Šta je novo?

Povezivanje pumpe i ventilatora radijatora od CM Nepton 240M na matičnu ploču

muka mi je da pisem 150 puta isto,postavljas situaciju kao da nikad nisam imao air kuler,iako sam zilion puta pisao sta je sve proslo kroz ruke.cak mi je i neki core2duo bio pasivno hladjen jos davih dana.a da ne prcam da se ovde barata izrazima tipa "mini usisivac" a kad se to ospori,krece prica da ustvari hocu da dokazem da je CL tisi od dobrog air kulera i/ili da sam gluv i/ili da nemam pojma kako tower 120 ili 140 hladnjak radi.nemoj ste deca stara mu majka.samo kazem da moze da se natera (ako nije defektno hladnjenje) da radi tiho i u vecini situacija neprimetno.ne najtise na svetu,ne dovoljno neprimetno ko drzi hladnjenje na 15 santimetara od uva na vrhu plitvica,vec u realnim i normalnim uslovima.
 
Nisam uopste pisao tebi, vec Exodusu. Seidona nigde pomenuo nisam vec pricao o njegovom Neptonu.
Nadovezao sam se na njegovo zaljenje kako mu je glasan Nepton. Koliko se secam imao je pre toga NH-D14, zato sam i rekao da je tesko kada naviknes na jedno.
 
Poslednja izmena:
Pa i ja sam pre 240M imao NH-U14S, a ipak me je Nepton oduševio. Možda je njegov primerak faličan...
 
Moze biti, i komentarisao sam da ventilatori ne bi trebalo da se cuju uopste.
 
I ja imam 240M i na silent su ventilatori apsolitno necujni, cak i kada ih poteram na max nivo buke mi je skroz prihvatljiv...
 
Jel moze neko da kaze kakvo je hladjenje i buka boljih vazdusnih hladnjenja (recimo Noctua NH-D15) i vodenih (recimo pomenutih Seidon/Nepton 240M)?
Vidim da im je cena odprilike ista.
 
Imam Nepton 240m,pumpa je mnogo bucna i to bas nervira,probao sam dosta kombinacija medjutim nista ne pomaze,gledam na yt,mnogo njih ima ovaj problem sa ovom pumpom,ako je neko imao isti ili slican problem,zamolio bih ga da mi pomogne jer cu u protivnom morati da prodam ili razbijem ovo hladjenje..Hladjenje radi na AMD 9590 4.7 GHz,temperatura je 5-10 stepeni kad nista ne radi,kad sam na netu,youtube,fb itd dodje na 20-27 stepeni...Ventovi su povezani na CPU fan,pumpa na CPU OPT,broj obrtaja ne prelazi 1400 za pumpu i ventove. Kada im zamenim mesta onda pumpa ide na 2700 RPM i to ne mogu nikako da smanjim,ne znam kako da smanjim...Pumpa se isto cuje i kad im zamenim mesta...Preko ovog AI Suite II programa ponekad mi izbacuje neko upozorenje za voltazu 0,4235 neki brojevi ... ?434.jpg Ako neko zna neka napise sta i kako,takodje napisite predloge vase...Pozdrav svima.
 
Nazad
Vrh Dno