Šta je novo?

Preporuka za active noise cancellation slusalice

Djordje1979

Slavan
Učlanjen(a)
11.06.2005
Poruke
616
Poena
330
Moze li neko da preporuci neke ANC(active noise cancellation) slusalice. Sve sto ocekujem od njih je tisina. Znaci nije mi bitan kvalitet zvuka koji reprodukuju, samo koliko tisine mogu da isporuce:)
I koliko je to uopste efikasno u bucnim kancelarijskim uslovima?

Poz
 
Ja imam iskustva sa nekim Bose slusalicama, davno je to bilo pa se ne secam modela. Nivo prigusenja zavisi od frekvencije zvuka. Nisko frekventni opseg (sum napajanja racunara, klima uredjaj, avionskih motora i sl.) je bio vise prigusen od zvuka ljudskog glasa.
Ove nisu pruzale potpunu tisinu, ali je stvarno bilo mnogo tise. Neverovatno je koliko pozadinske buke postoji u danasnjem okruzenju a koje nismo ni svesni.
Cena Bose NC je oko 200$ pa na gore.
Pozdrav
 
Meni bi trebalo da posluzi u kanc uslovima. Situacija je sarena, neko prica na telefon, neko pustio youtube, neko prica viceve, neko se smeje, neko ulazi izlazi, ne cujem sam sebe od te buke...Bar pola od toga da ponisti i bio bih zadovoljan...
A ovaj komentar da one same prave sum na nekom nivou nisam bas razumeo.
 
Aktivne noise cancellation rade tako što mikrofon određuje koje je frekvencije okolna buka, i onda generiše suprotnu, kako bi neutralisao. To unosi izvesnu distorziju, šum...
Pogledaj na internetu o tome.
 
dram treking sluske su poprilicno povoljna varijanta,slusalice dizajnirane za sto vecu izolaciju a opet ne toliko skupe kao profi resenja.sto je najbitnije ima ih po shopovima kod nas i moze da se ode licno i proba.licno sam imao posla sa vic firth i alesis modelom,vic firth je u svim segmentima bolji ali i skuplji.alesis je vise regularan par slusalica sa zategnutom konstrukcijom,pravljene za elektronac pa se nije islo predaleko.vic firth je u fullu dram treking sprava i radi posao kako treba.isprobaj,pa ako ne bude dovoljno moraces da se opruzis za profi resenje.
 
Meni bi trebalo da posluzi u kanc uslovima. Situacija je sarena, neko prica na telefon, neko pustio youtube, neko prica viceve, neko se smeje, neko ulazi izlazi, ne cujem sam sebe od te buke...Bar pola od toga da ponisti i bio bih zadovoljan...
A ovaj komentar da one same prave sum na nekom nivou nisam bas razumeo.
Kažu da ove dobro izoluju zvuk, a nisu skupe:

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=en&scy=de&ctn=SHP2600/00
 
Ja imam Bose Quiet Comfort 15. Koristim ih samo za avion. Koštaju dosta, ali vrede svaki dinar, jer mi se dešavalo da sastavim dva 10+ sati leta za redom.

Ali, one ne izoluju govor, lupanje, visoke frekvencije, samo konstantne šumove i white noise.

To možeš da pokrijes muzikom, ne znam za drugo rešenje. Utešno je što ne moraš da odvrneš muziku previše glasno.
 
u svim prodavnajama muzicke opreme,kreni od najvecih: mitr*s music,mar*c muzicki servis,s*y music,music med*a centar,artist syst*ems...koliko se secam alesis je u arti*t-u a vic firth ima kod mar*ca.kontam da i ostali ili imaju isto ili neku alternativu.
 
Nazad
Vrh Dno