Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Plus

Na to drugo sam mislio, trebalo je da linkuje direkt na taj post... Ovo za sleeping policy je glupost, što bi gasio sam sebi wifi kad si kući :)

Inače meni je to pomagalo, na više telefona, samo treba naći pravu vrednost za dtim, da ne kida bateriju a da lepo ide protok.
 
Čim sam se vratio kući, na kućnu mrežu, odmah problemi:
17635249f6433883fa9bb65ccbeccb57.jpg

Učestali wake-ups čim sam na wifi-ju...
Sad sam promenio dtim na 30, beacon na 50, pa da vidimo...
Inače baterija sve bolja, trenutno sam na 2:45 SOTa, sa 32% preostalo to izlazi na ukupno 4h, uključujući oko sat vremena slušanja audio materijala, i očajan signal. Mislim da može ovo na 5h kad se sve sredi, čak i da ostavim na LTE...
 
A, evo malo i low light fotki

Jel se na flickr android aplikaciji ne može videti rezolucija fotke, ili ja samo ne gledam na pravom mestu?
Slikao sam različite rezolucije sa auto i ručnim iso podešavanjima...
 
Poslednja izmena:
Iako se baterija dosta bolje ponaša na wifi-ju, opet je previše wake-ups...
11c798b0fa52c46aa9d7e40236877051.jpg

Probao sam dtim i sa 50 i sa 100, ali ne pomaže, probaću samo sa 5GHz mrežom, ne znam ima li smisla menjati kanale...
 
Poslednja izmena:
Nije ti to do Wifi,verovatno googlu usluge ili neka druga aplikacija ti drzi budim cesto.Mada na ovoj zadnjoj slici nems nesto mnogo budnog stanja u odnosu na ekran.
 
Ma da, tek treba da ga rutujem da bih video sve detaljno preko BBSa, problem je što i nema baš direktan rooting metod...Ali, iz nekog svog iskustva, mislim da je ipak wi-fi
 
Prebacio sam data na mts karticu, signal odmah bolji (nije LTE) kao i baterija:
dbc1738de3a6526e6e52315aff9f7a12.jpg

SOT 1:45
 
Imaš dosta o tome na XDA, suštinski kamera je sasvim ok, za senzor svoje generacije. Ako ti treba ne znam kakav kvalitet, izvoli iskesiraj duplo za S7. Brzina je fenomenalna, sa MM-om naravno, a što se pregrevanja tiče, ja isto nisam iskusio, da, možda je fon bio malo topliji tokom punjenja kada radim bilo šta na njemu, ali ono što se pisalo nikako. Po meni za novac koji sam dao, odlična kupovina...
 
Kada se pomene pregrevanje prvenstveno se misli na throtling. Kakvo je tu stanje?
 
Kada se pomene pregrevanje prvenstveno se misli na throtling. Kakvo je tu stanje?
Ako očekuješ da cu da run-jem 15 puta neki benchmarking app, ne pada mi na pamet. Ako te interesuje neki real usage scenario, izvoli i piši šta te konkretno interesuje. Ja throtling za sad nisam iskusio, ma još mi nijednom nije ni stucnuo, kakav crni throtling...
 
Na to sam i mislio, na normalno koriscenje. Ne znam cemu takav nastup, benchmark me stvarno ne interesuje. A moguce je opteretiti telefon i bez benchovanja. ;)
 
Na to sam i mislio, na normalno koriscenje. Ne znam cemu takav nastup, benchmark me stvarno ne interesuje. A moguce je opteretiti telefon i bez benchovanja. ;)
Throtling je glupost koju su sami proizvođači sebi nametnuli, nenormalnim gruvanjem gigaherca, gigabajta, i čega već sve ne. Sem benchmarkinga, opteretiti telefon na taj način, jedino je moguće preko igrica, ili možda neki audio/video processing, i konačno to snimanje u 4K, ali meni nijedan od navedenih načina, bez namere da ulazim u dalju raspravu, nije realno korišćenje telefona. U realnom radu, telefon radi kao singerica...
 
Zato sam i pitao kakvo je ponasanje u realnom radu, mozda i sa nekom igrom nekada. To je bitno, neka te lepo sluzi.
 
Naravno, ipak ne igram igrice ni na kompu, a kamoli mobilnom...
 
