Šta je novo?

DiRT Rally

Glenn

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poruke
5,237
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 5900X, MasterLiquid 120
Matična ploča
AORUS ELIT
RAM
64GB
GPU
3070 STRIX
Storage
970 EVO Plus 2TB, 980 PRO 2TB
Zvuk
Z906
PSU
RM750X
Monitor
Gigabyte M32U & HP 27i
Miš & tastatura
G502 Lightspeed & G613
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Pametni uređaji
Otirač RMCPA 00022 40x60cm
Steam
Punk
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dirt Rally could well be Codemasters' first real sim

There's no mistaking that this is anything other than a simulation - and I don't think you've been able to say that of a rally game since 2004's much-loved Richard Burns Rally. Even that's not quite good enough for Coleman, though. "I haven't aimed at Richard Burns Rally and say I want to make a game as revered as Richard Burns is," he says. "However, my personal feeling and the feeling of a number of rally drivers I've spoken to who've had experience of Richard Burns Rally out of the box - I'm not talking about the modded version - certainly it's too hard. It's a simulation that goes beyond what is real, and if rally cars fully drove like that, there wouldn't be many rally drivers left in the world because they'd all be wrapped around trees."
 
opaaa uzmem g25 pa onda ovo idemoo :D
 
Konacno bar neki pomak sto se rally naslova tice.. mada meni ova fizika deluje kao u dirt 2/3 ili malo bolje ali videcemo tek.. Naravno da ne ocekujem nekakvu novu verziju RBR ali bilo bi dobro da bude miks dirt 1 i cmr 04 uz sve prednosti novijeg endzina. Valjda ce imati veliki broj zahtevnih i dugih staza, ako ne bude tako ovo ce biti dirt 3.2.. a ako nesto mrzim to su kratke, dosadne staze.

Inace nije mi jasno kako je wrc licenca posle raspalog Milestone-a zavrsila u rukama nekog francuskog tima cija je najbolja igra neki krs naslov sa kamionima koji niko ne bi platio ni 3$ i to ako je bas raspolozen taj dan :d

Milestone wrc osnova ima smisla (licenca, broj timova/vozaca/automobila, relija-staza i to je za svaku pohvalu) ali je endzin zastareo, grafika/zvuk prosecni, fizika nedorecena (ima par modova ali onda ne radi onlajn) i uopste igre su im nedovrsene u skoro svakom smislu..

''Codemastersi'' bi stvarno bili u sranju da naprave sjajnu wrc igru sa krstenom fizikom ali je pitanje kako bi isla prodaja.. ja verujem da i dalje postoji veliki broj fanova ovog zanra koji bi platili pravi, kvalitetan rally naslov.

Ali i ovo je korak napred, bar tako deluje za sada.. interfejs deluje daleko bolje i ozbiljnije od dirt 2 sarenisa. Mozda ovo nije njihov najnoviji endzin ali nema veze, igra izgleda odlicno a verovatno nece biti mnogo zahtevnija od dirt3 sto znaci da ce vecina ljudi moci da igra na visokim podesavanjima.
 
Poslednja izmena:
''Codemastersi'' bi stvarno bili u sranju
:d

Meni ovo zaista izgleda dobro, cak i bolje od RBR-a za koji ste svi vi drzite kao pijan plota, a cinjenica je, maltene i dokazana, da je preterano tezak = nerealan. Imao je dobru fiziku stvarno, ali postoji neki ganad mess up sa tezinom automobila, jer kada preletite preko neravnine ili kamena, auto se ponasa kao kartonska kutija.
 
:d

Meni ovo zaista izgleda dobro, cak i bolje od RBR-a za koji ste svi vi drzite kao pijan plota, a cinjenica je, maltene i dokazana, da je preterano tezak = nerealan. Imao je dobru fiziku stvarno, ali postoji neki ganad mess up sa tezinom automobila, jer kada preletite preko neravnine ili kamena, auto se ponasa kao kartonska kutija.

haha ulete r umesto t :d

Ma ni meni rbr nije neko bozanstvo.. vise se i ne secam kada sam poslednji put igrao i takodje mislim da je fizika nekako izvestacena, cudna. Ogledao sam klip iz prvog posta (taj od 8+ min) i fizika deluje bolje nego u dirt 3 a i staze obezavaju, interfejs je daleko ozbiljniji od onih gymkhana dirt sranya.
 
