Šta je novo?

[SCRATCHBUILD] Bulldozer, Masivno kućište

BaxterTheFly

Poštovan
Učlanjen(a)
22.05.2015
Poruke
57
Poena
59
Pozdrav ljudi, Izvinjavam se zbog obimnog posta / postova ali se nadam da cete uzivati :)

Zdravo ljudi, ja sam Ilija, ili BaxterTheFly


Veliko hvala Gigatronu!
gigatron-logo.png


Veliko hvala i sponzorima :D :


25ew508.jpg

2nj99i1.jpg

CoolerMaster



Shakmods.com


2hrh5rd.jpg

Phobya


2hoa52w.jpg

AlphaCool


2hezq6c.jpg

AquaTuning

r2p4ds.jpg


Počeo sam da radim na ovom kućištu pre izvesnog vremena, i u kratkim crtama, biće masivno kućište u obliku buldozera​
 
Počeo sam tako što sam hteo da modujem kućište, rasturio sam ga, i video da će mi lakše biti da ga napravim sam... veća sloboda :)

9qwwao.jpg

34paljb.jpg

295wa4i.jpg

4g3mth.jpg

dgs6c8.jpg

i44voo.jpg

2lb1co7.jpg

5d13jn.jpg

cosb9.jpg
 
Trećeg dana sam zbog gužve u rasporedu krenuo kasno da radim, a i ostao sam bez materijala ubrzo, šta da se radi :D

2mg8kr7.jpg

hwlkyg.jpg

2ltj2nn.jpg

fy0ax4.jpg

2d7abn6.jpg

1674iz7.jpg

25fq8n5.jpg

15duelt.jpg

zyg782.jpg
 
Nabacao sam stvari samo da vidim šta i kako da radim dalje, a i da čisto da vidim kako bi sve trebalo da izgleda... doduše dosta se toga promenilo od tada

1zmjfcz.jpg

2woxcg5.jpg

3484p3d.jpg


Dakle, stao sam i razmislio da ću morati da krenem da radim još dosta sa enterijerom... da završim komplet sve, da ga sastavim, da bi mogao da ga rastavim. naleteo sam na lepe štrafove -inbus glava- Trebalo je da pokupim i kašiku od mini dozera ali sam odustao od toga jer bi mi livena kašika bila previše teška... Nabavio sam led trake, žute... Sledeća stvar je to što ću trebati da stavim produžetke kablova koji će biti implementirani u kućište i vodiće do komore sa napajanjima...Biče sleevovani crno/žuto. Šoferka će biti fan controler na dodir. Takođe, ventilatori će imati kontaktne pločice, tako da kad zatvorim nosače za njih, oni su automatski upaljeni... čisto da ne moram da se zezam stalno sa priključcima.
Nosači napred, tako da će celo kućište izlaziti kao fioka zarad lakše manipulacije, mali točkići napred da kućište ne leži na zemlji kada izađe... Na mestu motora će biti dva napajanja... jedno za sistem, drugo za ventilatore, pumpe, svetla.

sxzuyb.jpg

2ut2ag8.jpg

nvccqv.jpg

2e3ppnn.jpg

nlzy2h.jpg

jv1ytc.jpg

fjgs49.jpg
 
Zarmišljao sam se posle da napravim kašiku od tri ovakva dela, ali mi je i to previše masivno, napraviću je od šper ploče pa ću da je presvučem aluminiumom, blatobrani su skraćeni a gusenice će biti 200mm širine

Kabina će sada biti sastavni deo spoljnog kućišta, i imaće plexi celim dužinama, zakrivljene i na vrhu će biti plexi..

ve6nu9.jpg

wratyg.jpg

dh5p4k.jpg



Ovaj ventilator će biti kao najviši zupčanik a takođe će duvati direktno u grafičke kartice.
faapav.jpg


