Šta je novo?
Tačno tako. Fallout 3 je mnogo bolja igra nego li Oblivion i Skyrim. Ali nije ni blizu New Vegasu, koji opet nije izvorni Fallout ali je blizu u nekim stvarima.
 
Skyrim je miljama ispred Fallout 3, cista je glupost i klasicno trolovanje porediti te dve igre.

Problem je u tome sto smo svi od F3 ocekivali cudo, a dobili prosek u najboljem slucaju. Vegas je korak u napred ali nedovoljno dobar za HC fanove Fallout serijala. Ali Skyrim je ozbiljan napredak u odnosu na Oblivion, a vala i Fallout 3.
 
resized_winter-is-coming-meme-generator-brace-yourselves-the-realist-are-coming-bfdfa5.jpg



Skyrim je miljama ispred Fallout 3, cista je glupost i klasicno trolovanje porediti te dve igre.

Problem je u tome sto smo svi od F3 ocekivali cudo, a dobili prosek u najboljem slucaju. Vegas je korak u napred ali nedovoljno dobar za HC fanove Fallout serijala. Ali Skyrim je ozbiljan napredak u odnosu na Oblivion, a vala i Fallout 3.

:D
 
Meni legli i F3 i NV, prvi mi je za nijansu bolji. Ne bi imao ništa protiv da četvorka bude na taj fazon, naravno sa lepšom grafikom, većim svetom i bogatijim sadržajem. Samu srž nema potrebe da menjaju.
 
Skyrim je miljama ispred Fallout 3, cista je glupost i klasicno trolovanje porediti te dve igre.

Fallout 3 barem ima koliko toliko zanimljivu glavnu priču, koja se odvija kako treba. Za razliku od Skyrima koji ima najbezvezniju priču u Elder Scrolls istoriji. Dok sam igrao Morrowind, muvajući se po Ebonhartu, zamišljao sam kako bi izgledala priča iz ugla Nordova i generalno ta priča o ropstvu. Da mi je neko rekao da ću za deset godina dobiti to u formi ESV: Skyrim, samo bih se zahvalio i odbio.

Na stranu što V.A.T.S. sistem, ma koliko rudementaran bio je ispred bilo kakve implementacije borbe u realnom vremenu iz Elder Scrolls igara. Jeste Skyrim bolji od Obliviona i pogotovo Morrowinda kada je borba u pitanju, ali to baš i nije za pohvalu. Sve tri igre su apsolutno užasne na tom planu.

Edit: Samo jednu stvar da rasčistimo. Ja nisam neki naročit Fallout fan, ali jesam fan Elder Scrolls serijala. Tebi možda FO3 ne valja jer si očekivao nastavak dvojke. Meni Skyrim ne valja jer čekam nastavak Morrowinda već 15 godina, a oni mi uvaljuju muda za bubrege (Oblivion, pa Skyrim). Skyrim može da valja samo onima što im je to prva Elder Scrolls igra kojoj su se ozbiljnije posvetili.
 
Poslednja izmena:
Skyrim je miljama ispred Fallout 3, cista je glupost i klasicno trolovanje porediti te dve igre.

Problem je u tome sto smo svi od F3 ocekivali cudo, a dobili prosek u najboljem slucaju. Vegas je korak u napred ali nedovoljno dobar za HC fanove Fallout serijala. Ali Skyrim je ozbiljan napredak u odnosu na Oblivion, a vala i Fallout 3.

2402543_51054045_jpeg2455b0ecf1eedf1fbd6e4595206ed87e
 
Fallout 3 dosta ozbiljniji RPG i dosta više story-driven od Skyrima. Ali opet, radi se o prilično različitim igrama sa samo nekim površinskim sličnostima. Nisu baš za poređenje.:)
 
Obe su genericke limunade, posebno Skyrim u odnosu na Morrowind. Ali meni licno imaju neku draz jer su open world, to mi uvek ima specificnu tezinu. Da nisu, ni jednu ne bih igrao duze od 15 minuta.
 
Kod fallout trojke veliki minus je bio los melee combat.Nadam se da ce u cetvorci melee biti odradjen slicno kao u skyrimu.
 
Hehe...melee u Skyrimu je prilicno los, nadam se da ce da postave vise ciljeve.
 
Bilo bi zgodno kad bi se Bethesda opametila i posvetila malo paznje tom meleee sistemu, ako su vec napustili Morrowind style racunanje to hit.
Meni licno, ako govorimo o igrama iz prvog lica, najbolji melee ubedljivo ima Dark Messiah of Might and Magic. Sta ih sprecava da naprave slican sistem, nije mi bas najjasnije.
 
Melee u Fallout-u... Neka prvo srede napucavanje tako da liči na nešto.
 
pro da se izlece od konzolitisa pa sve ostalo,a i bez toga nema ni pomisli na ozbiljniji bilo kakav kombat,kamoli melee.
 
tacno,iks i krug i varijacija sa L i R su pinakl combat mehanike i kontrole.
 
A na PC je klikci na protivnika dok ga ne umlatis.
 
riiight,jos ce na kraju da ispadne kako je konzolni gejming ozbiljnija rabota.
 
da se ne lažemo, osim souls serijala, i možda pomalo jade empire-a nema dobrog malee-ja ni na jednoj platformi. čak i m&b i chivalry, ili recimo tenchu tu pomalo podbacuju.
a što se tiče glupe priče - oni koji i i dalje imaju problem na relaciji pc - konzola, i obrnuto su jednostavno nedorasli bilo kakvoj ozbiljnoj polemici o igrama.
 
da se ne lažemo, osim souls serijala, i možda pomalo jade empire-a nema dobrog malee-ja ni na jednoj platformi. čak i m&b i chivalry, ili recimo tenchu tu pomalo podbacuju.
a što se tiče glupe priče - oni koji i i dalje nemaju problem na relaciji pc - konzola, i obrnuto su jednostavno nedorasli bilo kakvoj ozbiljnoj polemici o igrama.

Sredio sam ti post, sad je uman :D
 
ima,ali nema u blokbasterima i ekskluzivama za konzole.prosto igra koja je dizajnirana za dzojped ima svoje limite a mis pruza mnogo vecu kontrolu.sledeci korak je IR koji se nije primio na konzolama jer konzolasi 'oce dzojped,jer je primarna publika na konzolama takva.nema tu nekih teorija zavere,niti ima nista lose u ljubavi ka prostijem gejmpleju ali nemojmo se zavaravati.PC kao prosto potentnija platforma ce uvek na svakom polju biti trejlblejzer,tako je oduvek.
 
ima,ali nema u blokbasterima i ekskluzivama za konzole.prosto igra koja je dizajnirana za dzojped ima svoje limite a mis pruza mnogo vecu kontrolu.sledeci korak je IR koji se nije primio na konzolama jer konzolasi 'oce dzojped,jer je primarna publika na konzolama takva.nema tu nekih teorija zavere,niti ima nista lose u ljubavi ka prostijem gejmpleju ali nemojmo se zavaravati.PC kao prosto potentnija platforma ce uvek na svakom polju biti trejlblejzer,tako je oduvek.

Delimično tačno, dakle apsolutno netačno :)

To ima smisla samo u igrama u kojima je neophodna pikselna preciznost. Dakle, fps igre, strategije koje po difoltu imaju sitne objekte i slično. Miš nikako ne pruža veću kontrolu u igrama kao što je Dark Souls, ili pak u tabačinama, ili u arkadnim avanturama koje nisu osmišljene sa pixel precision filozofijom gejmpleja, sidescroll avanturama... Nema to nikakve veze sa prostijim gejmplejem - u takvim igrama. "Prostiji gejmplej" može da se koristi kao odrednica za npr. konzolnu verziju nekog fpsa, ali posmartano iz ugla Dark Soulsa ili Mortal Combata, miš i tastatura su ograničavajući faktor koji limitira gejmplej opcije i onemogućavaju fluidno igranje.

Naravno, PC ima mnoge druge odlike, kao što je bolja grafika i slično, ali to sa gejmplejem, prostijim ili komplikovanijim, veze nema. Nemoj ubacivati PC u priču tek tako, jer si govorio o kontrolnom sistemu za koji se većina igara na nekoj platformi optimizuje, a ne o platformi kao takvoj.

P.S. i konzole će dobiti svoje VR kontrolere, ne bi me čudilo da se to desi ranije i u upotrebljivijem stanju nego što bude stiglo na PC za širu publiku. Ne znam odakle ideja da toga neće biti.
 
Poslednja izmena:
Obe strane sakuju, arcades is where it's at. Nema marketinga, brendova, fenboja, payole, timova nemačapojma, igrača nemačapojma, bloutvera, grindinga, sinematičnosti, loših kontrola i ostalih sranja.

Pad u kvalitetu se skoro uvek desi kada prethodno PC-first/only serijal ili studio pređe na višeplatformski razvoj, dok u suprotnom smeru nikad (ili makar ja ne znam za to, voleo bih da vidim ako postoji). Aj vonder uaj. Ne mogu kontrole da se posmatraju kao fundamentalno odvojene od ostatka okruženja u kojem se igra razvija, jer se stvari ne prave u vakuumu, gde nema uticaja jednog aspekta na drugi(e), ili u slučaju same igre da jedno pravilo nema uticaja na druge.
 
Znaci, vi mislite da ce dobar biti Fallout 4 ili sam lose razumeo? :D
 
Čini se malo koga ovde interesuje FO4.;) Diskutuje se o temama kao što su PC vs konzole, PC elitizam, a kada se dođe do samoga gejmpleja to su stvari krajnje nebitne za jednu FO igru tipa melee combat...
 
mišem se bolje okrećeš, gamepedom se bolje krećeš. stvar je u tim analognim kontrolama. kada naprave miševe i tastature koji mere jačinu pritiska na taster, prednost gamepeda će se izgubiti. stvar je prosta k'o pasulj.

inače x-com (prvi, onaj originalni, iz devedesetih) za playstation jedan je dokaz da je priča o potentnosti računara u odnosu na konzolu čista ******ština. stvar je samo u inventivnosti prilikom kreiranja korisničkog interfejsa. da, opcija controller1 (hotspot interface) mi je definitivno, kad sam se navikao, deset puta bolja od miša.
da ne spominjem da smo na spektrumu, komodoru i amigi odmahivali glavom ako se igra ne igra džojstikom nego m&k kombinacijom.

no, kao što je tu neko primetio, u pitanju je jedno te isto tržište igara, razlike su minorne, a igre u kojima upravljaš nečim pokretnim, a da nije u pitanju fps, se već i na pc-u igraju mahom isključivo pomoću gamepad-a i/ili volana / džojstika.
 
Čini se malo koga ovde interesuje FO4.;) Diskutuje se o temama kao što su PC vs konzole, PC elitizam, a kada se dođe do samoga gejmpleja to su stvari krajnje nebitne za jednu FO igru tipa melee combat...

mene je lično oduševio inovativni pristup koji smo imali u fo3, jer bi pravljenje još jednog fo/fo2 klona bilo mlaćenje prazne slame. što se mene tiče, mislim da u fo4 treba da budu još hrabriji i krenu u neki multiplay survival trip, poput recimo rust-a, samo sa mnogo odvojenih zona (servera), detaljnim questovima koji se protežu kroz ceo kontinent i sl. no, to sam samo ja, i biće kako bude. :)

a dobar malee bi definitivno dao sasvim novi šmek, a to je u dugačkim serijalima itekako potrebno.
 
Delimično tačno, dakle apsolutno netačno :)

To ima smisla samo u igrama u kojima je neophodna pikselna preciznost. Dakle, fps igre, strategije koje po difoltu imaju sitne objekte i slično. Miš nikako ne pruža veću kontrolu u igrama kao što je Dark Souls, ili pak u tabačinama, ili u arkadnim avanturama koje nisu osmišljene sa pixel precision filozofijom gejmpleja, sidescroll avanturama... Nema to nikakve veze sa prostijim gejmplejem - u takvim igrama. "Prostiji gejmplej" može da se koristi kao odrednica za npr. konzolnu verziju nekog fpsa, ali posmartano iz ugla Dark Soulsa ili Mortal Combata, miš i tastatura su ograničavajući faktor koji limitira gejmplej opcije i onemogućavaju fluidno igranje.

Naravno, PC ima mnoge druge odlike, kao što je bolja grafika i slično, ali to sa gejmplejem, prostijim ili komplikovanijim, veze nema. Nemoj ubacivati PC u priču tek tako, jer si govorio o kontrolnom sistemu za koji se većina igara na nekoj platformi optimizuje, a ne o platformi kao takvoj.

P.S. i konzole će dobiti svoje VR kontrolere, ne bi me čudilo da se to desi ranije i u upotrebljivijem stanju nego što bude stiglo na PC za širu publiku. Ne znam odakle ideja da toga neće biti.

niti sam ja napisao to sto impliciras,niti ima nekog preteranog smisla sa tobom o bilo cemu diskutovati.tvoja logika je DS>>>>>>sve samim tim konzole>>>>>>>>>>sve,a sa tom logikom nema poente se bakcati sa bilo koje strane.u pravu si,jako mi je drago da je sve tako srecno i savrseno u tvom univerzumu,sve najbolje.
 
Pa šta će čovek, šta mu ostaje.
 
Nazad
Vrh Dno