Šta je novo?

Koja web kamera do 2500 dinara

alienglobe

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruke
543
Poena
170
Svaka sugestija dobro došla. Mora imati minimum HD rezoluciju prilikom čatovanja, mikrofon, auto fokus i da ne štuca u radu i snimanju znači bar 30 fps. Svašta je na tržištu pa rekoh da vidim sa stručnjacima. :)
 
Nema za te pare, bar ne novo.
Logitech C170 ima novo, prva je "krštena" i da valja za te pare, ali nije HD niti ima autofokus naravno.
Logitech C270, bi ti radio posao ali je skuplji, pa povećaj budžet ili ga lovi na oglasima polovan, web kamere se retko kvare.
E da, ona nema autofokus pa ako ti je on must, tada su stvari još komplikovanije, treba ti Logitech C525, ili neka druga sa autofokusom, a nema ih jeftinih.
 
mislim da ni nema sem MS studio i logi c920 veb kamera sa svim tim uslovima. :) logi je neuporedivo bolji.
 
to je jasno kao dan,ali i dalje ne menja cinjenicu da hd i autofokus trenutno da ja znam imaju svega dve kamere,i to mislim da majkrosofta nema kod nas.da ne spominjem da za 11k dinara koliko kosta logi ima i drugih resenja sa kojima dobijas vise,u prevodu ogromna je rupa u ponudi koju nemam pojma zasto niko nece da popuni.kad bi neko izbacio hd kamericu sa autofokusom na nivou logija ili cak i bolju za manje pare udavio bi se u lovi,a svi znamo da nema sanse da to u proizvodnji kosta i 10ti deo finalne cene.
 
1280x720 HD, autofokus i sve ostalo odličnog kvaliteta/performansi ima Logitech C525.
Posedujem je, odlična je kupovina za ~6500din, zapravo jedina razumna za mene, full HD sa autofokusom mi nije neophodan a i neisplativ je/preskup.
Da, ima ogromna rupa u ponudi web kamera, koji su tačno razlozi ne znam ali postoje to jest nije slučajnost, tržište/proizvodjači u uobičajenom stanju stvari sami popunjavaju prazne niše.
 
Ja imam C525, odlična je kamera.

Pre nje sam imao oko godinu dana HP 3310 HD (A5F62AA), isto 720p sa ugrađenim mikrofonom i autofokusom, prosledio je mojim roditeljima.
Autofokus joj sasvim OK radi, znam pošto uglavnom moja kamera prikazuje moje klince kako jurcaju po sobi dok pričamo sa matorcima.

C525 ima nešto bolju sliku, ali ništa ne fali ni HP-ovoj, koja je dosta jeftinija, vidim da je sada oko 3500, kada sam je ja kupio bila je na nekoj akciji jeftinija za par stotina dinara od C270.
 
neisplativ je za tebe,nebrojeni jutjub vonabijevi se ne bi slozili sa tobom. :) logi umire u parama sa c920,zato i rekoh da mi je nejasno zasto nemaju konkurenciju (ako izuzmemo majkrosoft koji nema sta da trazi,toliko su inferiornije).
 
sta znam,meni ni onaj predlozeni a4tech 920h nije los,narocito za tih 2400din. :)
 
Poslednja izmena:
Isplati li se polovna C525 za 25eur?
Isplati se, dosta je bolja od a4tech modela, sama rezolucija full hd ne znači ništa, a web kamere se retko kvare pa si i sa te strane miran.
Ima dovoljno snimaka sa njom na tjubu, pa možeš steći i svoj sud.

@umart
Pa da, kao što rekoh za mene full hd na web kameri nije neophodan.
Razlozi postoje, koji god da su (u vezi C920 i konkurencije).
 
Poslednja izmena:
ma ne zbog 1080p,vec sam rekao da mom oku slika na ovom a4tech-u i c525 je slicna,ako ne i za nijansu bolja na a4techu (logicno zbog rezolucije i detalja,iako je malo jaca u crvenoj al' sta da se radi :)).aravno ovo je moj subjektivni dozivljaj,iscekirajte obe pa koja se vise dopadne.frejmrejt je dobar i postojan i kod jedne i kod druge,a to je po meni i najbitnije.

sto se tice razloga,ne vidim sta bi drugo bilo nego da optiku drze giganti koji imaju jako veliki deo kolaca i u toj novoj potraznji za dobrim veb i usb kamerama,i jedini logi je toliko jak da moze da se ugura ali pod uslovom (koji njima takodje savrseno odgovara) da tu jedinu kameru koja moze da otalja pos'o (u kombinaciji sa solidnim majkom naravno) zaceni toliko taman da se zapitas da ti se ne isplati slucajno neki aparat ili hendikem za nekoliko desetina evra vise.ostalo ostaju ova krs resenja koja ne ugrozavaju nikog.jes' da je ovo sve u sustini teorija zavere,ali stvarno nista meni licno drugo nema logike.a kad je jucjub pres'o na 1080p bio sam ubedjen da ce usb kamere da procvetaju.
 
