvarno moze.

Pri overkloku, boost-uje na 1512Mhz i tada je preko 30% brza od referentne na default taktovima:

perf_oc.gif
 
Izgleda da je Gigabyte opet napravio dobru kartu, kao i kod 980 G1, na Guru3D su izmerili i temperaturu VRM-a i GPU-a, i temperature su odlicne.
Sa nekim custom biosom ova kartica ce da poleti.
 
Poslednja izmena:
mozda i ne bude prevelika razlika u ceni izmedju doc-a i onih irealnih HoF i sl karti sa ultranabudzenom naponskom,a jasno je sta je bolje za vodu :)
 
Znas sta rade likovi sa overclock.net,
uzmu dve referentne 980Ti preko net-a, izaberu boljeg overklokera, drugu kartu vrate, ovu stave pod vodu, i neki chipovi mogu da idu i do 1.600Mhz za GPU, a imas one referentne EVGA za 600E, e, to je pravi posao.:)
 
Razlika u ceni izmedju referentne i G1 je 40 dolara sto je po meni zanemarljivo za ono sto sigurno dobijes. :)
Samo me zanima koja ce cena biti za 980ti G1 ovde ili kod madjara za 2 nedelje, cisto da znam dal se isplati davati 600e za istu da je donesu iz USA.

Edit: O Bogo oprosti im, 830e referentna 980ti kod madjara. :wall::lupko:
 
Poslednja izmena:
Da, u USA je EVGA 980Ti 600E, u EU je takva ista kartica nesto preko 700E, ako 980Ti G1 u Americi bude, recimo, oko 700- 750$, u Evropi nece biti ispod 850-900E, a kod nas, ko zna koliko.:hair:
 
1600mhz sa vodom, to nije vredno cimanja. Sa g1 gotovo sigurni 1500~1550mhz na vazduhu, pa cak i da je 1450mhz, kroz performanse razlika je manja od 8% u korist sistema sa vodenim hladjenjem, a to jednostavno nije vredno cimanja...

Ko iole nesto zna o hardveru zna da se ovakva karta ne kupuje u referentnom izdanju...
 
Poslednja izmena:
To i ja kazem. Custom bios, budzenje vodenog hladjenja...da bi dobio 50-100Mhz, nikad to ne bih radio.
 
Da, u USA je EVGA 980Ti 600E, u EU je takva ista kartica nesto preko 700E, ako 980Ti G1 u Americi bude, recimo, oko 700- 750$, u Evropi nece biti ispod 850-900E, a kod nas, ko zna koliko.:hair:
Evo kod Svaba skoro 700Evr sa sve postarinom za SRB.
 
Nazad
Vrh Dno