Šta je novo?

LG Spirit 4G

Nemam bas isksutva sa android telefonima. Jel taj update dolazi svima odjednom, ili po nekim fazama, mrezama ili kako? Meni ne nudi jos update.

Screenshot_2016-06-02-16-18-31.png
 
Povezi mobilni na kompjuter,skini LG PC Suite,i proveri u njemu da li ti nudi update. Juce sam tako uradio na maminom Spiritu 4G :)
 
Bice uskoro svima. Ja ne zurim dok ne kazu da radi KingRoot
 
Da li je neko uspeo OTA apdejt? Skine 750MB i kaze da ne moze da instalira.
 
Strpljenja samo, meni je tako prijavio 4,5 puta pa je onda instalirao

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Zna li neko koliko treba da prodje vremena od pojave novog sw do dolaska na Telenor mrezu?

I da li neko zna, ako se telefon dekodira preko tog nekog koda za otkljucavanje, da li se gubi garancija od Telenora?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zna li neko koliko treba da prodje vremena od pojave novog sw do dolaska na Telenor mrezu?
Može da stigne brzo, a može i nikada :(
(Npr. za moj stari Sasmung S Advance još nije stigao apgrejd na 4.1.2, iako postoji već nekoliko godina)
 
Kako se na ovom telefonu ulazi u recovery meni? Varijanta volume down + power radi samo za hard reset. Telefon je uzet preko vipa, ako to ima neku ulogu.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Nisam nikada radio root na android telefonima, pa me zanima da mi neko od vas kaze, da li na oovm modelu mogu da ga uradim, a da posle mogu da ga unroot-ujem, u slucaju da mi treba ostvarivanje garancije, kako servis ne bi mogao da provali da sam radio root? Dakle da li se root moze ukloniti bez tragova?
 
Dobio sam odgovor od Telenora po pitanju Androida 6: biće apdejta kad ga bude i ako ga bude, za sada se ništa ne zna. :(
 
Ne mora da znači - postoji apdejt i za moj stari Samsung i9070 (S Advance), pa ga Telenor ipak nije pustio.
 
Jos jedno pitanje. Odlucio sam da menjam mrezu, pa gledam kako mi je najbezbolnije da otkljucam ovaj telefon, a da ne izgubim garanciju. Nasao sam neki sajt koji salje neki kod za otkljucavanje, koji se samo upise i telefon je otkljucan. Kazu da se ne gubi tako garancija. Da li je to u redu da uradim? Kosta 1000 dinara.
 
Da. Ali pod uslovom da je validan sajt. I u servisima za isto traže toliko.
 
Ne smem ovde verovatno da kacim link ka sajtu. A jel taj nacin siguran u smislu da mi se telefon nece opet zakljucati ako radim neki update ili nesto slicno sa softverom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da je sigurno. Nema to otključavanje veze sa verzijom softvera. Siguran sam 99%, ali ipak sačekaj da se javi još neko...
 
Gledam sad uputstvo sa Ebay-a za otkljucavanje i ispalo mi je da mi je telefon izgleda simfree iako je sa Telenora. Valjda sam dobro razumeo.

Unlocking Instructions:
Simply insert same network Sim card > Dial on the Keypad 2945#*420# or 2945#*440# [ a menu will pop up]
select Network then enter the NCK code or
select service provider then enter the SPCK code or
for some Australian models select SIM network subset then enter the NSCK code
How do I find my IMEI number?

It will pop up on the screen after you dial *#06# into the keypad, it should be 15 or 17 digits.
How long does it take?

Your code is generated instantly, depending on time of the day/night please allow up to 12h
Does the code really work?

Your code is unique to the handset IMEI its 100% accurate, please dial *#06# to be sure its correct, not from the box sticker
If you get "phone is not personalized" it means the category selected is unlocked already
Make sure you have some attempts remaining to enter the code [0 remaining] means its hard locked
I will send/message you the codes for all locks, please make sure your phone is locked with LG software not custom modified.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, to je najjednostavnije resenje. Nego kod mene u kuci bukvalno svi koriste Telenor. Komsiluk isto Telenor ili VIP. MTS ima par komsija, ali su to uglavnom 60+ ljudi sa nekim 1100 nokijama, i klasicnim sim karticama, koje ne mogu zbog velicine da ubacim u telefon. U kraju i ovako gde sam prolazio na par mesta, po kioscima, nema ni na jednom kiosku MTS prepaid kartica (ne znam zasto), tako da mi se nikako ne da da probam sa drugom karticom. Najbliza MTS radnja mi je 5-6 km od kuce. A ovo mi u sustini sada i ne treba. Sada sam na Telenoru i telefon radi. Nego hocu krajem meseca da predjem na MTS, posto mi tada istice ugovor, pa se cisto unapred raspitujem i pokusavam da provalim da li mi je telefon simfree ili nije, jer kada prenesem broj ne mogu onda mesec dana da se natezem sa otkljucavanjem i raspitujem se sta i kako. Bio sam ubedjen da je zakljucan, kao i svi telefoni na Telenoru, posebno androidi, ali sad sam naisao na taj podatak, pa ako sam ga dobro protumacio ispada da je telefon simfree. Zato sam pitao da li neko zna da li se tako moze protumaciti, ili ako neko ima vec zakljucan ili simfree telefon da isprati ono uputstvo pa da prijavi sta mu izlazi. Ako nista, ja cu kada prenesem broj probati sa svojom karticom, pa ako ne bude radio, kupicu taj kod i izgleda sve to resiti za kratko vreme.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem? Za kakvo otkljucavanje ako je telefon otkljucan? Ako ovo sto sam okacio uopste to znaci.
 
"If you get "phone is not personalized" it means the category selected is unlocked already"?
 
Nazad
Vrh Dno