Šta je novo?

DiRT Rally

Borise, kakav si lider postao u ovim temama, samo da stane čovek i da sluša profesora :D

Stvarno ne glumim nikakvo ludilo iako to moze da deluje tako :) Niti sam ikada za sebe pricao da sam vrsni 'simmer', al ono vec 12 godina sam posvecen tome jer volim stvarno, i ovo mi je treci volan, i valjda sam bar malo merodavan za ucestvovanje u ovakvim temama i sa savetima dal je neka igra vredna volana il nije, jer neko moze da se zaleti posle hvalospeva onih koji igraju DOTU ali nalete na dobar Dirt snimak na YT i misle da nista ludje od toga nema..

I naravno da su mislili na tastaturu, pa u vreme CMR1 i 2 ne znam ni dal je bilo gamepada sa pecurkama, i mislili su dok god neko nije izmislio ovaj najgori zanr na svetu, jer su videli da ima kinte ako pomenes masi 'realnost', al naravno ne napravis nista priblizno realnosti, jer masa ne zeli to zaista..
 
Poslednja izmena:
Bilo je analognih kontrolera 100% kad je bio aktuelan CMR2 negde početkom dvehiljaditih.
 
Tek sada videh ovaj video...lik je divljak :zgran: da imam 3 zivota pa ne bih umeo ovako da odvozam :d
 
Da rezimiramo vremena.

Fluzeugring Reverse:
1. Dzonihsv - 02:49.159
2. Anademarko - 02:49.959
3. hsv.stoned - 02:55.259

Pant Mawr:
1. Dzonihsv - 02:54.809
2. hsv.stoned - 03:05.000

Col de Turini Sprint en Montee:
1. Child In Time - 03:17.442
2. Anademarko - 03:18.158
3. Milosma - 03:18.392
4. hsv.stoned - 03:20.991

Mislim da nisam nista omasio :).
 
Poslednja izmena:
Omasio si, nisam uspeo ispod 03:00 Pant Mawr tj mislim da je vreme 03:05.xxx, ima SS na prethodnoj strani :)

Nego evo izazov za vikend - Monte Carlo, Route de Turini (Long, 10810m), Afternoon+snow ;) Automobili 2000s.

Staza je odlicna a potrebna je koncentracija na malo duzi period :d

Cim uhvatim vremena sutra odvozacu sa Imprezom :)
 
Poslednja izmena:
Ja vozim samo po danju i bez padavina :).

Esitovao sam post, u Nemackoj si imao to vreme :).
 
Poslednja izmena:
Ja vozim samo po danju i bez padavina :)

Nema sada da se bira, izazov je izazov, ma koliko dobri/loši bili u njemu [emoji4]

A šta bilo sa Grčkom i Tsiristra Thea stazom? Zar nećemo i u njoj "da ga merimo" [emoji4] ? Dobra je i ona.

Šteta što nas nema malo više da se jurimo, bar 10-ak.
 
Moze i ta Tsiristra Thea, WRC 2010s :) Ali bez snega :d

Iskrslo mi da radim ceo dan a sutra mozda idem na planinu, do sutra uvece izgleda nista od voznje.
 
Poslednja izmena:
Col de Turini Sprint en Montee, 03.15.175s. Može sigurno i 1-2 sekunde brže, jer tek relativno skoro sam skontao drugi deo staze. Da tog trenutka sam mahom jurio da postignem što bolje vreme u prvom delu (nema leda i lakše je).

 
Poslednja izmena:
Dzonihsv na čega voziš?
Ako je gamepad, da li je na trigere gas - kočnica ili na analog ili obično(x,a,b..)?
 
Col de Turini Sprint en Montee, 03.15.175s. Može sigurno i 1-2 sekunde brže, jer tek relativno skoro sam skontao drugi deo staze. Da tog trenutka sam mahom jurio da postignem što bolje vreme u prvom delu (nema leda i lakše je).


Lud covek :).

Ja mislio da ne moze ispod 03:15, al ako si procenio da moze...
Nisam ja vozio perfektno sa onih 03:17.442, al zaebano je voziti bilo koji ceo stage perfektno :).
 
U jednom trenutku malo falilo da izlomim joypad jureći njegova vremena, celu stazu perfektno vozim i tipa pred kraj neka glupost me s*ebe, dodje mi sve da razlupam, ali ipak se smirim, mirno odložim joy, kažem to je samo igra, i evo sada se rehbilitujem jednim filmom [emoji2]
 
@Child In Time

Kod drugog dela staze dosta pomaže ako potrefiš tačnu brzinu pa da kroz serpentine prolaziš driftom, bez kočenja (samo pustiš gas, ako zatreba). Mene to uk*nja jednom u 5-6 pokušaja i obično tada se ponadam da mogu da napravim neko vreme. :)

@anademarko

To je ona frka pred kraj, kad krene adrenalin. Kod mene je nonstop tako. Ja sam se u Nemačkoj tako zeznuo minimum 5x na poslednjoj krivini, pogodim onog indijanca što stoji na samoj krivini pored kamena i vreme odma' +15s. :p

'Ajde sad, neko da prekuca ova moja vremena, da dobijem neki podsticaj da pravim još bolja vremena. :D
 
Poslednja izmena:
Volan, Logitech Driving Force™ EX.