Ne igram ni ja osim nekada Score World Goals, ali je totalno nezahtevna. Kakvo je stanje sa kesiranjem na MM?
 
djurkash,
Koji je bese bio razlog za tvoj izbor z3+ umesto z3, i da li bi ponovo isti izbor napravio? Tj, da li ima dovoljno benefita da kompenzuje zversku bateriju z3?
 
Po svim testovima i iskustvima baterija na Z3 Plus jeste slabija,ali malo,znaci ne bas znacajno u svskodnevnom koriscenju.(moze da se izgura i 2 dana)

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ma da, malo je i problem to utvrditi jer svako drugacije koristi telefon, ali mogu se po forumu videti suludi rezultati za z3, dok je ovaj djurkashov ok generalno, ali ipak vidno slabiji od toga, pa me bas zanima da li bi i dalje lagano izabrao + ili ne.

A ja bih stvarno gledao da ovaj put uzmem nesto sto mogu da punim svako drugo vece.
 
To je otprilike uvek bila i neka moja želja, za baterijom od dva dana, ali u realnosti, imao sam je, samo kada sam telefon koristio kombinovano sa tabletom. Kada imam samo telefon, minimalno mi treba 3 - 3.5h SOTa dnevno, a to nijedan telefon nije gurao u dva dana. Najbliži tome je bio Z3C, koji ima duže trajanje baterije od obične trojke, pa ako on nije uspevao, nisam očekivao ni od Z3. Tu stoji i odgovor da li bih ponovo uzeo Z3+, da, jer sam precrtao Z3 pre toga (između ostalog i zbog 32GB vs.16GB). Inače sam razmišljao samo o Z5 carbon black, pošto mi je to ubedljivo najlepši telefon trenutno, ali mi se nije davalo dodatnih 150eura..naravno, sve vreme pričam o dual sim verzijama

P.S. Jedini telefon koji bi trenutno izgurao tih 7h SOTa u dva dana je Mate 8...
 
Poslednja izmena:
Imaš dosta o tome na XDA, suštinski kamera je sasvim ok, za senzor svoje generacije. Ako ti treba ne znam kakav kvalitet, izvoli iskesiraj duplo za S7. Brzina je fenomenalna, sa MM-om naravno, a što se pregrevanja tiče, ja isto nisam iskusio, da, možda je fon bio malo topliji tokom punjenja kada radim bilo šta na njemu, ali ono što se pisalo nikako. Po meni za novac koji sam dao, odlična kupovina...

za kameru konkretno mislim na nocne snimke,daje losije slike od,p8,s6,g4 to mu je konkurencija.
 
Baterija sve bolja, iako imam i dalje dosta problema sa wifi-jem:
0b4fab0f742edf021c72ea53035e9623.jpg

973b770e5f45b7c43d2e9d549b4bb639.jpg
 
S obzirom da sam veći deo dana proveo ležeći, zbog virusa, evo rezultata baterije:
596f8a2d29f4977406ddae1e5b258a65.jpg

68d94ca9bdebc4e576f5342b390a95a4.jpg


Znači, opušteno bi izašao na 7h, da sam nastavio..
Što se tice RAMa i kesiranja, evo i tu situacije (up time: 64:43)
c80db90966f06f4f617ed53154e6e3ce.jpg

a472db533f2f210d3ee236a33f860580.jpg
 
Ovo je zaista dobro kesiranje. Svi sony LP "strucnjaci", predjite na MM :D
 
I meni slicno kesirna Zi five.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
A sta konkretno kod z3+ znaci ovo Asia spec. (pisu po oglasima)? Pretpostavljam da ima veze sa LTE, mozda pakovanju, i cemu vec, stvarno ne znam...

Djurkash, tvoj je Asia spec. ili EU spec? I da li si mozda osetio da se greje dok je u dzepu (to je neki lik u review-u naveo kao glavnu manu, a i bateriju koja je na njegovom primerku bila losa, bar za to vreme testa, ili kako vec)
 
A sta konkretno kod z3+ znaci ovo Asia spec. (pisu po oglasima)? Pretpostavljam da ima veze sa LTE, mozda pakovanju, i cemu vec, stvarno ne znam...

Djurkash, tvoj je Asia spec. ili EU spec? I da li si mozda osetio da se greje dok je u dzepu (to je neki lik u review-u naveo kao glavnu manu, a i bateriju koja je na njegovom primerku bila losa, bar za to vreme testa, ili kako vec)
Asia spec znaci da je za Azijsko trziste
 
Nazad
Vrh Dno