That top turned out nice :D
72a7fo.jpg

x6mm84.jpg



Otirači, nisam mogao da naletim na bolju stvar za gusenice

1.jpg


Što se farbanja tiče, žuto sa crnim trakama na određenim delovima, detalji kao što su šrafovi će biti crni, prednja rešetka će biti crna a iza nje će biti crvena gusta i crveno osvetljenje, unutar kabine ne znam još da li da stavljam crnu ili žutu, ali će biti osvetljena žuto, krov će biti oivičen crn sa prozorom, a šoferka nešto tipa NZXT LX. Hidraulika za kašiku će biti sledeća - zadnji amortizeri od golfa 6 napred za veliku, a za ove sa strane ću staviti od golfa dvojke hidraulične držače od gepeka. Biće oko 30'ak kila prazno :) Još da vidim šta ću da smestim od konfiguracije unutra.. za sada je to fx 4300 ali se nadam nekom 8 core.. 2x290x komplet vodeno hlađeno - zahvalan kompaniji phobya! Preko cevi će ići fan grill u obliku zupčanika, imam ga za lasersko sečenje ako nekome zatreba :)
 
2m7emis.jpg

24oy4b5.jpg


Kao što rekoh, biće masivno... da završim komplet drug stranu i kabinu pa na farbanje:) posle toga ono gadno, DETALJISANJE... I kad stavim kašiku, ona letva što ide po strani će dati totalno drugačiji izgled svemu , Biće lešnikovo drvo jer je lagano, sa tim, celo kućite će biti lakše, negde oko 20'ak kila

Usput, princip otvaranja kućišta:

https://www.youtube.com/watch?v=CF_S6YT_Ku8za ovo će mi trebati oni točkići koje sam pominjao gore... da mi srednje kućište ne lebdi i ne opterećuje previše oklop....

Kačenje za cevi... (stara strana)
13zwbyb.jpg


Morao sam da sredim stranice cevi da bi mogao da ih stavim kako treba.
2dwdyki.jpg


Lepo okrenute i spremne za kačenje
xeq5ux.jpg
 
ok mounting method, simple but efficient :)
2d46y0.jpg

efpd7c.jpg

neuv79.jpg

2mf0lzl.jpg

kb9g5k.jpg

a1jzpu.jpg


Visina kućišta: ( for refference its 730mm )
14syt8k.jpg


Obe strane sa cevima :)
2usijqb.jpg


Da se dodaju trake protiv grebanja, i da bi sve lakše klizilo bez problema...
 
[G][/G]Morao sam da skratim cev za usis vazduha kako bih mogao da stavim dva napajanja, usis vazduha sa strane izduvavanje napred... :)
2yn2tkp.jpg

xbzi91.jpg

nx9ijb.jpg


Ručni alat jer je naravno, kao što to uvek i biva.. CIRKULAR CRKAO!
9sx848.jpg

Fioka za napajanje, tako da mogu da izvučem fioku komplet sa napajanjima.. taman dovoljno mesta za sve :)
2h7mddf.jpg

ux5j5.jpg
 
Kao što se dalo primetiti, besparica. Koristi ono što možeš da nađeš hehe koristim ih već godinama
Da se malo udaljimo sa teme i da pogledamo šta to mora da se modifikuje (ako CM pristane da me časti jednom tastaturom, nju ću hihi)
Ofarbati crveno/crno/žuto sa kašikom kao dodatkom za globove.

Evo je lepota Chicony KB-5181 cherry MX blues
u3mky.jpg


Takođe druga tastatura :) XT tastatura, omron nanđarasti hehehe radi kao prvog dana
2vj7c0m.jpg


Cela fioka gotova, za sad jako ružna ali to će se srediti kad krene detaljisanje :D

o019w6.jpg

xpdauv.jpg

23kb5g5.jpg

vrvrqu.jpg


Nosači za ventilatore :)
a9nsar.jpg
 
Našao sam isto i lepo parče plexiglasa da prekrije matičnu ploču i da napravim svoju verziju thermal armora... :)

Zadnjai donja strana, sendvič sa sunđerom između da kolko tolko smanji buku

2ui81f6.jpg

4jn6sw.jpg


Što se tiče dela za hardove, biće od clusterskog noda i biće plutajuće, zakačeno gumama za strane da ukine vibracije :)

