Šta je novo?

Nvidia Gameworks

Razlika nije samo u gustini dlake vec u njenom realisticnom izgledu i kretanju.
Toga nemas na obicnim modelima. Ostalo vezano za gamworks je zaista primetno.
Mislim jedino ako si neobjektivan ili ne daj boze corav pa da ne primetis :)

nista veliko, to je imao i fc4 pa je radio na kepleru bez problema... a sad ima 50 % slabije performance...
 
Poenta nije u HairWorksu niti u bilo kom pojedinacnom slucaju onemogucavanja rada GameWorks komponenti na AMD hardveru, stvar je poslovne etike i filozofije sto je AMD svoj TressFX u formi otvorenog standarda ostavio svim zainteresovanim da koriste i tako pruzio mogucnost da korist imaju svi, bez obzira na to imaju li AMD ili drugi hw, zvog cega TressFX radi odlicno bez obzira na hardwer (sto nv botovi cak, ironijom, koriste za poentiranje kako im je dev tim sposobniji)dok je nV naravno zatvorila pristup svom HairWorksu kao i uklonila KOMPLETAN 3D Code samples sa svog sajta, gde ce svakoga ko pokusa pristupiti bilo cemu docekati cinicno Jenovo " contact us for licencing ". To je njihov manir, nije nista novo kao sto nije novo ni sakacenje performansi na SOPSTVENIM karticama ako iz tog proizilazi mogucnost antikompetitivnog udara, tako nesto je takodje vec vidjeno u proslosti, kada je kroz drajver nV onemogucila funkcionalnost SOPSTVENIH kartica u slucaju detektovanja non nV karte u sistemu, sto je bio dotad nezabelezen slucaj destrukcije i cak autodestrukcije( jer su mnogi korisnici AMD kartica bili zainteresovani za kupovinu nV kartice za physX ) Ali sve to, iako bez sumnje nemoralno, prljavo, kvarno i na duzi rok po celokupan pc gaming jako stetno, nije NELEGALNO i kao takvo ne moze biti predmet spora.

Ono sto jeste problem je USLOVLJAVANJE game developera da AMD-u ne dozvoli pristup izvornom kodu igre, e to je u korporativnom poslovanju nedopusten nacin i to se resava sudski. Medjutim...

Za razliku od Intela koji je svojevremeno zbog slicnih stvari bio tuzen i pravosnazno osudjen, nVidia igra mnogo mnogo sofisticiranije i prljavije. Intel je u svojoj neopreznosti ostavio gomile pisanih tragova i dokumentacije tipa prepiske sa OEM-ovima gde ih uslovljavaju old skul brute force fazonima, pa je AMD relativno lako dobio spor i milionsku odstetu.
nV radi drugacije, dosadasnjom istragom utvrdjeno je da su mnoge stvari od krucijalne vaznosti za optimizaciju igara iz gameworks programa "hidden behind many layers of circuitous and non obvious routines" (R.Hallock) sto prakticno iskljucuje mogucnost bilo kakvog rada na optimizaciji takvih igara za AMD.
Ali sve to je nedovoljno bez pisanog traga, AMD-u treba ONE SINGLE CONTRACT gde se vidi na sta se game developer obavezao, ko je trazio zabranu pristupa kodu i pod kojim uslovima, bez toga AMD nema slucaj. Da li tako nesto postoji i hoce li ikad ugledati svetli dana- moze samo da se nagadja.

Ja cu samo da citiram ovo, ne moram nista da dodam na temu :)
 
Ipak je tu, 780Ti slabiji i od 290, sto je u realnosti vrlo tesko, a 980 je jaci od 290X za oko 23%, i 970 nesto jaca od 290X, sto je za default otprilike tu negde kako je i u drugim igrama.
Znaci da je ipak 780Ti izgubila negde na performansama.
 
Ipak je tu, 780Ti slabiji i od 290, sto je u realnosti vrlo tesko, a 980 je jaci od 290X za oko 23%, i 970 nesto jaca od 290X, sto je za default otprilike tu negde kako je i u drugim igrama.
Znaci da je ipak 780Ti izgubila negde na performansama.

da ali niej toliko strasno kao na prvim testovima...
 
