Šta je novo?

Nvidia Gameworks

Dying Light radi i izgleda odlicno...tako da nije samo prica...proverio.
 
Novi NVIDIA Voxel Accelerated Ambient Occlusion (VXAO), deo GameWorks-a,
http://nvidianews.nvidia.com/news/nvidia-advances-real-time-game-rendering-and-simulation-with-launch-of-nvidia-gameworks-sdk-3-1
Kako to novo ch'udo :cigar: od NV utice na perfomanse:
http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/38457-rise-of-the-tomb-raider-unter-directx-12-und-mit-vxao-amd-und-nvidia-verlieren-leistung.html
Dakle, SSAO najbolje stoji, HBAO+ je relativno zahtevniji, a VXAO je najzahtevniji,( skoro 20% u odnosu na SSAO)......kolika je razlika u grafickom prikazu, verovatno VXAO najbolje izgleda, ali koliko bolje, ,) videcemo sta ce biti....ali, svaka nova graficka postavka sve vise i vise je zahtevnija, uskoro ce i 980Ti grafa, biti 'slaba' za 1080p na maximum grafici i 60fps..:trust:
 
Poslednja izmena:
Otvorio tri Tab-a,:D i uporedio image quality,
za moje oko, :shock:, postoji razlika, narocito izmedju VXAO vs SSAO, razlika izmedju VXAO vs HBAO+ se vidi u sitnim detaljima,.....nekom ce biti to mala razlika, neko ce reci, pa, kad cepas igru i kad se udubis u gameplay, neces ni da vidis razliku, ,), ali, valjda je to, ta Next Gen Graphics, pa kom obojci kom opanci, tj. ako nemas love, imas bubreg...:sceptic: i kupis najbolju karticu, sa kojom ces moci da uzivas u svim ovim detaljima u igrama...
 
Poslednja izmena:
Otvorio tri Tab-a,:D i uporedio image quality,
za moje oko, :shock:, postoji razlika, narocito izmedju VXAO vs SSAO, razlika izmedju VXAO vs HBAO+ se vidi u sitnim detaljima,.....nekom ce biti to mala razlika, neko ce reci, pa, kad cepas igru i kad se udubis u gameplay, neces ni da vidis razliku, ,), ali, valjda je to, ta Next Gen Graphics, pa kom obojci kom opanci, tj. ako nemas love, imas bubreg...:sceptic: i kupis najbolju karticu, sa kojom ces moci da uzivas u svim ovim detaljima u igrama...

Pitanje je ce biti koja je to kartica :) A iskreno vidim razliku, ali zanemarljivu meni kada se udubim u gameplay :d Bio to 24" ili 43" displej meni je bitno da to ide podmazano i da je grafika pristojna uz solidan AA i ostre ivice. Ostalo..manje vise. Sad ovaj Hitman je malo pomutio vodu iako je AMD naslov, pitanje je koliko ce tu da se mesa i igra sa performansama na obe strane. A debelo pocinjem da se kajem za 980ti :)
 
Otvorio tri Tab-a,:D i uporedio image quality,
za moje oko, :shock:, postoji razlika, narocito izmedju VXAO vs SSAO, razlika izmedju VXAO vs HBAO+ se vidi u sitnim detaljima,.....nekom ce biti to mala razlika, neko ce reci, pa, kad cepas igru i kad se udubis u gameplay, neces ni da vidis razliku, ,), ali, valjda je to, ta Next Gen Graphics, pa kom obojci kom opanci, tj. ako nemas love, imas bubreg...:sceptic: i kupis najbolju karticu, sa kojom ces moci da uzivas u svim ovim detaljima u igrama...

Razlika mora da postoji jer VXAO nije screen space efekat kao HBAO+ i moze da se primeti da je preciznije i realnije sencenje, medjutim i HBAO+ dobro sasvim solidno pokriva scenu i u mnogim slucajevima tesko je i primetiti razliku, dok se performance drop itekako primeti. Naravno, ko ima solidan hardware ili kome ne smeta gubitak performansi, ne treba ni da razmislja o SSAO, HBAO vec zna se sta treba da upali ako hoce najbolje i najpreciznije sencenje. :)
 
Novi NVIDIA Voxel Accelerated Ambient Occlusion (VXAO), deo GameWorks-a,
http://nvidianews.nvidia.com/news/nvidia-advances-real-time-game-rendering-and-simulation-with-launch-of-nvidia-gameworks-sdk-3-1
Kako to novo ch'udo :cigar: od NV utice na perfomanse:
http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/38457-rise-of-the-tomb-raider-unter-directx-12-und-mit-vxao-amd-und-nvidia-verlieren-leistung.html
Dakle, SSAO najbolje stoji, HBAO+ je relativno zahtevniji, a VXAO je najzahtevniji,( skoro 20% u odnosu na SSAO)......kolika je razlika u grafickom prikazu, verovatno VXAO najbolje izgleda, ali koliko bolje, ,) videcemo sta ce biti....ali, svaka nova graficka postavka sve vise i vise je zahtevnija, uskoro ce i 980Ti grafa, biti 'slaba' za 1080p na maximum grafici i 60fps..:trust:

kFj1kER.png
 
Wat

Pa za taj sajt se zna vec jedno 5-6 godina sigurno :)
 
Aha, pa nisam znao, :smack:
u svakom slucaju, na sajtu postoje korisne informacije i video klipovi, pa koga interesuje moze da procita i pogleda kako izgleda primena Physx efekata....
 
Poslednja izmena:
Lepo ja kazem, ako NV ne mere bas 100% da se izbori sa te' AS i raznim Vulkanima, ce smisli nesto novo sto ce da 'pokrije' te AMD prednosti.....:D ;)
 
Lepo ja kazem, ako NV ne mere bas 100% da se izbori sa te' AS i raznim Vulkanima, ce smisli nesto novo sto ce da 'pokrije' te AMD prednosti.....:D ;)

Da se citiram. :D Kome nije bilo dosta DX11 Nvidia GameWorks,....sada imaju i DX12 GameWorks....:beat:

Sad, da li ima nesto istine u ovome, videcemo. Ako rade na sustinskoj implementaciji, a vidim pominju neki GameWorks DirectX 12 software tools, bice valjda nekog napredka.
 
Taj wildlands spada ispod 60fps sa max grafikom u 1440p sa novom 1080ti kada sam to video slogirao sam se xD
Nisam siguran da li su ove gameworks papazjanije krive ili je nesto drugo.
 
Nazad
Vrh Dno