Šta je novo?

Mint17.1 reinstalacija ne radi sve u Dolphinu

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
Zar je moguce da da treba da instaliram ceo sistem ponovo zbog ove gluposti. Pa to je gore od bilo kojeg windowsa.
Sve sto nadjem je nesto za SuSe a ja imam Mint KDE 17.1 i vrti me sa linka na sledeci link....
Sad nije vise u igri Akonadi, Sigi sad je i neki baloo e da ga j.
 
Poslednja izmena od urednika:
Па које опције не раде?
Ti se salis? okacio sam sliku

To je Nedavno pristupano
timeline:/today
timeline:/yesterday
timeline:/thismonth
timeline:/lastmonth

Trazenje
search:/documents
search:/images
search:/audio
search:/videos

Nekad je bilo da to zavisi od Akonadi, Nepomuka, sigi i nesto na V, sad u nekom cofig fajlu vidim da je prvosetovanje slanje na baloo.
Znaci hocu da mi to radi, hocu tacno da zanm koje sam fajlove dirao danas ilijuce. To mi je radilo ali sam nesto pretumbavo
particije, /home sam kloirao a / sam nanovo instalirao jer se sve to ponasao kao win98, malo malo pa moras reinstalaciju.
Toje sve jos uvek KDE4.
 
Kod:
sudo rm /usr/bin/*baloo*
Ovo je resenje
 
Hvala za nista, koliko vidim forumi su na izdisaju a pogotovo ovaj koji ima slogan za " prave muskarce".
I sad se i dalje neki pitaju zasto windows dominira onako nesavrsen, ako im nije jasno neka potraze resenje problema
na google i na prvoj stranici imace ga.
 
Не користим Минт, не користим Делфина и не користим локализацију на било чему јер не могу увек да разумем шта је преводилац хтео да каже. Мада и даље не знам где је проблем, нема овога што је на слици, има али не ради, нешто му смета да ради ... ни срч не користим па нисам сигуран. А и партиције не тумбавам. ;)
 
Не користим Минт, не користим Делфина и не користим локализацију на било чему јер не могу увек да разумем шта је преводилац хтео да каже. Мада и даље не знам где је проблем, нема овога што је на слици, има али не ради, нешто му смета да ради ... ни срч не користим па нисам сигуран. А и партиције не тумбавам. ;)
E krastavac. Delfin mu je nativni-difoltni fajl menadjer a ti ga ne koristis. Testiras vec KDE5 a jos nisi nu u KDE4 probao osnovne stavrcice.;)
Problem je bio sto nijedna opcija koje su date na slici nije radila to nema veze sa kloniranjem particija.
Nista Mint 17.1 nije losiji od Kubuntu 14.04LTS, samo je bolji jer kasni i kad izadje ispravljene su greske
iz Kubuntu 14.04, plus neke stavrcice dodju prinstalirane ne moraju da se posebno guraju zarad nekih gluposti.
Da sam ovo postavio tamo na drugom mestu isto bi bilo, to je poenta, nema pomoci....samo na banalna pitanja
dobijaju se neki odgovori, pitanja u kojima se prvo opljuje windows pa onda ide banalno pitanje na to se sigurno
dobija odgovor, sve ostalo tesko..:wave::)
 
Па шта ако је основни? Да ли на windows ОС користиш paintbrush за слике тј write/wordpad за текстове или нешто друго? Ја windows explorer који је исто то на оној страни отворим да бих покренуо инсталацију ТС-а и крај приче. А опет, последња скрипта не инсталира на Арчија са КДЕ5 ни Делфина, ни конзолу, ни kmix ... па ми не смета да сам изаберем шта хоћу од тога. То што је неко подметнуо Делфина а не Крусејдера или Дабл Командера није мој проблем. ;)

Значи отвориш Делфина и ништа се не дешава кад кликнеш на оно? Ајде касније да пробам на Минту, Кубунту и Арчију.

