Šta je novo?

Koji docking station provereno radi sa Yosemite?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,956
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav!

Dok ne skupim pare za jači NAS (najverovatnije Synology sa 2, manje verovatno sa četiri mesta za hard diskove), planiram da kupim docking station. Razgledam malo cene i naiđem na Raidsonic IB-120STU3-WH (pogotovo što se boja slaže sa Mac minijem :)) ali danas sam pročitao na:

http://www.amazon.co.uk/product-reviews/B0055BK7F2

"Not stable on a Mac with OSX 10.9 Mavericks"

1. This review is from: Icy Box IB-120StU3-Wh Dual Bay Docking Station for 2 x 2.5 inch or 3.5 inch SATA HDD to USB 3.0 Host (Personal Computers)
The drives eject without warning particularly when doing a large backup to one drive, then they both eject. Raised it with the manufacturers and they claim its an Apple driver problem. Trying on another Mac running Lion and will see if the same thing happens.

2. I have the same problem and get tonnes of Disk Not Ejected Properly warnings, despite it being constantly connected. However, searching the apple forums this seems to have been a long running osX issues going back a long way and affecting many external drives. It is however very annoying!

Ja korsitim OS X Yosemite 10.10.3 i nigde ne piše da li su u međuvremenu rešili problem (najverovatnije da nisu pošto sam gledao na zvaničnom sajtu i kažu: "No Downloads available." za driver i firmware). Meni baš treba za 24/7 (torrentovanje, redovan backup preko Time Machine, prebacivanje velikih fajlova - filmova od 20-30GB...).

Da li neko ima neki docking station koji provereno radi sa Yosemite pošto ne bih da kupujem pa da vraćam/prodajem za manju lovu? Treba da prima dva hard diska, da je USB 3.0 obavezno zbog prebacivanja velikih fajlova/recheck-a u uTorrentu itd.
 
Jedno indirektno pitanje,da li ti trenutno rijesava problem spajanje ext.hdd-a sa ruterom?
 
Nemam još eksterni hdd. Naručio sam rek pošto sam juče ceo dan prelistavao net i naišao sam na milion problema OS X-a sa docking station-ima koji imaju dva mesta za hard diskove. Videću kada mi dođe rek sledeće nedelje šta ću i kako ću. Razmišljao sam i o Time Capsule ali je preskup. A od rutera imam samo ovaj osnovni Cisco EPC3928s.
 
A zasto insistiras na 2 sata mjesta?
 
Do sada sam koristio hard za zezanje (seedovanje) a sada bih već polako svu muziku, slike, kućni video, dokumente itd. lepo sredio pa u Raid 1. Video sam da ovi slabiji docking station-i nemaju mogućnost RAID-a. Nema veze, kupio sam privremeno rek sa jednim mestom pa ću polako dok ne skupim pare za Synology + RAID1 (2x par TB WD Red).

Za sada ću imati backup= komp + cloud (Google Drive, Dropbox) + eksterni hard disk (rek + 3TB WD Red).
 
Nazad
Vrh Dno