Šta je novo?

Kupovina prvog mirrorlessa ?

Mislim da je 24mm presiroko za portrete, barem koliko sam gledao testove. Lice ne izgleda toliko prirodno kad fotkas iz blizine.

Ja bih isao na Sigmu. :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa da, ne moze sve sa jednim da se dobije, zato sam kontao da kompletiram Sigma trojstvo, 16mm, 30mm i 56mm i tako pokrijem skoro sve sto meni treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema sanse da pogresis sa tom trojkom, svi rade sjajno....
 
Jedan manje na listi zelja [emoji2]
baea0777835d51ea19d45841c9109eb4.jpg

Hvala na savetima [emoji482]




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedan manje na listi zelja [emoji2]
baea0777835d51ea19d45841c9109eb4.jpg

Hvala na savetima [emoji482]




Sent from my iPhone using Tapatalk
Uf ništa lepse od nove sigma kutije, lepo da te usreći [emoji2956], ja merkam trenutno ovu 14-24 2.8 za FF [emoji87]...poceo je sanjati od skoro... izbice mi baksuz pare iz dzepa [emoji38][emoji2957][emoji24]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Koji citac SDXC kartica uzeti? Jel moze bilo koji ili ima neki standard?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Hvala Marti!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
A ja bih preporučio ovaj: https://www.transcend-info.com/Products/No-396

Praktičnost "bezkabelnog" uređaja je evidentna, a brzina dovoljna za bilo koje potrebe. Za pa godina koliko ga imam, karticu prepozna i poveže se na Win10 u trenutku, prenosi brzo, nije štucnuo ni jednom.
Čak štaviše, imao sam neku SD karticu što je "štucala" u auto kameri, a onda i u telefonu, ali u ovom čitaču je radila bez greške (ipak je otišla na reciklažu, kad ne radi u telefonu...)

Ovaj prvi čitač, ima više smisla samo ako imamo i CF kartice. Ali one polako odlaze u istoriju.

edit: Ok, sada vidim, podržava UHS-II kartice, ali ne radi na UHS-II brzinama. Proceni sam šta je bitnije. Brzina+CF, ili praktičnost.
 
Poslednja izmena:
Meni je u sustini potrebno da citac podrzava UHS I, jer A7RII ne podrzava brze od toga.

A zanimljiva stvar je da sam citac koji je Marti okacio nasao u prodavnici na G (i u jos jednoj manjoj) za duplo manje para nego u prodavnici koja se bavi foto opremom i na KP, iako je G poznat po dranju.




Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
ja imam sa alija rocketek usb citac mixza karticu microsd preko adaptera 95mb ide prebacivanje 64gb uhs3 a bio je oko 5 ili 6evra kad sam uzeo pre par meseci.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Kartice i citaci samo provereni brendovi, zasto je tako covek obicno nauci na ruzan nacin, kad se najmanje nada. Nema logike kupovati aparate i objektive od hiljade i stotine evra a stekati se par evra za karice i citace.
 
Gledam neke aktuelne oglase za MILC i u cenovnom rangu koji mi odgovara su polovni Sony A5000, Canoj EOS M3 i nov A5100 (4 god garancije)

Pritom je A5000 duplo jeftiniji.

Osim touch screen AF kod Canona, ima li nekih bitnih razlika za hobi? Low light uslovi, video mod i slično?

Gledao sam ovaj klip kao zgodno poređenje i iskreno sam zbunjen - možda se ne razumem u materiju, ali boje su mi bolje na Sonyju ali je svetlo i zvuk na strani Canona.

Jel Canon toliko bolje radi u low light uslovima ili je u pitanju nešto do podešavanja?

https://youtu.be/XtB1WBETNYM

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad će krenuti Sony fanovi :D iskreno više puta pisano na tu temu. A5000 ima dosta problema sa pregrevanjem tokom snimanja videa, ostalo je ok. Ja sam više za Canon sistem kao amater, moje iskustvo oko MILC sistema je da je apsolutno neophodno da imaš MILC aparat sa EVF-om, kakvim takvim gripom, touch ekranom koji je pokretan u svim pravcima i da su objektivi prihvatljivi za kupovinu.

Ranije sam koristio EOS M koji je sjajan aparat ali nema navedene stvari osim touch ekrana ali zato Magic lantern radi sjajno i sa njim se može igrati prilično fino a jedno vreme sam imao i A5000. Sad imam EOS M50 koji je što se mene tiče savršen za moje potrebe, jeftiniji je od Sonija, za manji keš se lepo može izgraditi sistem, mali je i kompaktan.