Poslednja izmena:
Ja nešto izbegavam kamera koje nisu Logitech (mada je onaj HP svojevremeno bio odlična kupovina).

Za Logitech uvek ima drajvera, rade na Win-u, linux-u, Androidu ... Sve ostalo manje-više podržava trenutnu i možda sledeću verziju Windows-a, a za ostalo kako zapadne.

Kada sam se igrao sa Android TV dongle-ovima i STB, Logitech kamere su mi lepo radile, druge koje sam imao ili nisu radile kako treba ili uopšte nisu radile :)
 
Poslednja izmena:
Čak i da imaju isti kvalitet slike (a realno nemaju) autofokus je većini vrlo značajan, bar onima koji su koristili web kamere bez njega i one sa njim.
Takodje i ovo što je spomenuo @mighty78.
A4tech je jeftiniji dosta i ima full hd rezoluciju, to su njegove jedine dve prednosti, pa kome su odlučujuće to je to.
Ja lično između izmedju novog a4techa za 2400din i polovnog logitecha c525 za 25 evra se ne bih ni sekunde dvoumio, jedino u situaciji da mi je baš potreban full hd kao takav pa moram da zažmurim na ostalo.
 
sve to stoji,t i delom placas sa masnom cenom,ali svejedno nema govora da to opravdava u kompletu premasne cene top 2 modela (natocito c920) kad znamo koliko je danas jeftina sama kamera koja moze da snima 1080p 30fps pristojno.pogledajte cene ostalih uredjaja sa tom mogucnoscu i dodajte ultrajeftin pcb da to moze usb-om da se dopremi do racunara,stvari su onda valjda jasne.

edit:

poolmaker - stoji to za autofocus,ali sama slika je subjektivna,kao sto rekoh mom oku a4tech izgleda bolje,na nivou MS studio modela,sa slicnom boljkom sa crvenom.c920 nema konkurenciju ali nikakvu trenutno.pada mi na pamet conference kamere,ali kapiram da zbog cifre one nikom kao alternativa ovome ne pada na pamet.
 
Poslednja izmena:
logijevih ne,njihova stvar koliko ce oni da naplacuju,ali je po meni izuzetno diskutabilno sto se nije desio bum semi pro usb kamera za ekspanzijom i apgrejdom yt-a.ali ok,ionako je oftopik.ko nije,nek' cekira 920h,lepa jeftina alternativa logiju.u svakom slucaju bezite od trust-ove kamere sa 1080p,jer to nema ni u snu 30fps.
 
Sto se tice ovih YT blogera (ili kako se vec zovu) sto ih je umart spominjao, pa ozbiljniji jutjuberi koji od toga zaradjuju ozbiljne pare ne koriste te "skajp" kamerice nego ozbiljne dslr aparate sa kojima je kvalitet slike neuporediv sa ovim budzet/kucnim resenjima :).
 
jel' rekoh ja jutjub vonabijevi?jesam.a ocigledno giganti optike ne dopustaju tamo nekim sitnim peripheral kompanijama deo kolaca,pa nemamo ni semi pro segment vec logi i ove budzetske varijante.
 
C270 je ona koju ja imam i vec jedno 3 godine je koristim dosta dugo, skoro svaki dan po par sati i nikakvih problema nisam imao.
 
Još uvek jurcam šta uzeti, mada mogao bih ići i na veći budžet oko 4, 5k dinara. Zaista je jako teško izabrati jer je rupa ogromna između.. Nešto pametno za 5k dindži a?
E da, jel ima 920h Auto fokus?
 
Poslednja izmena:
Preporucujem neku koja ima 64bit drajvere, ne drajvere za w7 ili w8/w8.1 vec opste 64bit.
Otkrio sam da mi Logitec web kamera C500 (koja je inace zaista dobra za moje minimalne retke potrebe koriscenja) napravila malo haos, odnosno njeni drajveri mi napravise mali dar/mar na W8.1 , ukocise mi IE ... tako da pazite sta uzimate.
Ne znam za sta druze ti treba kamera ali svaka koja ima 1.2/1,3MP je ok mislim da nemas potrebe trositi mnogo para, ne mozes s nasim netom proslediti video od 5MP... mnogo ce da koci a 1,3MP prolazi (uglavnom).
 
Poslednja izmena:
Vidiš, u pravu si za drajvere.! Treba mi za najobičniji video poziv, skajp, Viber, ništa više.. Al rekoh kad kupujem bar da valja minimalno! :)
 
koju web kameru do 50ekija preporučujete ( stim što bih trampio trenutnu logitech c 270)....da ima autofokus i nativnu full hd rez. hvala
 
Ja koristim SQ8 Full HD
Moze da radi i kao prenosiva kamerica,a i kao sportska za snimanje voznje biciklom ili autom.

 
Nazad
Vrh Dno