Šta je novo?

Procesor na 100% all the time

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,361
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
Primetim ja da posle instaliranja Mortal Kombat X i Life is Strange komp nesto cudno, tj usporeno radi, odem ja na task manager kad imam i sta da vidim:

mater.png

Da li neko ima ideju zbog cega se ovo desava? Pokusao sam da restartujem pc 2x i cim pokrenem chrome ili bilo koji drugi program, CPU usage skace na 100%...

Evo i procesa:

task.png

Ispravka, ne moram nista da pokrenem, evo sad odma skace na 100% posle restarta, a ne vidim da se pali neki program koji ga opterecuje, odnosno, koji se nije palio i ranije.
 
Poslednja izmena:
Ocisti sa hijackthis kompijuter , postoje malweri koji opterecuju procesor , neki si instalirao!
 
Imas bar 5 puta svchost exe, iz iskustva slaba pomoc od trazenja gasenja imas virus koji je verovatno iz cracka, jedino sto pomaze reinstalacija sistema, srecno.
 
Nema to nikakve veze, što ima više komada svchost.exe, već što jedan nema deskripciju i zauzima CPU.
 
@Darkodar Probacu sa tim.

@dovlagenja Te svchost-ove sam imao od pocetka instalacije sitema. Rekose mi negde da skinem w7 MAFIA i ja taj skinuo :D (ako ne sme da se pise ovde koji je piratski sitem u pitanju, neka moderator obrise)
 
Naravno malwarebytes i npr kaspersky trial. Idi u safe mode i sve procesljaj. Ali je vazno da npr manuelno stikliras sta ces skenirati i neka skeniraji sve moguce stvari (u malwarebytes stikliraj). Naci ce to i obrisi sve sta nadje a potencijalno pravi problem.
 
Resio sam problem sa malwarebytes. Hvala svima na pomoci :)
 
Videces za koji dan da l si resio problem ;)
 
Naucen iz prethodnih iskustava kad ovako neki majner pravi problem jedino pomaze reinstalacija win-a ili rucno da gasis svchost u task manager-u...
 
Pa sta znam, za sada je sve ok. Procesor radi normalno; ne znam da li postoji jos nesto na sta bi trebao da obratim paznju?
 
Izgleda da ste bili u pravu... Nisam obracao paznju na procesor, ali sam primetio da mi se dosta duze sve ucitava i evo sad pogledam, opet procesor na 100%
Jel moze neko da mi baci na pm link proverenog 64bitnog windowsa 7 jer sam skinuo ovaj gore navedeni i mnogo je procesa imao od samog starta.
 
To "provereno" ne postoji, jer niko ne može da garantuje, šta je prčkano po ISO-u, a šta nije. Postoji samo ono što je izdao microsoft.

Dovoljan ti je ovaj: (hint)

SHA1: 6C9058389C1E2E5122B7C933275F963EDF1C07B9
 
da ne koristis uTorent slucajno? Imao sam slican problem miner zaraza je stigla uz njega
 
Jok, majner se lako briše.
 
Ako imas vremena reinstaliraj win. To ti sigurno pomaze...
 
Upravo to i planiram. Skinuo sam neki sa google drive-a, valjda ce biti ok.
Nego zanima me; posto imam jedan hard disk da li da pravim C i D particije gde bi C sluzila za windows, a D za storage i programe ili je to potpuno nebitno?
Do sada sam disk uvek delio na C i D mada dosta ljudi kaze da u danasnje vreme nema potrebe za time.
 
Podeli hard na dve particije obavezno.
 
Koliki ti je kapacitet harda? Ja sam za sistemsku particiju odvojio 150gb i nemam nikakvih problema sa kes memorijom.
 
Pa posto ave aplikacije stavljam na C tako i imam gomilu temp fajlova koje retko (jednom mesecno) brisem, sam pretrazivac zna da nagura nekoliko gb za mesec dana sto moze praviti problem.
 
Obožavam ovakve stvari, ali obožavam.

Hajde za promenu, uradi nešto kako treba, tj. proveri SHA1 uz pomoć Hashcheck-a.



Šta je sad to?

Druze napisao sam neki jer nisam siguran da li smem da pisem puno ime zbog toga sto, ako je piratski materijal, mogu da dobijem ban ili one poene, ne znam tacno kako funkcionise sve to.

MD5: c9f7ecb768acb82daacf5030e14b271e
SHA1: 36ae90defbad9d9539e649b193ae573b77a71c83
Ne mogu da uploadujem ss jer nece da mi otvori paint...

Inace 500gb je hard, ostavljam oko 100gb i dovoljno mi je to.
 
Poslednja izmena:
Odlično, skinuo si "najjaču" verziju.

Mada zaista, za njom nema potrebe, Home Premium je dovoljan. Samo napomena, ti možeš slobodno koristiti to što si skinuo.
 
Skinuo sam prvo na sta sam naisao, bitno mi je samo da radi kako treba.

Hvala svima koji su pomogli
 
Poslednja izmena:
Kao što sam napisao, to je izašlo iz microsoft-ove "fabrike", tako da je u redu. Nije iz neke vuko*ebine, nije budževina, w7 mafia i slično.
 
Idi na start i u search kucaj services, nadji windows update, desni klik-propertis i prvo ga stopiraj, pa ga disable-uj.
On tera procesor na 100% (svchoost.exe)cim upalis komp, a i zna u toku igre to da uradi pa ceo komp zabode tako.
Update-uj win rucno.
Meni zabode memoriju na 2giga (imam 2x1ddr2) pa mi zabode ceo komp.
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi precica (osim reinstaliranja sistema) bila u task menageru desni taster na svchost koj ima load i opcija go to service(s), zaustavis/zaustavljas servis(e) dok ne padne load preko computer/manage (desni taster)/services and aplications i obrises (properties iz manage pokazuje lokaciju). U safe modu bi trebalo da mogu bez ikakvog problema da se brisu, dok standardno u winu, cesto mozes da ides rename pa kad restartujes komp mozes da obrises. Tako sam bar ja resavao vise puta slicne probleme kod par ljudi kojima smeta sto im AV blokira FB i slicna malware gnezda a nisu hteli ultimativno resenje (recenica ispod) :D

Najbolja mogucnost resavanja svih problema je nakon instaliranja svih manjih programa bez kojih ne mozes sa svim podesavanjima je system image koji nece biti veci od 20gb. U zavisnosti od HDD/SSD, ceo proces zna da potraje i manje od 10min (ipak treba izvuci documents folder za koji bi radije da nije na sistemskoj particiji). Bar ja licno ne razumem zasto ljudi i dalje koriste C particiju za bilo sta drugo osim za instalirane programe
 
Nazad
Vrh Dno