Pa, jeste, sve se nesto gleda na brzinu, pa se odmah prikaze kao senzacija, kao 660Ti jaca od 290x u Project, a zna se da je duplo slabija i da je to nesto trenutno tako, da li zbog AMD drajvera, da li taj Gameworks, da li nnesto trece.
 
Pogledao sam na brzinu ovo sto mi je Borat okacio i testove sa guru3d.
Svakako su cudni rezultati. GTX780 Ti mora da bude brza od R290 tu nesto ne stima.
Kepler je isto tako imao napredniji teselator ako su efekti bazirani na teselaciji.

Ima osnove da se bacaju sumnje. Ne bi me cudilo da su nesto kroz drajvere zakljucali da bi
ljudi presli na GTX9xx seriju. U poslednje vreme su poceli opasno da zavrcu.
Witcher 3 je dovoljan razlog da neko promeni kartu, nemojte misliti da se to ne radi.
Ljudi cekaju ovakve igre, stekaju da odigraju sa najvecim uzitkom.

Ako je u pitanju nesto drugo sa Keplerom, mada moram dodati da kako vreme odmice performanse Kepleru sve vise opadaju,
to je ono sto sam primetio, kao da ne optimizuju dovoljno stariju generaciju kartica. Ili je nesto trece?
 
Poslednja izmena:
Jeste, zale se ljudi po forumu sa 780Ti da imaju utisak su im nekako u poslednje vreme opale performanse u odnosu na gtx 970 kartu, tj. da je dosta slabija, sto se vidi i na guru3D testu( za cak 23%), sto je ne-realno procentu koji postoji izmedju ove dve karteu drugim starijim igrama.
Nesto se sumnja na drajvere, pa kao kad vrate neki 347... drajver imaju bolje performanse.
 
Ja mislim da je ovo bitno
"BTW - Hairworks is DISABLED to objectively compare inbetween AMD and Nvidia cards"
Znaci sve je na ultra setovo hilbert ali je hair ugasen sa ovim setovanjima GTX780Ti stvarno izgleda slabo i sve kepler karte, mene interesuje sta se desi kad se upali hairworks kako kepler stoji protiv maksvela vjerovatno jos gore (pretpostavljam), ovo je jako lose za kepler, da li je nesto namjerno Nv zabrljala da pogura prodaju maxwel kartica, ali u ovim novim igricama kepler isto ko da je namjerno"osakacen", nema sanse da je obicna r9 290 brza od GTX780ti, pa ni R9 290X nije brza kartica moze eventualno od igre do igre da se izjednaci, ali ovo je stvarno lose po kepler kartice.

untitled-3.png

GTX 960 sprasi GTX770 pa nema logike u svemu ostalom je mnogo slabija...
 
pa to celo vreme ovde ja pricam, ko bre sakati svoje, samo psihopate, nadam se da nije namerno... ja imam 970gtx i nebi trebalo da me je briga ali nije u redu sakatiti nesto namerno, jer ovo su vrhunske karte, nije maxvell nikakva revolucija da toliko odskace, naoricto u novijim igrama, kako onda far cry 4 sa tim hairworks radi super na kepleru, nemojte mi prodavati suvu slamu, mogu napraviti sve da oce...dx12 je ono sto svima treba, dosta je bre bilo prikrivanja i kradje i to na veliko...a sto se Atija tice goldi, ovi nisu ni losi, kako ovi tek nisu azurni sve neki beta drajveri, kontam mali su nemaju para ali brate ne moze tako, ovde bi najbolje bilo da se ukljuci jos jedan proizvodjac da bude konkurencija sto zesca, pa ces videti kako moze sve...
 
Poslednja izmena:
100% istina, da hoce sve bi ovo moglo letit i na maxwel i na kepler kartama, a da su otvorili standard sigurno bi i AMD karte radile jednako dobro kao Nv, ovako rade dobro ali bez hairworka.
Jedna GTx770 ne moze da pruzi 30 fps-ova na 1080p a do jucer je bila preporucena karta za 1080p sa druge strane GTX960 je oko 20% sporija karta dok je u witcheru 20% brza, nesto ne stima nikako sa keplerom, definitivno po forumima razocarenje ljudi sa keplerom (opravdano nisu toliko lose karte koliko je ovde nesto lose odradjeno)
 
Poslednja izmena:
100% istina, da hoce sve bi ovo moglo letit i na maxwel i na kepler kartama, a da su otvorili standard sigurno bi i AMD karte radile jednako dobro kao Nv, ovako rade dobro ali bez hairworka.

poenta je sto nvidia moze joj se, ati je mali , a trecega nema, nema konkurencije to je poenta, toliki marketing oko ovog witchera, ljudi kupili igru, citam najveca preoder prodaja do sad bla bla i onda imas 780ti koja je vrhunska graficka od preko 350 evra, koja nije zastarela ni u kom smislu jer maxvell nije napredak, i bamm ne mogu igrati ko covek... i sta sad da prodajem 780 ti koju nece niko kupiti jer kome treba ako je gejmer graficka koja tako brzo gubi performance iz minuta u minut :D pa ovaj 2500k cpu sto sam kupio jos uvek tera vrhunski sve igre, a intel nije nikome platio da se namerno u igre stavlja neki da izvines djavo da ja gubim performance da bi uzeo 4690k lupam...
 
pogledajte samo ruski bench za 690gtx i sve je jasno.pricam ja da svi treba da se klanjamo amd-u sto je izgurao low level API do kraja,inace bi nam bilo za svaku igru ovako.neka ih jos to godinu dana,neka se namlate para,pa da vidimo kako ce im biti onda.
 
samo fali treci ili cak cetvrti da se umesa, da bude zesca borba, ovo postaje dosadno...jer se sve manje radi za raju, a raja su ti pare, poenta je sto klinci ne razmisljaju, a uvek ima novih, nama iskusnijima teze prolazi, neka sve dodje na svoje kad tad...
 
i sta sad da prodajem 780 ti

Upravo je to poenta ukoliko se pokaze drugacije.
Kao sto rekoh to zaista tako i funkcionise.
Bas kad pricamo na tu temu, nazove me prijatelj da mu nadjem nekog
da proda 780, jer ne moze da pogura GTAV na maksimum zbog kolicine memorije :D

Meni stvarno nije jasno sta to rade vise? Imaju ogroman trzisni udeo, rasirili su se na svim poljima, drze sve pod kontrolom i sad tako neki smesni ispadi.
Sve su jadniji i jadniji. Jedino ako je nesto drugo u pitanju onda povlacim ovo sto sam rekao ali mi ne mirise tako.
 
Upravo je to poenta ukoliko se pokaze drugacije.
Kao sto rekoh to zaista tako i funkcionise.
Bas kad pricamo na tu temu, nazove me prijatelj da mu nadjem nekog
da proda 780, jer ne moze da pogura GTAV na maksimum zbog kolicine memorije :D

Meni stvarno nije jasno sta to rade vise? Imaju ogroman trzisni udeo, rasirili su se na svim poljima, drze sve pod kontrolom i sad tako neki smesni ispadi.
Sve su jadniji i jadniji. Jedino ako je nesto drugo u pitanju onda povlacim ovo sto sam rekao ali mi ne mirise tako.

upravo to, zasto ne raditi posao kako treba, imas 80 % 20 % udeo i umesto da radis jos bolje ti suprotno...
 
Objasnio sam ti u prethodnom postu.
Upravo i jeste ta razlika u realisticnom izgledu i kretanju tj. fizici.
Toga na prvom primeru nemas. Imas krzno koje deluje kao neki zbun koji je fiksiran na telo zveri i stoji nepomicno.
Razlika ne moze da se ospori. Reci cu ti nesto sto sam davno primetio, sve sto je bazirano na teselaciji ume da skine drasticno frejmove.
 
Poslednja izmena:
Upravo je to poenta ukoliko se pokaze drugacije.
Kao sto rekoh to zaista tako i funkcionise.
Bas kad pricamo na tu temu, nazove me prijatelj da mu nadjem nekog
da proda 780, jer ne moze da pogura GTAV na maksimum zbog kolicine memorije :D

Meni stvarno nije jasno sta to rade vise? Imaju ogroman trzisni udeo, rasirili su se na svim poljima, drze sve pod kontrolom i sad tako neki smesni ispadi.
Sve su jadniji i jadniji. Jedino ako je nesto drugo u pitanju onda povlacim ovo sto sam rekao ali mi ne mirise tako.

bilo je to i pre ... secam se kad su izbacili GTX 4xx seriju ..... nalozili ljude na onaj poluprodukt koj je kostao kao svetog petra kajgana a bio losiji generalno od AMD 5xxx serije, i onda ... koliko je proslo 6 meseci ... izbace gtx5xx seriju .... popisaju se po svim fanbojevima koji su se zaleteli odjednom karte kostaju 50% .... ja kad sam kupio 6850 (cim je izasla) platio je 150e ... naigrao se ko bog ... ljudi davali 250e za gtx 460.... koje bacanje para ..... sad kostaju isto :) 50e

I najtuznije je sto neki ljudi ovde na forumu i dalje dizu tu Nvidu u nebesa (npr zeljko koj jos tuznije ima R9 290 i kuka kako je ****** lolololol) ... a realno najdraze bi mi bilo da propadnu skroz jer su jadni i bedni ..... klasicni lihvari, sa sve onim odvratnim azijatom koj samo iskace ko pajac i lozi masu bezmozgasa.

Sve igre koje sam igrao u zadnjih 10 godina mi rade extra sto na AMD ato na Nvidia karticama .... ako igra ne bi radila ... ne bih je igrao ... nije zadatak proizvodjaca hardvera da namesta poluproizvode da rade nego nesposobnih progrmera da prilagode igru postojecem hardweru .... bilo tako i ostalo .... i bice uvek ali to neki ne kapiraju.
 
Poslednja izmena:
bilo je to i pre ... secam se kad su izbacili GTX 4xx seriju ..... nalozili ljude na onaj poluprodukt koj je kostao kao svetog petra kajgana a bio losiji generalno od AMD 5xxx serije, i onda ... koliko je proslo 6 meseci ... izbace gtx5xx seriju .... popisaju se po svim fanbojevima koji su se zaleteli odjednom karte kostaju 50% .... ja kad sam kupio 6850 (cim je izasla) platio je 150e ... naigrao se ko bog ... ljudi davali 250e za gtx 460.... koje bacanje para ..... sad kostaju isto :) 50e

I najtuznije je sto neki ljudi ovde na forumu i dalje dizu tu Nvidu u nebesa (npr zeljko koj jos tuznije ima R9 290 i kuka kako je ****** lolololol) ... a realno najdraze bi mi bilo da propadnu skroz jer su jadni i bedni ..... klasicni lihvari, sa sve onim odvratnim azijatom koj samo iskace ko pajac i lozi masu bezmozgasa.

Sve igre koje sam igrao u zadnjih 10 godina mi rade extra sto na AMD ato na Nvidia karticama .... ako igra ne bi radila ... ne bih je igrao ... nije zadatak proizvodjaca hardvera da namesta poluproizvode da rade nego nesposobnih progrmera da prilagode igru postojecem hardweru .... bilo tako i ostalo .... i bice uvek ali to neki ne kapiraju.
Dobro, ne moze se reci da je Fermi bio los, gtx480 je iako nepotpun chip bio jaci od hd5870, dobre su to kartice bile i pored loseg perf/wat odnosa, deo krivice ide i na TSMC, da grafike mogu da se stancuju u onim Intel Alien fabovima a ne u TSMC ili GloFo pola od tih problema ne bi ni bilo, ovako sta je tu je.
Ne moze se reci da nV nije imala dobre karte uvek, nisu karte i performanse problem, problem je njihov model poslovanja i sve ostalo cime se sluze.
 
Ukoliko se nesto ne promjeni hairworks je pokazao koliko je kepler imao nedostataka, ovo sto ja sada vidim kepler je kod ovi novi tehnologija skroz podbacio, hairworks je zasnovan na extrem teselaciji sto ocito kepler dobro ne radi, zao mi je stvarno sto ovaj hairwork nije otvoren standard tu bi vidili sta moze GTX780Ti vs R9 290X (znamo svi da je AMD izbacio R9 290X samo da skine Titana sa trona, onda Nv izbacila GTX780Ti samo da skine R9 290X to su dvije high end karte koje su obiljezile predhodni period).

Opet kazem steta za AMD sigurno ce ovim potezom nv jos da digne prodaju maxwela, jer kepler totalno podbaca, ljudi napustaju AMD idu na maxwel zbog novi tehnologija, mislim da je ovo svjesno uradjneo (naravno jako los potez po ljude koji imaju kepler kartice, dok je za Nvidiu to potez kojim su ubili dvije muhe, zeznuli AMD/ natjerali ljude na maxwel karte... win-win situacija)
Nije posteno prema kupcima GTX7xx kartica, ali oni ce zgrnut lovu boli ih uvo, nije posteno ni da su digli high end chip na 999$, ali briga njih bitna je samo lova.
 
Evo test sa HardOcp, u Far Cry 4, gtx980, R290X i gtx 780, testiran taj GameWorks i u sustini sve kartice imaju isti procentualni taj neki fps drop, a sada imamo poslednjih meseci da Kepler gubi nesto performansi u odnosu na Maxvell u igrama sa GemeWorks-om.
http://www.hardocp.com/article/2015/01/12/far_cry_4_graphics_features_performance_review/1#.VV2giz7A1V8.
Evo i ovde se vidi da u Assassin's Creed: Unity i Far Cry 4, gtx 980 i R290X sa primenom GameWorksa gube skoro isto na performansama, a sad je situacija mozda malo promenjena u korist Nvidi-e.:trust:
http://www.computerbase.de/2015-01/so-viel-leistung-kostet-nvidia-gameworks/
 
Poslednja izmena:
Stvarno se pominje neka tesalacija, i koliko utice na performanse.
Secam se, 6870 je bila u proseku nesto slabija od 5870, ali je imala jacu tesalaciju i bolje je radila u takvim igrama, kao na primer Dirt 2, cini mi se da je ta igra i medju prvima sa DX 11 tessellation, pa onda cuveni Crysis 2, sto je tesalirao:D sve zivo i nezivo.:beat:
 
Nekako je po slikama taj GameWorks najbolje implemetiran u Far Cry 4, gde ima taj Hairworks, PCSS, God Rays i HBAO+.
Ovo je sa ruskog sajta, levo maximum grafika, desno maximum grafika plus ove gore postavke od NV:
Pogledajte prilog 170601 Pogledajte prilog 170602
Pogledajte prilog 170603 Pogledajte prilog 170604
I jedan video:
https://www.youtube.com/watch?v=FHrmAF9IzQU

E tu sad dolazimo do onog dela oko programera i implementacije.
Nije svaki engine isti tako da ni rezultat nece biti isti.
Far Cry 4 je stvarno bruka sa GW.
 
Dobro, ne moze se reci da je Fermi bio los, gtx480 je iako nepotpun chip bio jaci od hd5870, dobre su to kartice bile i pored loseg perf/wat odnosa, deo krivice ide i na TSMC, da grafike mogu da se stancuju u onim Intel Alien fabovima a ne u TSMC ili GloFo pola od tih problema ne bi ni bilo, ovako sta je tu je.
Ne moze se reci da nV nije imala dobre karte uvek, nisu karte i performanse problem, problem je njihov model poslovanja i sve ostalo cime se sluze.

Nemoj pogresno da me shvatis .. to i ja pricam, nikad nisam imao nista licno protiv Nvidie .... cak sam ih i vise posedovao pre .... nego brate uvek 40% vise para za isto muzike .... krastavac ne ide vise.
Ali taj 480 je bio ocjan cip ... pregrevao se .... jadno radio .. ali da bio je bolji od 5870, sto i nije cudno jer je izasao bas bas kasnije :) tog 5870 ko je kupio odmah taj je imao najbolju kartu ikad ....
 
Nazad
Vrh Dno