Izgleda odlicno, bas skoro sam ponovo presao dirt3. Odlicno sto ce ponovo biti old school masina, i b grupe.
 
Podseca me na CMR 2005 koji sam igrao ko blesav, sto mi se svidja, i veoma mi je drago sto su presekli sa zajebancijama iako sam ljubitelj dirt2 i 3 al jednostavno dojadilo i fali ozbiljan reli, grafiku i zvuk imaju, videcemo kakva ce biti fizika i celokupan filing :)
 
Vec citam da je FFB deep shite, al' dobro, moraju negde da failuju. :)
 
U razvoju je. We will see... meni dosta sto se provlaci da je više sim.
 
Codemasters pravi simulaciju..

gervais%20laugh.gif


I ovi komentari da je RBR bio 'tezi od realnosti' su zesci bullshit. Naravno da nisam vozio rally automobile (to mislim da cak ni driver nije :d ), ali sam bio opsednut rallyjem dok sam vozio RBR, gledao sam sve moguce onboard snimke milion puta, i bukvalno je sve imalo smisla, svi njihovi potezi i kretanje automobila su bili skoro identicno oslikani i dok ti vozis, nista nije odskakalo kao nerealno.
Posto nikad nisu napravili simulaciju, nek svoje neznanje sada ne pravdaju time da je 'RBR pretezak', uradite ono sto najbolje znate, napravite odlicnu rally arkadu kao ranije i to je to.. Svi bi sad 'simulacije' da prave, culi moderno je to..
 
Nije codemasters pravio arkade zato sto nije znao napraviti simulaciju vec zato sto se arkade prodaju. Fali rally igara tako da ce dobro doci sta god da izbace.

[youtube]fD8DruhWgPE[/youtube]
 
Meni je bitno da ovaj rally ima taj stari colin mcrae smek ali u novijem endzinu (odlicna igrivost/arc-sim fizika, veliki izbor automobila, dugih i zanimljivih staza, odlican zvuk, grafika itd).

Ocekujem i dobar OST, i dan danas cesto prelusavam one iz starih cmr relija :) https://www.youtube.com/watch?v=BiUyrSLX9vE
https://www.youtube.com/watch?v=o9DODe3_kBg

https://www.youtube.com/watch?v=82ZKNd1f6rE

Sta reci, kad se samo setim tih dana :d Vidim i po komentarima da se mnogi slazu sa tim, bejahu to neka bolja vremena u svakom smislu :smoke:

A ovo postavljeno do sada stvarno obecava, ako MP bude kvalitetno ''odradjen'' mislim da cu kupiti igru :)
 
Poslednja izmena:
Evo i gosn.Gangi se provozao već,pogledajte šta kaže...:)

 
[YOUTUBE]BuH7X8df-Fo[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]B5AzKZhrZHQ[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]yN-9Lhg3B5M[/YOUTUBE]

Ove staze za sada deluju skroz dobro.
 
Poslednja izmena:
Codemasters pravi simulaciju..


I ovi komentari da je RBR bio 'tezi od realnosti' su zesci bullshit. Naravno da nisam vozio rally automobile (to mislim da cak ni driver nije :d ), ali sam bio opsednut rallyjem dok sam vozio RBR, gledao sam sve moguce onboard snimke milion puta, i bukvalno je sve imalo smisla, svi njihovi potezi i kretanje automobila su bili skoro identicno oslikani i dok ti vozis, nista nije odskakalo kao nerealno.
Posto nikad nisu napravili simulaciju, nek svoje neznanje sada ne pravdaju time da je 'RBR pretezak', uradite ono sto najbolje znate, napravite odlicnu rally arkadu kao ranije i to je to.. Svi bi sad 'simulacije' da prave, culi moderno je to..

