Šta je novo?

IT Akademija (gubljenje vremena i para)

Evo preuzmite BESPLATAN prirucnik :D http://www.b92.net/tehnopolis/pr.php?nav_category=1347&yyyy=2016&nav_id=1155548 Next level placeni oglas :D

Elem, procitao sam sve postove i dosta je zanimljivih. Ono sto mi je bilo posebno drago je kad sam vidio jednog od moderatora da aktivno ucestvuje u svemu ovome i pomaze ljudima, svaka cast covjece! Ovo definitivno jeste buducnost i istina, ne treba vam ETF da biste bili uspjesni u nekoj IT oblasti (znam prilican broj ljudi sa srednjom skolom koji su postali izuzetno uspjesni ali isto tako znam i ogroman broj ETFovaca koji su jednostavno prigrlili status quo i ne mrdaju, uzeli papir a na gornjem spratu stepen IT razvoja ostao u 2001oj).

Ali ono sto me nikako ne veseli je to sto zaista mali broj ljudi uopste ima volju da se zanima za racunare uopste a o programiranju ili IT menadzmentu da ne govorim! Takojde, me nikako ne veseli koliko mladih ljudi cak ni engleski jezik ne zna ali zato svi vole da zive ludo i brzo uz svakodnevnu dozu zavisti prema ljudima koji su kako tako uspjeli u IT-u... Po meni, neko koga racunari ne interesuju i/ili ne zna engleski jezik nema sta da trazi u ITu i to je to (mada opet moram raci da znam izuzetke iz kojih je iscijedjeno i isforsirano znanje a da ni dan danas ne znaju taj engleski, sva sreca pa su takvi rijetki i ne vjerujem da ce ih vise biti sa takvom srecom).

Na kraju krajeva, ne moraju svi da budu programeri, IT je ogromno polje i svako, koga interesuju racunari ili informacione tehnologije uopste moze naci nesto za sebe (nekad je ovde bila tema, cini mi se da je jedan od moderatora postavio sa vrstama poslova u IT gdje je sve fino napisao ali je ne mogu naci vise) i trazite pomoc ako negdje zapnete, ako vas nesto interesuje, necete sve sami moci. Ako vam se upisuje IT Akademija, upisite je, ako mislite da cete bolje proci sa online kursevima pa potrazite ih, ako mislite da trebate ici konvencijonalnim putem, upisite ETF, samo se pokrenite zaboga!

ALI, ponavljam, onaj koga toliko bas ne zanimaju racunari i IT i/ili ne zna engleski jezik neka ne pokusavaju jer ce se samo muciti a rezultati ce izostati.
 
Ako je toliko ocigledno mogao si onda odgovoriti :)

EDIT: Ok, saznao sam sta je. Privatan traker. Ne znam zasto bi to bilo toliko opste znanje?
 
Poslednja izmena:
nisam ni ja na prvu provalio, zato sam napisao to. u međuvremenu sam saznao, kao i ti... nisam ni znao da u srbiji postoji treker za koji trebaju pozivnice. haha kakve b*dale. ma jel moguće da neko misli da je toliko važan :D
 
(nekad je ovde bila tema, cini mi se da je jedan od moderatora postavio sa vrstama poslova u IT gdje je sve fino napisao ali je ne mogu naci vise)

Bas bi je procitao, aj ako je nadjes obavesti nas :)
 
I, jel ima tih materijala za download ili ne? ☺

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Ima svih kurseva tamo. Ako nema sidera imaš temu na njihovom forumu pa će se vratiti ljudi. Skoro je jedan pitao...

Neko zna za CrnuBerzu a ne zna za EUC?!
Naš najbolji tracker i najlakši za održavanje ratia.

Za sve naše trackere treba pozivnica, nema potrebe za trolovanjem.

Pozivnice potražite u temi "Razmena pozivnica". Ako zadovoljavaju uslove iz prvog posta te teme pozivnicu dobijate odmah :)
 
Upravo sam zavrsio IT akademiju 15/16, smer network administration, moja supruga takodje smer print dizajn. Celokupno iskustvo koje smo stekli je pozitivno ali ako se oslonite na IT akademiju da ce od vas napraviti strucnjaka to je ne moguce. Ako ste mislili da upisete online putem bolje za te pare odma idite na more ili ugradite neke umetke ( vise ce imati koristi) .

Sto se njihovog marketinga tice to je debela propaganda ali nista bolje trenutno ne postoji, a da je ovako strucno i da traje oko 12 meseci. Debelo sam se informisao i raspitao pre nego sto sam im bubnuo pare krvavo zaradjene.

Predavaci su odlicni, atmosfera na prdavanjima je pozitivna (cim otpadne 50% ljudi posle neka 2-3 meseca, kojima je tata ili firma platila skolarinu i dodju u ucionicu kao u internet caffe).
 
Slazem se. Sa koliko predavaca si imao iskustva?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ali ce zato diplome ETF, PMF. RAFa pa i FONa biti dovoljne da vas firma primi bez bilo kakvog prethodnog iskustva,i sa pokazanim minimumom tehnicke pismenosti na testiranhu.

