Šta je novo?

Mali vodič vodenih hladjenja (CLC)

@Nekron

Ako pitaš zbog tvog CM 120mm hladnjaka, dobio bi značajno niže temp prelaskom na 240mm, pogotovo što je u pitanju 6800K procesor.

Sigurno je da bi 240 imao iste performanse kao 120, ali sa ventilatorima na dosta nižim RPM, dakle dobijaš tiši kuler.

Sa ventilatorima na istim RPM, 240 logično pruža bolje performanse u odnosu na 120.

Koliko bolje, ne može niko tačno da ti odgovori dok ne testira.
 
Moze mala pomoc ljudi. Hocu da uzmem Cosmos SE i radijator od 240 Corsair H100i v2. Radijator ide gore. E sad me buni sledece. Na svakom testu, radijator je unutra, a ventovi napolju gdje duvaju u radijator tj u kuciste. Zar nije logicno da ventovi duvaju iznutra preko radijatora ka napolju? A ne preko radijatora grijati zrak, pa ga ubacivati u kuciste? A koliko sam vidio, vent nema mjesta da stane unutra na radijator pa da izduvava (ili ce pak mozda moze uglaviti izmedju hladnjaka i ploce)?
 
Poslednja izmena:
A sto ne bi stavio ventove da vuku vazduh (pull) kroz radijator ka spolja?
 
Mislis da ne duvaju kroz njega odozdo, nego da ih montoram gore, pa da vuku iz njega napolje? Nisam nikad imao radijator, pa sry na ovakvim pitanjima.
 
^
Da, to je Pull, verovatno si to viđao na netu, ali si mislio da ventilatori duvaju kroz radijator dole u kućište.
 
Nisam mislio, nego su na svakom testu stavljeni gore na kuciste i vazduh guraju upravo kroz radijator u kuciste. Pa mi nema logike da guraju vruc zrak u kuciste. Ali ako ih stavim gore i okrenem kontra, tj kao sto kolega rece gore, da uzimaju zrak od radijatora i guraju napolje, hoce li hladiti radijator isto kao kad bi duvali kroz radijator?
 
Naravno.
 
oki, hvala narode.
 
U principu se svodi na to da li želiš da pokažeš radijator ili ventilatore. Razlika u temperaturi Push vs Pull postoji, ali je zanemarljiva.

Npr. moj Magicool 360 radijator na top poziciji je ružan i stavio sam Vardar ventilatore u Push, da imam Alphacool ili EK radijator, koristio bih Pull. :)
 
Evo pošto sam pročitao celu temu, da je malo oživimo, posle duže vremena.

Erik011, šta je sad trenutno najbolje od Custom Loop-ova, a da ne prelazi cenu od 350 do 400 evra, sa radijatorom od najmanje 360 mm ili većeg?

Da li je Switchtech izbacio nešto novo?

Šta je sa CPU blokovima, koji je trenutno apsolutno najbolji a da uopšte ne usporava protok vode?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cist bakar, bez dimenzija.

Swiftech je AIO(all in one)open loop, nije custom loop, niti kit. Svodi se na jako slicno samo je Swiftech vec sklopljen.
Dobar je, ali recimo kit taj od EK kada sklopis ga oduva.
 
Cist bakar, bez dimenzija.

Swiftech je AIO(all in one)open loop, nije custom loop, niti kit. Svodi se na jako slicno samo je Swiftech vec sklopljen.
Dobar je, ali recimo kit taj od EK kada sklopis ga oduva.
A sta je sa water blokom koji se kači na procesor, da li treba dodatno da se polira ili ne? Mislim kako na ovaj EK tako i na Switchtech.

Može li sa ovim EK da se izvuče 300 400 Mhz više na nekom 7700K npr?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Da li neko moze da mi kaze kakvo je ovo vodeno hladjnje ja nemam iskustva oko toga.
Gledao sam neke specifikacije i koliko sam citao bitna je pumpa koliko ona vrti ali bolje da pitam ovde
ENERMAX Lepa EXllusion 240
http://www.lepatek.com/eng/product_content/31/1/76/



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jedino me brine pumpa da ne otkaze posle nekog vremena ili da procuri slucajno. Mozete da mi predlozite neko od 100 do 150e koje je najbolje za te pare.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Hvala na odgovoru video sam od EKWB predator 240 ali nigde ne mogu da nadjem koja mu cena a cuo sam da ga hvale.
Kazes da se ovaj Antec dobro pokazao na kom procesoru si ga koristio?
Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
E krastavac kada se ne proizvodi vise [emoji4]
Ja bi nesto kao ovaj predator ali nista mi nije hitno cisto se raspitujem pa videcu sta cu i kako cu.
Ovo sto si mi pokazao je dobro ali kod mene u kucistu to nebi mogao sve da smestim i glupo bi bilo tako da mi vise ono drugo odgovara.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Treba uskoro da izbace EK-MLC AIO, valjda naslednik EK-XLC Predator-a.
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam rekao ne zurim se ako treba sacekacu predatorovog naslednika u svakom slucaju hvala vam.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Razlišljam se da skočim na AIO vodeno hlađenje sa novom Ryzen mašinom koju sklapam.
Pročitah sve i svašta na tu temu, ali bi mi dobro došlo mišljenje nekog s hands-on iskustvom.
Pop meni, best buy oko 100e, a da vredi i da može da se kupi ili kod nas il kod Mađara:

Deepcool Captain EX (mora da se naruči AM4 mount)
Fractal Design Celsius 24 (i Kelvin je dobar, ali nema mount uopšte)

Takodje, kakav je CM Master Liquid Pro 240, 280 u odnosu na Neptona i uopšte?
Jel neko probao LC Power Cosmo LC-CC-240-LiCo? Prilično je povoljan, vredi li nešto? Navodno solidno hladi, al je bučan u full opterećenju.
Arctic LF 240 je, kolko vidim, dobar. Al nekako su mi 4 push-pull ventilatora previše :)
 
Poslednja izmena:
Evo ti recenzija za Master Liquid, nisam odusevljen nicime iskreno, mislim da je Nepton serija bila bolja. Pogotovo u pogledu price/perf.
Evo ti za LC-CC-240, nisam odusevljen performansama, ali sjajna cena.

Sa ostalima nisam imao dodira.
 
Pogledaj Antec. Ja sam imao 120mm varijantu i bila je fenomenalna. Znam da imaju i 240mm
 
Nadam se da ne mislis na H2O seriju sa pumpama iznad ventova :D
 
Sta bi trenutno bilo best buy AIO? oko 130eur (kupujem prodajem)
Gledam neki 280mm.
Prvo sam hteo cm masterliquid pro 280, ali sada se premisljam da li da mozda uzmem corsair H110i.

Mozda ima neki 240 koji je bolji od oba?
 
Cryorig ako nadjes negde A80/A40 ultimate, odlicni su. Ili nzxt X52/X62. Van toga ne bih uzimao nista drugo. Corsairi dolaze sa uzasnim ventovima.
 
a i pumpama :)
 
Nazad
Vrh Dno