Naravno da je RBR bio pretežak i nerealan, uostalom to su potvrdili i gotovo svi profesionali rally vozači koji su se igrali sa njime, ali dobro, tada nismo imali ništa bolje i RBR je u neku ruku imao (opravdan) status božanstva.
 
Ali zvuk koliko su pokidali, svaka cast.
 
Problem je opste definisati sta znaci realno. Ja ne volim ni da pokusaju da oslikaju previse realnost jer to odmah postane pretesko, teze nego zapravo.
U realnosti u voznji koristite vise cula nego za kompom, pre svega osecate sta se desava sa autom, imate pravi osecaj na volanu (sem ako ne vozite Audi, tada nista ne osecate), i sl. Ako se te stvari oduzmu a pokusa se oponasati realnost, onda se dobije vrlo nezahvalan mix gde je odjednom problem drzati auto i na pravcu.
 
[YOUTUBE]BsQgfJ08Xfg[/YOUTUBE]
 
Naravno da je RBR bio pretežak i nerealan, uostalom to su potvrdili i gotovo svi profesionali rally vozači koji su se igrali sa njime, ali dobro, tada nismo imali ništa bolje i RBR je u neku ruku imao (opravdan) status božanstva.

Aman, zar je moguce da se provlaci i dalje ta prica sa pravim reli vozacima ili generalno sa pravim vozacima? Das nekom vozacu koji u zivotu nije vozio simulaciju na kompu, totalno nenaviknut da nema nikakvih osecaja i sila osim onih preko volana, i naravno da ce da se pogubi. Za takve izjave, pravi vozac mora da bude naviknut na to odnosno da bude i 'simmer'..

Jesi imao bese volan, jesi vozio nekad simulacije? :)
 
Znaš da baš nije lako uvažiti stav nekoga ko ne ume da vozi, već mlatara volanom levo-desno? :d

Što se tiče pitanja da li imam volan, da imam ga. Trenutno imam g25 koji sam uzeo zbog AC, pre toga godinama sam bio bez volana, tačnije od 2011-e kada je momo konačno otišao u večna lovišta, a nisam imao razloga da uzimam novi jer se na polju simulacija nije dešavalo bilo šta zanimljivo.
 
Pitam zato sto nisam video da si ikad pomenuo, ili neko vreme okacio ili tako nesto u temama za voznju :) Kao Ivan(r) bese sto ima al skuplja prasinu :)

A pusti to sto ja 'mlataram volanom', mlataram upravo zato sto ne osecam ogromnu vecinu stvari koje bi osetio u kolima, zato su mi uvek smesna ta misljenja pravih vozaca :) A na RBR kad se naviknes, toliko 'ubedljivo' deluje fizika da je uvredljivo kad neko prica u negativnom kontekstu, pogotovo neko ko nije vozio, odvozao jednom, ili samo gledao YT klipove..
 
Poslednja izmena:
Jesi li ti simmer?

Pusti ljude da igraju igrice na miru.

I ne drndaj taj volan tako.

:D
 
Kada se nauci da se vozi, Richad Burns je jedina prava i neprevazidjena simulacija, a sto se Codemasters svadja sa 11 godina starom simulacijom dovoljno govori..a skoro je jedan WRC vozac(ako zateba pronaci cu) pricao kao stalno pre relija vezba uz Richard Burns Rally-u.

A sto se tice DiRT Rally ne deluje ni malo realno ni sto se tice voznje, ponasanje vozila a vala ni grafike. Ja niti ne ocekujem sim od CM samo da bude zabavna igra sto se nadam da ce u finlalnoj verziji biti. :wave:
 
[YOUTUBE]wJKBSs48fn4&feature[/YOUTUBE]

Stvarno deluje daleko ozbiljnije od dirt2/dobrim delom i dirt3 decjih zayebancija. Mada dosta ljudi se zali na ffb.. moraju to da srede, ima vremena.

lik je objasnio lepo
Pure rally, yay! No fireworks yay! Would be even better if they got rid of the sonic boom / slow mo finish and just allow the driver to slow down
Ovo stvarno treba da promene, deluje neozbiljno

Noc, kisa

[YOUTUBE]uYpxwEyyCDA[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno