Šta je novo?

DiRT Rally

[YOUTUBE]CJl1BREg5hE[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]ubYSysTialc[/YOUTUBE]
 
[YOUTUBE]5xw8DJY7aZQ[/YOUTUBE]
 
Ovo stvarno deluje odlicno. Mada nisam probao poslednje verzije igre za koje kazu da imaju bolju fiziku i da se isplati ''vadjenje volana iz kutije''.

Zanimljivo je to sto se skoro 10 godina ceka iole krstena, visokobudzetna rally igra a hajp/interesovanje za ovaj ocigledno odlican naslov su prilicno.. slabi. Nije ovo novi RBR ali mene u sustini zanima kvalitetna rally (arc-sim) igra u rangu cmr 2 ili jos bolje cmr4.
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao prve recimo 3 verzije i ono je bila uvreda za volan :D nije bilo nikakvog FF-a skoro, kao da lebdis po putu totalna smejurija.Sad ne znam kakva je situacija,jel probao neko onaj nesrecni WRC 5 :D
 
Posle sat vremena igranja... unistall (WRC5) ^
 
^^
Probao ja na nekom starijem kompu, nisam došao ni do prve krivine koliko je loše radilo iz nekog razloga.
 
WRC 5 nema AI... Šta god radio, pobedim sa pola sekunde razlike ili tako nešto u 95% slučajeva. Svima se dešava isto - igra jednostavno fiksira vreme u odnosu na ono što uradite. U prevodu, bukvalno ne vredi igrati.
 
Ufff dobar mada igram v0.7 :-D
Na ovoj masini kanti igram na medium pri 50 - 60fps full hd, hoce li dirt dobiti dx12 podrsku?? Zna li neko, grafika je dobra cak i na medium :-D
 
Poslednja izmena:
Mnogo dobra igra.Sto se tice zahtevnosti po mojoj nekoj proceni 3 puta je zahtevnija od Dirt 3.
 
Izasla full verzija ima je taman da probam, pre nego uzmem t300 :D
 
Rally je odlican.Ja sam napravio pauzu i to dobru poslednja verzija koju sam probao je bila v0.30 i onda pokrenem posle par meseci v0.90 odlican zaista neocekivano dobar.Ali mala napomena samo mi se sviđa na gravel podlozi FFB dosta bolji nego pre,ogroman napredak ali na betonu-asfaltu kako god nije dobar i to ne vozim, samo van dakle,to mi je sasvim dovoljno za sad.Probajte slobodno ko ima volan pogotovo,konacno nesto da valja koliko toliko a da se zove Dirt :D
 
Odlicno 0.90 ubacili Evo X omiljeni :-D
Vidim sad izasao reloaded final :-D
 
Nije losa arkadica, steta sto nema powrslidea kao u Dirt2 i muzika je trula. Nece biti tesko prestizati vremena na master tezini sto sam video iz prvog brzinca sa Burns-ovom Iprezom iz 2001. ;)
Meni sve izgleda fino u 2560x1440 na ips-u :) Na single Radeonu 7870 (resio sam se cf zarad veceg SSD-a:)) igra u pomenutoj rezoluciji sve na max sem nesto smanjenih senki 60fps.
Jeste da je AMD igra, ali svejedno dobra optimizacija!
 
Sta mislite koliko ce da bude ovaj Rally u fazonu? Mozda do 2018?! Da ne ocekujem nesto pre toga tipa dx12??
Jedina stvar koja kvari utisak je kao sto rece bear muzika, zaista u drt2,3 je bila dinamicnija, enegricnija ova je nekako dosadna.
Kobda im tesko bilo da ubace nekih 30ak numera amaterskih DJeva i tim putem naprave ujedno i reklamu za njih...sto da ne...

Meni na medium sve lepo radi mada mislim da zbog procesora ne moze da iscedi svu snagu 7770 koja moze sigurno na high-quality / full hd.
 
Poslednja izmena:
Kakva bre muzika o cemu pricate, dok vozis muzika?
 
Ne, misle na OST ''iz menija'' koji je u Dirt 2 bio klasicna komercijala i sarenis, u skladu sa tom Dirt2kenblokovskom bljuvotinom mada je sama muzika svakako bila kvalitetnija i manje kic od same igre:d

Dirt 3 vec ima ozbiljniji i kvalitetniji OST koji vise podseca na stare CMR naslove ali se i sama muzika zanrovski razlikuje od one koja je bila popularna pre 10-15 godina.

Dok stari CMR reliJi imaju dobro poznat OST koji se ne svidja svima naravno ali ako nista drugo bar podseca na ta stara dobra vremena :)

Inace sve Colin McRae OST-ove imam na hardu kao i NFS/GTA.. a i od jos nekih naslova.

Koliko sam video iz demo verzije ovaj Dirt Rally ima muziku slicnu kao CMR3/4/5 sto je sasvim ok.
 
Poslednja izmena:
Muzika je odlicna, pusta se za Replay.
 
[YOUTUBE]L5NzkRz0alI[/YOUTUBE]

Sasvim korektan OST, zvuci dosta ozbiljnije od Dirt 2 ''alternativnog sarenisa'' koji u sustini i ide uz kenblokshit igru kao sto je Dirt 2 ili uz neki NFS.

Ali posto je ovo cista rally ''simkada'' u stilu starih CMR naslova i muzicka podloga mora da bude takva.

Aj kad se vec polemise o tome, ko hoce neka preslusa OST starih CMR naslova pa i WRC, evo 3 primera:

CMR2

WRC2
https://www.youtube.com/watch?v=0QZ2OuwpXHU
https://www.youtube.com/watch?v=jRebJTfJmS8


CMR3
Melodija koja veoma podseca na - https://www.youtube.com/watch?v=615FUp8aUmU

Tacno ce cuje razlika u zanrovima tj sta je bilo popularno pre 15-ak godina, sta pre 10-ak a sta sada :)
 
Poslednja izmena:
Nije losa arkadica
Klasična i vrlo zastupljena izjava na ovom forumu,zalepiš odma nekom naslovu da je arkada i ćao :),mogu slobodno da ti kažem da nisi u pravu...U arkadi se odbijas kao loptica o zidove,druga vozila,drveće i slično bez posledica (Driveclub dobar primer) dok ovde to nije slučaj i kažnjava se opasno takva greška,da jeste možeš da resetuješ vozilo i nastaviš dalje ali bićeš počašćen sa 10-15 sekundi kazne što je meni ravno kao da si uništio auto i ne možeš dalje,znači imao neki dobar damage sistem ili vremenska kazna da tako kažem svejedno u oba slučaja idem na reset jer nema smisla završavati stage sa 20 sek zaostatka,dakle nema divljanja.I jel moguće da spominjete muziku kome to treba u jednoj vožnji?Možda samo u NFS-u ima smisla i nigde više,mada to i nije vožnja.Ovo je najbolji rally novije generacije,drugi nemamo(ima al' nisu nizašta) i pravo je osveženje i promena ipak nam fali ovog žanra već poduže vremena.Treba naći samo lokaciju i podlogu koja vam leži,u mom slučaju je to Wales i BMW E30, na kraju krajeva to je i prodalo igru kod mene.Evo jedan moj video da se upišem u temu :) Samo ovo ide teško bez ručne, dugme na volanu i ne pomaže baš :) ali kako je dobro kad iskontriram u krivini vrhunski osećaj na volanu tačno kao da osećam gume :) ali kažem još jednom nažalost FF na betonu nije nešto valjda zato što dolazim direktno iz AC pa ipak osećam malo taj prelaz što za gravel nije slučaj ,uživanje na njemu.Drugo treba naučiti stazu i pogasiti sve živo da bi bilo max realno,sve pomoći na off,co-driver oni putokazi itd ma sve,čak sam i publiku ugasio jer me nervira, ovako vidim samo ono što treba :) tj vozim ovako kako vidite na klipu bukvalno.Stavio sam AI na Master i lagano prvo mesto ali bilo je dosta vežbe pre ovog rezultata.

