Šta je novo?

Mikrofon za Skype grupni poziv

Vorlon

Poštovan
Učlanjen(a)
20.05.2015
Poruke
652
Poena
70
Ima li neko iskustva sa malo kvalitetnijim mikrofonom
koji bi mogao da se iskoristi kao jedini mikrofon koji bi bio
centralno postavljen u prostoriji prilikom Skype poziva?

Built in mikrofon na laptopu mi je naravno preslab da uhvati glas od bilo koga
ko je udaljen više od pola metra a meni treba za grupu od max 8 ljudi koji bi bili udaljeni
1.5-2m od mikrofona u tihoj prostoriji.

Pretpostavljam da ne mora da se pravi nikakav ozbiljan sistem sa više mikrofona za tako malu grupu u maloj prostoriji?
Kakav tip mikrofona mi uopšte treba?

Hvala unapred na savetima.
 
devojka ima logitech c170 web kameru, mikrofon na njoj hvata iz dve sobe dalje kroz otvorena vrata! znaci ne jednu,nego dve sobe dalje! :D
naravno,to me mnogo nervira,pa uvek stavim kameru ispod dukserice,kada hocu samo da pricam,ili za teamspeak i slicno... mislim da bi tebi odgovaralo tako nesto, a tu ti je i kamera koja je solidna :D
 
Hehehe. Hajde snimi malo tog dobrog zvuka pa okaci ovde da cujemo kvalitet :)
 
Ima li nekih jeftinjih varijanti?

Meni je isto jako los mikrofon na laptopu, samo mi ne treba mikrofon koji bi pokrivao celu prostoriju, vec samo da ja mogu razgovetnije da se cujem sa druge strane.
 
Ovo sa Yetijem je sigurno. Lako je i dobaveljivo
 
Pretpostavljam da ne mora da se pravi nikakav ozbiljan sistem sa više mikrofona za tako malu grupu u maloj prostoriji?
Zavisi sta zelis da postignes, ali 99.99% sam siguran da bi ti vec preporuceni Blue Yeti zavrsio posao.

@Minja
Uopste nije preskup za ono sto nudi, vec je do nas i naseg standarda :trust:
 
Yeti je najbolje za ono što nudi, uloženo dobijeno. Čak šta više mnogo se više dobija.
 
Nazad
Vrh Dno