Što se tiče low light ne znam šta da ti kažem...Soni ima zaista ok performanse ali u normalnom korišćenju nisam primetio neku veliku razliku ako se malo poigraš sa manual podešavanjima to sve dođe skoro na isto. Više je pitanje šta ti preferiraš...realno Soni gura više reklamu nego Canon ili Nikon zato je i takva cena (novih uređaja). Ako gledaš starije/polovne modele ne bih gledao A5000 već bih za tu cenu gledao M5.
 
Sad će krenuti Sony fanovi :D iskreno više puta pisano na tu temu. A5000 ima dosta problema sa pregrevanjem tokom snimanja videa, ostalo je ok. Ja sam više za Canon sistem kao amater, moje iskustvo oko MILC sistema je da je apsolutno neophodno da imaš MILC aparat sa EVF-om, kakvim takvim gripom, touch ekranom koji je pokretan u svim pravcima i da su objektivi prihvatljivi za kupovinu.

Ranije sam koristio EOS M koji je sjajan aparat ali nema navedene stvari osim touch ekrana ali zato Magic lantern radi sjajno i sa njim se može igrati prilično fino a jedno vreme sam imao i A5000. Sad imam EOS M50 koji je što se mene tiče savršen za moje potrebe, jeftiniji je od Sonija, za manji keš se lepo može izgraditi sistem, mali je i kompaktan.

Što se tiče low light ne znam šta da ti kažem...Soni ima zaista ok performanse ali u normalnom korišćenju nisam primetio neku veliku razliku ako se malo poigraš sa manual podešavanjima to sve dođe skoro na isto. Više je pitanje šta ti preferiraš...realno Soni gura više reklamu nego Canon ili Nikon zato je i takva cena (novih uređaja). Ako gledaš starije/polovne modele ne bih gledao A5000 već bih za tu cenu gledao M5.

S obzirom na pregrevanje tokom video snimaka, prelomio sam i pazario polovan Canon EOS M3. Kaže prodavac da je kao nov i u originalom pakovanju pa se nadam da ću koliko sutra videti realno stanje. Kupovina objektiva će sačekati neko vreme, taman da se malo nakviknem na ceo koncept. Ali, koliko sam popričao sa drugarima, za moje potrebe bi Sigma 35mm bila sasvim dovoljna za sve.

Negde sam lično uvek izmedju Canona i Nikona bio za Canon. Valjda mu to dodje kao Zvezda - Partizan :d

M5 nije bio na oglasima a cena za nov je bila previsoka za mene.

E sad, s obzirom na trenutno stanje sa AliExpressom, može li neko da mi preporuči pouzdane baterije većeg kapaciteta a da mogu da se nabave kod nas?
 
Poslednja izmena:
S obzirom na pregrevanje tokom video snimaka, prelomio sam i pazario polovan Canon EOS M3. Kaže prodavac da je kao nov i u originalom pakovanju pa se nadam da ću koliko sutra videti realno stanje. Kupovina objektiva će sačekati neko vreme, taman da se malo nakviknem na ceo koncept. Ali, koliko sam popričao sa drugarima, za moje potrebe bi Sigma 35mm bila sasvim dovoljna za sve.

Negde sam lično uvek izmedju Canona i Nikona bio za Canon. Valjda mu to dodje kao Zvezda - Partizan :d

M5 nije bio na oglasima a cena za nov je bila previsoka za mene.

E sad, s obzirom na trenutno stanje sa AliExpressom, može li neko da mi preporuči pouzdane baterije većeg kapaciteta a da mogu da se nabave kod nas?

Neka te lepo služi! :)

Što se tiče objektiva...za malo novca sa adapterima možeš da napraviš finu stvar sa manuelnim objektivima koji nisu Canon. A bateriju preporučujem da naručiš preko Alija jer su jeftinije i to prilično, mislim da su iste EP12-ice.
 
Proveri da li Ravpower pravi tip baterije koja ide u M3. Ja sam uzeo za M5 dve baterije i punjac za ~100 juana i sve zamenske koje sam video da prave idu tako, 2 baterije plus punjac. Kapacitet je manje vise kao i original baterija ali s obzirom da ces na kraju imati 3 baterije ukupno onda si miran za jedan dan osim ako neces da snimas video non stop.
 
