»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 23 PrvaPrva 12345678915 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 338

Tema: IT Akademija (gubljenje vremena i para)

Danas sam gledao Microsoft cert. Windows 10, 60EUR pocetak, za korisnike iz BiH.

Nije lose za pocetak, a ipak je Microsoft.
        epidemija

Member Avatar korisnika slatkisi
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        529
        @tomas,

Ata podrazumeva taj probni rad od 3 meseca? Da li zaposleni odmah potpisuje ugovor o radu, i ako da na koji period? Da li se plata razlikuje u probnom radu?
        Menjao slatkisi : 04.02.2016. u 01:22
        Telenor 2016: Najnizi Paket 595RSD/4.8EUR
        MTS 2016: Najnizi Paket 590RSD/4.79EUR. VIP 2016: Najnizi paket 599RSD/4.81EUR Next.

Member Avatar korisnika MareBGD
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        1.561
      4. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 2600
        • MoBo: ASRock B450M Pro
        • RAM: 2x8GB Klevv 2666MHz
        • VGA: Zotac 2060
        • MON: Dell
        • HDD: 1xSSD 1xSATA
        • INET: Kablovska
      5. Citat Citiram korisnika: slatkisi Pogledaj poruku
        @tomas,

Ata podrazumeva taj probni rad od 3 meseca? Da li zaposleni odmah potpisuje ugovor o radu, i ako da na koji period? Da li se plata razlikuje u probnom radu?
        Kod nas je sledeća varijanta:

Kad se raspiše oglas, traži se uglavnom, poželjno visoko obrazovanje, može da prođe i srednja ukoliko pozicija nije neki menadžment. U prvom krugu gledanja CV-jeva svašta može da te izbaci iz konkurencije, gledamo prvenstveno iskustvo, da li je fax npr privatni ili državni ne znači previše, ali opet nije da ne bacimo pogled. Sva one gluposti u biografiji opisnog karaktera o osobi manje više ne čitam (vredan radnik, tačan, radi u timu, snalazi se pod pritiskom itd, koga briga čoveče). Zanima me šta si radio, šta kažeš da znaš da radiš, da vidim da se konstantno obučavaš, da vidim da si i privatno zainteresovan za ono čime se baviš (npr došao mi jednom SE za Storage koji nema Internet u kući, meni takav lik ne treba), da saznam šta te pokreće kao profesionalca i osobu.

Kad razvrstamo neki prvi krug samo na osnovu biografija, kandidati rade standardne testove (psihološke), tu dobijamo preporuku HR-a koju uglavnom poslušamo ukoliko nekog ne preporučuju. Dalje ide prvi krug razgovora, i tu se dođe do 2-3 kandidata s kojima možemo da pričamo na temu ponude za posao. Rad na određeno je 6 meseci, a posle toga ugovor na neodređeno uglavnom donosi povećanje plate od 10%.

Do sad se nije desilo da toliko pogrešimo u proceni i da nekome ne produžimo taj ugovor. Što se tiče sertifikata, IT akademiju ne bi ni pogledali, čak bi ga verovatno odstranili iz selekcije ako mu je to jedina preporuka, prolaze zvanični CISCO, Microsoft, itd sertifikati, i lepo je videti neki od Coursera, ili EDX sertifikata. Evo jednom liku je bio plus što je završio par EDX sertifikata na temu svetske istorije, prosto pokazuje mi čoveka koji radi na sebi i ima želju da uči.

Member Avatar korisnika owim
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.203
        Hvala Mare, ovo je bas bilo korisno, posebno meni koji sam pitao u vezi Coursera i EdX sertifikata.

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        529
        Nisu mi jasni ti vazi ugovori na odredjeno od 6 meseci i probni rad od fiksno 3 meseci jer zakon o radu (i nov i stari) imaju probni rad od 6 meseci u okviru kod poslodavac moze u bilo kom trenutku da raskine taj ugovor bez ikakvih posledica po njega.
        MTS 2016: Najnizi Paket 590RSD/4.79EUR. VIP 2016: Najnizi paket 599RSD/4.81EUR Next.

Member Avatar korisnika erdelja
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        270
        Ljudi ti kazu kako je u praksi, pusti ti zakon...

Sto se tice sertifikata, nisu losi da se okiti LinkedIN profil

Da vas podsetim da uvek postoji mogucnost da nadjete nekog politickog mamlaza i da se udomite u neku od drzavnih ustanova. E tu vam ne treba ni skola, ni znanje, ni sertifikat.... Ne zavrsavajte kurseve zbog sertifikata, vec zbog znanja! Ako posedujete znanje, sigurno cete pronaci i dobar posao. Pa sada, ako ne prodjete na par konkursa, na jednom ce prepoznati vas kvalitet, a posle....nebo je granica.

