Šta je novo?

[SCRATCHBUILD] Bulldozer, Masivno kućište

Napravio sam kompromis sa blatobranima, mislim da ce vam se svideti koliko i meni :D

2v2aaep.jpg

seuemf.jpg

51rq6w.jpg

23ifakk.jpg

hs16af.jpg


DEMONSTRACIJA SILE!!! :D
Samo da vidite koliko je zaista cvrsto... ( da napomenem da sam visok 192cm )

2vwsl5x.jpg

359z6e8.jpg


Nadam se da vidite koliko je ovo cudo OGROMNO :D
U nekom trenutku cu morati da napravim da se krece, zelim da se vozim na ovome XD
 
Svaka cast druze, ovo izgleda fantasticno, bice to lep buldozer. :D
 
Za ocajne slike, veoma zahvalan krsh baterijama na foto aparatu :/

fd51s4.jpg

112hcu8.jpg

2mpzej6.jpg

2zialj5.jpg

1zoke81.jpg

x4ol78.jpg


Znam da me ocekuju kritike na racun koriscenja drveta ali mi jednostavnije ovako a i imam jos nekih svojih razloga za sve to... :)

Stigli amortizeri hehe.. presrecan :D Jos malo detaljisannja i nadam se da cu sutra da zavrsim sa celim cudom da mogu da ga rasklopim i farbam XD
 
Evo update-a posle boga oca vremena opet :) vrnuh se sa mora :D

Sredio sam vrata tako da mogu da se otvore kako treba i otvaraju se na gore jer nisam mogao da sredim da se otvaraju kako treba u stranu... :/

Prvi sloj akrilnog gita:
2s7ffw5.jpg

2ryllyf.jpg

j0d26h.jpg

a9lffs.jpg


2/3 sloja :)
mt9kj9.jpg
 
Rekoh da krenem malo da stavljam stvari unutra da vidim kako sve to ispada :D i kako izgleda u kabini :)

s183sy.jpg

iygdnm.jpg

10ejuqh.jpg

2r2lwty.jpg

2wh1g6u.jpg
 
5uog2w.jpg

izwyhk.jpg

sgqp3s.jpg

dff0h5.jpg

sxbuvo.jpg


Nadam se da vam se svidja izgleda unutar kabine, malo je tesno unutra ali mi se svidja tako, ako nista barem da kabina bude mala haha... Samo ce glavna dva SSD-a da budu unutra, ostatak ide ispod.

Blizi se kraju i pocetku farbanja, ne mogu da vam opisem koliko sam jedva cekao ovo :D

Takodje, mali offtopic... Dodatak svemu, dva zvucnika sa slike i narucio sam 40" 4K monitor 60Hz da zamenim ovu 24"sto koristim trenutno :)
2i7747t.jpg
 
Jos par dana je ostalo, planiram da zavrsim ovo pre avgusta!!! :DA few more days left, I will finish the mod before August :D

Kako nisam zeleo da postujem slike koje nemaju veze s vezom, osim meni koji tacno znam sta sam zasto radio, sad sam napravio mali video gde cu va sprovesti oko toga sta sam uradio i sta je jos ostalo da se uradi :D



Trebalo bi i da uzmem baterje za foto aparat i da slikam neke slike sutra, i verovatno cu sutra da stavim primer na jezgarni deo kucista :D
 
Poslednja izmena:
2) Napokon! Fan mount...

2j0idlh.jpg

adey39.jpg

rs53f9.jpg

nqfcz.jpg

2z6v6mo.jpg


3) Polyester gitovanje :

2aeynwk.jpg

Rupa za 24-pin, starinski sa plocicom i starim srafovima za pljosnati srafciger:D

72pu1u.jpg

mw47c7.jpg

309t4s7.jpg


Jos tu treba da se smirgla!!!
 
Totalno drugacije , jedva cekam da vidim finale , svaka cast !
 
Totalno drugacije , jedva cekam da vidim finale , svaka cast !

Ako si mislio na Nose job, znam, i mnogo vise mi se svidja ovako :D ali sad imam problem kako da odradim amortizere :/ kad stavim sa strane, izgleda cudno, napred me zeza ako stavim... jos cu videti sta cu kako cu sa tim da se bakcem, ima par ideja... :D imam i par drugacijih resenja za ventilatore... probacu i tako nesto da sredim... da mi ne budu ovako postavljeni posto razmisljam da mi ventilatori bukvalo vise tipa 4 gumice, jedna sa svake strane i da ih zategnem za neke oprugice dole i gore ( da ih rascerecim gimicama :D )
 
Izvinjavam se zbog toga sto je post na engleskom jeziku, bice ispravljeno cim se malo naspavam ;)

Here is one long overdue update.. bodywork is taking much longer than i anticipated

I ended up saving me the trouble with doors that open like this.. so the original idea --- to the water

20ztlwj.jpg

6i8i0y.jpg

2qjj0x4.jpg

2q1fjic.jpg

dghx6t.jpg


Made my life allot easier when it came to cooling :D fans can now be securely mounted to the side pannel XD

f43d68.jpg

5dv7gw.jpg

2uoh2dg.jpg
 
Poslednja izmena:
Also, now everything seems to fit perfectly >.>

15ygf1x.jpg


And some finishing bodywork, tiny air bubbles gave me allot of problems after sanding...

ae651f.jpg

96mdjm.jpg


In the end it was worth it... Just perfect :D

2nnk75.jpg

30k3ibk.jpg

2e1ta1u.jpg


Also, one more idea that took me, *****, almost entire day and it was complete bust!

2euk5r8.jpg

103fmnm.jpg

zv6j9g.jpg
 
Also, i figured that if i paint over the dry body kit, it will give it a bit of strength so i ended up doing that and it made my life easier, I paint it when i am done, and than, when i am back from work tomorrow its nice and solid, doing this saved me from allot of scratches

111otg5.jpg


The back fan mounted ( the one that cools the back of the socket ), i must add that when i did measurements for the cuts, i wanted to make it octagonal, i kind of dig the lines.. i think i will pinstripe them on it... Also the fan is mounted to the plate, that is than mounted to the case...

1248u1k.jpg

1zb5ssm.jpg

2hrz4vp.jpg

10nu9eo.jpg

14n1xuc.jpg

20frlvc.jpg

317fyn4.jpg


Checking if the cables fit the hole i made, it will be awesome when i put the sleeved cables there with cable combs there

2yya5bd.jpg

2mwwn5j.jpg


There, I hope you guys like the progress i made, i will take liberty to say that it the case as a case should be done in a week, and the water cooling components and components should be fixed inside few weeks after that total...
 
Ima li nekog pomaka kod ovog rovokopaca. bas me zanima finalni look
 
Ima li nekog pomaka kod ovog rovokopaca. bas me zanima finalni look

Gotovo brate moj, samo jos komponente, al necu da pokazujem gotov proizvod dok ne stavim sve i dok ne bude komplet sredjen hehe

Evo i ovog apdejta, dugo mi je trebalo

Nadam se da cete uzivati u slikama XD

Krov bi trebalo jos samo malo srediti, a sad se otvara sa hidraulicnim suspenzijama

14tshgx.jpg

2qm1c8h.jpg

2624lqh.jpg

1j9469.jpg

vobj3r.jpg


Ne znam za vas, ali meni deluje masivnije nego ranije

Resetka, remasterovana!!!

eak0bd.jpg

312v5o5.jpg

v2tmwy.jpg

10cuhyw.jpg

fdx5zb.jpg
 
Eksperimentisanje sa folijama i farbom :D

16ld3m1.jpg

mkj0wj.jpg


Tacno mozete da vidite kako je ko :)

A za kraj, 95% zavrsen proizvod XD

flcakk.jpg

24y4eag.jpg

j0jyuu.jpg

2poodjk.jpg

357n91d.jpg


Imajte u vidu da se folija nije uhvatila kako treba jer je u garazi bilo dosta hladno i lepak se nije lepo rasturio, i + nisam imao komoru bez prasine pa je bilo malo gluposti ispod folije, posle toga sam sredio malu prostoriju sa usisivacem da izbaci prasinu i lepo sam je zagrejao na 30 stepeni, sad izgleda mnogo bolje, ali vise o tome kada ubacim komponente za kraj i slikam gotov projekat!
 
nema ni potrebe ici na clean look , to je buldozer, radna masina koja treba da ima " ostecenja "
 
Gledao sam temu pre otprilike sest meseci i danas opet naletoh na istu. Krajnje zanimljiv dizajn kucista.
Bas me interesuje kako je ispalo na kraju.
 
Cao ljudi, zaista mi je zao sto nisam apdejtovao post vec neko vreme, ali frka na poslu, guzva u kuci.. hmmm ili obrnuto.. sve jedno, Kako bi sutra trebalo da mod bude, grubo zavrsen, tj da zavrsim sve sem sitnih detalja za koje skupljam kesh, mislim da je vreme da posvetim malo vremena i napisem neki post na tu temu :) . Usput, VELIKO Hvala Steamrolleru i grupi dobro nam poznatih forumasa i modera ( "PREMNOGOSJAJNILJUDI" :D ) na pomoci da mi nadju maticnu plocu i isto tako VELIKO hvala AsRock-u sto su mi uleteli u pomoc sa istom :)

Dakle, evo moda :)

2957lhk.jpg


Brm brm brrrrrrmmm
 
Poslednja izmena:
Ovako, par stvari koje su odradjene na modu, a nadam se da ce vam se svideti... :D

16mm bakarne cevi (cevi su radjene pre polaganja maticne, ali ce ovako izgledati ) :

28ixjqe.jpg


Druga rotacija maticne ploce:

51engl.jpg


Profesionalni SuperMicro backplane ;) 

2aa0so9.jpg


i naravno, fioke:

2ik4d3s.jpg


and the look before painting from different perspective:

xwr5i.jpg


480 EKWB radijator i 8x Jetflo hihi

ny62w8.jpg


Ide jos sutra, ( malo slika pre/posle izmena koje su radjene - neobjavljivane slike i jedne i druge ) Uzivajte
 
E, ovako, najveci problem posle gusenica mi je bio kako da napravim krov, pokusavao sam sto nacina i uvek deluje kao da je previse masivan za celu skalameriju, imao sam par put misao da odustanem od korva i da ga ostavim kako jeste, doduse, mislim da sam uspeo da napravim da izgleda bas kako treba. Daska, mali ugao, da ne izgleda bas kao cista kocka, U profili po ivica u koje cu uvuci stranice, i izmedju stranica i daske ( ostatak slobodnog prostora u U profilu ) su led trake, i dalje razmisljam da li da menjam zuto za crveno, al polako, kako bude izgledalo. Usput, ide pravo staklo a ne pleksiglas... previse mi je mekan i podlozan grebanju, a i ovo se lakse cisti...

Dozer7.jpg


Dozer8.jpg


Drugi problem mi je bilo to sto blok nema backplate, tako da sam iskoristio originalni od maticne ploce, s tim sto sam morao da prosirim rupe, tacnije da sastruzem navoj koji je bio na njima, kako bi srafovi prosli. Mnogo je kruce i nekako se osecam sigurnije sto sam ovo uradio....

Dozer9.jpg


Pa, ljudi, do sledeceg posta, pisite, kritikujte, pljujte ili dajte neki savet!
 
Testiranje cevi na suvo, da vidim kako ce da ispadne pre nego sto krenem da lepim. Bice jos jedna cev sa druge strane 24 pin-a koja ce ici od graficke do rezervoara ali ispod ploce, pa ce izlaziti u rezervoar... :)

Dozer10.jpg

Dozer11.jpg

Dozer12.jpg

Dozer13.jpg


Ajde pa da se nadam da se nekome ovo svidja :D
 
Verujem da ovako nesto niste ocekivali, stavio sam da zadnji kraj ide na kip, tako da mogu da sredim kablove, creva, i stale zavrzlame kada ga otvorim, da bih ovo postigao, presao sam na creva za sve ispod (sto generalno nije vidljivo), trenutno je pod vodom, da vidim da li negde curi, znaci samo pumpa radi.

Evo par slika, nadam se da ce vam se svideti :)

Dozer14.jpg


Dozer15.jpg


Dozer16.jpg


Dozer17.jpg


Dozer18.jpg


Dozer19.jpg
 
Ne bih da te uvredim, ali zašto je sve tako prašnjavo?

Rekoh vec nekome :) Prasnjavo - Radim ga u garazi, ima jako puno prasine dole jer radim sa glodalicom, testerisem i tako to... Ceo mod ide pod kompresor i alkoholnu kupku za sluucaj da imam bakarnu prasinu preko, pa se posle toga cisti i polira da lepo dobije sjaj... za sada, radna verzija - prasnjava :D *garaza je za sve kriva* ;)
 
Nazad
Vrh Dno