Šta je novo?
Može neka preporuka šta da smanjim od podešavanja kako bih rasteretio CPU i dobio stabilniji FPS?

FPS mi je varirao da 25 do 60 i onda sam smanjio par podešavanja ali sve što sam dobio je da mi opadne GPU usage tako da kapiram da je CPU (FX 8370) problem.
Imao sam u poslednjoj sesiji dropove i na 15 FPS u gradu. :D

Igra je bas cpu i memorijski zahtevna ( odradio sam neke testove ) i FX procevi sigurno mogu da budu problem ( zavisi i koja je grafa u pitanju ).
Ako smanjujes graficke detalje, neces rasteretiti proc., upravo suprotno,.... manji graficki detalji, grafika manje sljaka, procesor se vise uposljava i onda taj FX 8370 nema snage da odradi svoj deo posla kako treba.....( zato i imas dropove na 15fps ).
To ti je sad, kao neki zacarani krug, :trust:, postavis visoke graficke detalje, ako je kartica nesto slabija, nizak fps,.... nesto nizi graficki detalji, ako je procesor nesto slabiji, opet imas nizak fps,.... prakticno nemas neki veliki izbor, osim da nadjes neku sredinu u grafickim detaljima, koji nece nesto preterano mnogo opteretiti, ni procesor, ali ni grafu itd....( valjda sam dobro objasnio gde je problem :eyebrows:).....
 
Poslednja izmena:
Hvala na objašnjenju.Prešao sam u međuvremenu na R9 280x i FPS je sada mnogo stabilniji iako sam odvrnuo detalje.

Inače je odličan Far Harbor DLC, sem dela sa dekodiranjem uspomena, to je nešto najdosadnije u celoj igri.
 
Zna li neko kao smanjiti veličinu save file-a?

Kod mene se stalno povećava. Malo pre sam pravio backup posle update-a na 1.9 verziju igre i iznenadio se kad sam video da je poslednji save 19,119 KB. To je preko 18MB.

S obzirom da sam tek na 3 ili 4 kvestu glavnog kvest lanca bojim se za stabilnost moga save-a, a ne bih da izgubim preko 300 sati igranja.
 
Ne vredi. Meni ne može da radi HD pack. Zato što kada uradim load game u mom domu, koji je pozamašan i ima par hiljada predmeta i napravljen je od par hiljada komada igra uzme oko 15GB rama i fps mi bude 1. A bez HD pack-a 4GB rama.
 
Predjoh juče Fo4.
Tradicionalno uz BoS - mada mi se nije svidelo u šta se pretvara/pretvorila moja omiljena frakcija u Fo svetu...
Da ne dodajem spoilere.

Bolja priča nego Fo3 (koji mi se inače nije nesto puno svideo).
Grafika onako, mada mislim da su developeri izvukli maksimum iz Gamebryo engine-a.
Više podseća na akciju/avanturu nego na RPG naslov - nije dostojna imena.

Fallout vezujem za vreme kupovine prvog računara (Uz HalfLife, StarCraft, SystemShock, ....), prvog susreta sa video igrama i programiranjem.
Ponekad mi se čini da je "gaming nostalgija" ono što zadržava instaliran Windows na mom računaru (uz po neki izuzetak s' vremena na vreme == Witcher3)
Ko nije igrao "originalne" naslove, Fo4 će mu se svideti verovatno.

Ocena: 80/100
 
Da li neko zna mod za fast travel u survivel modu posto ja moj nikako da pokrenem
1.9 patch koristim ako znaci nesto
 
Juce zavrsio igricu, sa BoS frakcijom.. Jedina igra koja me posle puno godina drzala ponovo uz ekran kao nekada dok sam bio u srednjoj ili na faksu.. a to je bilo pre 10 godina. :D
Sad razmisljam o Fallout 76, ali mi se ne svidja sto je online only igra.. Da li je neko probao?
 
Ja sam tek poceo igrati. Najbolji Fallout nema sta. Uvek vredi cekati da sazri i odigrati goty verziju sa svim pačicama i dlcovima
 
Probao sam ja Fallout 76. Fallout 4 minus NPC, minus kompanjerosi, minus naseobine sa ljudima(i prave i pravljene), minus aktivna priča(imaš samo pasivnu preko robota i audio snimaka).

 
kad je najbolje da se ukljuce DLC-jevi? igram klot igru par dana, 30lvl za 70 sati igranja... znam da se neprijatelji leveluju linearno samnom ali cisto zbog samog sadrzaja i price ne znam da li je bolje da predjem sto vise klot igre pa naknadno ukljucim sve dlc dodatke...
 
Nisam baš siguran da se neprijatelji leveluju,barem sam imao takav utisak.
Dlc ne utiče na glavnu priču,Nuke world je malo teži i meni je bio dosadan,mislim da ima preporuka sa kojim levelom da kreneš pre nego što pristupiš
Automatron je kratak,sa jednim zajebanim fajtom na kraju ali dobijaš kul armor koji sam koristio skoro konstantno
Far harbor je odličan,onako ima rpg šmeka,i nije zahtevan.
Takođe u svakom trenutku možeš iz dlc sveta vratiš u main story
 
ja sam stekao takav utisak ali posto je igra ogromna pitanje je sta se sve tu krije... sacekacu onda jos malo sa ukljucenjem dlc-ova.
inace sam se bas opasno navukao, nije mi jasno oko cega sam gubio vreme do sada i kako ranije nisam poceo da igram ali nema veze, taman su je koliko-toliko ispeglali i izbacili dodatke. u zadnje vreme pocinjem opasno da gotivim rpg-ove, verovatno ide malo i sa godinama jer mi je dosadilo jurcanje i trcanje kroz danasnje igre.
planiram nekad posle FO4 da odigram FO3 i New Vegas jer sam na zalost i njih propustio. samo sam malo odigrao trojku kad se pojavila i to je sve.
ne idem bas hronoloski ali nema veze... odigram neku misiju pa odgledam predavanje od Oxhorna :)

p.s: veliki sam fan witchera ali tek sad vidim koliko je linearan u odnosu na FO :)
 
Poslednja izmena:
Koji je najbolji grafički mod? Ja sam uzeo pre neki dan GOTY, prešao bio samo vanilu kad je izašla.
 
@ericm
Trebalo je prvo da odigraš New Vegas daleko je superiorniji rpg od FO4
Jedan savet koji bi voleo da je meni neko rekao a to je da ne gubim vreme sa onim setlmentima i ispunjavanje zahteva Prestona Garvija,izgubiš desetine sati na nešto što nema uticaj na glavnu priču i od čega imaš vrlo malu korist.
Uopšte sve vezano za settlemente osim ako nije povezano sa glavnom pričom je nerelevatntno
 
nema veze, ne zurim nigde i maksimalno njuskam okolo tako da cu i NV da odigram kao i FO3.
 
zavrsih ovo cudo nakon 210h igranja uz sve dlc-jeve sa 85 levelom. igra mi je bas legla, na graficke bagove i npc gliceve sam u startu navikao ali su me zato malo iznervirali bagovi oko samih misija i odluka pri kraju igre jer ko zna sta se sve izdesavalo i iskomplikovalo sa silnim kvestovima kroz igru.

zavrsih sa Munutemen-ovima kako sam u startu i planirao. hteo sam da vidim Liberti Prajma u akciji ali mi se uopste nije pojavila Dr. Li na Prydwenu niti sam mogao da nadjem gde je problem. takodje ni Proctor Ingram nije htela da trigeruje misiju oko sklapanja deliova za Prajma pa sam odustao. sve u svemu odlicna je igra i bas sam se lepo proveo ovih mesec dana igrajuci je...
cela prica oko Innstituta mi se nije od pocetka svidela kao ni bilo koji njihov lik, racunajuci i Fathera tako da sam bio siguran da ce na kraju da lete u vazduh.
sto se mene tice, odradio sam good ending.
ne znam hoce li jos nesto da se desi ili se igra zavrsava na ovome jer sam se previse nagruvao nadajuci se nekom masakru i przenju na kraju. u svakom slucaju se skida DS3 pa cu nekad da se vratim na FO4 kao i njegove prethodne delove...
 
Poslednja izmena:
Minuteman su gay. Institute is the way to go
 
Očekivano, ima da se prodaje matori Fallout 4 sad ko alva s obzirom da je Fallout serija izašla prekjuče... :)
 
O da. Sad kreće marketing mašinerija.

 
Microsoft Store je edition, a nije dostupan za redeem u Srbiji, postavite VPN na UK i igra se pojavi i možete redeemovati na bilo kojem MS nalogu.
 
Odgledah seriju prvu sezonu u jednom dahu, savrsena.
Nikad nijednu od igara iz serijala nisam odigrao, a imam ih na xbox passu.
Koja bi najslicnija seriji bila?
 
Odgledah seriju prvu sezonu u jednom dahu, savrsena.
Nikad nijednu od igara iz serijala nisam odigrao, a imam ih na xbox passu.
Koja bi najslicnija seriji bila?
Ista situacija kod mene, s tim što ja tek prvu epizodu serije odgledah, a prethodno sam instalirao Fallout 4 sa GPU i počeo da igram. Pre toga nisam imao dodira ni sa jednom igrom iz serijala (kao ni sa jednom Bethesda igrom osim par sati Starfield-a koji mi uopšte nije legao). Definitivno su verno preneli atmosferu iz igre koja mi se baš sviđa. Igra me za sada drži, nadam se da ću je odigrati do kraja :)
 
Instalirao Xbox pass verziju, samo probao malopre, i naravno Bethesda i njihove glupariije, FPS zakljucan na 72.......
Neznam da li to cackati uopste, jer sa jednim od Wolfensteina u njihovoj izvedbi kad sam otkljucao fps, igra poludela i radila ubrzano 200 na sat.....
 
Nazad
Vrh Dno