Dok ce na 'sertifikat' it akademije gledati kao i na bilo koji drugi papir, koji za razliku od diploma navedenih fakulteta nece slati nikakvu poruku o potencijalnom kandidatu osim da je izmedju formalnog i potencijalno besplatnog skolovanja na drzavnom univerzitetu koji je medju 300 najboljih na svetu po sangajskoj listi, odabrao kurs u od 1500e u privatnoj firmi.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne postoji svet u kome papir sa ETFa moze da se poredi sa papirom sa Akademije... Nije to bila sustina mog posta :)
 
Slazem se. Sa koliko predavaca si imao iskustva?

Imas 3-4 predavaca koji se vrte u krug, S vremena na vreme uleti jos po neki strucnjak iz odredjenih oblasti.

Ako upisete i zavrsite, znacete ne merljivo vise nego pre pocetka, ali tek cete onda videti kolko jos treba da ucite. Ali to je zivot...

Niko od moje klase ko je zavrsio nisam cuo da se kaje. Ako nista dobiju makar kakav takav papir, koji ume da znaci ako nemas nikakvo iskustvo ili neki dobar fax. Imas pravo da polazes o njihovom trosku jedan medjunarodni sertifikat ( jedan pokusaj ti fiansiraju, tipa cisco CCNA je oko 250$ i to ti ulazi u cenu).

S obzirom da sam prosle godine upisao u oktobru cena je bila malo jaca, oko 1600e ( u ovom perijodu je to dosta jeftinije) Takodje ti daju pravo jedanput godisnje da doplatis jos oko 200-300e i dobijes jos jednu godinu ( dobijes da sledece godine upises neki drugi odsek po izboru ali u online modu) Odlicna je stvar jer za malo para dobije se jos jedan sertifikat i dodatno se unapredi znanje pogotovo ako se odlucite za neki srodan kurs prethodnom. Jedino sto vam te godine ne finansiraju pokusaj polaganje medjunarodnog sertifikata.
 
Mozda stvarno ima lepih slucajeva kao kolega gsi5555 koji zna koliko je naucio i za sta je dao svoje pare. Tj ima plan, pa mu taj sertifikat znaci nesto.
Ovo malo sto sto ja cuo iz svoje i firmi prijatelja koji rade u IT - svi kandidati koji imaju kurs sa IT akademije se ne zovu na razgovor. Jednostavno nije bilo ni jedno pozitivno iskustvo, pre su ih zvali ali posle x loseg pokazanog tj kadidata koji nije umeo da zucne o tome sto je radio niti da pokaze neko znanje. Takodje je dosta jako mladih sa samo tim a bez skola/ malo starijih koju su svasta u zivotu radili totalno van IT-a i samo imaju neki od tih sertifikata a prijavljuju se za neki development posao.

@ gsi5555
Sto se tice gore pomenutog network admin sto si zavrsio - ne znam, zar nije bolje zavrsiti priznati smer na ETF/visoj za CCNA i sa tim krenuti? Znam dvoje koji su zavrsili, polozili iz prve i zaposlili se. Svakako je jeftinije, a iskreno mislim da se podosta vise nauci?
 
Koliko sam video, ITAkademija ima i opciju da se kod njih polaže i za neki od ORACLE sertifikata, mene Java konkretno zanima pa zato to pominjem.
Ono što je zanimljivo, da oni nisu Test centar za to, pošto ih nema na sajtu Oracle-a. Kao test centar mi je izašao ETF, pa još neke škole, ali ITAkademije nema na tom spisku... Možda oni samo plate polaganje, pa te pošalju negde drugde da polažeš, što je po meni besmisleno ali dobro...

To sam našao na ovom linku:
https://wsr.pearsonvue.com/testtaker/registration/SelectTestCenterProximity/ORACLE/4088608

A gledao sam ovo:
https://education.oracle.com/pls/we...age?page_id=5001&get_params=p_exam_id:1Z0-803

i tu sam kliknuo na locate a test center near you...

Jel neko polagao za neki od sertifikata kod njih?
 
Razlog zbog cega se nisam odlucio za CCNA kurs je prilicno mala oblast koju oni pokrivaju. Prilicno usko strucno ucis o Cisco uredjajima i Cisco protokolima a o ostale stvari i ne pominju. Vecina firmi ti trazi da imas osnovno znanje iz Linuxa, Microsoft servera, Cisam, Mikrotika pa cak i SQL.

Prilicno je riskantno u nasoj zemlji da se od pocetka usko specijalizujes za Cisco i tako zatvoris vrata sebi u mnogim nasim malim firamma, koje rade na Linuxu i koroste jeftine mrezne uredjaje. Na zalost u IT ovde moras da svastaris. Idi na infostud i ukucaj "cisco" izacice ti 3 posla u vrh glave i to za seniore sa dodatnim znanjem iz vise oblasti. Ukucaj "linux" ili "SQL" skroz je drugacija slika. Volim i ja cisco ali sta kad je to trziste po malo zasiceno. Ogranicavas se na velike firme, tipa banke koje sad uveliko otpustaju radnike.