Proveri da li Ravpower pravi tip baterije koja ide u M3. Ja sam uzeo za M5 dve baterije i punjac za ~100 juana i sve zamenske koje sam video da prave idu tako, 2 baterije plus punjac. Kapacitet je manje vise kao i original baterija ali s obzirom da ces na kraju imati 3 baterije ukupno onda si miran za jedan dan osim ako neces da snimas video non stop.
Čitam kupio si 2 baterije 100 jura! Kad me šlog nije strefio! [emoji23][emoji23][emoji23]
Ima i baterija većeg kapaciteta...moje su preko 1000mah i zaista su jače od stock Canon baterija.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Proveri da li Ravpower pravi tip baterije koja ide u M3. Ja sam uzeo za M5 dve baterije i punjac za ~100 juana i sve zamenske koje sam video da prave idu tako, 2 baterije plus punjac. Kapacitet je manje vise kao i original baterija ali s obzirom da ces na kraju imati 3 baterije ukupno onda si miran za jedan dan osim ako neces da snimas video non stop.

Izgleda da M3 i M5 koriste iste baterije (LP-E17) ali nema Ravpower baterija na Aliju trenutno. Plus da ne spominjem što već dva meseca čekam na odredjene pošiljke da stignu :)

Ono što vidim da je aktuleno a da je deklarisano na 7.2V kao i originalna baterija jesu Probty (1.300) i Mamen (1.100)
Ima i drugih na 7.4V tipa BatMax (1.040), Pickle Power (1.100), Aspera (1.350)
 
Poslednja izmena:
Izgleda da M3 i M5 koriste iste baterije (LP-E17) ali nema Ravpower baterija na Aliju trenutno. Plus da ne spominjem što već dva meseca čekam na odredjene pošiljke da stignu :)

Ono što vidim da je aktuleno a da je deklarisano na 7.2V kao i originalna baterija jesu Probty (1.300) i Mamen (1.100)
Ima i drugih na 7.4V tipa BatMax (1.040), Pickle Power (1.100), Aspera (1.350)

Ja sam uzeo Mammen sa punjačem i pakovanjem od 4 baterije. Sasvim dobro rade posao...
 
Šta mislite o prelasku sa D3500 na A6000? Kasnije bih jurio prelaz na FF (A7 2 ili 3).
Još uvek nisam mnogo uložio u Nikon F mount (samo 18 55 i 35mm 1.8) pa bih da prodam sad dok je još uvek relativno nov i ima ok cenu. Mogu da prodam ovo za oko 500e i recimo da nađem još 100.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Imao sony a6000 ,odlican aparat , vrhunski af, kvalitet fotigrafija verovatno slican kao d3500 jer koliko znam nikon koristi sony senzore, sony bolji za video. Prodao sam ga zbog za mene jako losih boja u jpeg direktno iz aparata , sto je meni znacilo. Mislim da d3500 to bolje radi. Ako snimas raw i obradjujes fotke onda je sony a6000 bolji ali su za njega objektivi mnogo skuplji nego za sony i to je bio drugi razlog da ga prodam
 
Šta mislite o prelasku sa D3500 na A6000? Kasnije bih jurio prelaz na FF (A7 2 ili 3).
Još uvek nisam mnogo uložio u Nikon F mount (samo 18 55 i 35mm 1.8) pa bih da prodam sad dok je još uvek relativno nov i ima ok cenu. Mogu da prodam ovo za oko 500e i recimo da nađem još 100.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

vidi nadji polovni A6300 ili A6500,imaju primetno bolje osobine od A6000, pogotovo ako za dobru cenu nadjes A6500, na konju si !
 
Ima li neki forumaš iz BGa 50mm objektiv za Sony milc?
 
Planiram kupovinu Canon M3 pa me interesuje da li je teško navići se na korišćenje aparata bez viewfinder-a, pošto mi je trenutno to jedina smetnja u kupovini ovog aparata a trenutno nisam u mogućnosti da uzmem M5/M50 model.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ja sam prešao sa EOS M na M50...ako možeš da se strpiš sa novcem i da uzmeš M50 ili M5 isplati se.
 
Ne znam kolika je razlika u ceni m3 i m. Ja bih moožda išao na m na kome možeš Magic Lantern da ubaciš, dok ne skupiš za M50. Generalno sve što kupiš za M ide i na M50.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Zar ti bajati M-ovi nemaju grozno spor AF?
Mislim da je sve ispod M100 potencijalno nerviranje, osim ako su objekti nepokretni ili se snima video pa ne treba af.
 
Nazad
Vrh Dno