Šta je novo?

Slanje paketa u inostransvo nasom postom, iskustva ?

Paket za inostranstvo može da se pošalje iz bilo koje pošte u Srbiji.
Dobijaju se 4 papira u kojima se popunjavaju informacije tipa ko šalje, kome se šalje, šta se šalje i vrednost pošiljke. Sve to prolazi carinu, a carinici imaju pravo da vrate paket ako misle da je velika vrednost pošiljke ili ako nešto nije u redu.
Ja sam konkretno poslao, u Ukrajinu, korišćeni Xiaomi mobilni, koji je sestra zaboravila u Beogradu, a u telefonu su joj neke važne stvari. Sve to sam platio 1700 rsd. Naravno, uz to ide broj pošiljke, sa kojim može da se prati pošiljka, na sajtu pošte, dok je u Srbiji, a za dalje službenica nije znala da mi da odgovor[emoji24]
U suštini to je to!
Hvala i pozdrav

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Paket za inostranstvo može da se pošalje iz bilo koje pošte u Srbiji.
Dobijaju se 4 papira u kojima se popunjavaju informacije tipa ko šalje, kome se šalje, šta se šalje i vrednost pošiljke. Sve to prolazi carinu, a carinici imaju pravo da vrate paket ako misle da je velika vrednost pošiljke ili ako nešto nije u redu.
Ja sam konkretno poslao, u Ukrajinu, korišćeni Xiaomi mobilni, koji je sestra zaboravila u Beogradu, a u telefonu su joj neke važne stvari. Sve to sam platio 1700 rsd. Naravno, uz to ide broj pošiljke, sa kojim može da se prati pošiljka, na sajtu pošte, dok je u Srbiji, a za dalje službenica nije znala da mi da odgovor[emoji24]
U suštini to je to!
Hvala i pozdrav

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Koju si očiju birao u pošti?
Kada je trebalo da pošaljem papire za Nemačku bilo je mnogo skuplje od ovoga što si ti platio.
 
Crklo mi je napajanje.i proizvodjac prihvata garanciju ali trazi da mu posaljem u nemacku...kako vidim to bi me kostalo oko 5000 din slanje preko nase poste.da li je moguce da bude jeftinije jer sa tim cenama ne znam dal mi se isplati uopste da saljem...

Zna li neko.da li bi iz hrvatske ili madjarske bilo drasticno jeftinije?
 
hvala. za paket 5 kg iz hrvatske je 110 kuna tj oko 1700 din

a kod nas sam proverio sada opet i 4300 je okvirno.


sad ispade premala razlika za drndanje sa hrvatskom jer nemam tamo nikog
 
Koju si očiju birao u pošti?
Kada je trebalo da pošaljem papire za Nemačku bilo je mnogo skuplje od ovoga što si ti platio.
Ima poklon, vraćanje robe, još nešto i na kraju opcija ostalo. Ja sam izabrao ostalo, jer sam poslao sestri telefon koji je zaboravila.
500 o nešto grama iznosi 1680 1700 rsd.


Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
hvala. za paket 5 kg iz hrvatske je 110 kuna tj oko 1700 din

a kod nas sam proverio sada opet i 4300 je okvirno.


sad ispade premala razlika za drndanje sa hrvatskom jer nemam tamo nikog
Ovaj računar na sajtu pošte ne radi dobro. Ne pokazuje tačnu vrednost. Meni je pokazao 4800 da bi u pošti platio 1700

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Sve zavisi šta oznacite u kalkulatoru. Post export 2380 dinara, paket 4300, EMS 4200 što nema smisla.
dd378a879ed16ad5c775549c4930c1f7.jpg

Najbolje je otići u poštu i tamo direktno proveriti.
 
Poslednja izmena:
Zdravo, da li neko zna da li je moguće poslati parfem poštom u SAD? Znam da treba da se preda otvoren paket pa opcija da ga nekako sakrijem ne dolazi u obzir
 
treba da posaljem glanc nov zapecacen telefon u kutiji za rusiju, hoce li radnik u posti pokusati da otvara fabricku kutiju? to ne bih dozvolio, nema logike, to je isto kao da uzme srafciger da otvori telefon, sta mogu da ocekujem? prosli put me je guska na salteru propisno iznervirala, sve je raskupusala paket...

spoljna kutija mi je duplo veca od kutije telefona, ima li neki trik cime mogu da napunim kutiju da bude kompaktna i da telefon ne lupa unutra? od zguzvanih novina otpada farba, ima li neko bolje resenje?
 
treba da posaljem glanc nov zapecacen telefon u kutiji za rusiju, hoce li radnik u posti pokusati da otvara fabricku kutiju? to ne bih dozvolio, nema logike, to je isto kao da uzme srafciger da otvori telefon, sta mogu da ocekujem? prosli put me je guska na salteru propisno iznervirala, sve je raskupusala paket...
Mislim da ovo ne možeš da preskočiš. Ako ona to ne uradi, može carina da raskupusa.
 
Zavisi od poste negde pokazes otvoren paket, negde ni to ne traze
 
Слао сам неки пакет за САД (конкретно, за Лос Анђелес).
После више од месец дана је пакет коначно у Њујорку.
(Мислио сам да из Европе, одакле већ иде даље, иде директно за LA:unsure:)

Зна ли неко, ако је скоро слао, за колико би сада требало да стигне одатле до Лос Анђелеса, тј. колико је чекање на њиховој царини итд? RR пошиљка.

ppbB272.png
 
Важи. За сада је све исто.

jyat4eT.png
 
Pozdrav ekipo.
Onaj novcic iz 16. veka, kojeg sam spominjao, je uredno stigao i urucen coveku u Litvaniji. Nisam uzimao nikakvu potvrdu iz Zavoda za zastitu spomenika. Nije zaplenjen niti ocarinjen, poslat je u pismu kao preporucena posiljka.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Izvinjavam se sto pitam ovo posle toooliko godina, ali sada sam ja u toj situaciji :D ako bih zelela da posaljem novcic koji je od metala, ili zlata, nekome u USA npr da li moram da navedem vrednost, ili mogu reci da je poklon, i da zarolam/sakrijem u koverat ili nesto trece? sta mi je ciniti a da ne moram da dam vise para nego sto posiljka vredi. Sad citam, stvarno pise da je zabranjeno slanje metalnog novca.
 
Iz irske saljem svuda po svetu stare rimske novcice i ostale stvari, nikakvih problema. Drugar mi je poslao paket od 2kg iz Srbije za Irsku sa raznim novcicima i sl, nikakav proble, jedino sto njemu snajka radi u spediciji.
 
Iz irske saljem svuda po svetu stare rimske novcice i ostale stvari, nikakvih problema. Drugar mi je poslao paket od 2kg iz Srbije za Irsku sa raznim novcicima i sl, nikakav proble, jedino sto njemu snajka radi u spediciji.
Hvala na odg! Onda kapiram da se zabrana za slanje metalnog novca vazi za vazeci legitimni mentalni novac, a ne stare ili umetnicke kovanice 🙄
 
Nazad
Vrh Dno