Šta je novo?

Kupovina aplikacije na App storu sa gift cardom??? Upomoć.... :)

Adi

Čuven
Učlanjen(a)
10.02.2003
Poruke
185
Poena
619
Ahhh, tek što sam prešao sa Windowsa na Mac, počeli su i prve dečije bolesti... :) Odlučio sam kupiti jednu aplikaciju koja je ruku na srce u Windowsu bila čak besplatna a za Mac košta 9,9$ No nije 9,9$ problem, već moja registrcija Apel ID koja je na Američkoj adresi u Čikagu. Tako da kreditne kartice odavde ne prihvataju. I onda mi reče neko da mogu kupiti preko gift carda preko App stora, i kupio sam gift card od 10$, otišao sam i uradio REDEEM i moj fond je na Apple App porastao za tih 10$, ali kada sam kliknuo da kupim aplikaciju, nije mi nudio nikakvu mogućnost da povučem taj novac, već je prvo tražio verifikaciju kreditne kartice ili PayPal-a što sam ponovo sve probao, ali ne ide jer nisu računi sa USA. Ima li neko rešenje kako taj fond sa kartice koja je već REDEEM i prijavljena na moj APLE ID, kako da to iskoristim??? Hvala unapred
 
Jeste na Non, ali moram za sada tako pošto nijedna kreditna kartica pa ni PayPal ne može verifikovati nše kreditne kartice jer nismo sa teritorije USA. Ja sam registrovao Apple ID još ranije za IOS uređaje kada se moralo registrovati u USA, ili nekoj zemlji. Tako da sada zbog toga iako imam uplaćeno preko gift kartice, Apple mi ne daje opciju da zaobiđem kreditne kartice i da platim samo sa gift card?
 
Ako ne uspeš da rešiš problem,za koji 1put čujem,a kupujem već godinam preko gift,otvori novi free nalog i kupi app...
 
Hmmm, pokušaću da zadržim svoj stari ID ako je moguće, rešavaću to za koji dan pa se javljam šta sam uradio... Hvala... :)
 
nista :)

Da li si probao na racunaru da zamenis nacin placanja?

Mozda glupo pitanje,al secam se da preko tela nije moglo sve da se izabere
 
Probao sam da stavim ViSA, PayPall, ali ništa nije prošlo pošto nije vezano za teritoriju USA... Ako si na to mislio? Jedino mi prostaje da uplatim još jedan gift card, da vidim da li je u pitanju to što je softwer sa taksom prevazilazi mojih 10$ ili da nabavim karticu koju Apple store može da prihvati, a radim i na tome, no javiću šta sam uradio...
 
nađi neki hotel u Montani i koristi tu adresu :)

Sad vidim,u tome je onda problem,zbog takse,jer prevazilazi kredit koji imaš i zato ti traži drugo sredstvo plaćanja.

Uradi kako sam ti rekao i rešićeš problem.
 
Poslednja izmena:
:D Odoh malo na odmor u hotel u Monanu, pa možda odande prođe transakcija... :D
 
Jesu nesto menjali uslove neke? Danas probao drugarici da otvorim novi nalog, i kao sto sam 100 puta radio stavim adresu negde u Portlandu, i tamo na none i trazi mi neku verifikaciju??? wtf
 
nisam dugo nekome otvorio nalog,tako da ne znam da li su nesto menjali.

Ne verujem,al kod njih je sve moguce
 
nisam dugo nekome otvorio nalog,tako da ne znam da li su nesto menjali.

Ne verujem,al kod njih je sve moguce
Patio sam se pola dana.. Na kraju je i za moj stari nalog tražio neku verifikaciju.. Pogasio sve, sinoć mi prošlo na hr store [emoji2]
 
nemoj mi reci da to rade?!

Moji najveci istrahovi su vezani za to :)
 
novi nije hteo da prodje nema sanse, sve sam probao (pricam za US store) i preko telefona i preko itunes-a . . . na kraju logujem svoj na itunes i on isto trazio neki payment confirmation.... Samo sam ga ugasio, otvorio na iPad-u i sve normalno proslo. Tek sam u ranim jutarnjim casovima uspeo novi da napravim ali na hr. Nemam pojma zasto,googlovao sam ali bez pomoci neke
 
Posto znam da se sa internet kartiom ne moze kupovati sa US store vec sa Hrvatskog interesuje me da li se moze sa UK zbog mozda veceg izbora?
 
Sto se tice kupovine na AppStore, ja vec duze vreme to radim preko https://www.mygiftcardsupply.com i ne boli me glava. Kupis Giftcard, i onda ga redeem-ujes kod sebe, i dobije pare kao kredit. Tako recimo placam iCloud.
 
Nikada nisam kupovao app sa US store-a, npr ako app kosta 10$, jel postoji sansa da ne kupim gift card od 25$, koliko vidim to je najnizi iznos?
 
Ima gift kartica i od 10$.
6a54463bad591978190550cad7cce9d3.png



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
E super, ja pokušao da popunim online preko web strane i daje mi opciju od 25-100
 
E da se ja ubacim, ne znam više šta sam prošao sa ovim appstorom danas i juče... probam sinoc da kupim aplikaciju neku redovno kao sto sam do sad radio bez problema, ova kartica mi stoji 2 god na itunes nalogu i radila je normalno, sinoc izbaci eror i nmg da kupim ništa. Prijavljen sam u Hrvatsku bio, danas kupim gift card sa apple stora i legne mi 10$, morao sam samo da prebacim store na USA i prijavim se na drugarovu adresu da bih mogao da reedemujem card. Odradim to i super, piše 10$ kredita da imam, krenem da kupim aplikaciju i puf, opet isti eror... Sad nmg da vratim store na Hrvatsku jer mi traži da potrošim kredit koji imam a ne da mi da kupujem ista. Šta ovo može biti???
20d9521abef511224794e62a4312df40.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok nećete verovati kako sam rešio problem, prosto sam kontaktirao apple suport kao da sam iz USA, pričao sa njihovim onim wizardom ili kako već :D, rešili mi sve za 5 minuta hahaha


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zdravo svima! Juce sam kupio iPad Pro, i sada bih zeleo da pazarim neke aplikacije sa App Storea, ali sam naisao na problem naravno. Nemoguce je kupiti aplikacije, iako sam po savetu mog prijatelja pokusao da se registrujem na Hrvatsku sa srpskom internet karticom. Da li je resenje u gift cardovima, i ako jeste, koji mi proveren i siguran sajt preporucujete? Hvala puno!
 
Moras da imas malo vise para na kartici, u odnosu na cenu aplikacije.

Bolje je cak na US Store i kupis gift karticu preko App Store aplikacije koju skines na telefon.
 
Ma imam para na kartici dosta, ali mi uvek izbacuje error na kraju kupovine... A aplikacija je bas jeftina, i jedan od razloga sto sam uzeo iPad je Procreate aplikacija koju sada ne mogu da kupim...
 
Imaš gift kartice na apple storu ali ne preporučujem to. Moraš da se prebaciš na U.S store i onda kad budeš hteo da se vratiš na hrvatski nećeš moći jer će ti ostati par centi koje ne možeš da potrosis. Najbolje rešenje je da preko apple suporta prijaviš problem i razgovaraš direkt sa njima na četu. Otkacis da si u U.S i javiće ti se neko iste sekunde i resice ti problem za 5min...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uvek mora da se pozove support ako ti ostane nesto para od gift kartice (sto je i normalno, posto je nemoguce uklopiti cifre) ali to vazi samo za one koji vole da se setaju sa jednog na drugi store.
 
Nije samo zbog toga, meni nisu primali karticu (isto izdaje eror) iako je bilo para na njoj dosta. Kontaktiram suport i za 5 minuta mi proradi kartica normalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno