Šta je novo?

Flexnet u bootsectoru

sammy

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2007
Poruke
2,502
Poena
485
Da mi je neko rekao da ću ovo doživeti koristeći linux ne bih mu verovao.
Niti koristim Adobe niti sam skoro ulazio u windows uopšte, ne znam kako ali se fino zapisao u MBR /dev/sdb diska, nije ga bilo sigurno pre dve nedelje.
Googlajući o tome provalio sam da zapravo niko ni ne zna kako se to dešava odnosno šta tačno od paketa uzrokuje da se flexnet upiše u mbr.
Ili barem ja to nisam uspeo da nadjem, možda se i zna.
Uglavnom na više mesta sam video da ljudi koji imaju isto to nemaju windows uopšte instaliran ni na jednom disku.
Što se mene tiče znam sigurno da ga nije bilo pre dve nedelje, negde u to vreme sam stavio Arch da vidim gnome 3.16, instalirao steam i neke standardne pakete tipa vlc, clementine i slično.
Ništa što već nisam koristio ranije, pa i na samom Archu, mada Arch i nema veze jer koliko sam video uglavnom ubuntu korisnici pričaju o tome.
U windows 8 sam ušao dva-tri puta za to vreme, pritom ništa nisam instalirao i zadržao se možda 2 minuta max.
Elem, vidim da je jedino rešenje lowlevel format ili brisanje mbr-a kompletno ili brisanje samo tog sektora putem dd komande, što mi se ne radi, za sada.
 
Pisao sam o tome na ES, po nekim google pisanijama postavlja ga Adobe i jos mnogi skupi
profi alati za windows kao vid zastite i normalno spijuniranja dal si kupio ili ne.
Sad da li je to istina i bas tako ne znam. Uradi lowlevel format, uradi dd diska i MBR
pa probaj da drzis samo linuk, stavi par komada i rucno namestaj boot jer se to tad pokaze.
 
Skinuo sam ga brisanjem samo tog sektora, kod mene je bio u sektoru 50.
Grub ga više ne prijavljuje.
Ne znam u čemu je fora, neki prijavljuju da se ponovo vraća nakon nekog vremena.
Verovatno sam istripovao da ga je Linuks ubacio, nema logike kako god da okreneš, ali ne vidim kako je mogao da udje iz Windowsa.
Jedino novo što sam radio a što nikada pre toga nisam radio je instaliranje Archa sa Evolution instalerom, mrzelo me da stavljam Arch ručno.
To je jedino novo što je radjeno izmedju perioda kada nije bilo flexneta u MBR-u i kada se pojavio.
Pratiću šta se dešava, ako ga vidim ponovo i skapiram zbog čega se pojavljuje javiću :)
 
Код мене се то једном давно појавило, сигурно пре Арчија па не могу да доведем у везу са неким линухом а windows је увек ту негде па ко је кривац ... нисам много истраживао. Решење сам нашао на овом линку и све је прошло нормално ... вероватно сам прво проучио шта ће да се деси па онда урадио. ;)
 
Код мене се то једном давно појавило, сигурно пре Арчија па не могу да доведем у везу са неким линухом а windows је увек ту негде па ко је кривац ... нисам много истраживао. Решење сам нашао на овом линку и све је прошло нормално ... вероватно сам прво проучио шта ће да се деси па онда урадио. ;)
To jeste resenje ako je na tom mestu ali nije uvek na tom mestu tako da se to uputsvo moze primeniti samo na taj slucaj ili
prilagoditi komade konkretnom slucaju. Ne postavlja ga samo Adobe nego i drugi programi tako da svaki od njih stavlja gde mu se svidja.
 
Nazad
Vrh Dno