U glavnom, ne treba ti ni IT akademija ni Cisco akademija ako si u stanju da zagrejes stolicu 6 sati dnevno i uz online tutorijale predjes i naucis sve sto te zanima, izadjes i polozis sve sertifikate, ali jedan je problem, kad stanes nema koga da pitas.
 
Koliko sam video, ITAkademija ima i opciju da se kod njih polaže i za neki od ORACLE sertifikata, mene Java konkretno zanima pa zato to pominjem.
Ono što je zanimljivo, da oni nisu Test centar za to, pošto ih nema na sajtu Oracle-a. Kao test centar mi je izašao ETF, pa još neke škole, ali ITAkademije nema na tom spisku... Možda oni samo plate polaganje, pa te pošalju negde drugde da polažeš, što je po meni besmisleno ali dobro...

To sam našao na ovom linku:
https://wsr.pearsonvue.com/testtaker/registration/SelectTestCenterProximity/ORACLE/4088608

A gledao sam ovo:
https://education.oracle.com/pls/we...age?page_id=5001&get_params=p_exam_id:1Z0-803

i tu sam kliknuo na locate a test center near you...

Jel neko polagao za neki od sertifikata kod njih?

Oni su ti samo registrovan pearsonvue test cantar. Takvih imas najmanje 20 u gradu. ali ako hoces negde da polazes preporucujem ti na ETFu. Rade skoro svaki dan, imau pristojnu sobu i vise racunara.
 
Ali ce zato diplome ETF, PMF. RAFa pa i FONa biti dovoljne da vas firma primi bez bilo kakvog prethodnog iskustva,i sa pokazanim minimumom tehnicke pismenosti na testiranhu.

Dok ce na 'sertifikat' it akademije gledati kao i na bilo koji drugi papir, koji za razliku od diploma navedenih fakulteta nece slati nikakvu poruku o potencijalnom kandidatu osim da je izmedju formalnog i potencijalno besplatnog skolovanja na drzavnom univerzitetu koji je medju 300 najboljih na svetu po sangajskoj listi, odabrao kurs u od 1500e u privatnoj firmi.

Da, sve trce unazad samo da im doneses papir, a oni ce da ti daju blanko papir da napises i zeljenu platu.
 
Jel znas nekog sa navedenih fakulteta ko ne moze da nadje posao kao programer?
 
He , moja supruga je zavrsila FON prosek preko 8.5 i magistraturu na FONu 10. Sad ne moze da se odbrani od ponuda za posao pa je upisala IT akademuju da ih malo rastera!
 
Koji smer je zavrsila na osnovnim studijama i kada? Koji smer je upisala na IT akademiji? Btw, neverovatno mi je da neko danas u Srbiji ocekuje da mu se posao nudi.. posao se trazi. Da bi ti neko nudio posao potrebno je mnogo vise od 8.5 sa FONa. Ali ako neko ko je zavrsio IT smer na FON-u sa 8.5 za normalno vreme, ne moze da nadje posao u BG, onda tu nesto nije u redu.
 
Poslednja izmena:
Vecina trazi skolovan(240+ espb bodova) kadar sa iskustvom... Dosta je lakse zaposliti se s zavrsenim faxom. Bolje zavrsiti neki drugi kurs- cisco, microsoft i slicno kao dodatak diplomi, i to se ceni...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel znas nekog sa navedenih fakulteta ko ne moze da nadje posao kao programer?

Drugar mi non stop prica o *****ima koji dolaze na intervju za koje se cudi kako su uoposte zavrsili ETF.

Znas li ti nekog sa it akademije, ko ne moze da nadje posao kao programer?
 
Poslednja izmena:
Naravno. Vise njih. A znam i kolike plate i ostale uslove nude LINK i akademija svojim zaposlenima, koji cim su tu i dalje verovatno nisu sposobni da nadju bolje.
 
Koji smer je zavrsila na osnovnim studijama i kada? Koji smer je upisala na IT akademiji? Btw, neverovatno mi je da neko danas u Srbiji ocekuje da mu se posao nudi.. posao se trazi. Da bi ti neko nudio posao potrebno je mnogo vise od 8.5 sa FONa. Ali ako neko ko je zavrsio IT smer na FON-u sa 8.5 za normalno vreme, ne moze da nadje posao u BG, onda tu nesto nije u redu.

Nije IT smer, Menadzment i radi u struci tj u marketingu. Upisala je print dizajn da bi pospesila karijeru. Bio je period kada je 12 meseci cekala na posao.

Programeri se danas mnogo traze, ne treba ti nikakav parir ako znas da radis posao. Za IT administraciju ti bogami trebaju i papiri a i prakticno znanje.
 
@slatkisi: Dobro ne pricamo o platama.
Pitao si dal postoji neko ko ne moze da nadje posao kao programer, i licno sam misljenja da apsolutno svako moze da nadje posao programera, bez obzira na fakultet/akademiju, samo ce se neko vise, a neko manje cimati dok ga ne nadje.
 
Nazad
Vrh Dno