Šta je novo?

Pomoć sa pretpojačalom za gramofon/zvučnicima/stubom?

Skyfall

Cenjen
Učlanjen(a)
25.06.2012
Poruke
708
Poena
180
Pozdrav ljudi, treba mi pomoć.

Imam neki matori Telefunkenov gramofon, model je TS 860. Gramofon je u perfektnom stanju. Međutim imao je neki specifični izlaz koji je bio samo za Telefunkenove uređaje.

Taj problem je rešen kod majstora koji je taj završetak odsekao i nakalemio dva muška činča za zvučnike (ne razumem se u terminologiju, mada mislim da znate na šta mislim...). Problem je nastao kada sam gramofon nakačio na stub, takođe neki vintage Simensov, muzika se čula, ali je bila toliko slaba čak i kada je bilo do kraja odvrnuto! Shvatili smo da nam treba pretpojačalo... Međutim, taj Simens stub je u suštini i previše mator, tako da sam razmišljao u sledećem pravcu...

Da li je moguće nešto ovako:

1) Uzeti samo pretpojačalo i neke zvučnike? Da li je to uopšte moguće? Da se gramofon kroz pretpojačalo sprovede do zvučnika i da samo tako radi?
2) Da uzmem neki stub sa ugrađenim pretpojačalom? Ako da, koji?

Budžet je da kažemo oko 150-200e, soba je relativno mala, a muzika neki stari rok, folk (mislim na Dylana, ne na domaći folk :D)...

Šta predlažete? Šta je najbolje uraditi? Najbolje bi bilo kada bi mi predložili koje konkretno marke i modele da gledam pošto stvarno nemam pojma šta da uradim. Hvala unapred svakome ko izdvoji vremena i gurne me u pravom smeru :)
 
Може претпојачало и активни звучници, може интегрисано појачало и пасивни звучници, како ти воља. Само пази да оба имају Phono MM улаз (пошто не верујем да је у питању MC) и не би требало да буде проблема. Квалитет је из друге приче.
 
Ту већ не могу да помогнем, не пратим ово деценијама па не знам шта се нуди. Моје појачало и даље ради па не пратим те понуде више.
 
Nazad
Vrh Dno