Šta je novo?

IT Akademija (gubljenje vremena i para)

Ja koliko znam, ne postoji kod njih smer za html ili js, dok ja imam oba (samo osnove doduse) u okviru java smera.
Takodje, Java kod njih ozbiljno ide (drze nastavu) tek od prosle godine, tako da verovatnoca da ces naci nekog njihovog java programera je veoma mala. Cekaj jos koju godinu, ili dok ne upoznas mene :D

I niko i ne tvrdi da je lako. 3/4 polaznika moje grupe je odsutalo posle mesec dana, sto znaci da su bukvalno bacili pare.
 
Problem je u tome sto su ljudi lenji i nemotivisani pa bi da ih neko drugi bicuje misleci da ce to da resi probleme. To se desi u 1/10 slucajeva.
 
Ja koliko znam, ne postoji kod njih smer za html ili js, dok ja imam oba (samo osnove doduse) u okviru java smera.
Takodje, Java kod njih ozbiljno ide (drze nastavu) tek od prosle godine, tako da verovatnoca da ces naci nekog njihovog java programera je veoma mala. Cekaj jos koju godinu, ili dok ne upoznas mene :D

I niko i ne tvrdi da je lako. 3/4 polaznika moje grupe je odsutalo posle mesec dana, sto znaci da su bukvalno bacili pare.

postoji, zove se web dizajn

ja ne smatram da su ovi kursevi losi, niti da su bacanje para, ali mi se ni malo ne svidja njihov marketing...

it akademija se reklamira kao regional apple training center, sto nije, a kada ih pitam kako su to apple training center kada ne postoje na appleovom sajtu, samo mi obrisu komentar

takodje one fore: najlaksi put do uspesne it karijere, postani vrhunski it strucnjak, iza svake uspesne zene stoji business academy, itd....

kada vidim tu pogresnu upotrebu fiktivnog i vestackog termina it, odma mi pozli
 
Poslednja izmena:
Pročitao sam celu temu, pa sam odlučio da se registrujem, jer sam i sam zainteresovan za ITAkademiju, ali sam totalno zbunjen, da li to vredi uopšte. Prvo da se predstavim - završio sam Tehnološko-metalurški faks u Beogradu, radio u struci neko vreme, ostao bez posla. Inače, odavno me je interesovalo programiranje, pa sam se petljao u to povremeno, znači nije ideja došla od toga "da budem ja programer s velikom platom, jer sam sad nezaposlen"... Prirodanjak sam oduvek, logičar, ne podnosim društvene nauke, taj sam tip.

Inače, od onoga što sam do sada naučio (uslovno rečeno, ne usuđujem se da kažem da sam ekspert :D ) su HTML, CSS, poznajem JavaScript onako, ali ono što mene interesuje je Java. Nju sam krenuo pre nekog vremena da učim i dopalo mi se. Učim preko youtube-a, ima odličnih tutorijala, a malo i vežbam preko Codeacademy itd.

E, pošto sam se predstavio, mene zanima - koji je najlogičniji izbor za nekoga ko želi da postane Java programer? Da li da nastavim ovo što radim, ili da se ipak upišem na ITAkademiju, vidim da je mnogi pljuju i to... Znam da njihov sertifikat ne vredi ništa, mene zanima znanje koje pružaju (ako ga pružaju) ali sam video da imaju i polaganje za sertifikat ORACLE Java Developere raznih nivoa, jel ima neko da je to polagao kod njih? Kako da dođem do tog sertifikata, vredi li to šta?

Malo sam obeshrabren zato što imam 32 godine i "promašen" fakultet, ima mnogo mlađih od mene koje bi poslodavac pre odabrao, nego mene "matorog" da budem npr. praktikant (što bih bio bez problema). Znate li koje firme primaju ovakve "slučajeve" na prakse ili slično?
 
Na godine zaboravi, firmu ne zanima koliko developer ima godina. Poznajem osobe koje su u 30. godini pocele da rade svoj prvi posao (i to IT posao). Jos ako sam hoces da budes prvo praktikant (sto ti je pametan izbor) firmi ce to biti samo dodatni plus jer ce im biti jasno da si svestan svog znanja, a i praktikanti su manji trosak od juniora.

IT akademija je dobra onoliko koliko si ti dobar i istrajan u ucenju. Predavaci su OK, materijali su OK. Ako maksimalno iskoristis sve sto IT akademiaj pruza - ides na sva predavanja, prijavis se na sve dodatne kurseve, maksimalno koristis pravo na konsultacije, na predavanjima si maksimalno aktivan itd onda vrv neces pogresiti ako je upises.