Informisite se kako se pise dobar CV, napravite LinkedIN profil (nece da se baci) i sto je najvaznije.... stvarajte reference (volontirajte, smisljajte sami projekte...)!!!!
        Menjao erdelja : 04.02.2016. u 14:35
        "Nice try Kyle, but I see throught your Serbian-Jew Double Bluff" - Cartman

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        529
        Kod njih je tako u praksi. Ne svuda.

Member Avatar korisnika tomas.hokenberi
        Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        160
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel(R) Core(TM) i3-4130 CPU @ 3.40GHz
        • MoBo: Asus B85-PLUS
        • RAM: 8 GB DDR3
        • VGA: NVidia GeForce GT 440 + Nvidia GeForce GT630
        • MON: 3 x Samsung SyncMaster 2243
        • HDD: 2 x Samsung HD154UI 1,5 TB Sata II + 1 x WD WD30EZRX-00D 3TB Sata III
        • OPT: TSST Corp SH-S223B DVD/RW
        • Case: Cooler Master
        • SND: Integrisan na ploci
        • LAP: Dell Inspiron 15R; Acer Aspire One D260 Netbook
        • TV: Samsung LE32D550; LG 42LD650
        • INET: DSL
      12. Citat Citiram korisnika: slatkisi Pogledaj poruku
        @tomas,

Znaci da se sklapa ugovor na 3 meseca. Oni koji u ta tri meseca pokazu zadovoljavajuce performanse se zaposljavaju na "neodredjeno". Ostalima pozelimo puno srece na nekom drugom radnom mestu u nekoj drugoj firmi.
        Pripravnicke plate su normalno nize, ne samo ta tri meseca vec prvih 12 meseci. Plata raste sa iskustvom.

Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        160
      14. Moja mašina
      15. Citat Citiram korisnika: slatkisi Pogledaj poruku
        Nisu mi jasni ti vazi ugovori na odredjeno od 6 meseci i probni rad od fiksno 3 meseci jer zakon o radu (i nov i stari) imaju probni rad od 6 meseci u okviru kod poslodavac moze u bilo kom trenutku da raskine taj ugovor bez ikakvih posledica po njega.
        Zato sto je tako lakse. Nije to raskidanje bas tako jednostavno kako deluje na prvi pogled. Ovako nema nikakvih peripetija, jednostavno se ne sklopi novi ugovor, "zdravo i dovidjenja".

Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        160
      17. Moja mašina
      18. Citat Citiram korisnika: MareBGD Pogledaj poruku
        Kod nas je sledeća varijanta:
        Sva one gluposti u biografiji opisnog karaktera o osobi manje više ne čitam (vredan radnik, tačan, radi u timu, snalazi se pod pritiskom itd, koga briga čoveče).
        Ja kada vidim CV koji se sastoji 90% od recenica tipa "radi dobro pod pritiskom, vredan i timski radnik, pozitivno razmisljam, trt-mrt" i slican tekst koji svi skidaju sa raznih sajtova i ubacuju u svoje cv-jeve dodje mi da povratim. Previsa takvog teksta donosi "negativne poene".

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        529
        Da li u vasim firma ima ljudi koji su zavrsili IT akademiju?

Member Avatar korisnika mean_machine
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        1.268
      21. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 945
        • MoBo: Sabertooth 990fx R2.0
        • RAM: 8GB
        • MON: 24" FHD
        • Case: Raidmax Sigma
        • Ostalo: Xiaomi Mi Max 2
      22. Koji kurs kod njih valja? Drugar razmislja da upise, nema predznanje u vezi IT-a pa me pita za njih. Ja vidim da oni imaju bas dosta kurseva a nemam pojma kakvi su.

ITakademija ili nesto slicno su jedine opcije, posto dosta radi (elektricar) pa samo varijanta ucionice dolazi u obzir, kuci nema teorije da uzme da uci nesto novo pa jos da prevodi sa engleskog ili nemackog.

Dakle nesto sto bi ga naucilo osnove kako treba pa onda bi imao volje da sam uci dalje.

Ne mora samo ITakademija.
        Menjao mean_machine : 15.02.2016. u 09:37

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        529
        Definisi kriterijume za to "valja". Btw, koji god kurs i gde god da ga upise, ako mu se bude posvecivao tih par sati par puta nedeljno koliko su predavanja onda se nece 'leba najesti od toga.

Member Avatar korisnika mean_machine
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        1.268
      25. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 945
        • MoBo: Sabertooth 990fx R2.0
        • RAM: 8GB
        • MON: 24" FHD
        • Case: Raidmax Sigma
        • Ostalo: Xiaomi Mi Max 2
      26. Citat Citiram korisnika: slatkisi Pogledaj poruku
        Definisi kriterijume za to "valja". Btw, koji god kurs i gde god da ga upise, ako mu se bude posvecivao tih par sati par puta nedeljno koliko su predavanja onda se nece 'leba najesti od toga.
        Prenecu mu.

Member Avatar korisnika Dibidus
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        161
        Mislim da je veci problem ako ne poznaje dovoljno engleski

Strana 5 od 23 PrvaPrva 12345678915 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi