Šta je novo?

Problemi na Facebook-u

mr.no.

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2007
Poruke
127
Poena
319
Nadam se da je ovo pravo mesto za temu. Ili ako je već bilo reči o ovom problemu neka me neko uputi.
Radi se o sledećem: dolazim večeras kući, logujem se na fb i imam šta da vidim. Neko je na moj zid postavio (podelio) link koji vodi na sajt sa "nepristojnim sadržajem". Što je još gore ovo je prosleđeno na zidove nekih mojih prijatelja. Umalo me šlog nije "strefio" (aparat za pritisak je za malo propištao). O čemu se ovde radi i ima li lekao ovako nečemu, da se ne bi više ponavljalo? Zamenio sam lozinku, imam AVG IS 2015, SUPERA Antz Spyware i Malwarebytes.
 
Najverovatnije si negde na nekom (nepristojnom) sajtu kliknuo na neki link ili je to mozda neki sumnjivi sajt gde si lajkovao nesto ne znajuci da je skripta u pozadini odradila svoj posao, koji je bez tvog odobrenja share-ovao doticni link na tvoj wall/zid i mozda usput tagovao neke tvoje prijatelje ili cak nekolicini podelio na zid. To nije nista novo niti cudno, jer ljudi vole da klikcu po sajtovima sve i svasta. Kako bi sprecio da ti se ovakve stvari desavaju, instaliraj za svoj browser add-on koji se zove NoScript, on sprecava nezeljeno aktiviranje java scripti kao i malicioznih gluposti koje se mogu pokrenuti na nekom sajtu bez tvoj znanja, takodje sprecava sajtove da ti, prostim recima, podmecu lazne like dugmice i slicne prevare kojih je pun net. Add-on jeste malo dosadan sto moras rucno za svaki poseceni sajt da biras da li odobravas skripte ili ne, ali to je najbolji i najsigurniji nacin. To sto ti se desilo najverovatnije nije virus, niti ti je neko hackovao fejs, vec maliciozna (java) skripta koja je bez tvog znanja postavila nesto na tvoj profil i profile tvojih prijatelja.

Internet u danasnje vreme na zalost zahteva da budes dosta mudar i obazriv kao i da poznajes kako isti funkcionise, u suprotnom internet ce ti postati sve samo ne uzivanje.
 
Poslednja izmena:
Hvala na ovako dobrom objašnjenju i savetu šta da radim. Pogubio sam se načisto. Saad ću morati po onoj poslovici "ko se mlekom opekao, taj i u jogurt duva".
 
Pozdrav drugari koristim dve godine fb sa imenom fluffy. Juce da se ulogujem dobijam obavestenje Confirm your identity ...ukucam opet fluffy, trazili sliku, pa broj neke kartice bla bla ja to preskocim. I sad samo stoji ne mogu da koristim nalog! Mole za strpljenje..dok ne odrade uvid u moja dokumenta??????? Zna li neko u cemu je stos???
 
Ne koristim facebook ali kratki google search otkriva da je u pitanju politika autentičnih (pravih) imena za privatnu upotrebu.

Ako želiš da ostaneš anoniman/anonimna verujem da ćeš morati da registruješ acc na neko uobičajeno ime i prezime sa našeg prostora. Sasvim je moguće da ni to neće moći dugo.

https://m.facebook.com/help/112146705538576?ref=topq&refid=6

What names are allowed on Facebook?

Facebook is a community where people use their authentic identities. We require people to provide the name they use in real life; that way, you always know who you're connecting with. This helps keep our community safe.

Please refrain from adding any of these to your name:

Symbols, numbers, unusual capitalization, repeating characters or punctuation.
Characters from multiple languages.
Titles of any kind (ex: professional, religious).
Words, phrases or nicknames in place of a middle name.
Offensive or suggestive words of any kind.
Other things to keep in mind:

The name you use should be your authentic identity; as your friends call you in real life and as our acceptable identification forms would show.
Nicknames can be used as a first or middle name if they're a variation of your authentic name (like Bob instead of Robert).
You can also list an additional name on your account (ex: maiden name, nickname, professional name).
Profiles are for individual use only. We offer Pages for professional personas, organizations and businesses.
Pretending to be anything or anyone isn't allowed.
If your authentic name isn’t listed on your account, please change your name. If you're unable to change it, learn more.
 
Hvala...sad mi nista drugo ne preostaje nego da cekam :/. Jer nemam mogucnost da menjam bilo sta!
 
Da li na fejsu moze da se podesi neka opcija, da kada kometarisem nešto na nekoj grupi ili objavi, da se to ne prikazuje mojim prijateljima?

Posto vidim da se meni prikazije sve sto prijatelji komentarisu, malo mi je to bezveze...

Mislim da nema potrebe da se mojoj babi prikazuje moj komentar na nekoj grupi za automobile ili slicno ..
 
Nazad
Vrh Dno