Sa druge strane, fakultet si mozda promasio ali si bar stekao dovoljno raznih iskustava pa si sam dosao do materijala, i sam poceo da ucis, i sam oktrio sta zelis da naucis (sve to je ono sto vecini polaznika IT akademije fali), tako da ne vidim razlog da ne nastavis tako da ucis. Ukoliko si iz nekog veceg mesta, lako ces naci nekog da ti drzi privatne casove koje ces uzimati po potrebi.

Sertifikat IT akademije, kao privatne firme bez bilo kakve akreditacije sa losim ugledom u pogramerskim krugovima ti nece znaciti nista, negde ce mozda biti i mali minus, ali u ozbiljnim firmama (na koje i treba da ciljas, a hvala Bogu ima ih jako puno) nece uopste gledati to vec iskljucivo tvoje znanje.
 
Hvala! :) Malo sam se obeshrabrio u međuvremenu, godine prolaze, ok nisam baš toliko mator, ali teško je kad u 30-tim treba krenuti ispočetka... Trudiću se, pa se nadam da ću uspeti. Jesam iz većeg mesta, iz Beograda sam, tu živim.

Razmisliću o ITAkademiji, s tim da bih radije da pronađem neku praksu, nema veze što ću raditi za džabe, mislim da se to najviše isplati, u smislu stečenog znanja.

Inače, postavio sam pitanje vezano za sertifikate Oracle-a, pa sam na njihovom sajtu pronašao da postoje u Beogradu čak i trening centri koji te pripreme za polaganje, recimo, ovo mi je izašlo, ne znam kakav je kurs, niti kakva je škola:

http://cet.rs/kursevi/item/20523-java-osnovni-priprema-za-oca-8#prateći-materijal

Ima još mesta gde te spremaju za to, cene su niže od ITAkademije kad se sve sabere, kraće traje što je opet diskutabilno, kad ti se sve nabaca, ništa ni ne zapamtiš hahaha.

Ima li neko da je polagao za neki od Oracle sertifikata? To mi deluje kao mnogo bolja stavka u CV-ju nego ne-znam-koja akademija... Kakva je "procedura", naučiš Javu sam (ili u školi), prijaviš se na sajtu i platiš (normalno) i ako položiš - dobiješ neki "papir", jel tako?
 
Hvala! :) Malo sam se obeshrabrio u međuvremenu, godine prolaze, ok nisam baš toliko mator, ali teško je kad u 30-tim treba krenuti ispočetka... Trudiću se, pa se nadam da ću uspeti. Jesam iz većeg mesta, iz Beograda sam, tu živim.

Razmisliću o ITAkademiji, s tim da bih radije da pronađem neku praksu, nema veze što ću raditi za džabe, mislim da se to najviše isplati, u smislu stečenog znanja.

Inače, postavio sam pitanje vezano za sertifikate Oracle-a, pa sam na njihovom sajtu pronašao da postoje u Beogradu čak i trening centri koji te pripreme za polaganje, recimo, ovo mi je izašlo, ne znam kakav je kurs, niti kakva je škola:

http://cet.rs/kursevi/item/20523-java-osnovni-priprema-za-oca-8#prateći-materijal

Ima još mesta gde te spremaju za to, cene su niže od ITAkademije kad se sve sabere, kraće traje što je opet diskutabilno, kad ti se sve nabaca, ništa ni ne zapamtiš hahaha.

Ima li neko da je polagao za neki od Oracle sertifikata? To mi deluje kao mnogo bolja stavka u CV-ju nego ne-znam-koja akademija... Kakva je "procedura", naučiš Javu sam (ili u školi), prijaviš se na sajtu i platiš (normalno) i ako položiš - dobiješ neki "papir", jel tako?
Sad mi je krivo sto sam obrisao mail-ove koje sam dobijao kao odgovor od "predavaca" na pitanje koje me muci.
Da vidis kako ti taj cenjeni predavac odgovori.....jako drsko, bezobrazno, nezainteresovano itd.
Nemoj da mislis da mi je cilj da te plasim ili tako nesto.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Ja sam prošle godine dobio ponudu od moje firme da me pošalju na IT akademiju, pošto su oni dobili ponudu od akademije da po povoljnoj ceni prijave jednog zaposlednog na neki od kurseva.
Posle par nedelja i razgovora sa šefovima odlučili smo da ne idem, niti da iskoriste tu ponudu jer je to ipak relativno veliki novac za nešto što mogu sam da izučim, a pri tom mi njihov papir znači koliko i počasni dokrotat Miloša Stankovića :d
 
Sad mi je krivo sto sam obrisao mail-ove koje sam dobijao kao odgovor od "predavaca" na pitanje koje me muci.
Da vidis kako ti taj cenjeni predavac odgovori.....jako drsko, bezobrazno, nezainteresovano itd.
Nemoj da mislis da mi je cilj da te plasim ili tako nesto.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Ne ne, nisam ni shvatio kao da me plašiš, bolje da se raspitam pre nego što napravim neku glupost. Pretpostavljam da misliš na predavača sa ITAkademije :) (pošto pomenuh u postu i neku drugu školu)

Inače, jedan drug koji je arhitekta je išao na gomilu kurseva, ali je i sam dosta vredan i uporan i uspeo je da postane programer, radi C# koliko znam. Tako da, ima nade i za mene, s promašenim fakultetom...
 
