Šta je novo?

Termalne paste za CPU, šta praksa pokazuje

Ne znam za tu prvu ali nt-h1 nije ništa posebno. Zato što ta pasta nema kvalitet kao ona nt-h1 koja dolazi sa Noctuinim kulerom i koja je veoma dobra.

Da sam recimo ovo JA napisao,mene bi kvotovalo pola foruma.
Mega izjava u svakom slucaju.
 
Mx-4 je sasvim dobra pasta. Nemoj neko da se zezne i uzme CM-ovo djubre zlatne boje. Ja sam je dobio. Ocaj zivi. Noctua mi ke za 2-3 stepena losija od ac mx-4

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Sta staviti od ove dve mogucnosti:

20160419_174659_HDR.jpg
 
Poslednja izmena:
Nesto zeza ovaj onedrive, i ne znam da li se slika uopte vidi, pa da stavim ovako, seljacki.

Znaci, neki silikon fluid (sa ebaya) ili thermalright (bela termalna pasta)
 

Prilozi

  • termalne paste.jpg
    termalne paste.jpg
    322 KB · Pregleda: 175
Bas ovu istu Thermalright sam imao pre 2-3 godine (mislim da mi je jos ostalo). Nista bolja od ostalih belih pasti "iz tegle". Dakle, meh...
 
Ako je to gore Oridji ThermalRight,ja sam onda Dell Boy :)
 
Po meni su uglavnom su mizerne razlike izmedju NT-H1,Mx-4 jedino gde se vidi razlka je tecni metal gde nema ono da treba da prodje neko vreme da bi postigao radno okruzenje kao kod pasti.
 
Nigde niko ne zakaci SS sa jednom ili drugom pastom, kako onda uporedjivati ?
 
Па можда разлика буде 0,1°С и онда нема много разлога. Како год, ваљда кулер хлади а паста прави бољи контакт, не верујем да ће нека да утиче превише, осим ако није реч о претераном грејању па сваки проценат нешто значи.
Ја сам купио тубицу неке швапске пасте у локалној продавници електро делова и ништа јој не фали. Немам појма ни која је фирма произвела.
 
Apsolutno se slazem, ovde mogu da se nabave kineske i to velika pakovanja, postoji minimalna razlika u odnosu na najskuplje paste ( 0,2 C)
a cena je i do 10 puta veca
 
Moje preporuke su za Arctic Silver 5 i Ceramic 2 termalne paste.Koristio sam ih obe na FX9590 i Intel i7 4790k preko godinu dana,racunari su radili 18 od 24h svakog dana skoro.I paste su ostale bukvalno iste kao i od dana kada su bile nanete.A sto se temperaturi tice...za 5-7c nize su bile od Cooler master paste koje sam dobio uz vodeno hladjenje 280xl.Tako su guste i potrebni su par sati da se razliju ali ne kao voda :D vec kao plastelin :).
Mogu ih nabaviti preko svojih prijatelja,ako neko zeli nek se javi preusmericu ih kod prodavaca.
 
Kada treba da se stavi termalna pasta, meni procesor vec 2 godine radi kao prvoga dana, nikada nisam stavljao.
 
Ja sam sad na i7 4790k stavio onu belu termalright (koju sam stavljao i godinama u nazad) i na 4.6ghz (1.25V) temperatura dok nista ne radi je 38-40 stepeni. Kada pustim rendering, temperatura na nekom jezgru ide i do 95 stepeni. Hladjenje je CM Seidon 120V sa pushpull varijantom.
 
Osim ako ne koristis speed step, pa da obara napon i frekvenciju u idle, mnogo ti bre visok napon. Drugo, na koliko radi ventilator kada dodje u opste do 95C ? Trece ,stavi drugu pastu, proveri je li to dobro stavljeno ? Meni je bez delida Hyper 212+ hladio ne delidovan 4670K na 1,25V bez problema, nikad nije isao do 90C, jedino sa prime 95 small fft, ali to je dosta jace grejanje nego bilo kakav render. Znam da se tvoj i7 vise greje, ali trebalo bi da ne ide preko 75C max.
 
Radi on i na 1.2V, igre sve lepo rade ali kad pustim duzi renderaj samo prekine rad. Ne resetuje se nego samo ispise da je rendering gotov a nije. Ventilatore sam u biosu stavio da mi rade uvek na 100%, sad mozda su shit ventilatori (jedan koji gura napolje je original CM a drugi koji stoji napolju i izvlaci je bas neka shitina - mozda cak i smeta).
E sad, dolazimo do jednog sitnog detalja. Ova moja nova plojka ima neki chudan CPU backplate (ili kako se vec zove) koji ne mogu da skinem. Kod svih ostalih plojki skinem 4 srafa i backplate je sklonjen. Ovde nisam mogao da postavim "metal sa srafovima" iz Seidon hladjenja

Cooler-Master-Seidon-120V-20.jpg

vec sam same srafove provukao proz backplate na ploci i nekako pricvrstio, cinimi se kao dobro.
Evo kako izgleda taj deo.
 

Prilozi

  • IMG_20160505_213109.jpg
    IMG_20160505_213109.jpg
    867.6 KB · Pregleda: 127
Poslednja izmena:
Radi on i na 1.2V, igre sve lepo rade ali kad pustim duzi renderaj samo prekine rad. Ne resetuje se nego samo ispise da je rendering gotov a nije. Ventilatore sam u biosu stavio da mi rade uvek na 100%, sad mozda su shit ventilatori (jedan koji gura napolje je original CM a drugi koji stoji napolju i izvlaci je bas neka shitina - mozda cak i smeta).
E sad, dolazimo do jednog sitnog detalja. Ova moja nova plojka ima neki chudan CPU backplate (ili kako se vec zove) koji ne mogu da skinem. Kod svih ostalih plojki skinem 4 srafa i backplate je sklonjen. Ovde nisam mogao da postavim "metal sa srafovima" iz Seidon hladjenja

Pogledajte prilog 199572

vec sam same srafove provukao proz backplate na ploci i nekako pricvrstio, cinimi se kao dobro.
Evo kako izgleda taj deo.

TO je neki backplate od ili Noctua hladnjaka ili coolinka. Ako drzi hladnjak na mestu i ne savija se ploca, onda radi posao. To mu onda znaci da brljavi i da je nestabilan, vrlo verovatno. Obori ti to na 4,5Ghz sa 1,25V, pa probaj da li ce onda proci render :/
 
Radi on i na 1.2V, igre sve lepo rade ali kad pustim duzi renderaj samo prekine rad. Ne resetuje se nego samo ispise da je rendering gotov a nije. Ventilatore sam u biosu stavio da mi rade uvek na 100%, sad mozda su shit ventilatori (jedan koji gura napolje je original CM a drugi koji stoji napolju i izvlaci je bas neka shitina - mozda cak i smeta).
E sad, dolazimo do jednog sitnog detalja. Ova moja nova plojka ima neki chudan CPU backplate (ili kako se vec zove) koji ne mogu da skinem. Kod svih ostalih plojki skinem 4 srafa i backplate je sklonjen. Ovde nisam mogao da postavim "metal sa srafovima" iz Seidon hladjenja

Pogledajte prilog 199572

vec sam same srafove provukao proz backplate na ploci i nekako pricvrstio, cinimi se kao dobro.
Evo kako izgleda taj deo.

sta znaci dobro vodeno hladjenje. meni na istoj voltazi, ali i5 4690k na 4.6 u idle je temp oko 20-22 po jezgru max u igrama 45c + sto sam skalpirao procesor. meni je to isto bilo cudno i kod mene ne moze da se skine backplate, dobro si to postovio, drugacije ne moze
 
Cek, ti imas to "vodeno" hladjenje iz potpisa ? To mu dodje slicno njesra kao i ovo moje "vodeno".
Mene jedino hvata mucnina kad moram sam da sklapam pravo vodeno hladjenje. Niko ne prodaje gotovo h2o hladjenje, nego sve neki delovi, a ja ne zelim da se patim i ucim sta gde dolazi i koja kolicina tecnosti se ubacuje, koji fitinzi, gurtne...
Zato sam i uzeo ovo moje (pre toga imao Corsair h50) i stvarno vise nisam pametan sta je bolje. Dal vazdusno, koje ti pokrivi plocu ili "vodeno" koje ladi ko kesa...
Kad bi bilo neko pravo vodeno za nekih 100-150€, sve u kompletu, e to bi bilo ok. Verovatno, za te pare bi opet bili neki kompromisi, gde bi dobijao sugestije da samo kvalitetan radiator vredi toliko, a gde su pumpe, fitinzi, gurtne :D
Muko moja predji na drugoga :d
 
tako je, samo sto moje hadjenje drzi procesor u max load-u na temperaturi kao sto je tebi u idle. e sad ja se ne bavim renderovanjem, pa ne znam koliko bi bila max temperatura, ali naprimer na 4.6 u prime95 max je bila 50c ako se dobro secam, onda mi je hadjenje radilo na performance modu
 
Cek, ti imas to "vodeno" hladjenje iz potpisa ? To mu dodje slicno njesra kao i ovo moje "vodeno".
Mene jedino hvata mucnina kad moram sam da sklapam pravo vodeno hladjenje. Niko ne prodaje gotovo h2o hladjenje, nego sve neki delovi, a ja ne zelim da se patim i ucim sta gde dolazi i koja kolicina tecnosti se ubacuje, koji fitinzi, gurtne...
Zato sam i uzeo ovo moje (pre toga imao Corsair h50) i stvarno vise nisam pametan sta je bolje. Dal vazdusno, koje ti pokrivi plocu ili "vodeno" koje ladi ko kesa...
Kad bi bilo neko pravo vodeno za nekih 100-150€, sve u kompletu, e to bi bilo ok. Verovatno, za te pare bi opet bili neki kompromisi, gde bi dobijao sugestije da samo kvalitetan radiator vredi toliko, a gde su pumpe, fitinzi, gurtne :D
Muko moja predji na drugoga :d

Hahhahahah,epa nema i jare i pare,mada ako si strpljiv i snalazljiv mozes naci loop za 150 jura :D
 
Nazad
Vrh Dno