310560_2015-12-09_00001.png

 
Stavio sam AI na Master i lagano prvo mesto ali bilo je dosta vežbe pre ovog rezultata.

Ovo je moj drugar vozio na gamepadu (i to na d-pad i obični buttoni za gas i kočnice..x, kocka, krug)

https://www.youtube.com/watch?v=36rS9jNS4Z8&feature=youtu.be

Ovo je mislim 0.7 verzija, gde smo pokušavali da napravimo što bolje vreme na ovoj stazi.
Ja nisam mogao ispod 3:06 (isto gamepad, ali analog palice za skretanje i gas i kočnica).

I to nema šanse svaki put da odvozam barem normalno. Ili imam vreme 3:45, ili da se skucam negde pet puta.

Komp na Master je ovde imao mislim nešto kao 2:50 :)

Uglavnom po toj poslednjoj early access verziji ja karijeru nema smisla ni da vozim, jer treba dve nedelje da vežbam stazu da bih nekako bio četvrti ili peti..i to na najlakšem nivou.
 
Ovo je moj drugar vozio na gamepadu (i to na d-pad i obični buttoni za gas i kočnice..x, kocka, krug)

https://www.youtube.com/watch?v=36rS9jNS4Z8&feature=youtu.be

Ovo je mislim 0.7 verzija, gde smo pokušavali da napravimo što bolje vreme na ovoj stazi.
Ja nisam mogao ispod 3:06 (isto gamepad, ali analog palice za skretanje i gas i kočnica).

I to nema šanse svaki put da odvozam barem normalno. Ili imam vreme 3:45, ili da se skucam negde pet puta.

Komp na Master je ovde imao mislim nešto kao 2:50 :)

Uglavnom po toj poslednjoj early access verziji ja karijeru nema smisla ni da vozim, jer treba dve nedelje da vežbam stazu da bih nekako bio četvrti ili peti..i to na najlakšem nivou.

Iskvario si utisak o igri sa ovim klipom,deluje kao na telefonu da se vozi :d
Što se tiče vremena ne treba uzimati za ozbiljno AI ja sam vozio koliko treba da bi ga pobedio ima prostora ovde još za napredak od par sekundi...
 
u valjda Dirt 3 su bili u meniju eagles of death metal, vrlo cool :smoke:
inace, od igre ocekujem dobru zabavu u vidu kvalitetno odradjene arkade sa korektnom fizikom, dobrim zvukom i eye candy grafikom.

edit: ipak je D2:



sticker,375x360.u2.png
 
Poslednja izmena:
Dobar je soundtrack u Dirt 3.. Ima tu i ovamo i onamo... Lorn, Chromeo, Chase and Status, Everything Everything, Phonat itd.
 
Jel se moze birati AI level u career modu? Sa ocajnom voznjom sam zavrsio reli u Grckoj kao drugi. Nigde ne vidim opciju.
 
Imam povremeno bag sa teksturama , nista nije OC i HD7700 se ne greje (67c max) stavljeni poslednji drajveri . Win 10 x64
Da li ima neko ideju ?
bug.jpg

Inace ovo izgleda kao veoma uspeli nastavak CMR .
 
Poslednja izmena:
Nisam u toku.. kakav je multi/preko neta i igra li se to uopste? Ako neko vidi neku super povoljnu ponudu neka javi ovde ili na pp.

A ovih dana cu instalirati cisto da probam, mada pre 5-6 meseci i nisam bio bas nesto odusevljen tada aktuelnom verzijom..
 
Nazad
Vrh Dno