Da na IT Akademiju sam mislio.Moj ti je savet da se DOBRO informises pa onda vidi sta ciniti.
Nijedan fakultet nije promasen, nego kod nas je malo zaje*ana situacija. ☺

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Ja koliko znam, ne postoji kod njih smer za html ili js, dok ja imam oba (samo osnove doduse) u okviru java smera.
Takodje, Java kod njih ozbiljno ide (drze nastavu) tek od prosle godine, tako da verovatnoca da ces naci nekog njihovog java programera je veoma mala. Cekaj jos koju godinu, ili dok ne upoznas mene :D

I niko i ne tvrdi da je lako. 3/4 polaznika moje grupe je odsutalo posle mesec dana, sto znaci da su bukvalno bacili pare.

Ne mogu da shvatim da ljudi upišu nešto i odustanu odmah!? Koliko znam, novac se ne vraća, jel tako? Nije mi jasno kako neko razmišlja, šta, imaju višak para... Zato se i raspitujem o svim mogućim opcijama, ne idem glavom kroz zid odmah.

Inače, kakav je Java smer? Jesi li naučio nešto korisno, kako se snalaziš? Kad počinju predavanja inače, septembar, oktobar?
 
Koja bljutava reklama. Treba imati meru u ovim PR tekstovima.
 
A evo i linkedin od gospodina iz teksta koji je kao mali voleo struju, promasio fax i upisao IT******demiu i odmah poceo da radi u internacionalnoj kompaniji kao glavni web dizajner:

https://www.linkedin.com/in/milan-petrovic-353b7258

Obratite paznju koja internacionalna kompanija je u pitanju.
 
Koja je poenta tvog posta? Da olaksas ljudima kako da samo za godinu dan apostanu vrhunski strucnjaci i pocnu da rade i internacionalnoj kompaniji, pa da ne moraju ceo tekst da citaju ti si im izvukao link?
 
Ima li neko mozda neke materijale sa it akademije? Klipove? Rekose na jednom forumu da ima torent od fazon 60 GB sa svim materijalima ali je na crnaberza.com a tamo bez invajta ne moze da se registruje. Trazim bilo sta od njihovih kurseva. PHP, Java, Android...
 
Imam pristup njihovom Moodle, i jednom od kurseva. Nisam se udubljivao previse, ali dajte ideju kako da poskidam te klipove i dobijete ih :)
 
Ja sam upisao akademiju, smer PHP. Znam da nije neko ludilo ali pokusacu da izvucem maksimum. Pocinje u novembru pa sam se u medjuvremenu bacio na front end. Evo vec pola godine ucim js, jquery, bootstrap, d3 i ide ok. Trenutno pokusavam React ali mi to bas slabo ide. Osecam se glupo. Drndao sam svakakve tutorijale po netu i React skontao kolko tolko, ali Redux nikako. A vidim pominju ljudi privatne casove. Gde bi mogao naci nekoga da drzi privatne casove za tako nesto. Hvala.
 
Koja je poenta tvog posta? Da olaksas ljudima kako da samo za godinu dan apostanu vrhunski strucnjaci i pocnu da rade i internacionalnoj kompaniji, pa da ne moraju ceo tekst da citaju ti si im izvukao link?

Da im pokažem da je taj članak u Blicu plaćen od IT Akademije, mada ima takvih plaćenih članaka i na B92. Jedino što se nisu sjetili da zamaskiraju tragove u linkovima. Šta ćeš kad im je lakše da računaju click-through kroz campaign parametar u URL-u nego kroz HTTP referrer. :p
 
Izvini, skroz sam prevideo da je moguce da neko ne shvati odmah da je taj clanak izmislila i platila it akademija.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Izvini, skroz sam prevideo da je moguce da neko ne shvati odmah da je taj clanak izmislila i platila it akademija.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Dva puta sam pokusao da ostavim komentar na blicu vezano za tu temu i pokvarena gamad nece da prihvate.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Ne znam, kome nije jasno da je to plaćena reklama, taj pati od nedostatka inteligencije. Ovo nije usmereno direktno protiv škole, nego generalno mislim na sve te takve plaćene reklame, a ima ih poprilično i za neke biznis akademije i ostale kurseve...