Фалинке које сам приметио код Минта су да као прво, њега прави пар њих ако не и само Клем. Даље, свака верзија се тестира дан-два и буде пуштена иако није све тестирано па и ако има грешака. На крају, најчешће се деси да ми стварно брља новоинсталирани Минт, нека грешка коју прескачем ... тј прескакао сам. То да је бољи зато што касни... па инсталираш Кубунту 14.04 сада и на истом си. ;) Ти као ови Дебианци, прво ћемо 2-3 године да користимо старе верзије кернела и осталога а када други истестирају, онда ћемо и ми да кренемо.
Не видим вајду да ми Минт дода акробат ридер, пар програма који се инсталирају на клик ако их хоћу или њихов апдејтер после кога увек морам да пешке одрадим фул апдејт јер прескочи понешто.

Проценат оних који уопште користе линух је мали, проценат оних са Минтом још мањи а тек оних који баш дођу до истог проблема ... не очекуј много од других, боље потроши мало времена да сам нађеш где је проблем.
 
Ja i dalje nemam ideju sta je problem bio, citam evo po treci put i gledam sliku. :)
 
Ja i dalje nemam ideju sta je problem bio, citam evo po treci put i gledam sliku. :)
Ne znam sta ti nije jasno kad sam lepo napisao, narod kaze slika govori vise od 1000 reci, nazalost nije ti bilo jasno, onda sam napisao
Problem je bio sto nijedna opcija koje su date na slici nije radila

Stvarno ne znam sta ti nije bilo jasno ;)

@Calexx evo preneto Distrowatch-a

1 Mint 2917=
2 Ubuntu 1748<
3 Debian 1662<
4 openSUSE 1323<
5 Fedora 1250<
6 CentOS 1060<
7 elementary 1030<
8 Mageia 993<
9 Manjaro 906>
10 Arch 904<

Sto se tice trazenja resenjam, sam sam ga nasao ali ne zelim da provedem ostatak zivota trazeci resenje nekih bezveznih problema.
Ne kapiram sta bi ti dokazao time sto ces probati u svojim distroima, pa radilo je i meni do reinstalacije, sad radi, nisam napisao da mi ne radi
u nekom drugom distrou koje ti preferiras. Mislim smesno mi kad procitam neko nesto pita a odgovor je e kod mene radi.
Problem sam resio i ne pada mi na pamate da vise nesto pisem i pitam pogotovo u vezi linuxa, ne znam samo cemu vise sluze forumi.
Opaska o forumu i opljuvavanju odnosi se na (U) forum to valjda kapiras.
 
Pa trebao si da napises sta ne radi i kako ne radi. Tek sad mogu da pretpostavim da ti ne radi pretraga i da ti ne pamti lokacije u favoritima, ali to i nisu opcije. Opcija bi bila da ti u pretrazi npr. oznacis da trazi slike, a izbaci ti pesme. Takodje, i dalje ne znam kako tacno ne radi. Ne moze da otvori, ne nalazi nista, prijavljuje gresku.
 
Pa trebao si da napises sta ne radi i kako ne radi. Tek sad mogu da pretpostavim da ti ne radi pretraga i da ti ne pamti lokacije u favoritima, ali to i nisu opcije. Opcija bi bila da ti u pretrazi npr. oznacis da trazi slike, a izbaci ti pesme. Takodje, i dalje ne znam kako tacno ne radi. Ne moze da otvori, ne nalazi nista, prijavljuje gresku.
Po meni ono je bilo dovoljno, kad napisem da ne radi to znaci ne radi. Da sam napisao pogresno radi, delimicno radi to bi bila nesto drugo.
Ne radi, znaci kliknem na bilo koju opciju koje sam slikao i ne dobijem nista. sad radi tako da nije bitno.

@Calexx ne kapiram sta fali Delfinu, to nije samo moje misljenje, pre je bio Krusader ali on je prevazidjen i ne vode vise racuna
o njemu. Meni su se gadili svi fajl menadjeri jer su licili na explorer sem Krusadera, linux zajednica je isforsirala explore fajl
menadjere a svi koji su bili za Krusader ispali su nazadni i retrogradni. Meni je i dalje Dolphin najbolji fajl menadjer u odnosu na sve
ostale koji lice na njega.
Isto mi smeta kad neko apriori odbacuje cirilicu ili lokalizaciju, ne kapiram pises cirilicom a apriori odbacujes lokalizaciju i plus
toga ne razumes to sto je lokalizovano. Svaki puta se sokiram, neko nam poklanja linux na nasem jeziku a mi to ladno odbacujemo,
mnogo manji narodi i izmisljeni narodi dobili su lokalizaciju linuxa. Ne kapiram, koji god distro bude lokalizovan na sprpski
ja cu koristiti lokalizovanu verziju i hvala ljudima koji su ulozili trud u to.
 
