Šta je novo?

Cooler Master Seidon 120, Alpenfohn Brocken ili Cooler Master 212 EVO

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Vlasnik sam AMD FX 6350, kao što znamo Vishera jezgro je hladno. Evo krenule su nešto više temperature za ovo doba godine, a ja sa mojim fabričkim box kulerom imam temperaturu od 15C u stanju mirovanja, do nekih 50C u najvećem opterećenju. Naime, nervira me njegov zvuk, obrtaji su dosta veći u toplijem periodu, tako da sam hteo da ga zamenim za neku malu jaču stvar.
Cooler Master Seidon 120XL je vodeno hlađenje, ne nekog kvaliteta, ali čujem da su ljudi zadovoljni, cena mu je 4900 dinara.
Alpenfohn Brocken, opznata Nemačka firma koja pravi dosta kvalitetne kulere, na žalost nema ih na našem tržišu, ali gledano po Evropsim forumima oni ovaj hladnjak smatraju jako dobrim, tako da imam šansu i njega da kupim za oko 3900 dinara.
Cooler Master 212 EVO, je takođe jedan dobar hladnjak, dosta hvaljen kod nas, sa cenom od oko 3500 dinara.
Dakle moje pitanje je, Šta uzeti?
P.S. Meni nije toliko bitno hlađenje (temperatura), na kućištu imam 5 ventova, 1x230mm, 4x120mm, tako da i sa box kulerom sam prezadovoljan, samo je dosta bučan ponekad, hoću da smanjim nivo buke na prvom mestu, a uz to malo i temperaturu. Ja bih uzeo Alpehfohn, dobar je, savršeno bi se vizuelno sklapao u moj komp, ali hoću da čujem i vaše mišljenje.
 
moze taj brocken i jeftinije da se nadje.kod burazera je dvojka koju sam platio 2k dinara,ali nije imala vent.odlican kuler.seidona samo ako nadjes do 2,5k dinara na oglasima,i to samo zbog estetike.
 
Da ne otvaram novu temu...
Od pre neki dan sam umesto G3258 AE, ubacio i7-4790K, pa bih sa sadašnjeg Cosmo Cool LC-CC-120 išao na vodeno... (furuna kad se malo OC...)
...
Cooler Master Seidon 120XL je vodeno hlađenje, ne nekog kvaliteta, ali čujem da su ljudi zadovoljni, cena mu je 4900 dinara.
Ne znam gde kod nas Seidon 120XL ima za ove pare?!?
@umart
S obzirom da ti imaš 4770 i Seidon 120V, da li bi preporučio ovu kombinaciju? Vidim u gornjem komentaru da, iako ga poseduješ, nisi nešto oduševljen... A i za tvoju preporuku d0 2.5K dinara na oglasima, mislim da se to ne može naći (ili ja ne znam da gledam)... ;)
 
pa normalno je da nece svaki dan da iskoci,ne ceka dobra ponuda vas,cekate vi nju. :) nisam odusevljen ako uzmemo cifru novog,svasta tu ima bolje za te pare,a kad se nadje jeftino moze lepo da radi,i lepo izgleda.ipak ne bih stedeo kad je u pitanju cedjenje haskija,tu treba top klasa dakle od ereboss-a pa nadalje ili da ga skalpirate.ganjajte h100 i sl na oglasima ko nece da se druzi sa hladnim oruzjem.
 
120mm CLC se ne isplati ni malo. Neces videti manje vise nikakav boljitak u odnosu na taj LC-120, a dobices buke samo tako.
 
na 7v pumpa je necujna na seidonima.
 
Ok, ali u isto vreme smanjujes GPM, sto dovodi do jos slabijeg hladjenja.
CLC pumpe su ionako jako slabe, izuzetak novi neptoni, gde su pristojne sasvim.

Da ne pricamo o CLC radijatorima sa gustim alu resetkama gde treba veci staticki pritisak (samim time bucniji vent na vise obrtaja) da bi se izgurao vazduh kroz radijator.
 
par stepeni kod mene,i dalje nisam video 70c ni u testovima,a ocekivao sam sa porastom temperatura napolju.jedan vent i to izduv.tek gtaV ponekad rampuje sve malo jace (i pumpu i vent) da bih primetio.ali,fakat da nije to za ozbiljan klok,ni u push/pull-u sa ozbiljnim ventovima na maksu nije mogao da ohladi 8350 na 1,475v,sa 1,45v se jos nekako i borio.ovako,ako se nadje jeftino,za lagan OC ili zakljucane procove radi to lepo i lepo izgleda.kao sto rekoh za 4790k ide od ereboss-a pa nadalje ako nismo skloni klanju.
 
Svaki aftermarket cooler preko 2k dinara ce ohladiti stock procesor laganica.
Naravno, seidon ako se nadje polovan za male pare super, ali ako vec ima LC 120-ku nema poente da daje pare na tog seidona jer nece dobiti nista.
Osim vise buke i vece sanse da mu nesto odapne.

Povrsina radijatora > broj ventilatora uvek, zato 120mm resenja nisu ni za kakav overclock, osim recimo G3258 kog mozes da ohladis lepezom.
 
pa ako neko 'oce baci zbog estetike jednu crvenu nije strasno,dobar frizer je 400 dinara. :)
 
Hvala ljudi na diskusiji, pomaže, a ne boli... ;)
Da zaključimo: Ne isplati mi se da sa sadašnjeg LC-CC-120 koji mi je super odrađivao posao na G3258 prelazim na CM Seidon 120V, jer neću dobiti skoro ništa!?
Za i7-4790K mi treba neko moćnije vodeno hlađenje?
 
U principu ispod 100 eura uvek ces vise dobiti od vazduha za ulozeno. Nepton 280L je prvi CLC koji zapravo performansama prevazilazi air coolere.
CLC-ovi su "voda loseg kvaliteta" sa jeftinim komponentama. Postoje dve vrste CLC-ova, oni koji su crkli i oni koji ce tek crci :d

Custom loop je prava voda koja kosta dosta vise, ali i daje dosta vise.

CLC-ovi koji se isplate su : nepton 240m/280L, corsair resenja od 280mm ako ti ne smeta zvuk omanjeg mlaznog aviona pored sebe.
Za 70eur mozes da kupis air cooler koji parira svim tim CLC-ovima, uz znatno vecu tisinu, duzu garanciju i ne moze da se pokvari.(osim ventilatora)
 
ovo gore ti je perspektiva nekog ko je paranoican u vezi CLC-a,e sad treba da cujes i perspektivu nekog ko je paranoican u vezi "kilo metala da mi visi sa ploce" da bi video celu sliku. :)
 
Uopste nisam paranoican sto se tice CLC-ova, vec realan za odnos ulozeno dobijeno. Alu high fpi radijatori koje stavljaju na CLC-ove su kriminalno losi za odnos buka/hladjenje. Lose pumpe najcesce, sa izuzetkom neptona.
Ako buka i pare nisu faktor, CLC-ovi su super.

Uzimam swiftech h240-x na jesen, sto je AIO voda, ali open loop. Toliko o paranoji.
 
Da ne otvaram novu temu...
Od pre neki dan sam umesto G3258 AE, ubacio i7-4790K, pa bih sa sadašnjeg Cosmo Cool LC-CC-120 išao na vodeno... (furuna kad se malo OC...)

Ne znam gde kod nas Seidon 120XL ima za ove pare?!?
@umart
S obzirom da ti imaš 4770 i Seidon 120V, da li bi preporučio ovu kombinaciju? Vidim u gornjem komentaru da, iako ga poseduješ, nisi nešto oduševljen... A i za tvoju preporuku d0 2.5K dinara na oglasima, mislim da se to ne može naći (ili ja ne znam da gledam)... ;)
Ima, samo moraš bolje da gledaš. Njegova nabavna cena je oko 30€ ;)
 
Znači generano gledano, Seidon 120V V2, kako bi ležao na FX6350? Koliko bi bio bolji od ovog standardnog BOX kulera koji mi ne prebacuje 50C sem što nekad ume da poleti?
 
za neki ne previse ekstreman klok verovatno bi bio zadovoljan.ali samo i iskljucivo ako mozes jeftino da ga dobavis do 3k dinara maksimalno.vec za 4k mogu da se nadju daleko ozbiljniji kuleri.
 
Sve sto stavis ce da pravi nebo i zemlja razliku u odnosu na stock cooler :)
 
@umart
Koji su to ozbiljniji kuleri od 4k i da li su tihi?

@Erik011
Koji to air cooler od 70€ moze da parira svim CLC i kakav je po pitanju buke?
 
Za Seidona 120V V2, šanse nema ispod 4000 da se nađe. Ja to još nisam video.
 
Tesko, seidon v2 je nov, obicni seidoni ce ici ispod te cifre.

@nemanja123: Phanteks TC-PE14, Noctua NH-D15/D14, Cryorig R1 Ultimate, Thermalright Silver Arrow Extreme.
Imas dosta poredjenja u vodicu iz mog potpisa, pa mozes da vidis razlike u buci i temperaturama.
 
spomenuta noctua je na forumu skoro bila za te pare.
 
Hvala obojici :)

@Erik011
Svaka cast na jos jednom odlicnom vodicu :)
Ne znam kako mi je promako...
 
Da promakla ti je D15-ica cini mi se, doduse sa jednim ventom, ali za mizerne pare. Meni je doslo da je kupim kolko je bila jeftina.
Hvala Nemanja :)
 
Ja imam Seidon 120v na FX 8350 i odlično ga hladi.
Dodao sam još jedan ventilator u sendvič i nema nikakvih problema.
 
Nazad
Vrh Dno