Ako neko ima materijale sa nekog od njihovih kurseva, nek stavi link ili kaže gde je našao, voleo bih da pogledam...
 
Ko još Blic shvata ozbiljno? ( : Oni su već duže vreme u rangu Kurira i Informera, kao i većina, da ne kažem svi, mediji u Srbiji.
 
kamo srece da je to blic, itakademija placa u drugim medijima i sajtovima da objavljuju njene izmisljene tekstove koji nemaju puno veze sa istinom.

blic barem lepo napise na par meta da je to PR tekst, mada vecina ciljne grupe ITakademije i ne zna sta znaci PRtekst.

Onda taj sto procita tekst kako za godinu dana moze da pocne da radi u internacionalnoj kompaniji za cetvorocifrenu platu u evrima dodje na sajt itakademije i iskoci mu 40% popusta na skolarinu... A taj ili nema posao, ili studira fax koji nikad nece zavrsiti, ili sljaka za 15000din mesecno - ko da ignorise sve to, lepo podigne kredit i resi da uzme sudbinu u svoje ruke. I posle mesec do godinu dana - zajeb...
 
Ne znam, kome nije jasno da je to plaćena reklama, taj pati od nedostatka inteligencije. Ovo nije usmereno direktno protiv škole, nego generalno mislim na sve te takve plaćene reklame, a ima ih poprilično i za neke biznis akademije i ostale kurseve...

Ako neko ima materijale sa nekog od njihovih kurseva, nek stavi link ili kaže gde je našao, voleo bih da pogledam...

Zacudio bi se koliko je takvih ljudi. Pogledaj nam samo predsednika drzave, nepismen, bez skole, bez znanja stranih jezika. Takvog je narod izabrao pa ti skontaj koliko je narod onda inteligentan.

Znam nekoliko ljudi koji idu na tu akademiju i svi su u fazonu, VAU, kida, super je. Super im je sto imaju celu ucionicu opremljenu mac-ovima i to posebno isticu, a znanje koje ce tamo steci im nije na prvom mestu.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko mozda neke materijale sa it akademije? Klipove? Rekose na jednom forumu da ima torent od fazon 60 GB sa svim materijalima ali je na crnaberza.com a tamo bez invajta ne moze da se registruje. Trazim bilo sta od njihovih kurseva. PHP, Java, Android...

Imaš na EUC-u.
 
Ja sam prošle godine dobio ponudu od moje firme da me pošalju na IT akademiju, pošto su oni dobili ponudu od akademije da po povoljnoj ceni prijave jednog zaposlednog na neki od kurseva.
Posle par nedelja i razgovora sa šefovima odlučili smo da ne idem, niti da iskoriste tu ponudu jer je to ipak relativno veliki novac za nešto što mogu sam da izučim, a pri tom mi njihov papir znači koliko i počasni dokrotat Miloša Stankovića :d

Ok, proslo je godinu dana... Kako si napredovao sad kada si sve ucio samouko? :)

Ne mogu da shvatim da ljudi upišu nešto i odustanu odmah!? Koliko znam, novac se ne vraća, jel tako? Nije mi jasno kako neko razmišlja, šta, imaju višak para... Zato se i raspitujem o svim mogućim opcijama, ne idem glavom kroz zid odmah.

Inače, kakav je Java smer? Jesi li naučio nešto korisno, kako se snalaziš? Kad počinju predavanja inače, septembar, oktobar?

Super je smer, i usmeren je vise ka webu, jer su to jedino poslovi koji su danas popularni sto se tice jave. Dobro bi bilo da ti zapadne ovaj moj predavac (Vlada), jer za ostale ne znam kakvi su.
Moja preporuka ti je da ako ces da ides, da uzmes tradicionalnu nastavu (ne online), jer kad si online mnogo je lakse ulenjiti se.

A sto se tice ostalih sto su odustali, sta da ti kazem, nemam pojma. Pretpostavljam da im te pare nisu problem, ili su mozda promenili smer (otisli na nesto lakse).
 
Poslednja izmena:
Ok, proslo je godinu dana... Kako si napredovao sad kada si sve ucio samouko? :)

Nisam, nisam imao vremena od količine posla koju imam da se posvetim nekim osnovnim stvarima u životu a kamoli tome. Primarna oblast mi je SEO. HTML i CSS znam, ne mogu reći da znam, znam, ali za sada je dovoljno. Ako se ikada ukaže prilika i viška vremena svakako planiram da se bacim na JS/PHP, to mi je neki smer u kom želim da idem.
 
Nazad
Vrh Dno