»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 23 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 338

Tema: IT Akademija (gubljenje vremena i para)

Member Avatar korisnika Serveto
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        596
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel G4560
        • MoBo: Gigabyte H110M-S22V-CF
        • RAM: 16 GB DDR4
        • VGA: Gigabyte 1050 Ti
        • MON: BENQ GW2760
        • HDD: Kingston 120 GB + WD Black 500 GB
        • Case: LC Power 600W
        • INET: DSL
      3. Nije lose da od nekog cuje osnove svega, na tacni. kasnije ce imati smernice... Znaci, za one koji su apsolutni pocetnici, vredi da ih neko pogura na pocetku.

Member Avatar korisnika Chupo
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        2.860
      5. Moja mašina
        • CPU: Core i7 8700K + Hyper 212X
        • MoBo: GA-Z370-HD3P
        • RAM: 32GB DDR4 2133 MHz HyperX
        • VGA: EVGA GTX 1060 SC 6GB
        • MON: ASUS VX279H
        • HDD: 240GB Kingston SSD x2 RAID0 + 4TB WD Blue
        • OPT: N/A
        • Case: Chieftec SH-03B-OP + CPS-750S
        • SND: ALC1150 + Labtec Arena 685
        • LAP: N/A
        • TV: Samsung 40" UHD
      6. Ako bas zelis da naucis posao kako treba, nikakva privatna akademija ili visa skola ti tu nece pomoci, iscimaj se lepo pa zavrsi pravi faks.

Da ne bude zablude, i na pravom faksu je ogroman uticaj rada kod kuce, tj. mnoge stvari moras sam da uz dosta volje savladavas.

My 2 cents.

Member Avatar korisnika Serveto
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        596
      8. Moja mašina
        • CPU: Intel G4560
        • MoBo: Gigabyte H110M-S22V-CF
        • RAM: 16 GB DDR4
        • VGA: Gigabyte 1050 Ti
        • MON: BENQ GW2760
        • HDD: Kingston 120 GB + WD Black 500 GB
        • Case: LC Power 600W
      9. Citat Citiram korisnika: Chupo Pogledaj poruku
        ...Da ne bude zablude, i na pravom faksu je ogroman uticaj rada kod kuce, tj. mnoge stvari moras sam da uz dosta volje savladavas...
        Upravo o ovome sam govorio. Samo, akademija traje godinu dana, cini mi se. Brze je od fakulteta i zato se neko ipak i odluci da upise.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        2
        Citat Citiram korisnika: Serveto Pogledaj poruku
        Upravo o ovome sam govorio. Samo, akademija traje godinu dana, cini mi se. Brze je od fakulteta i zato se neko ipak i odluci da upise.
        Ja sam trenutno na IT akademiji smer Web dizajn, mogu reći samo da je mogo vise para nego muzike. Uci se dosta povrsno, moras sam da udjes u materiju dublje.

Member Avatar korisnika Marko94
        Na forumu od
        Oct 2012
        Poruka
        126
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 3770
        • MoBo: Gigabyte Z77-HD4
        • RAM: GeIL Echance Corsa 2x4GB
        • VGA: Sapphire Radeon HD6950 Toxic 2GB
        • MON: LG Flatron w2363V
        • LAP: HP Pavillion G6 2377ez
      13. Ja sam prosle godine zavrsio za audio i video produkciju... predavaci su toliko usporeni, da ono sto ispricaju za 3h (koliko traje 1 predavanje) moze da se kaze realno u 30 minuta, kao da na silu pokusavaju da ispune ta 3h, plus su jako povrsni kao sto rece Ultra018. Inace moze da se nauci taman toliko da kasnije sam znas sam sta treba dalje da radis i kako da ucis, al' sad ti vidi da li to vredi 1000 i kusur eura.

Member Avatar korisnika srejić
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        90
      15. Moja mašina
        • LAP: Samsung NP350 e5c
        • INET: Kablovska
      16. Preskupo

Ne isplati se ljudi, šibaju po ušima. Imaš uputstva na netu sve što te zanima, kod njih se uči dosta površno i razvlače ta predavanja. Kupi par knjiga i kreni lagano, sve ćeš skapirati. :cool:

Member Avatar korisnika milannnnn
        Na forumu od
        Jan 2012
        Poruka
        183
      18. Moja mašina
        • LAP: Lenovo IdeaPad Y580
      19. Citat Citiram korisnika: videx Pogledaj poruku
        Ako bi zeleo da ti neko prenese osnovu, mozes i bez placanja i kvalitetnije, i zove se MOOC. Pogledaj neki od ovih sajtova:
        https://www.udacity.com/
        https://www.edx.org/
        https://www.coursera.org/
        ima ih mnogo i lako ih je naci...
        Dosta kurseva koje sam slusao bili su bas kvalitetni, ako ne znas nista o programiranju mozes da pocnes od cs50 (mislim da ima na edx), koji je bas osnova i lagan je. Ali ako si motivisan stvarno moraces da se potrudis i da nadjes kurs koji ti odgovara, i da guglas stalno.
        I ja bih ti predlozio ovo, imas dosta dobrih i kvalitetnih kurseva i predavanja za dzabe, za vecinu kurseva imas forume gdje se ljudi ispomazu ako nesta zapne, pomoci ce ti da savladas engleski, biras termine koji tebi odgovaraju. Jos ako nadjes nekoga da zajedno pratite, bice vam bas lagano. Na EdX-u za skoro svaki kurs (izuzev par professional kurseva, za koje moras da platis, ali njih je veoma malo) dobijas besplatan sertifikat sa kodom za internet verifikaciju ako zadovoljis kriterijum (domaci, kvizovi, itd.), koje posle mozes da prilazes uz CV. Mislim da je slicno i na Coursera-i, ali cini mi se da besplatni sertifikati nemaju verifikaciju.