Ja sa tim volanom nisam mogao da se sastavim u Dirt Rally-u, a i mrzelo me da ga postavljam i sklanjam.
Pa sam ga prodao na kraju.
A evo vidi sad kako ti cepaš, svaka čast. Moram preneti drugaru kojem sam prodao da ipak pokuša, (pošto mu isto Dirt ne ide sa volanom nikako)..
 
^ Ma super sve to..podesio sam i za asseto corsu i za ovo, ali meni je jednostavno neudobno sa volanom. Gamepad u fotelji ispred TV-a je jedina solucija :) (al` izgleda da su onda i vremena takva, foteljaška).

Još samo da skontam da li na trigere da se navikavam ili da nastavim sa stickovima.
 
Komsija koristi isti volan
Al on je na 03:20 u Col de Turini stage-u :).

Mada nije vozio mnogo, dva popodneva :)

Na koja podesavanja mislite, preko kog programa ?

@Dzonihsv
Verujem da nisi bio brzi od mene pre pocetka snega :), tj. da si na snegu dobio te 2s prednosti :).
Moj problem je sto ja nemam dovoljno koncentracije da odvozim dobro asfaltni deo dosta puta zaredom pa onda da pokusam da iz X puta napravim dobru voznju na snegu
I ja sam driftovao kroz te krivine bez kocnice ali nisam ih svd prosao dovoljno dobro ocigledno :).
 
Poslednja izmena:
Imali dirt rally fps meter?
 
@anademarko

To je ona frka pred kraj, kad krene adrenalin. Kod mene je nonstop tako. Ja sam se u Nemačkoj tako zeznuo minimum 5x na poslednjoj krivini, pogodim onog indijanca što stoji na samoj krivini pored kamena i vreme odma' +15s. [emoji14]

E ta "indijanac" krivina me najviše zeza[emoji4], ili uletim u publiku ili iz straha da ne uletim isuviše usporim, i to je ta sekunda koja mi fali. [emoji4]
Adrenalin je kod mene konstantno prisutan jureći tvoja vremena, naročito na stazi Pant Mawr na skoro svakoj drugoj krivini gde mi je frka da li sam pogodio brzinu i ugao ili ću opet, po ko zna koji put, RESTART. [emoji2] Inače, u njoj imam vreme isto za 1 sekundu lošije.


Zna li neko kako se iskljucuju ostecenja ? :D
Jel ovo sarkastično pitanje? :)
 
Ja mislim da je oštećenje već isključeno. [emoji6]
Pa sa 150km/h roknem u drvo i šta - naprsla šoferka i ovaj pored mene viče da pazim na temperaturu [emoji3] , ili izletim sa staze i isprevrćem 7-8 puta i šta - pukla guma i otpao branik i na toj felni prilično brzo se dovučem do cilja. [emoji3]
 
Pa ja ili tripujem ili se lose secam ali mislim da je dirt3 po tom pitanju bio rigorozniji...
 
Ostecenja u ovoj igri nisu bas dobro odradjena.. aj to sa farovima, gumama i tockovima je ok, vizuelna ostecenja su dobra ali je sve ostalo na arkadnom nivou, to im je veliki propust.

Child In Time
Moj problem je sto ja nemam dovoljno koncentracije da odvozim dobro asfaltni deo dosta puta zaredom pa onda da pokusam da iz X puta napravim dobru voznju na snegu

To je svima problem :D Ako prvu polovinu odvozam dobro onda u drugoj gresim i obrnuto.

Uspeo sam da popravim vremena za nijansu:
Col De Turini Sprint En Montee (polo) - 03:19.958
Flugzeugring Reverse (Impreza 2001) - 02:53.226

I onda sam presao na Pant Mawr i posle pola staze ponovo puce igra: http://i.imgur.com/vbsPqnE.jpg a mislim da sam bio na putu da skinem ispod 3 minuta.

Ne znam u cemu je problem sa ovim pucanjem igre, desava se veoma cesto a testirao sam komp sa intel cpu burn testom + fur mark za gpu, sve je ok samo ovaj dirt brljavi iz nekog razloga. Menjao sam i amd drajvere, probao bez i sa oc-om graficke.. puca uvek. Nekada samo iskoci iz igre i ugasi je a najcesce se pojave te greske kao sa slike iznad + prsnu i programi kao skype, aimp..
 
Poslednja izmena:
Bloody software te izgleda zeza? Brat ima taj miš i nisam video da ima nekog 'leba od tog njegovog dodatnog software-a... ili?

Pogledaj u Event Viewer-u koje greške prijavljuje u vreme kad ti puca igra, možda ti pomogne da utvrdiš koja stvar prva puca, pa pomoću nje da nađeš uzrok.
 
Nazad
Vrh Dno