Šta je novo?

Nemacka i madjarski pasos/drzavljanstvo (zivot i rad u Nemackoj sa EU pasosem)

Ne vidim nikakav razlog zasto ne bi...
Sad rece zena da vaze i dalje,cita po fejsu nase madjare kako se raspituju i donose jos uvek ista dokumenta koja se prihvataju bez problema
 
A sta znaci to internacionalno, da li to znaci da cu dobiti na nemackom dokumenta ili sta?
 
Kako ste rešili pitanje interneta i mobilnog provajdera u Nemačkoj?
 
Kako mislis kako smo resili? Ne razumem pitanje...
 
Internet: koje imate provajdere (kao u Srbiji SBB, Telekom, Exe, Orion...), brzine, cene flat paketa?

Mobilni: koje imate operatere (kao u Srbiji Vip, Telenor, Telekom), koliko mesečno potrošite na pozive, čija je usluga bolja...?
 
Informisali se kao sto ces i ti: google :)

Net provajdera imas par glavnih i vise manjih,u sustini su cene svugde iste par evra +/- razlike.
Tipa 100mbps je oko 20e sa fix telefonom (kablovski),lako je proveriti na netu... Ja placam 20e ali 200mbps jer htedoh kao otici od Vodafona pa mi dali duplu brzinu za iste pare samo da ostanem.... bogme grebu za korisnike...

Mobilni imas 4 glavna i bukvalno mali milion sub,gde su svi povoljniji od glavnih,tipa svaki megamarket ima "svoju" mrezu.
Npr proverio na netu i izabrao Aldi,kupis karticu sa kredom koja je oko 10e i dopunjujes,vrlo jednostavna procedura...
Aldi (kao i svi) nudi svoje prepaid pakete,gde ja koristim 300 minuta/sms van mreze,neograniceno u mrezi i 1 GB neta i to je 8e za 30 dana,imas app gde sve vidis... extra jednostavno. Oni koriste e-plus/O2 mrezu.Cela familija koristi isto i pricamo free neograniceno... Ono gde sam se bas prijatno iznenadio da mi je trebala LTE kartica,narucio preko neta i stigla postom za 1 dan i to free... mislim,supermarket provajder :)
Interesantno je da su mob jeftiniji od fiksnih,tipa bio u Cro letos i odatle zvao Srb sa mobilnog,13c/min... smesno...
Nude i jako povoljne EU pakete za net itd itd... nasi glavni im nisu ni do clanaka...

Ali kao sto rekoh,sve to lako nadjes na netu,lako se i snaci jer stranaca ima mnogo i vecina u poslovnicama prica engleski.
Prvi net ugovor sam napravio bez reci nemackog...
 
Hvala :wave:
 
Da dopunim, imas i Telekom.de, T-mobile, Vodafone, O2... Gde naravno imas i ponudu telefona uz ugovor.
Za internet provajdere, imas takodje velik izbor, ovi gore navedeni i Kabel bw ima ih jos...
Sad sve zavisi sta hoćes i imas da biraš sta ti je po volji... To jest koliko bi platio mesečno za odredjenu tarifu...
Inace ja sam kod telekom.de i T-mobile u kompletu, i zadovoljan...
T-mobile je najbolje pokrivena mreža, cisto da znas...

Huawei Mediapad M2 10.1 LTE
 
Poslednja izmena:
Hvala i tebi ;)
 
Bas tako, nikako! :)
Imao sam loša iskustva sa aplikacijom popcorn, pa još kaznu platio :)

Huawei Mate 9
 
I ja sa nekom drugom. Nisam znao da vuče torrent. Za te dve sekunde oko 500€

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ja sam dobio bio kaznu jednu od 800e i jednu od 300e, ali predao advokatu i platio dva puta po 160e, takodje nisam znao da vuče sa torenta, i od tad se više ne zezam sa tim... :)
Ja sam se bar nagledao filmova tada, ali dobio kaznu samo za tri filma, sreća moja :)

Huawei Mate 9
 
Ja sam dobio bio kaznu jednu od 800e i jednu od 300e, ali predao advokatu i platio dva puta po 160e, takodje nisam znao da vuče sa torenta, i od tad se više ne zezam sa tim... :)
Ja sam se bar nagledao filmova tada, ali dobio kaznu samo za tri filma, sreća moja :)

Huawei Mate 9

Advokat nije naplatio svoje usluge? :)
Ako nije, molim za neki kontakt sa doticnim... :D
 
Poslednja izmena:
Dobio dva računara po 160e...to su njegove usluge :)
Platio advokata, a kaznu nista.

Huawei P9 Plus
 
U DE samo usenet sa SSL, kum je tamo i torrente ne sme ni da pipne.
 
Dok sam bio kod Kabel BW provajdera, dosta filmova sam skidao, i nikad ništa bilo nije.
E posle kad sam prešao kod Telekom.de, dobih kaznu jer sam gledao filmove preko popcorn,i od tada sam batalio sve.
Ako mi bas film novi privuče pažnju, iznajmim ga na 48h, preko opcije sa telekom.de resivera, i ide sve na mesečni račun.

Huawei Mate 9
 
A šta je sa recimo VPN-om? Sakrivanjem IP adrese itd? To ne funkcioniše?
 
Jedno pitanje izvan zapocete diskusije.Interesuje me da li bi mi ocarinili graficku karticu koja kosta 200€,kupljena u prodavnici.Drug je trenutno u Dizeldorfu pa sam mislio da mi kupi jednu karticu,interesuje da li bi je ocarinili,putuje avionom?
 