Sto se tice kurseva, cs50x (Harvardov uvodni kurs za programiranje) je dobar. A kad savladas uvod, vidi koji kursevi se trenutno daju i sta te zanima.

Kasnije kad vidis sta te interesuje, ako bas ne mozes da nadjes kurs, ili ako zelis da produbis znanje, nadjes par dobrih ebook-ova (torrent, bookfi, ...) za tu oblast, skines i krenes sam da ucis, takodje imas i dosta besplatnih sajtova za vjezbama i template-ima za programiranje. Mislim da ti nikakva akademija nece trebati, samo da zagrijes stolicu.

Member Avatar korisnika erdelja
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        270

IT Akademija???

Ajde da vratim temu u život i da prekinem niz pljuvačina.

Posle više od mesec dana pohađanja ove školice želim da dam i neke svoje utiske o IA (Internet Academy). Polaznik sam kursa Conent & SEO Manager i za sada sam zadovoljan. Pošto imaju prilično agresivne kampanje (da ne kažem bot-ovske) želim da naglasim da od pohvala nemam apsolutno ništa (ne računajući zagarantovanih 150e mesečne rate koje moram da platim).

Poštujem svačije mišljenje, ali pljuvanje po nečemu bez konkretnih razloga ume prilično da me iznervira. Smatram se kompetentnim da komentarišem samo gore navedeni kurs i slične vezane za internet marketing u okviru IA. Ozbiljnosti ove priče doprinosi i činjenica da je program osmislio Dragan Varagić jedan od najvećih stručnjaka u ovoj oblasti kod nas, kao i da je on napravio izbor predavača. Sam kurs je mnogo širi nego što sam očekivao. Ne obrađuju se samo uskostručne teme, već su tu i onovi menadžmenta u IT, PR i poslovna komunikacija, odnosi sa medijima...i mnogi drugi. Imamo valjda 32 predmeta, što obaveznih, što neobaveznih. Iskreno, kako bi ovo sve pokrio kada bi u svojoj režiji tražio kurseve? Mogao bi...ali jako teško. Iskreno, živa reč je mnogo bitna u ovoj priči, a pogotovu kada se tebi lično obraća i otklanja neke tvoje nedoumice. Tu su i domaći radovi, projekti...

Kao što vidite još nisam savladao PR obraćanje mada mi to ovde i nije bio cilj niti sam se trudio. Šalu na stranu...relativno sam posran krenuo sa slušanjem predavanja (posle bujice pluvačina) i pun predrasuda, ali sam ipak prijatno iznenađen. Skroz je dobro i vredi. Ono što nisam znao, a i nisu mi ni oni rekli kada sam potpisivao ugovor, da oni za Black Friday po ceni jednog kursa daju još jedan...tako da sam doplatio razliku od 270e (na kraju me ispalo 1800e) i školovaću se još jednu godinu i ispadne 900e godišnje.

E sad malo o meni da bi skontali moje stavove. Od informatičkih poslova živimi i "hranim" porodicu još od 1998. godine i trenutno se bavim užasno dosadnim, ali sigurnim i pristojno plaćenim poslom iz oblasti IT-a, naravno. Imam završen faks i dovoljno godina da znam veliki broj ljudi iz branše i to koliko su oni izašli obučeni sa raznih fakulteta. Komenari: upiši faks, ovo je ******ština i ne postoj takva privana škola koja će ti pružiti znanje...i slični su totalno pros..avanje. Faks sam kao takav ti osim bodova ne može mnogo pružiti ako se ti ne angažuješ sam. Što se mojih prijatelja tiče, najsposobniji i najveći stručnjak u svojoj oblasti nije ni završio faks. Ljudi, on je i godinu u srednjoj školi pao...a sada radi u Google-u. Zbog zadnjih par rečenica mu ime neću pominjati, ali bi admini i malo stariji mogli da znaju o kome pričam. MM

Šta sam hteo da kažem ovim ogromnim postom:
        pljuvanje po neformalnom obrazovanju i veličanje formalnog govori o vama da ste totalno neupućeni u stvari o kojima pričate i da zbog svoje arogancije ne vidite stari realno. Ko nije bio zadovoljan ovom školicom neka se zapita, šta je uopšte tražio u njoj i da li je skontao njenu svrhu. Ako iz jednog predavanja od 3 sata izvučem 3-4 korisne informacije iz prakse - ja sam na konju. Tehnikalije možeš naučiti u online kuresvima.

Toliko od mene.

Edit: da ne bi bio pogrešno shvaćen, formalno obrazovanje je najbitnije i ovu akademiju treba shvatiti kao stručno usavršavanje, a ne kao nešto sa čime "završavate posao" i priča koju pričaju da vam garantuju zaposlenje je čista glupost i laž.
        Menjao erdelja : 04.12.2015. u 16:29
        "Nice try Kyle, but I see throught your Serbian-Jew Double Bluff" - Cartman

Member Avatar korisnika owim
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.201
        ^ Kao ni Predsednik SRB, ne znaš ni kako se škola zove. "Internet Academy", huh?

Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        270
        @owim
        Ne kontam komentar? Ako sam imao slovnih gresaka, to je iz razloga sto je ovo glupavi post na forumu, pa bas nisam radio recenzije. U slucaju da ti je zasmetalo kako sam "ustanovu" nazvao... idi na sajt pa se informisi.

Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        2.860
      24. Moja mašina
      25. Ti o ovome ozbiljno???

Kazi kojim se poslom bavis u IT-u za pocetak?

pljuvanje po neformalnom obrazovanju i veličanje formalnog govori o vama da ste totalno neupućeni u stvari o kojima pričate i da zbog svoje arogancije ne vidite stari realno. Ko nije bio zadovoljan ovom školicom neka se zapita, šta je uopšte tražio u njoj i da li je skontao njenu svrhu. Ako iz jednog predavanja od 3 sata izvučem 3-4 korisne informacije iz prakse - ja sam na konju. Tehnikalije možeš naučiti u online kuresvima.
        Oces da kazes da oni koji na mom (i ostalim drzavnim fakultetima) uce Computer Science/Racunarstvo i informatiku gube vreme? Jeste vi pominjali uopste asembler? Koliko poznajete hardver? Znate li matematiku i nacine optimizovanja koriscenjem iste?

Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        270
        Brate mili procitaj ponovo sta sam napisao. Ko je napisao ista o lose o formalnom obrazovanju? Cime sam umanjio znacaj i kvalitet drzavnih fakulteta? Ko je ovaj KURS poredio sa FAKULTETOM? Sta se palis? Cuti i uci skolu (i nauci) i bezi iz zemlje!

Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        2.860
      28. Moja mašina
      29. pljuvanje po neformalnom obrazovanju i veličanje formalnog govori o vama da ste totalno neupućeni u stvari o kojima pričate i da zbog svoje arogancije ne vidite stari realno.
        Jesu ovo tvoje ili moje reči?

Member Avatar korisnika toxicm
        Na forumu od
        Jan 2012
        Poruka
        2.117
      31. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G4560 / LC-CC-120
        • MoBo: Asus H110M-C
        • RAM: Kingston HyperX HX424C15FB/8 8GB DDR4 2400MHz CL15
        • VGA: XFX RX470 4GB RS Triple X
        • MON: Samsung T220
        • HDD: SSD CT250GB BX100 + WD500GB + 320GB
        • OPT: Pioneer 217D
        • Case: Chieftec LF-02B / Chieftec ELP-700S 700W
        • SND: Realtek HD
        • LAP: Lenovo ThinkPad R61i UV1DTCD
        • Ostalo: WinFast TV2000XP Global TV/FM | Lenovo A536
      32. Citat Citiram korisnika: erdelja Pogledaj poruku
        Ne kontam komentar? Ako sam imao slovnih gresaka, to je iz razloga sto je ovo glupavi post na forumu, pa bas nisam radio recenzije. U slucaju da ti je zasmetalo kako sam "ustanovu" nazvao... idi na sajt pa se informisi.
        Jel' pričas o IT akademiji ili o Internet akademiji? U naslovu poruke piše IT akademija, kasnije pominješ neku IA (Internet Academy). IT nije skraćenica za internet.

LM, rođaka završava neki web kurs na IT akademiji. Učili su HTML prvo i to je OK skapirala, zadovoljna je tim delom. Međutim, nastavak je bio o PHP-u i tu ništa nije razumela. To je nekakav početnički kurs. Osnove HTML-a su lake, ali čim su prešli na nešto malo naprednije cela grupa (imaju neki kontakt preko neta, koliko sam shvatio) se pogubila. Po meni, pored svih besplatnih kurseva na netu je bacanje para. Većina tih kurseva je na engleskom, ali ko ne zna engleski i nema šta da traži u ovom poslu.

Banned
        Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        9.895
        html je mogla da nauči na netu gde hoće - ima toliko knjiga/sadržaja da je to neverovatno
        A pare koje je dala tim kursadžijama je mogla da uloži u nov računar ili neku knjigu (ako ne zna dobro engleski u npr neki kurs engleskog)...

Ova tema treba da se briše, bukvalno sektaše na svim sajtovima/forumima !

Strana 2 od 23 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •