Šta je novo?

Mali vodič vodenih hladjenja (CLC)

Ako nekog zanima, Arctic je prestao s proizvodnjom Liquid Freezer AIO serije i planira refresh u toku godine...potvrdili su mi iz supporta. Avaj, nisu hteli da mi kažu išta više, kada će izaći novi modeli, koliko će koštati, specifikacije...
 
Client build - SIBIN

Hvala Sibin na ukazanom poverenju :)

Time lapse video mozete pogledati ovde:



Hardware:

AMD TR 2920
Asus X399 Zenith Extreme
Corsair Vengance RGB 4x8Gb 3600Mhz DDR4
Gigabyte AORUS GTX 1080Ti Extreme
Samsung m2 970 PRO
Corsair HX1200
Corsair fans adn comander
Phanteks Evolv X
EKWB all watercooling parts

Made by SS Mods studio :)

Client Build SIBIN by SS Mods 01.jpg Client Build SIBIN by SS Mods 02.jpg Client Build SIBIN by SS Mods 03.jpg Client Build SIBIN by SS Mods 05.jpg Client Build SIBIN by SS Mods 10.jpg
 
Lepo, meni ovaj CM Nepton 140xl prolazi kroz petu godinu pa će mi trebati neki novi a taj 280 izgleda da je dobar za tu cenu. Voleo bih da vidim neke recenzije. Najveći problem sa starijim AiO je sporo reagujući blok/pumpa a kolkio vidim i tečnosti je "radni vek" nekih 5 godina.
 
I ja čekam testove, tek su se pojavili, možda još nisu ni u radnjama...
Zadržali su 38mm radijatore, što je dobro, jedino ostaje da se vidi kakva je pumpa. Nigde nisam našao podatak da li je Asetek i koja generacija ili je neki drugi dizajn ili baš Arcticov...
Nešto mi se ne sviđa, iskreno, izdužena je pa će potencijalno biti problema sa orijentacijom na ploči, a i ne znam šta će im taj gimmick sa onim 40mm ventilatorom na bloku...
 
Nije Asetek, oni drže monopol na patent kombo pumpe, ato je ova drugačija.
 
Uzeo Liquid Freezer II 240mm. Kuler je odlican, za taj novac je vrh, za razliku od onog govneta od CM 240 Lite sa kojim se moj drug za*mjau**mjau**mjau**mjau* a cena slicna, mozda 1000 din vise kosta arctik. Ventilator koji hladi VRM je vrh ideja i kuler je maltene necujan kao i taj mali vent. Kabliranje je savrseno samo jedan 4 pin konektor koji kontrolise pumpu, mali vent i oba velika, iz jednog creva izlazi spliter na koji se kace veliki ventovi tako da mogu i da se zamene nekim rgb npr posto kuler nema rgb. U sustini bolji je vent nego neki glupi rgb na bloku, makar je korisno a ko hoce rgb moze da stavi rgb ventove. Performanse na svim recenzijama su odlicne a ja mogu da uporedim sa CM 212x koji sam imao pre ovoga, temeperatura je 10C manja na istim podesavanjima i u istim uslovima. Mislim da je Arctik uboo sa ovim kulerom, ko god ga kupi nece pogresiti.
 
Poslednja izmena:
Gde si ga našao ?
 
Da.sada sam video par na K&P jedan traži 112E a drugi 67. Naručujem sledeće nedelje.
 
Kod ovog proverenog sam platio 72e, toliko je i bio na onom madjarskom sajtu. Svakako neces pogresiti, realno je kuler u rangu sa Krakenom i H100i koji su po 40-50e skuplji.
 
Mene interesuje da brzo reaguje, ovaj Nepton 140XL je postao trom. Temperatura skoči pa uzme do minut da se spusti i stabilizuje. Pumpa radi punom parom a radiator ostaje samo mlak. Inače nikada ne ide preko 70c. a potrebno je oko 62c da PBO radi naj bolje.
 
Ono sto sam primetio je da su oni nagli skokovi temperature manji nego na 212, nema toga da digne temperaturu pa da spusta vec temperatura postepeno raste. Ja imam r5 3600, kako ce raditi na drugom cpu ne bih znao. Na osnovu recenzija rekao bih da ce svakako biti bolje od Neptona sad koliko i sta probaj da nadjes kako radi drugima.
 
https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3571-arctic-liquid-freezer-ii-cooler-review-benchmark

Ubedljivo najbolja kupovina. Svaka cast arcticu na ovim kulerima. Cak mislim da je 240 jos bolja kupovina jer mislim da razlike nisu velike izmedju velicina zbog debljine radijatora koja je veca u odnosu na ostale kulere pa je vrv razlika samo zbog velicine ventova. U svakom slucaju odlican izbor, imam 240 i svakom bih preporucio ove kulere jer su im performanse kao u duplo skupljih kulera zarad RGB-a. S obzirom na prisutnost RGB maltene na svim komponentama ako su ostale komponente rgb ne mora i kuler. Plus samo jedan 4-pin kablic kontrolise sve. Top.
 
Poslednja izmena:
Džabe kada nemože ni da se nabavi kod nas..
 
Šta im znači "This test is equalized to 35dBA in order to level the playing field so that coolers can’t just brute-force their way to the top, like the EVGA CLC 360 would do at its 60dBA." na testu buke?
 
Ima ga u našim radnjama. 240 verzija je 8700 dinara.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Šta im znači "This test is equalized to 35dBA in order to level the playing field so that coolers can’t just brute-force their way to the top, like the EVGA CLC 360 would do at its 60dBA." na testu buke?

Znaci da podese ventove na brzinama da prave buku 35 dba. Neki u tom slucaju rade na 800 neki na 1000 zavisi od modela. 360mm kuleri zbog 3 ventilatora rade na manjim brzinama jer prave vecu buku.
 
Znaci da podese ventove na brzinama da prave buku 35 dba. Neki u tom slucaju rade na 800 neki na 1000 zavisi od modela. 360mm kuleri zbog 3 ventilatora rade na manjim brzinama jer prave vecu buku.
To je jasno za testove temperature, ali kako to rade za test buke (u čijem odeljku su i napisali taj komentar, i to odmah ispod slike sa poređenjem buke)?

Porede buku u IDLE i LOAD-u, a kažu da su normalizovali na 35db?!
 
Stvarno gde ? Pre manje od mesec dana sam tražio svuda, ni naši ni pravi Mađari nisu imali, jedino nađoh na Izraelskom Amazonu za više para.
 
Blizu palilulske pijace.

N..a comp...rs. Iako na sajtu im stoji samo freezer 2 od 120mm, imaju sve modele. Lično video pre dva dana.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Hvala, poslao sam im e-mail.
 
Sada dobih poruku od njih, kaže da poledam sajt a na sajtu nema. Velika pomoć :(
 
Imaju 120mm model...240 nije ni bilo kod njih, pratim već danima.
 
Prosetaj do radnje, nemoj da si lenj. Stoji im na vrh vitrine. Drzao u rukama licno aman, ebo me pas i kud vam rekoh. Jos sam ispao lud...

Jedino ako je u medjuvremenu planulo.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da prošetam do radnje.
Pisao sam im i pitao šta imaju od Arctic kulera, i vazdušnih i vodenih, i rekli su mi da imaju ono šta je na sajtu, da gledam tamo...

Meni lično je svejedno jer i da uzmem vodeno, uzeo bih 120mm model. Ustvari, planirao sam da uzmem Freezer 34 eSports ali sam na KP naleteo na Thermalright Macho Rev.C koji košta još manje pa uzimam njega...
 
Poslednja izmena:
Prosetaj do radnje, nemoj da si lenj. Stoji im na vrh vitrine. Drzao u rukama licno aman, ebo me pas i kud vam rekoh. Jos sam ispao lud...

Jedino ako je u medjuvremenu planulo.
Kakva bre šetnja :). 75 godina pa nesmem ni van dvorišta. Ok, nema ni to veze nego način na koji u odgovorili. :( Mogli su samo jednom rečju da odgovore "Nema" nego misle da neznam ništa. Toatally lame.
 
Nazad
Vrh Dno