Radijator grill gotov, ako nekome treba ovo je za 240 ili 2 za 480... može slobodno da komentariše ili da mi pusti poruku na fejsu /RealnoBaxter jer imam model za lasersko sečenje... Pa kome se svidi :)

4q3p1.jpg


Gotovo rasturanje chieftec kucista za backpanel, samo da se izbuši rupa za proc mount a i za 92mm ventilator koji će duvati u socket... OBAVEZNO prilikom velikog OC-a

2qsmkwi.jpg

34dfqqu.jpg

2ryocqb.jpg
 
Mrežica na fioci za napajanja

j8iqa9.jpg


Nešto što mislim da bi bilo super ako se odradi kako treba :D

13za7sw.jpg


Taman dimenzije za dva harda i 80mm ventilator hehe

Nabacao sam sve lepo da vidim sta se dešava ali me je moje kuče preteklo i krenula je sama u svoju inspekciju :)

14e16vt.jpg

206dfs9.jpg

e9g310.jpg

*Ovo čudo gore je od stranice kućišta, koristiću to kao mrežu negde... videću već ako bude potrebe za tim :)
 
Malo posla oko kabine... to će biti kalup za savijanje plexiglasa, samo treba da se dotera da bude ravno kako treba... :)

2aan7ft.jpg

257k9jl.jpg


Dakle kako vam se sviđa do sada odradjen posao?

Skontao sam da sam mogao da koristim kredenac za ovo, al ok sredio sam to već... videćete dole :D

2usv6ky.jpg

nqxt6w.jpg

2bxtev.jpg

riz320.jpg


Sređeno da bude iz dva dela umesto iz 3...

Znam da je preveliki post za prvi, ali sam postovao po stranim forumima, i na žalost zaboravio na domaće :(
 
Nego, da nastavim... Trebalo je da bude spremno za farbanje i gitovanje, ali sam poludeo, iznervirao se... glodalica me je izneverila i morao sam da pravim nove stranice... ali bolje je tako hehe

2nlh8w2.jpg


Da li vidite koliko je ovo čudo :D
mvm82r.jpg


Ponovo sam napravio krov, nemam snage da sređujem stvari koje će na kraju izlgedati ružno.. ovako će biti mnogo lepše
E, da, spominjao sam glodalicu... naime, imao sam u podrumu jednu kutiju koja me je kopkala zadnjih 6 godina... mislio sam da je prazna, i sada pošto provodim boga oca vremena u podrumu, da malo raščistim glavu, rekoh, ajde da vidim šta je unutra... Zatekao sam novu, nikad korišćenu glodalicu.

29orjlx.jpg

*******, zar ne?...he..he.....he. *

Kanali za plexi :)
28bs8pt.jpg


I to će biti ovde :
260al3t.jpg


peti jubilarni krov... poludeo sam... ARGHHHH
qrjcdy.jpg


barem sam sada napravio lakši način za kačenje...
 
Ono što sam rekao, nove stranice... jedan od onih dana kada ništa nije kako treba, i umesto i kod ovoga da se zezam da popravljam da se trudim da napravim nešto što bi mi oduzelo više vremena dugoročno gledano, rekoh ajde da napravim nove... 10 puta kompresovanije drvo, mnogo lepše, jače, a i mehanizam sada radi bez ikakvih problema :)

Evo ih, ploče koje su pravljene pre 40 godina, i dan danas 10 puta kvalitetnije od novih!!!
90sv38.jpg


Našao sam template za 480 radiator, i napravio sam kako treba sada!
20qic9k.jpg


Sredio ivice (zbog ovoga sam preradio vrata, lagerčić koji drži glodalicu da ne predje željenu dubinu mi se otkačio i uništio sam bio cela prošla vrata)...
72x2iw.jpg

2rgzxv5.jpg


jgrzhx.jpg

Debela burgija jer sam našao bolje sečivo za ubodnu testeru... neko u fazonu non bend

I evo je razlika... zar nije lepše odrađeno!!!
Old:
mkc8er.jpg

New:
n9vyf.jpg


Komentarišite, ako vam se sviđa, ako vam se ne sviđa, saveti, predlozi.. šta god, i opet izvinite zbog kilometarskog posta :)
 
