Šta je novo?

Box kuler brzina

dejan2311

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruke
128
Poena
170
Da li je ovo normalna brzina kulera i da li zbog toga treba da brinem posto sam negde procitao da na ovim box procesorima brzina obrtaja ide nesto ispod 3000, Imam AMD Athlon(tm) II X4 640 Processor i pri najvecem opterecenju ide do 5000 obrtaja, ovako na difoltu je oko 3500, a nekim programom ga oborim da bi bio tisi na oko 2000 , pratio sam temperaturu sa povecanjem procesora ide nesto veci broj obrtaja.
Kod ovog drugog zaokruzenog parametra stoji obicno 32 a pri nekim zahtevnijim stvarima ide kao sto se vidi do 102 pa me zanima da li je ovo nesto sto ne valja u radu racunara. Hvala. Evo slika , druga je sa programa koji cinimi se kao u biosu realnije ocitava temperaturu procesora.
 

Prilozi

  • 11.png
    11.png
    47 KB · Pregleda: 105
  • 22.png
    22.png
    61.2 KB · Pregleda: 84
Normalno je, idu i do 5000 obrtaja, pa ih ljudi uglavnom i brzo menjaju zbog buke. :d

A stariji box cooleri su im isli do 3000. U stvari, mozda idu i sada, samo ih stavljaju za slabije (po TDP-u) procesore.
 
Samo 5000?
Moj je isao do 7000 RPM :d
 
Pa, kada imas 5.000 obrtaja, to je sigurno iz Biosa kontrolisano, i onda bios nabija broj obrtaja kako on hoce, i kad treba i kad ne terba.:smackbum:
Ta temperatura iz Biosa nije tacna, mozda i zato taj bios okrece tako brzo ventove, jer jadnicak:D, misli da je temperatura proca konstantno oko 46C. i nikako ne moze da ga ohladi, pa nabija ventove da rade ko ludi.:whip:
Samo skini neke programe kao Real Temp, HWInfo64, Core Temp i slicno, pa proveri temperature i na osnovu tih temperatura, sa tim nekim programom kontrolisi broj obrtaja ventova, kako bi ohladio proc.
Ja koristim, SpeedFan.

EDIT: I obavezno ocisti od prasine taj Box kuler, tu se skuplja ne-normalna:) prasina, moze da se skine temperatura i do 10-15C.

EDIT: I taj 102W sto povuce, koliko vidim po specifikaciji ima 95W, tako da je to okey.
 
Poslednja izmena:
Nenormalna*
 
pusti to,da prestane sa "dedicat" i "fun" i sve mu prosto. :)
 
Box kuleru za athlone II ne moze preko 3300, i to jedino sa Linx 0.6.4
U igrama nece preko 2800..
 
Da li je ovo normalna brzina kulera i da li zbog toga treba da brinem posto sam negde procitao da na ovim box procesorima brzina obrtaja ide nesto ispod 3000, Imam AMD Athlon(tm) II X4 640 Processor i pri najvecem opterecenju ide do 5000 obrtaja, ovako na difoltu je oko 3500, a nekim programom ga oborim da bi bio tisi na oko 2000 , pratio sam temperaturu sa povecanjem procesora ide nesto veci broj obrtaja.
Kod ovog drugog zaokruzenog parametra stoji obicno 32 a pri nekim zahtevnijim stvarima ide kao sto se vidi do 102 pa me zanima da li je ovo nesto sto ne valja u radu racunara. Hvala. Evo slika , druga je sa programa koji cinimi se kao u biosu realnije ocitava temperaturu procesora.

Ocito da je kod tebe dosao ventilator koji ide od 3500-5000 obrtaja takvi ventilatori dolaze uz 95w i jace procesore, dok postoji takdoje i ventilator koji ide max do 3500, sad od cega to zavisi izgleda kako se kome zalomi mada ne bi trebalo, ja sam dobio uz jedan athlon ventilator koji ide max 3500 obrtaja.
Uz novi Fx 83000 recimo dobije se ventilator kao u tebe koji radi od 3500-5000 obrtaja i on je takodje 95w procesor, uz novije 95w procesore dolaze sada ti ventilatori od 3500-5000 obrtaja, dok koliko me sjecanje sluzi uz starije procesore dolazio je ventilator koji ide max do 3500 obrtaja, kod tebe je to sve uredu tako taj ventilator radi.
 
Ja koristim arctic cooling max obrtaja mu je 2000 nevoravatno kako je besuman
 
Za Vuk40

Ja na Athlonu II X4 imam hladnjak od Phenoma X6 ili FX a sa 4 pajpa, mana mu je sto ima vent 70 mm a vrti se do 7000 (sto bas nije prijatno)
kupio sam nov hladnjak preko oglasa za 600 dingi, sad nesto gledam da skinem taj majusni vent posto imam nov CM sa 92 mm, malo je skakljivo
skidanje venta sa hladnjaka posto ima plasticne zabice bar je na mom primerku tako i spajalicama da zakacim CM od 92 mm posto ima 4 pina (PWM)
 
Nazad
Vrh Dno