Šta je novo?

Nvidia Gameworks

Nemoj pogresno da me shvatis .. to i ja pricam, nikad nisam imao nista licno protiv Nvidie .... cak sam ih i vise posedovao pre .... nego brate uvek 40% vise para za isto muzike .... krastavac ne ide vise.
Ali taj 480 je bio ocjan cip ... pregrevao se .... jadno radio .. ali da bio je bolji od 5870, sto i nije cudno jer je izasao bas bas kasnije :) tog 5870 ko je kupio odmah taj je imao najbolju kartu ikad ....

Istini na volju karta jeste izasla kasnije od 5870 koja jeste bila i ostala najbolja karta u proteklih 6 godina koju je AMD uradio. Ali to apsolutno nema nikakve veze, GTX580 je izasao pre 6970 pa je ta karta jedva usla u rang sa GTX570.
Cip uopste nije bio toliko los, po toj logici Hawaii je dosta losiji. Vise se greje i trotluje, em vise trosi od GTX480. Karte su radile sasvim korektno i stabilno. Evo kad vec pomenusmo cene, zar GTX570 nije bio koliko i 6970? Setimo se malo a uzmimo u obzir da je envidija opet ponudila malo bolji fabricki kvalitet od AMD.

Pogledaj kakve su GTX980/970 a kakve su R290/290X karte.

Kolega nisi objektivan. Koliko god zeleo da ucestvujes objektivno tvoj prezir prema ovom brendu te jednostavno blokira, to ne mozes da sakrijes.
Da ne bude da te samo ja kritikujem i kolega Magny je gore objasnio, slazem se sa vecinom stvari koje je izneo.

P.S. Tema je ipak o gameworks, pljuvanje mozemo ostaviti za neku drugu temu.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Istini na volju karta jeste izasla kasnije od 5870 koja jeste bila i ostala najbolja karta u proteklih 6 godina koju je AMD uradio. Ali to apsolutno nema nikakve veze, GTX580 je izasao pre 6970 pa je ta karta jedva usla u rang sa GTX570.
Cip uopste nije bio toliko los, po toj logici Hawaii je dosta losiji. Vise se greje i trotluje, em vise trosi od GTX480. Karte su radile sasvim korektno i stabilno. Evo kad vec pomenusmo cene, zar GTX570 nije bio koliko i 6970? Setimo se malo a uzmimo u obzir da je envidija opet ponudila malo bolji fabricki kvalitet od AMD.

Pogledaj kakve su GTX980/970 a kakve su R290/290X karte.

Kolega nisi objektivan. Koliko god zeleo da ucestvujes objektivno tvoj prezir prema ovom brendu te jednostavno blokira, to ne mozes da sakrijes.
Da ne bude da te samo ja kritikujem i kolega Magny je gore objasnio, slazem se sa vecinom stvari koje je izneo.

P.S. Tema je ipak o gameworks, pljuvanje mozemo ostaviti za neku drugu temu.
Pozdrav.
Da si citao moje postove video bi poentu.... 480 izbacen i popisani kupci jer su malo posle izbacili 580 koj je u stvari bio kao proizvod.... Ta 580 ima 100 puta izrazenije probleme koje pripisujete 290x... To je hebeno bio potrosac... Ali gle cuda to je tad bio feature (valjsa besplatno grejanje), ako se gledaju pistovi na ovom forumu!
Pa sad... Imam kuci 290x od skoro.... Ne vidim niti jedan problem koj opisujes.
Jeste 9xx je bolja serija ja to nigde nisam porekao, ali je papreno skupa.
970~290x svuda osim na bench forumu ;)
Da sam mogao da kupim 980 za 350e kupio bih... Ovako nikad.... Ko da bacim jednu konzolu na 6 meseci ako kupujem top nvidia karte...
Moj ton u odnosu na nvidiu je dosta zahvalan fanboyevima na ovom forumu.. krastavac sta cu kad sam kontras....

Za gameworks... Klasicba glupost.... I te dlake i sve, dok ne izbace igru sa pricom koja te drzi 30h na kompu pa ti se ukoce ruke... Sanjas scene iz igre.... Dzaba im dok ne izbace igru sa pricom nista... Te dlake su daleko od realisticnog.... Meni su i igre na pentiumu 1 bile extra kome fali maste nikad nece efektima biti zadovoljan
 
Poslednja izmena:
Istini na volju karta jeste izasla kasnije od 5870 koja jeste bila i ostala najbolja karta u proteklih 6 godina koju je AMD uradio. Ali to apsolutno nema nikakve veze, GTX580 je izasao pre 6970 pa je ta karta jedva usla u rang sa GTX570.
Cip uopste nije bio toliko los, po toj logici Hawaii je dosta losiji. Vise se greje i trotluje, em vise trosi od GTX480. Karte su radile sasvim korektno i stabilno. Evo kad vec pomenusmo cene, zar GTX570 nije bio koliko i 6970? Setimo se malo a uzmimo u obzir da je envidija opet ponudila malo bolji fabricki kvalitet od AMD.

Pogledaj kakve su GTX980/970 a kakve su R290/290X karte.

Kolega nisi objektivan. Koliko god zeleo da ucestvujes objektivno tvoj prezir prema ovom brendu te jednostavno blokira, to ne mozes da sakrijes.
Da ne bude da te samo ja kritikujem i kolega Magny je gore objasnio, slazem se sa vecinom stvari koje je izneo.

P.S. Tema je ipak o gameworks, pljuvanje mozemo ostaviti za neku drugu temu.
Pozdrav.
Pa druze thortluje i Titan X koje kosta 1000$, ovo ti je mana koja uopste nije mana (nonreferentni modeli rade extra), O nv kvaliteti moze se u nekoh drugoj temi, pa njima je proizvod od 999$ crkavao zbog lose naponske (masovno crkavo, nemoj mi rec da je driver przio), necu dalje zapocnijes uvjek neke postove koji nemaju veze sa temom, mogao bi ja jos da pisem ali nije mjesto ovde.

guru3d je doardio test update, latencije u witcheru su sasvim ok i na AMD i Nv vidicemo hoce li AMD uspjeti optimizovat da Hairworks radi na njihovim kartama, kao fol rade na driveru(pola godine nema WHQL drivera katastrofa sta ovi u AMD-u misle nije mi samo jasno) vidicemo hoce li ista moci uciniti (trebace im sigurno vremena jer nisu imali pristup igri treba sad to sve odradit dotjerat da radi kad Dev namjerno sabotira tesko je to onda sve odraditi da radi kako treba)
 
Pa druze thortluje i Titan X koje kosta 1000$, ovo ti je mana koja uopste nije mana (nonreferentni modeli rade extra), O nv kvaliteti moze se u nekoh drugoj temi, pa njima je proizvod od 999$ crkavao zbog lose naponske (masovno crkavo, nemoj mi rec da je driver przio), necu dalje zapocnijes uvjek neke postove koji nemaju veze sa temom, mogao bi ja jos da pisem ali nije mjesto ovde.

guru3d je doardio test update, latencije u witcheru su sasvim ok i na AMD i Nv vidicemo hoce li AMD uspjeti optimizovat da Hairworks radi na njihovim kartama, kao fol rade na driveru(pola godine nema WHQL drivera katastrofa sta ovi u AMD-u misle nije mi samo jasno) vidicemo hoce li ista moci uciniti (trebace im sigurno vremena jer nisu imali pristup igri treba sad to sve odradit dotjerat da radi kad Dev namjerno sabotira tesko je to onda sve odraditi da radi kako treba)

Ni jedna stvar iz prvog dela koju si izneo nije tacna, previse se preuvelicava i iznose neistine.

Jel problem da budemo realni ili je poenta samo pljuvati? Ja sam i za to ali kad je zaista potreba.
Naravno da imam gomilu argumenata i da prica moze da se oduzi na deset strana.

Ja nisam nista poceo a necu ni zavrsiti.
Sve postove koji nisu vezani za gw treba obrisati.

P.S. Mene niko nije opominjao da spamujem po svim temama, tebe kolega jesu, bez ljutnje.
 
Onako koliko se razumem u taj fametime i ta neka FCAT merenja, mislim da i nije bas neki dobar frametime u Witcheru, govorim samo za 980.
Gledajuci na Guru3d ta FCAT Frametime merenja za druge igre na 980 vidi se da je bolji u tim igrama nego u Witcheru, i sto se tice merenja Frame time in milliseconds i sto se tice te neke konstantnosti frametime i tih nekih spajkova.
Gledam i u GTA V postoji nesto losija tandencija kvaliteta frametime-a, pa se postavlja pitanje kako ce biti u drugim igrama.
 
Poslednja izmena:
Ni jedna stvar iz prvog dela koju si izneo nije tacna, previse se preuvelicava i iznose neistine.

Jel problem da budemo realni ili je poenta samo pljuvati? Ja sam i za to ali kad je zaista potreba.
Naravno da imam gomilu argumenata i da prica moze da se oduzi na deset strana.

Ja nisam nista poceo a necu ni zavrsiti.
Sve postove koji nisu vezani za gw treba obrisati.

P.S. Mene niko nije opominjao da spamujem po svim temama, tebe kolega jesu, bez ljutnje.

Nemoj mi reci Titan nije crkavao zbog lose naponske?
Pluvati pa to radis stalno u sve 112 posatova sto si napisao i na onom drugom niku sto si banovan, znam te dobre ne brini se....
Ne ljutim se ni na sta samo treba biti realan, mozda sam previse aktivan na forumu, ali to ne bi mogao nazvati spamovanjem, jer od moderatora nisam u ovi 5 godina dobio 1 ili 2 opomonene za spamovanje, ne opomene nego sugestije da budem tacan, najvise sto se javljam u temama jeste bas zbog ovakvi ne istiniti postova koje pisu ljudi slicni tebi ( nemoj da se ljutis ali tvoji postovi meni lice na pljuvacinu).


Da dodam jos najlakse je otvorit multi profile i prozivat ljude po forumu pluckati, vjeruj mi to je najlakse
Nek mi ne zamjere ostali clanovi foruma, ali morao sam napisati ovaj post, iako nema veze sa temom osjetio sam se prozvanim!
Pozzz!
 
Poslednja izmena:
Da samo kazem da sam probo kako radi taj Physx u Project Cars i moze da sljaka na dedicat kartu ( sto sam i ocekivao), sutra cu da probam na Witcheru 3 da li ce prebaciti Physx sa CPU-a na dedicat kartu( sto ne ocekujem da radi).
Mogu reci neko svoje misljenje da je NV sve ovo sa GameWorks-om bas iskomplikovala, narocito oko novog Physx-ja koji je i deo GameWorksa.
 
Nemoj mi reci Titan nije crkavao zbog lose naponske?
Pluvati pa to radis stalno u sve 112 posatova sto si napisao i na onom drugom niku sto si banovan, znam te dobre ne brini se....
Ne ljutim se ni na sta samo treba biti realan, mozda sam previse aktivan na forumu, ali to ne bi mogao nazvati spamovanjem, jer od moderatora nisam u ovi 5 godina dobio 1 ili 2 opomonene za spamovanje, ne opomene nego sugestije da budem tacan, najvise sto se javljam u temama jeste bas zbog ovakvi ne istiniti postova koje pisu ljudi slicni tebi ( nemoj da se ljutis ali tvoji postovi meni lice na pljuvacinu).


Da dodam jos najlakse je otvorit multi profile i prozivat ljude po forumu pluckati, vjeruj mi to je najlakse
Nek mi ne zamjere ostali clanovi foruma, ali morao sam napisati ovaj post, iako nema veze sa temom osjetio sam se prozvanim!
Pozzz!

Ne ljutim se, nemam ni zasto ali vidim da si sve agresivniji prema meni i to mene cudi.
Kakav profil, ko koga proziva? Nesto si pobrkao, ne znam o cemu govoris.
Jel to zbog ove poslednje recenice sto sam rekao da su te opomenuli?
To sam negde procitao, skoro je bilo. Nisam nista izmisljao.
Kolega trazis gresku koje nema nigde.

Ja sam zeleo da nastavimo pricu vezano za ovu temu i sad sam ja kriv zbog toga?
Ok. Pisite sta zelite, ja vam ne branim ali tako ispadamo iz fokusa a nije ford :) Onda nema koristi od teme.
 
najgluplje od svega je da je W3 inicijalno razvijan za konzole (full AMD hardver) tj, da radi na FX-8 @ 1.8ghz (HSA) + r7 260x , i to u 1080p @60hz .

da li je ovo namerna kontra-optimizacija za sav PC hardver, koji ne podržava gameworks ?
 
Poslednja izmena:
He, he, zanimljiva postavka, ko zna sta se u stvari i stvarno desava.:S:
U sustini za Witcher 3 je problem sa tim HairWorks, to je samo jedan od nekoliko feautura koji poseduje gameworks. HairWorks postoji i u Far Cry 4, kao i jos par feautura iz GW, pa tu nema nekih velikih problema sa AMD kartama. I sad bi trebalo sa ovim fixom to da se resi za Witcher 3.
U Project Cars, je situacija jos gora u vezi performansi AMD karata, i koliko vidim jos nema nekog pomaka u resavanju problema za ovu igru.
 
To u FarCry4 se tesko moze nazvati HairWorksom. To je bio samo neki nVidia Fur, ili ti krzno, koji izgleda ok samo na nekoj distanci, inace kad gledas zivotinju koja lezi mrtva, prilicno je bezveze odradjeno i sve nekako treperi i ne izgleda ni priblizno ovom u Witcheru.

Edit: vidim da se pricalo o FC4 i GameWorks na prosloj strani. Jeste, igra izgleda dosta drugacije sa svim ukljucenim, ali pritom ne radi mnogo losije. Zapravo, na NV karticama Enhanced GodRays radi bolje nego Volumetric Fog, a i one NV senke su manje zahteve od obicnih ultra senki. Jedino sto trosi vise resursa je HBAO+, kad se uporedi sa obicnim ambient occlusion-om, i TXAA ali doduse, ne znam zasto bi ga iko koristio jer jede resurse za prilicno agresivno mucenje slike. Za HairWorks sam vec rekao iznad, u FC4 ono je samo neka simulacija krzna, nije pravi HairWorks kao u Witcheru koji izgleda mnogo bolje i to je ono sto mrsi racune Kepleru i AMD-u. Da ne budem pogresno shvacen, ne pokusavam da opravdam Nvidiu u smislu da je Maxwell prosto bolji, jeste bolji, ali i ja sam misljenja da su ljigavi za sve pare i da namerno rade takve stvari. Sva sreca pa mozemo i da izgasimo to :)

Edit2 (sta cu dosadno mi je): sad vidim da FC4 nije bas od starta imao dobar/funkcionalan HairWorks i da su to nesto patchovali kasnije. U tom slucaju, verovatno sam ja odigrao bez toga pa sam mislio da je to finalni proizvod. My bad. Sad gledam na YT i znatno bolje izgleda, ali i dalje, far cry (pun intended) od ovoga u Witcheru.

Btw, jesam trenutno korisnik NV grafike ali navijam za AMD samo tako jer ovi su uzeli maha i prave jako prljave poteze na sve strane, a sve to jer su tako u mogucnosti. Mora neko da im pomrsi racune.
 
Poslednja izmena:
He, he, zanimljiva postavka, ko zna sta se u stvari i stvarno desava.:S:
U sustini za Witcher 3 je problem sa tim HairWorks, to je samo jedan od nekoliko feautura koji poseduje gameworks. HairWorks postoji i u Far Cry 4, kao i jos par feautura iz GW, pa tu nema nekih velikih problema sa AMD kartama. I sad bi trebalo sa ovim fixom to da se resi za Witcher 3.
U Project Cars, je situacija jos gora u vezi performansi AMD karata, i koliko vidim jos nema nekog pomaka u resavanju problema za ovu igru.

Procito sam da AMD radi na driveru koji ce popravit performanse i u w3 i projectu trebao bi biti jedan driver za ove 2 igre, vjerovatno fokus toga drivera bice hairwork.
 
Vidi, za Witcher 3 je sigurno problem taj Hairwork.
Za Procejct je situacija malo drugacija, tamo nema hairwork-a,( jedino da renduje dlake na ruke od vozaca:D), nego je verovatni problem Physx koji je impelemetiran u igri i koji ide na CPU, a neki kazu da je problemi u dx11 multithreading jer nesto losije sljaka na AMD, pa kada se igra pusti na DX12 i na AMD budu bolje performanse jer ne postoji CPU Overheating zbog bolje optimizacije DX12 kroz low api.

EDIT:http://forums.guru3d.com/showthread.php?p=5068750
"Nvidia drivers are less CPU reliant. In the new DX12 testing, it was revealed that they also have less lanes to converse with the CPU."
 
Poslednja izmena:
Evo, zanimljivo testiranje, http://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/36aoir/project_cars_is_physx_really_running_on_gpu_a/.
Ja sam imao ovu istu ideju, i da uradim neke testove, samo sto cu ja uraditi i sa dedicat kartu ( to se nisu setili;)), pa da vidimo sta ce da ispadne.
Vec sam uradio samo sa 750Ti i igrica prebacuje Physx na dedicat kartu, sto bi automatski znacilo da se CPU rastereti za odradjivanje tih physx efekata, i to vuce neka druga pitanja.
Samo je po meni pitanje u ovom testu koliko ovaj Intel Q9550 @2.8Ghz moze biti validan za testiranje, sigurno je teski bottleneck za 970 gpu, tako da se i postavlja pitanje konzistentnosti rezultata.
 
Poslednja izmena:
u project cars veci fps ako cpu radi fiziku...
 
Ma, neki cudan rezultat, mozda zbog tog Intel Q9550 @2.8Ghz procesora.
To svako ko ima NV karticu moze da proba. Za AMD pretpostavljam da direktno ide physx na CPU ( mozda zato i imaju manje performanse), jer njihove karte ne rade physx.
Sutra cu da probam da testiram, CPU physx vs GPU physx vs GPU+ dedicat karta physx.:test:
 
Poslednja izmena:
Q9550 i da je overclockovan, ne moze ni 280X da izgura kako treba, a kamoli GTX970 i jos kad je na defaultu.
 
Zanimljiva tema. Mene zanima dal bih ja mogao da stavim dedicated physx kartu (650ti) iako imam crossfire plocu? Imao sam ati kad sam kupio cf plocu
 
@Sakiboj,
ne znam tacno, neko ko je upoznat ce vec reci da li moze, ali mislim da ta dedicat karta i ne radi na principu SLI moda, ne spajaju se karte preko onog SLI mostica, samo se ubaci u PCI slot i izabere u drajverima kao dedicat karta za physx.
Sigurno je bottleneck taj Intel Q9550 @2.8Ghz, to se vidi i po testiranju.
Levo fps u Windows 7, desno u Windows 10:
11111.png 2222222.png
Levo GPU Load u Windows 7, desno u Windows 10:
333333.png 444444.png
Dakle, vidi se da u Windows 10 gde se eliminise taj CPU Overhead u odnosu na GPU, kako ovaj proc moze bolje da "nahrani" ovu 970 i kako su rezultati za CPU physx i za GPU physx, prakticno isti, za razliku od Windowsa 7.
 
Poslednja izmena:
Ocekivano, u Witcheru ne radi dedicat karta za taj neki Physx, Destruction i Clothing, kasnije da se proba kada se prebaci u NV panelu na CPU, kako ce funkcionisati.
Jer, testirao Physx u Batman Origins i dobio cudan:shock: rezultat.
Levo, 980 radi na Physx, desno 980+ dedicat 750Ti:
BatmanOrigins_2015_05_23_13_13_50_090.jpg BatmanOrigins_2015_05_23_13_18_43_926.jpg
Vidi se porast fps-a.
Prebacen Physx u drajveru na CPU:
BatmanOrigins_2015_05_23_13_23_01_957.jpg
Dakle, vidi se porast Avg. fps-a i maximum fps-a, dosta vise cak i od 980+750Ti, ali je minimum fps dosta manji, sto je posledica u nekim delovima benchmarka malog stutteringa, a u nekim delovima bas izrazenog i jakog stuttreringa, kada igra postaje ne-igriva.
U sustini, physx na CPU je ne-upotrebljiv zbog stutteringa, ali su rezultati koji su dobiveni, po meni, malo iznenadjujuci, treba jos to proveriti u Projectu i Witcheru.
 
NV je pre nekog vremena objavila delove Physx kao open source, http://techreport.com/news/27910/nvidia-physx-joins-the-free-source-party.
Dakle, taj PhysX 3.3.3 kao open source je implementiran i u Witcher 3 kroz taj Clothing and Destruction, da se odradjuje preko CPU-a. Samo je pitanje kako funkcionise kad se forsira CPU preko NV drajvera.
U Batmanu Origins koji ima jaci Physx nego u Witcheru, kroz testove se pokazalo da CPU ima bolji fps, ali je neigrivo zbog stutteringa.
Mozda u Witcheru bolje odradi CPU fiziku kroz drajver, od GPU-a, kod Nvidia kartica.
Jer kazu na net-u, da je kroz PhysX SDK 3.3.3 bolje odradjen CPU multithreaded, pa mozda i moze bolje i da sljaka na CPU nego sa starijim Physx softwerom.
 
Poslednja izmena:
NV je pre nekog vremena objavila delove Physx kao open source, http://techreport.com/news/27910/nvidia-physx-joins-the-free-source-party.
Dakle, taj PhysX 3.3.3 kao open source je implementiran i u Witcher 3 kroz taj Clothing and Destruction, da se odradjuje preko CPU-a. Samo je pitanje kako funkcionise kad se forsira CPU preko NV drajvera.
U Batmanu Origins koji ima jaci Physx nego u Witcheru, kroz testove se pokazalo da CPU ima bolji fps, ali je neigrivo zbog stutteringa.
Mozda u Witcheru bolje odradi CPU fiziku kroz drajver, od GPU-a, kod Nvidia kartica.
Jer kazu na net-u, da je kroz PhysX SDK 3.3.3 bolje odradjen CPU multithreaded, pa mozda i moze bolje i da sljaka na CPU nego sa starijim Physx softwerom.

meni pukne project cars kad stavim u drajverima za fiziku cpu, a witcher 3 radi ali je isti fps ne menja se nista...a sutering nisam primetio...bar u witcheru
 
Da, i ja sam probo na Monster Hunter Benchmark, koji ima u sebi i PhysX Clothing i NVIDIA Hairworks i NVIDIA HBAO+, i dobija se prakticno isti rezultat, i kada se u drajveru postavi ili CPU ili GPU za fiziku.
Izgleda da zasad nema neke razlike, samo me cudi sto je NV postavila to u drajverima kao opciju, ako nema neku funkciju, koliko se secam pre pet-sest meseci nije bila ta opcija.
U Project je koliko vidim implemetiran: DX11, Turbulence, PhysX Particles i deluje da je totalno drugacije od Witchera, probacu i ja, da vidim kako se ponasa.
Dedicated;) karta radi Physx u Project, a u Witcher ne sljaka.
 
Poslednja izmena:
Q9550 i da je overclockovan, ne moze ni 280X da izgura kako treba, a kamoli GTX970 i jos kad je na defaultu.

Nisam bas siguran u ovo... Q9550 na 3.5 -3.7 bi trebalo sa je dovoljan za 280x nije to toliko spor procesor...
Ja kad sam presao sa q9550 @3.8 na i5 2500k nisam primetio preveliku razliku...
Aj da ne tvrdim, ali gledajuci po netu trebalo bi da bude ok proc ako ga klokuje, mozda ne ko klokovan i5 ali daleko od toga da ce da gusi...
 
Poslednja izmena:
Dosta su mu slabija jezgra nego kod i5, tako da ne moze u potpunosti da je iskoristi.
To sto nisi primetio je nesto drugo. Ili mozda nisi merio fps-ove. :)
 
Dosta su mu slabija jezgra nego kod i5, tako da ne moze u potpunosti da je iskoristi.
To sto nisi primetio je nesto drugo. Ili mozda nisi merio fps-ove. :)

Slabija jesu... Ali daleko od toga da su ocajna... Nisam merio krastavac necu da tvrdim, ali verujem da bi trebaloda gura dovoljno FPSa, meni kad daje 60+ u igri ne trazim dlaku u jajetu :)
Mislim da sa nekim OCom na 3.8 moze lagano da gura tu 280x toliko da daje dovoljno FPSa da li ce biti 55 ili 65 je nebitno

Evo zanimljiv topichttp://www.overclock.net/t/1434563/what-can-a-q9550-4-2ghz-handle
Evo jos jedna strana... Nema q9550 ali ima s cime da se poredi http://www.techspot.com/review/734-battlefield-4-benchmarks/page6.html
 
Poslednja izmena:
kako u kojoj igri,ali ako je q9550 imao problema u jednoj od najslepijih igara za cpu - tomb raider,cisto sumnjam da bi mu ikakav OC pomogao da izgura 280x u npr gtaV.doktorirali smo ta jezgra u xeon mod temi,270 je neki knap sveukupno gledano.
 
Hm nisam ispratio tu temu.... Ok krastavac :) kako god ne kosta ga da proba :)
 

primetih :) ali iskreno ocekivao sam vecu razliku po tome kako si ukazivao na to...

Koliko gledam isplati mu se da proba da napuca svoj q9550 na 3.8 i proveri igre, mozda nece iskoristiti 280x maksimalno ali ... moguce da ce imati dovoljno FPSa.

Ovaj i5 sto su testirali je ... kako bese oko 10% bolji od 2500k, do duse oba su na stock .... ali ... 2500k na stocku lepo tera 280x eno kod drugara radi sve u 5.

Nek proba da napuca svoj CPU .... lako moze da proda posle ionako je to plan :) a i mi mozemo da vidimo rezultate iz prve ruke :)

Ja sam mislio kad kazemo da CPU ne moze da isprati grafiku .... da zajedno ne daju preko 40-50FPSa a onda stavis jaci CPU i ode na 90FPS kooiko vidim ima razlike ... i da veca je nego sto sm mislio ... ali ... i dlaje mislim da treba da proba ... ne kosta ga nista ... prodao odmah iili kasnije isto mu je
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno