Šta je novo?

AMD Athlon 64 X2 4800+ problem

vucko88

Cenjen
Učlanjen(a)
05.03.2012
Poruke
190
Poena
169
Imam problem sa AMD Athlon 64 X2 4800+ na ploci Gigabyte GA-M61PME-S2P (rev 1.0).Idle temperatura je 50+ stepeni.U biosu pokazuje oko 35 stepeni.Pastu sam stavio noctua NT-H1.Menjao sam komplet heatsink sa kulerom i stavio stock od mog FX-8150,vrlo mala razlika.Kuler ne vrti preko 2500 obrtaja u oba slucaja.Kada pipnem rukom heathsink rekao bih da u podnozju nema vise od 40 stepeni,mada nemam cime da izmerim.Cool & quiet kada ukljucim,nista se ne desava.Pada mi na pamet vise stvari,da je senzor na ploci otisao,da napajanje ne daje dobru voltazu procesoru i samim tim se greje.Na ove dve slike se vidi razlika u temperaturi 3% i 50% load-a procesora.Inace youtube kada ukljucim zaseca,sistem je tek podignut a ista grafika je bila u drugom racunaru i nije bilo problema tako da nije ona.Evo i slika.

temp2.jpg temp1.jpg CAM01735.jpgCAM01735.jpg30149.jpg


I da dodam,menjao sam i ovu plastiku od soketa,jer ove bocne plastike ne dozvoljavaju toploti da izlazi.Stavio sa moje nove ploce plastike koje nemaju te bocne.Temperature su od 47-50,opet par stepeni razlika.Po meni ovo u idle ne bi trebalo 40c da prelazi....
 
Poslednja izmena:
Treba zameniti pastu na IHS-u, sasusila se fabricka.
 
Ne zezaj se sa tim, vec vise veruj temperaturi koju pokazuje BIOS ;)

Sto se tice seckanja dok gledas YouTube, moze biti do softvera, ali ostaje cinjenica da je taj CPU mator... :trust:
 
Nemas nikakav poklopac nego stranicu na kucistu, skida se sa zvezdastim srafcigerom, a hladnjak ima bravicu koju otkacis i polako levo desno rasklimas
pre skidanja napanji neki test da se zagreje CPU da bi lakse skinuo zaspeklu pastu, ako uspes da skines znaces i da vratis, ako nikad nisi menjao obavezno promeni pastu ili idi u neki servis i plati 1500 dinara.
 
Pa nece valjda 1500 dinara da mu naplate zamenu paste?!
 
200 do 500 din je zamena paste u servisima po BG.
 
Niste se najbolje razumeli, covek razmislja o "skalpiranju" procesora.
Pastu je vec menjao i to dobru NT-H1.
 
Hvala dragi umart, eto tebe iz hibernacije, od intela do amd sve pokrivas za godinu i po imas 3202 postova, mada te na svakih 500 banuju.

Ne vidim da se bilo sta dobija skalpiranjem AMD Athlon a 64 X2 4800 osim eventualnog gubitka para, al who dares wins (mada kome fale pare ne preporucujem) a pasta ti je ko pola konfiguracije uzgred.
 
Poslednja izmena:
na koliko je tebi postova prosek banovanja? :)
 
Ako ti je na 500 a do sada za godinu i po si napisao 3200, to ti dodje na mesec i po aproximativno ;)
 
nisam te to pitao,batali opijate i procitaj opet.
 
U pocetku onako a sad nikako ;)
 
odgovori sutra ujutru kad i ako dodjes sebi.
 
Odgovorio sam ti, u pocetku dva puta a u zadnje vreme nikako, naucio sam sta se sme a sta ne ;)
 
O skalpiranju sam i pricao :D Odradio sam i to,2-3 stepena razlika.Nesto nije rocno sa senzorom na ploci ai ovih ocitavanjima u hw monitoru jer je u biosu manja temperatura.Mada nije ni cudo,ta ploca je kostala 50-ak evra tada.
 
Nazad
Vrh Dno