Šta je novo?

Dilema oko dodavanja rama

dejan2311

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruke
128
Poena
170
Uzeo sam ovu plocu http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4717#sp , imam kingston 2x2gb na 1333mhc . Molim vas da mi pomognete oko dogradnje rama, na zvanicnom sajtu sam video na ovoj ploci memorije nece raditi u dual chanel modu ove koje ja imam ili ja to nisam razumeo (stoji nesto u zagradi za poslednje dve, izlleda da na dual chanel rade memorije od 1600mhc), Da li mi preporucujete da dodam samo 4gb ili da uzmem na na isto mhc jos 2x2gb , koliko je znacajan taj dual chanel imam amd athlon na 3ghc sa 4 jezgra. Molim vas za preporuku oko memorija. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ako ne koristis integrisanu grafiku, dual channel ti je apsolutno nebitan i nemas nikakvog realnog benefita. Tako da uzmi slobodno 4GB na 1333 ili 1600, sta nadjes jeftinije.
 
DeRadicci:Ova ploca uopste nema integrisanu grafiku;)
dejan2311:radice ,)
 
Nebitno, poenta je da se nema nikakvog benefita od dual channela ako se ne koristi integrisana grafika. Cisto da zna covek. ;)
 
radiće ti kingston 2x2gb na 1600 bez problema.

možeš da dodaš i 1modul od 4gb, i da ti rade u dual channel,

ukoliko prvi slot do cpu ostaviš prazan, u drugi staviš 4gb, a u 3. i 4ti staviš po 2gb (uparene).
dram tajminge stavi na AUTO.

sa druge strane - razlika između dual čenel i singl ch. je neprimetna okom, kao što kaže mladi kolega Radić.
1600mhz je veoma preporučljivo staviti ,jer AM3+ procesori imaju veoma loš mem kontroler, tako da će ti ram na 1600 raditi malo sporije nego 1333 na intel konkurentu.
 
Nazad
Vrh Dno