Šta je novo?

XBMC - šta, gde, kako?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,956
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav drugari!

Imam Mac mini i Apple IR Remote tako da sa hardverske strane sve super funkcioniše. Međutim, interfejs mi ni malo ne odgovara. Pokušavao sam na sve načine da izvršim promene, nekoliko skinova sam probao ali mi je najveći problem to što bih ja voleo da kada uključim XBMC (Kodi) da izgleda ovako (kao Popcorn-Time):

screen-shot-2015-05-08-a.png


screen-shot-2015-05-08-a.png


screen-shot-2015-05-08-a.png


Da li je moguće ovako nešto izvesti u XBMC-u? Želim da kada uđem preko daljinca u program da se prikaže Artwork kao gore na slici i da krene film/serija/muzika/slike bez 1500 traženja po nekim folderima. Sadašnja metoda je nekako zastarela tako da moram čim uđem da odem na Videos, pa tada kreće nazad, nazad, folderi, filmovi, pa folder gde se nalazi film, pa klik na mkv film. Bespotrebno zamaranje. Video sam i da postoji nešto ovako ali opet to nije to:

movies.jpg


Ovako nije pregledno.

Ne odustaje mi se zato što imam Mac mini, Apple bežičnu tastaturu, Apple Trackpad kao i Apple IR Remote i kada sve to fino funkcioniše uz OS X Yosemite nekako ne želim da mi Apple daljinac stoji sa strane.
 
Jesi probao u setovanjima za skin da namestis da po otvaranju ide na stranu filmovi i da ovakav prikaz bude zadrzan, mislim da moze, tako sam drzao kod mene jedno vreme.
 
Možda može i to da se namesti ali generalno mi se ne sviđa kako je napravljen program tj. kako su postavljani skinovi, podešavanja itd. Idem da jurim neku Apple temu pa javljam sutra šta sam uradio....
 
Probaj pa javi, prilicno je fleksibilan xbmc po tom pitanju.
 
Da pitam ovdje, instalirao sam Kodi na laptop, podesio addone i našao ono što želim da gledam, međutim mnogi kanali mi štekaju, pogotovo ovi popularniji tipa HBO, Sky Sport... Brzina neta mi je 40 Mb/s pa sumnjam da je do toga, uradio sam i ono podešavanje "Zero cache..." ali opet isto. Jel moguće da je ovo stalno ovako sa poznatim tv kanalima? Planirao sam da uzmem RPi 2 samo zbog Kodi-a ali sad kontam da bi mi u tu svrhu bio neupotrebljiv zbog ovog gore problema, eventualno bi mogao filmove gledati ali nije mi ni ovako problem da ga skinen na laptop pa prebacim na USB stick i ubodem u plazmu.
Neki savjet?
 
Nazad
Vrh Dno