Lutrija. Moz' da je ocarine a i ne moraju.

Al' bolje pazi sta pises, moze drug clan sa foruma da te ispsuje sto se bavis ilegalnim uvozom tehnicke robe.
 
A jeste eto fala ti, sto kazu svaka ti je na mestu, taman si nam ti trebao da nam objasnis definiciju gastarbajtera.

Aj sad prestani da prdis vise o tome. I aj mi objasni ako 30 godina gledam engleske filmove sa titlom, koju ja opciju preko grane imam da gledam isto to osim na torentima? Ne radi se tu o pirateriji vec o navikama. I naravno da cu uraditi ono sto je meni lakse i lepse (engleski>nemacki), najbolji primer za to su igrice. Voleo bih da sve imam na diskovima, ali kad sam dosao ovde, svi diskovi su sa iskljucivo nemackim, bez mogucnosti prebacivanja jezika same igre. Da tu ne postoje alternative (steam, g2a..), verovatno bih kupovao igrice u Srbiji.

Netflix + Amazon Prime Video + HBO OD. Pokriju gotovo sve što ti treba legalno. Naravno ako ti nisu problem engleski titlovi :)
 
Poslednja izmena:
Maxdome.de, ili nemačka sinhronizacija ili original engleski.

Huawei Mate 9
 
Netflix + Amazon Prime Video + HBO OD. Pokriju gotovo sve što ti treba legalno. Naravno ako ti nisu problem engleski titlovi :)

Naravno. Probao netflix, odustao. Amazon prime imam zbog drugih stvari, pa i tu ponekad odgledam nesto al nisu bas najazurniji tako da mi je i to meh. Al' ja svakako nisam u Nemackoj i nemam problema sa torentima :d
 
Da rascistimo,posto je zakon vrlo jasan:

Download i strimovanje bilo cega gde nije naglaseno da je to ilegalno (onda ne bi ni bilo download opcije jelte) je total legano u Nemackoj.
Upload/share/seed/upstream sadrzaja koji su zasticeni autorskim pravima je ilegalno,normalno...
Ako skidas torrent koji je neko xy postavio a ne seedujes nista,ti ne krsis zakon,jer ga nisi ti postavio.

99% pisama koje zahtevaju naplatu/kaznu su fejk. Kada ti se provajder pismeno obrati a ne neka xy advokatska kancelarija onda imas problem i to je tih 1%.
Ostalih 99% su sniferi koji love korisnike koji posecuju popularne torent sajtove.
Da bi neko dokazao da si ti stvarno kriv,treba da dokaze tvoju MAC adresu,jer je npr kod Vodafone popularan HotSpot servis (imam ga i ja) gde bilo koji clan istog u bilo kom mestu u Nemackoj gde navata HS signal ima free net... kako dokazati da nisam ja ako je neko torentovao preko HS,jer ima nacina? Jedino MAC i samo se to prihvata na sudu.

Uglavnom se salje 1 pismo i ide se na zasrtasivanje,retko 2 a extremno retko 3,zadnje,kao poslednja opomena pred sud.
U tom slucaju predas advokatu koji se poziva na privatnost (ove godine jos stroziji zakon po tom pitanju) tj odkud nekoj xy kancelariji podaci gde ti svrljas netom i sta radis sa istim itd itd... kao sto je i Bogi odradio... u slucaju kada si 100% siguran da nista nisi zgresio,opalis kontra tuzbu njima i provajderu i onda postaje veselo za njih...

Ovo su reci pravnika sa kojim sam par sati razgovarao na tu temu...
 
Da bi neko dokazao da si ti stvarno kriv,treba da dokaze tvoju MAC adresu,jer je npr kod Vodafone popularan HotSpot servis (imam ga i ja) gde bilo koji clan istog u bilo kom mestu u Nemackoj gde navata HS signal ima free net... kako dokazati da nisam ja ako je neko torentovao preko HS,jer ima nacina? Jedino MAC i samo se to prihvata na sudu.

Sud koji prihvata MAC adresu kao dokaz bilo cega je neozbiljan sud. Jer se MAC adresa lako menja. Da je drugacije lako bi Dzifors, Kutija i ekipa trajno uklonili stalno banovane koji se uvek vracaju. Ali nema poente jer se uz malo cimanja zaobilazi ban.

https://en.wikipedia.org/wiki/MAC_spoofing

Mozes ti da probas kreirati neki unque kod na osnovu kombinacije sifara koje sluze za identifikaciju raznih uredjaja i tako pratiti korisnika ali dzabe kada se sve moze promeniti. Naravno, potrebno je znanje da bi se sakrili tragovi.

Edit: Totalno ocekujem odgovor (ako ga bude) u stilu: sta ti neozbiljan sud, nista ne znas gubitnice napaceni, ovo je Njemacka bre, ovde sve radi po ps-u, vi to necete skontati za tisucu vjekova :d

Edit2: Genijalni pravnici su ovaj problem resili tako sto ukoliko dokazu spoofing odma te smatraju krivcem, osim ako nisi Apple. Sila Boga ne moli, ko ima para ima nacina itd.
 
Poslednja izmena:
G@W,
Kog tvog uređaja odnosno čiju MAC adresu može da vidi tvoj ISP?
 
Nazad
Vrh Dno