Opet ja, nekima mozda smesno, ali ja sam odusevljen :) Dakle,

Par dana nakon sto sam poceo projekat par ljudi me je pitalo za specifikacije... rekao sam im da cu koristiti ono sto imam trenutno, a to je athlon II x3 450. Jedan lik sa foruma me je pitao da li bi mi odgovarao phenom II x4 980BE, dok ne skupim pare ili ako ne nadjem sponzora za 8core, sponzora nisam jos pronasao ali :D :

15dmh49.jpg

23h9mh5.jpg


Zamislte moje odusevljenje danas!

2nhlssy.jpg


Ja coveka znam samo preko poruka, i preko foruma, i od sada znam da ima jos nade na ovom svetu za ljudski rod, dok god je takvih ljudi, spremnih da pomognu!!!

OGROMNA ZAHVALNOST I POSTOVANJE prema Blobsteru!!! Ovaj procesor, i kad nabavim nesto novo, stavicu kao eksponat u kuciste u znak zahvalnosti i dobrote ljudi!!!
 
Eh, ljudi moji... Nisam postovao nista neko vreme jer znate... prvi maj :D a i usput me je komsija malo mucio, nije hteo da mi vari aluminijum nego me je naterao da naucim kako se to radi, tako da sam se obucavao na raspalim parcicima zadnjih dana... Rekao sam vec da hocu da napravim novo kuciste, tj centralni deo/fioku od aluminijum, zbog tezine a i zbog moje lose preciznosti u prvom pokusaju ( nazovima ga prototip hehe, zvuci bolje nego zaj*b )

Takodje, stara dobra majstorska... ako radis nesto, gledaj ga uradis dobro, nema moj nacin tvoj nacin, Perin, Zikin, Mikin nacin.. ima "na pravi nacin" i "nikako"

Ovo je radjeno na pravi nacin :D treba malko doterivanja, al je u milimetar i bas kako treba da ispadne...

9vh5kg.jpg

2n1xif9.jpg


Alu kutije, nasao slucajno jako jako jeftino u UradiSam 15x15x2 2m za 415din po kutiji hehe :D ...

2nbabyu.jpg

2j3pb21.jpg


Nije ni jeftino s obzirom da me je jedna celicna kutija ispadala 500din 6m :)
No, sledeci update alu centralni deo kucista, izrada :D
 
Eh, tako odradio sam aluminijumski ram, i islao je ekstra, lagano, cvrsto, uzivancija !!!
Mozete da vidite na videu ispod

https://youtu.be/bEVsWRGQr6U

Vario sam sa durafix elektrodama, cvrste su ko sam djavo! Slike ispod su od jednog malog parceta koje sam probno vario i udarao sam ga macolom jedno 10ak puta, var nece da pukne, pa nece da pukne... a koristio sam bas malu koli;inu, fora je samo da aluminijum koji se vari, u ovom slucaju lemi, bude lepo ociscen i izbrazdan... napravite mali dzepic gde tecni durafix moze da udje i kad ga uhvati, sve moze da pukne samo ce taj var preziveti

Ovde mozete da vidite da sam zavario samo dve strane

2dwck8j.jpg

141rxv7.jpg

vf21k.jpg

2469t01.jpg


Evo par slika rama i varova, do veceras mi je ceo ram gotov sa sve plocama, ravan je k'o strela...prednosti aluminijuma... a i lagan je, ako ima 2 kilograma to je to :D Odradio sam celo kuciste, sve novo nanovo... sad ih imam dva :D

2nhdttj.jpg

2ew08s0.jpg

2zjcbp0.jpg

izmc0x.jpg


Usput, ako koristite ovu metodu zavarivanja, radite na celicnoj ploci jer se ovi varovi ne hvataju na gvozdje vec samo na bojene metale, ja sam radio na azbestnim plocama iy dva razloga, one drze temperaturu, tako da sam za neke delove imao mogucnost da oblikujemm ne elektrodu u tecnom stanju nego je bila kao pasta sto mi je olaksalo mnogo... a drugi razlog je taj sto sam mogao da zabadam eksere da bi sve stajalo ravno kako treba... Ako se odlucite da radite a azbestu, imajte u vidu da je veoma kancerogen, i da ce vas od isparavanja usled zagrevanja (usija se ploca) jako boleti glava... ali opet, strasan je izolator i dobar je za ovakve stvari
 
Danas sam lepo bio do CoolerMaster kancelarije ovde u Beogradu i vratih se sa par lepih stvarcica ;)

1 YoooHooooooo Dobio sam KUTIJU!!! sta god da dobijes, zavrsis tako sto se igras sa kutijom :D:
28svgi1.jpg


hehe :)

Evo ga sad stvarno:

cojmo.jpg


Slikao sam napajanje odvojeno jer su mi slike ispale krsh zbog dosta stvari :/ moracu da nadjem malo bolji foto aparat, ovaj olympus je mator... ima jedno desetak godina, 2.1Mpx

4uyij9.jpg


Sta su me sve castili ;) :

1. V1000 - Fully modluar 1000w power supply
2. Storm Rapid-I mechanical gaming keyboard - cherry mx brown
3. Ten CoolerMaster Jetflo 120mm fans with red backlight
4. Storm Havoc 8200dpi Laser mouse :)

Jos jedno ogromno hvala za CoolerMaster i za Milana koji mi je sve vreme bio kontakt i podrska sa njihove strane!!!
 
Velike slike varova :), da odmah kazem, ram je gotov hehe, takodje sam nasao nacin da sredim to sto je ram bio malko kriv, 1-2 stepena, ali me je to uzasno nerviralo jer je krivilo komplet sasiju... sve to zato sto ne zelim da stavljam poprecnu sipku iznad samog kucista na jednom delu jer zelim da mi taj deo bude otvoren kad se budem igrao sa kucistem...

uu9af.jpg

oazupe.jpg

2hrpy0m.jpg

117u6ac.jpg


Evo koliko to utice na celo kuciste?...

o9pfs9.jpg

Hocu da po****im, da izvinete na izrazu, zbog tog milimetra ili dva...

I evo ga resenje, navojne sipcice umesto kutija samo na tom jednom delu od kog mi zavisi izgled kucista :), usput slike su ocajne, koristim video kameru za slikanje, fotoaparat mi je rikno :(

29njazs.jpg

24pje6b.jpg

Kad lepo zatezem ili opustam srafove, nivelisem koliko mi treba da bi bilo sve u ravni

nadam se da vam se svidja ovo hehe
 
Shakmodz, mala firma - veliki ljudi :D odlucili da mi pripomogni sa buildom



Salju mi kompletno rucno radjene kablove za V1000 :)
 
Stavicu oklop preko dobrog dela maticne ploce, radjen od crong polu profidnog plexija :D

Nego, evo ga neki update, nisam bas imao mogucnosti da slikam bolje, vise... a i vec sam imao slicne slike sa celicnim jezgrom, ovo je sa aluminijumskim :D

Naime, par stvari koje nisam slikao a uradio sam... Sine su bile zasrafljene direktno za drvo, sad sam stavio odstupnike i klizi 10 puta lakse, Sine vise ne naprezu ram, nego ga stezu jer sam stavio da budu sa unutrasnje strane, spoljasnja sina (na drvetu) je skracena kako bih mogao da gurnem kuciste do kraja a smetali su mi srafovi koji fabricki sluze da ucvrste dva dela sine i da se ukrute...

Odradio sam od pocetka haubu, sad je iz 3 dela, lepse pase, i uzbusio sam rupe za drugu stranu za ventilacionu resetku :)
Ovako nekako ce biti napajanja, ali cu staviti male odstupnike od same ploce kako bih povecao povrsinu koja moze da se koristi :)

9vh20j.jpg

2r4h2eu.jpg


Ovako izlazi kuciste, malo je vece nego prethodno a to je iz razloga sto sam imao dovoljno prostora da se igram, i sad cu moci da stavim veci hard disk rack, tj polica za hardove ce imati vise prostora sto se visine tice.

51rb7r.jpg


Lajsne da popune prazan prostor izmedju jezgra i spoljasnjeg zida samog kucista, jos malo da premerim pa cu staviti za stalo :)

2a9v0nc.jpg

nqogll.jpg
 
Ventilatori su cucnuli fenomenalno :) Svidja mi se sto razmak izmedju njih moze da bude manji nego kod regularnih, sto meni maksimalno odgovara :)

Ovo je gornji vent, tj onaj sto ce duvati svez vazduh direkt na neku polovinu graficke kartice, taman da hladi sve zajedno jos malo a posto cu imati nexxoss blokove koji su neka fora hibrida, to mi je jos bolje :)

2z5swf8.jpg

2dt3pu9.jpg


Zar nije prelepo videti ih ovako, taman cu smanjiti obrtaje na nekih 700 jer cu dole imati sendvic od 2 radijatora a u sredini ce ici ventovi na 1200... taman se nista nece cuti :)

Malo sam zakasnio sa radovima danas pa nisam uspeo da slikam toliko, crkoh od umora danas :p
I naravno, morao sam da napravim sesti i sad znam za sigurno, POSLEDNJI krov :( znam za sigurne jer sad imam sve varijacije istog :D
 
Zavrsio sam prozore od pleksijgralasa, pazite, celo kuciste je sad ovako na grubo... nece biti Trake nego ce ici lajsne aluminijumske koje samo treba da isecem i da im dam malko veci ugao da bi sve to islo kako treba :) Za sada ovako, sutra/preksutra malo lepse i slike i kuciste :D

2cib50m.jpg

15yhftd.jpg

281u1cn.jpg


Priznajem, danas izgleda ruzno... I ogromno.. Ruzno nece ostati, ali ce biti ogromno i idem na to da mi to kuciste bude deo namestaja u sobi :D
 
It started to get final form, if you guys thought it looked big before, wait to see it now :D

ITS MASSIVE!!!

2dhd06q.jpg


15n0umr.jpg


Still, much more work to be done :D
 
Znam da me nije bilo bas dugo da napravim neki reply ali evo, sad mogu na miru sa zadovoljstvom da vam kazem da nastavljam da radim na kucistu i da sam dao ispite i ocistio godinu :D napokon imam vremena da disem...
Svratio sam do Uradi Sam i kupio par ovih gazista

2n6djb4.jpg


Lepo ih isekao na pravu duzinu i napravio gusenice

b3llxy.jpg

( Opasno kuce ^_^ ... ujeo je jednom patuljasti pinc, nisam mogao da je smirim 2 dana, zavukla se u kucicu i plasila se da izadje iz nje... )

2621afq.jpg

2lygdh.jpg

2s9en1t.jpg

2j644uc.jpg

6posy9.jpg


Skontao sam kako da napravim soferku kako mi odgovara, i dalje je u pripremnoj fazi sada ali ce biti extra! takodje sutra zavrsavam kasiku cim uzmem amortizere od punta :D
 
Jos jedan lep update :D AquaTuning :)

2lub80.jpg

2zz6d0z.jpg

2nkv12s.jpg

34ql2f7.jpg


Sutra ide super update, drzao sam vas u tami dovoljno dugo :D
 
Par novih slika, i pitanje :D

svos9e.jpg

3bitv.jpg


Kasika ce biti slicna ovoj ali treba malo da je ispravim i da je sredim kako treba, da dodam detalje od stiropora, dodam mrezu na vrhu i kad se dodaju suspenzije i amortizeri, izgledace super, a pogotovo kad se ofarba :D!!!

A za ove dve sam hteo da vas pitam...

11w8vbq.jpg

1oakps.jpg


Da li da napravim blatobran kao na drugoj slici ili da ostavim gusenice "gole"kao na prvoj slici...
Voleo bih da cujem vase odgovore, sugestije, sta vam se svidja a sta ne...

Tnx, Bax!
 
Nazad
Vrh Dno