Мислио сам да је проблем у Минту па да пробам и Минта и неке друге, можда успем да нађем зашто је тако. Ако је у питању била само забрљана инсталација и после реинсталације је прорадило, онда је то друга прича.

То колико пута неко на свету кликне на DW и погледа неки линух ми није меродавно. Solaris на 97. месту? Gentoo на 40. месту? Slackware 32?

Не фали Делфину ништа али сам навикао на облик norton commandera илити касније ТС а сада Крусејдера или DC а то што неко форсира ... баш ме брига. Свако ради како воли, неко користи једно, неко друго, мени не одговарају windows explorer облици.

Не одбацујем ћирилицу али ем постоје проблеми код локализације јер нису сви средили да то ради 1:1 ем не могу да трпим многе преводе. Мени ће фајл увек да буде фајл а не ко зна како. Да не тражим и смешне примере. Углавном све разумем али ми се не свиђају преводи.
Сама локализација тј линух на српском или ћирилици је ситница, па у сваком тренутку могу да изаберем језик и да буде српска ћирилица и не видим неки допринос у томе да се појави српски линух. Нека направе посебну верзију а не преведену стандардну.

Што се форума тиче, направи анкету (а можда постоји статистика) колико њих користи линух тј ко користи који ОС са посебним освртом на Минт и видећеш да је број занемарљив.
 
@lega99, mislim da bi mnogo više uspeha sa bilo kojom vrstom problema imao na IRC chatu i kanalu distroa kojeg koristiš.
To mogu da ti kažem iz prve ruke, kada sam stavio gentoo imao sam par nekih problema/pitanja koje sam pitao na gentoo forumu ali ili odgovora nije bilo ili su bili vrlo generički, ne mogu da se setim više, uglavnom nikada pre toga nisam bio na IRCu ali silom prilika reših da odem i pitam tamo, za sekund sam dobio sve moguće odgovore, ima gomila gurua koji su non stop tamo a na forum uopšte ne idu ili ga posete jednom mesečno.

Probaj slobodno sledeći put kada muka natera ;)
 
@lega99, mislim da bi mnogo više uspeha sa bilo kojom vrstom problema imao na IRC chatu i kanalu distroa kojeg koristiš.
To mogu da ti kažem iz prve ruke, kada sam stavio gentoo imao sam par nekih problema/pitanja koje sam pitao na gentoo forumu ali ili odgovora nije bilo ili su bili vrlo generički, ne mogu da se setim više, uglavnom nikada pre toga nisam bio na IRCu ali silom prilika reših da odem i pitam tamo, za sekund sam dobio sve moguće odgovore, ima gomila gurua koji su non stop tamo a na forum uopšte ne idu ili ga posete jednom mesečno.

Probaj slobodno sledeći put kada muka natera ;)

Imam nalog na FreeNodu, Ubuntu domaci to samo loguju, eventualno neko im javi da im ne radi forum.
Mint domaci to je trajalo samo jedno dva meseca, KDE niko... Pre pitam ljude koje znam na Gentoo ili nekom
drugom kanalu i od njih dobijem pomoc. Sve racunam kao u prosla vremena kad sam visio po forumima
i pomagao da ce to tako biti i sada, nazalost forumi su polumrtvi., da bi dobioiole neki odgovor mozes da
cekas da ti zena iznese 9 meseci trudnocu ili nikad neces dobiti odgovor. Prelistaj ovaj deo sto se
deklarise "za prave muskarce", pronadji samo moj nick i prebroj koliko ima pitanja bez resenja ili
bez ikakvog odgovora.
 
Nazad
Vrh Dno