Šta je novo?

ARK: Survival Evolved

ABET

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
14,009
Poena
720
Još jedan early access survival naslov. Ovog puta je akcenat na dinosaurusima a bogami, i grafika je jako lepa. Rana verzija će biti dostupna drugog juna.



Posle ovog trejlera verujem da bi novi Battlefront mogao izgledati kao sa onog teasera.
 
Simpaticno deluje.Samo da ne uprskaju sa gameplay-om.
 
izgleda preterano dobro. sad je još bitno da gameplay mehanika ima smisla. u suštini, sve je tu - građenje baze, krafting, ozbiljan pve, pvp, pogled iz prvog lica, oružja... rekao bi čovek da nema šanse da omanu. ali toliko mnogo puta je izgledalo kao da nema šanse da omanu, pa opet...

btw, lepo bi bilo da može dinosaurusom da se upravlja pomoću hotas džojstika :))
 
Auh, ovo deluje fenomenalno. Kao da je neko iskombinovao sve najbolje od sandboxeva i uklopio u vrhunski naslov u kome se ima pregršt svega raditi...

Jahanje brontosaurusa mi je malo overkill, ali stegosaurusa ili pterodaktila? Shut up and take my money!
 
Animacije i grafika su me podsetili na Project Offset od pre 10 godina.
 
Auuu ovo deluje brutalno... :D
 
Mislim da cu je kupiti,samo me malo brine zahtevnost!valjda ce biti umerereno zahtevna!
 
kako bre da bude umereno zahtevna??? 'smo mi gledali isti video?
 
Dinosaurusi su kao neke jeftine kinske igre od plastike, mene ta refleksija ubija u pojam kad vidim da se ponaša kao plastika.
Kad već postoji za komp, što nisu igrali sa pacovom daleko prirodnije deluje kretanje, ovo okretanje sa gamepad-om je užasno
 
Puske sa holo nisanom, pistolji iz civil wara, luk i strijela, koplja i magije/energije, grafika na momente predivna sa nekim gumenim/plasticnim karakterima + ZMAJ . U ovoj corbi nema sta nema :) Zabava zagarantovana.
 
kako drugačije da napravim eyeshot nego sa holosight-om :) ovaj video je inače u community-ju prijavljen kao ps4 video, tako da mišu nema mesta. meni lično su veći problem te neke neprirodne vibracije i treskanja što dinosaurusa što ljudi koji ih jašu nego refleksija koju ću ionako skoro sasvim sigurno isključiti. da ne spominjem kako brontosaurusi lebde na vazdušnim jastučićima.
ALI sve je to traženje dlake u jajetu - teren izgleda odlično, prostran je, vegetacija je sjajna, mapa je očigledno dizajnirana da bi omogućila jahanje krupne živine :) i to je sve u tom smislu odlično (i hoću još).
samo da gameplay mehanika više povuče na rust a manje na assassin creed i biće sve ok.
i da ne ujebu kontrole totalno. nek se ugledaju malo na frontier developments :)
 
Podrhtavanja zemljišta i plastični dinosaurusi su, rekao bih, omaž Jurassic Parku.
 
De si Damire legendo :D
 
I dezurni trol aka G@W je stigo i u ovu temu!


Ako malo bolje pogledaš, videćeš da sam ja otvorio ovu temu.



pwn3d2.jpg
 
Nije ovo damir, više vuče na zdravka :D
 
Ponovo si se povampirio da trolujes?! Imas li ti zivot...?

Jel svaki novi clan mora da bude neki clan koji je banovan ili je mozda dosao neki novi ali koji nije ranije bio ovde registrovan ali je pratio forum bez komunikacije sa drugim ljudima.

Nije ovo damir, više vuče na zdravka :D

Sinak mislim da si i ti omasio poentu price ali dobro.

Posto ocigledno da ovde ne moze da se komunicira normalno a da ga neko ne napadne da je neki od starih clanova tako da cu komunicirati onda kada ja to zelim a na ovakve provakacije i gluposti se necu osvrtati.

Prosto neverovatno koliko ovde ima zaludnih ljudi i samo cekaju nekoga da krenu da prozivaju da li je ovaj ili onaj.
 
"Novi član" je krenuo oštro na jednog od najaktivnijih članova foruma (ma šta ko mislio o njegovim aktivnostima) kao da ima neke stare pizme na njega koje nije raskrstio sa njim.

Takođe, malo je simptomatično da "novi član" zna ko je "dežurni trol", i onda napadne čoveka koji je otvorio topik da je pristigao da troluje. To je bila inicijalna provokacija i glupost. Sada se žališ da drugi provociraju, lupaju gluposti i napadaju nove članove bez povoda. Možda i jesi u pravu, osim za ovo poslednje. Nije bez povoda, povod si sam dao.
 
Dovoljno mi je videti tudje komentare o clanu G@W i da zakljucim ono sto je vec vecina rekla a to sam i sam mogo zakljuciti po postovima koje ostavlja po raznoraznim temam a osobu niti poznajem niti imam protiv nje nesto ali sam izneo svoj komentar na osnovu posta koji je naknadno objavio u vezi igre a to ko je otvorio temu niti sam obracao paznju niti mi je tako nesto bitno... ono sto me vise nervira sto svi imaju svoj komentar o igri a igra jos nije ni izasla ali sve strucnjaci na forumu koju procenjuju kakva ce biti igra na osnovu YT snimka a da bude jos bolje snimak uopste nije sa PC nego sa PS4.

Da ne bude samo drvlje i kamenje po clanu G@W ima on svojih momenata kada su mu postovi na mestu ali iskreno ima i kada stvarno samo dodje da poj*bava.

A to da li imaju povoda ili nemaju ok, neka mene napadaju i prozivaju imaju pravo ali neka me ne svrstavaju u kos sa osobama sa kojima su ranije imali neki konflikt niti da imenuju da li sam onaj ili ovaj.

Jos jednom da se izvinim za ovo skretanje sa teme. Ako budem imao sta da kazem u vezi igre cu napisem a do tada sam tu pa ako koga sta zanima na PM mogu da svima kazem sta ih interesuje.
 
Igra bi trebala da svaki čas startuje sa Early Accessom. Davaće 16% off, premda ne znam ni sam od koje cene. Inače, vrlo su otvoreni što se namera tiče :) :


Approximately how long will this game be in Early Access?
“Approximately 1 year, with a full release planned for June 2016 coinciding with the console versions.”

Will the game be priced differently during and after Early Access?
“Yes, the game will be lower priced through Early Access, relative to its final full-version retail price.”


Ima poduži spisak fičera, ovde.
 
ako sam dobro shvatio, prodavaće se za 23 eura. mislim da je u to uključeno tih 16%, al ne mogu da garantujem.

nego kasne nešto =( onaj sat je stigao do nule još oko večeri :(
 
Izašlo. Da, cena je 23 evrića (tj. 23,23 evra, 17% manje od regularnih 29,99).
 
28 je regularna cena.
nije lepo počelo: Positive (36) Negative (23), mada se negativni svode na - nema singleplaya, loša optimizacija, dugo se učitava / mnogo laguje i gde su serveri.

to su tehnikalije i to može da se popravi. osim ono nema singleplay-a, a valjda smo to apsolvirali već - nema mesta singleplay-u u ozbiljnim kompetitivnim survival igrama.

proći će bar tri dana dok ne počne ozbiljna rasprava o gameplay mehanici.

u svakom slučaju, dok ne probam, neću znati.

ako se ne strpim do 14 - 15 juna, ode 23 evrića sutra put steam-a :(
 
Poslednja izmena:
doduše:

30 servers - over 10k people playing servers are 70 slots. Do the math
This pretty pathetic

je prilično ozbiljna primedba. dajte to malo konkretnije momci.

ipak ću sačekati dan dva da se bar ovo promeni. kakve sam qrate sreće, nikad se nigde neću konektovati :(
 
Sve te negativne ocene su od retardiranih klinaca koji ne znaju sta znaci pojam Early Access. Kao i uvek ocekuju perfekciju u samom startu dok se 100 streamera nije pozalilo ni jednom da je igra losa bas zbog tih stavki. Developeri su na serverima konstantno i rade na igri, traze feedback i sugestije i gotovo svaku malo pametniju odmah implementuju u igru.

Singleplayer tj host server je najavljen i bice ga ako ga vec nema, o optimizaciji je direktno objavljeno i receno u par intervjua pre 20 dana da ciljaju na 30fps-a koliko i moze da izvuce koja god karta 980/titan a vremenom ce to poboljsavati. Hteli su da srede mehaniku igre i sam gameplay a onda vise o optimizaciji i dodavanju contenta.

Tako da kao i uvek, igra biva hejtana samo zato sto lici na "kopiju" neke druge dok i sama igra radi bolje nego DayZ Standalone koji je u katastrofalnom stanju, nista ne rade i opet ima very positive ocenu od strane ****** i zaludjenika koji su voleli mod, a nekim cudom i dalje imaju zivaca i da se NADAJU da ce biti bolja, a u trenutnom stanju zbog kojeg i treba igra da se oceni je katastrofalna u svakom pogledu.

Tako da nema tu logike ni smisla da se gledaju ocene. Baci pogled na streamove koji su uglavnom najbolji izvor informacija.

Igra podseca na Rust najblize medjutim ima levelovanje, upgrade, learning skills fazon i jos par stavki koje je odvajaju ukljucujuci dinosauruse i mogucnost ljubimaca. Grafika je daleko lepsa iako ne moze da se iskoristi pun potencijal hardvera trenutno.

Ne podrzava igra SLI ili ista vise sve dok ne srede dx12 i izadje Windows 10 a onda se ocekuju i drasticno bolje performanse.

A ovom pametnom Damiru, forumi koji nisu direktno vezani za igru i nisu community forumi i sluze za spekulacije i misljenja o tome kakva ce igra biti dok ne izadje, a ako te smara to onda napravi svoj forum pa pisi svoje recenzije. *****a koliko hoces.
 
Poslednja izmena:
Izaslo i za nas proletere...skida se.:)
 
Nazad
Vrh Dno